Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

GP5":2kt8ebsh je napisao(la):
... NEMOZE NIKO DA PLjUJE MOJE...

Gradnja je odlicna, lokacija je dobra, cena je i dalje povoljna, stanovi gotovo prodati u izgradnji i sve ce sigurno biti zavrseno... STA BRE NIJE JASNO... :dil:


A zasto ne moze, izvini? A i niko ne pljuje bas tvoje, vec svoje 8) . A bas i da je tvoje, ako neko hoce da pljuje, a ti uzmi pa brani, ako ti je bas toliko stalo...I nepristojno je koristiti velika slova...Progooglaj sta znaci :p .
Znam, da Jeca nije Martin. A za NIkolu vec nisam sigurna hihihihihih.


P.S.
Nikola zna da se salim :p
 
Neeee, sad ce svojom proverenom metodom da zakljuci da smo nikola, ti i ja jedna te ista osoba! Rastemo ko grudva od snega - cim neko pomisli isto ima da se stopi sa nama...
 
Ma ne bih nista vise komentarisao, bio sam dovoljno jasan, samo da dodam, sad i deda zna... :grand:
 
Odacu jednu tajnu, ali bez ljutnje, GP5 i nikola011 su isti nalog.
Nema nikog da me isprovocira pa sam malo morao da unesem zabave :oops:
 
Yup, jos da se nije registrovao pre tebe... A i uz sav trud mislim da ti ne bi mogao/umeo onako da... ma znas vec.
 
u glavnom sprdacina :)
ko je kupio stan, on bar zna zasto ga je kupio :) ...

onaj ko nece da kupi stan, on ga nece ni u milion godina kupiti i to je to...ne znam sto se nervirate svi :)

ja u sv slucaju jedva cekam zavrsetak izgradnje i useljenje :)
 
Pa naravno, ja ne znam zasto se bilo ko nervira.
Sajt je o gradjevini, saznali ste mnogo toga na sta ste se zalili, a mozda ne biste primetili.
Ipak ste ovde saznali kolliko je GDS bio nekorektan sa kasnjenjima i vi ste prvi u Srbiji koji ce dobiti penale od tog istog GDS-a iako pravnog osnova realno nema. Stvorili ste masu, njima nije bilo svejedno i to je to.

Na forumu Stepe je uglavnom sve lepo, cestitke, zelje, pozdravi, ovde malo da cujete nesto drugo. Svako cuje ono sto zeli, nekad se malo naljuti i nikom nista. Sve su ovo samo reci, i to ne direktne.

Osnovno sto se na fakultetu uci o internetu, a da je njegova negativna strana je ta sto je ipak oko 80% informacija proizvoljnog karaktera i lazna. Tako da kada je neko na internetu ne treba u sve da veruje, ali kada procita, neka proveri.

Internet sluzi za brzu komunikaciju jako velikog broja ucesnika. Naravno da sve treba proveriti.
 
Moze biti interesantno za aktuelne teme u Stepi:

kucni.jpg


http://www.24sata.rs/vesti/beograd/vest ... 2153.phtml
 
nikola011":s6nuwyfn je napisao(la):
....Na forumu Stepe je uglavnom sve lepo, cestitke, zelje, pozdravi, ovde malo da cujete nesto drugo.....

Mislim da si samo delimično u pravu u vezi Stepa foruma. Istina je da tamo ima puno "pozdrava, želja i čestitki" koje su plod međusobne solidarnosti i činjenice da su se mnogi forumaši u međuvremenu upoznali u realnom životu, pa .... Međutim, ima tamo i dosta kritika na račun GDS-a, zanimljivih i korisnih tema ("fušeraj i ostale prevare", npr.), a i činjenica je da su se ljudi i organizovali tim povodom i pokrenuli neke akcije, peticije, osnivanje udruženja i sl. - pa možda to deluje naivno, ali će imati nekakvog učinka. Kao što si i sam rekao, stvorila se "kritična masa" i ima pomaka. Slažem se da na ovom forumu ima vrlo korisnih informacija, tebi posebno hvala na tome, ali ima ih i na onom drugom. Pogotovo što su pojedini članovi već počeli da koriste svoje stanove, pa je to iskustvo neprocenjivo.
 
ma prvi stanari se u vodu bacaju :)

kod nas nije bilo velikih projekata pa ne znaju ljudi kako je gacati po blatu...eee...kad se to NBG i Mirijevo i Jerkovic gradilo...

onaj ko kupuje stan po prvi put, i ko ga je zaradio krvavo zna zasto je srecan i zasto jedva ceka da se useli. Normalno je da bude problema sa svim i treba da bude jedna kriticna masa koja ce stvari da pomera i to je isto jako dobro. nazalost, ovo se ne moze pripisati samo tom naselju vec celoj zemlji gde treba da se pomucis dobro da dobijes bilo sta sto si platio ili sto ti sleduje ili sl...

sve u svemu.. ko je uradio domaci, on zna zasto je izabrao bas taj stan, na bas tom mestu sa bas tim izvodjacem itd... nije kupovina stana kupovina lubenica..
 
Lebanon":2pqgvuhp je napisao(la):
ma prvi stanari se u vodu bacaju :) ......

sve u svemu.. ko je uradio domaci, on zna zasto je izabrao bas taj stan, na bas tom mestu sa bas tim izvodjacem itd... nije kupovina stana kupovina lubenica..

Slažem se sa tobom da je jasno da će prvim stanarima biti najteže, jer se naselje postepeno izgrađuje, pa samim tim i neophodna infrastruktura. S druge strane, mnogi ljudi su ranije došli do svojih stanova i rešili se podstanarstva. Nije to problem, naravno da je gradilište gradilište, ali je činjenica da su neki najveći problemi ipak mogli biti izbegnuti ili makar posledice olakšane - i za nas, prve stanare, da je bilo samo malo volje. Niko nije očekivao ne znam šta, ali jednu uređenu stazu da se izađe iz naselja (blata!) npr., mogli su osmisliti. Ništa ekskluzivno, ništa konačno, ali makar stazica...

Što se tiče ovog drugog, tačno je da smo izabrali baš određeni stan i baš na tom mestu, ali ne i baš određenog izvođača radova, jer to nismo birali ni znali ( naravno da sada kupci gotovih stanova to mogu da znaju), to nas je "zapalo". Od zgrade do zgrade, u zavisnosti od izvođača, kvalitet radova se značajno razlikuje, kao i kvalitet ugrađenog materijala, a da ne pričam poštovanje rokova iz ugovora. Od optimalnog - do fušeraja, od na vreme izgrađene zgrade do višemesečnog prekoračenja roka... Za sebe mogu reći da sam među onima koji su imali (relativno) sreće i po pitanju roka i po pitanju kvaliteta gradnje. A videla sam i druge slučajeve. Svi smo mi platili stanove po istoj ceni i smatram da to nije smelo da se desi (nadzor?).

Pred takvim stvarima ne treba zatvarati oči, jer nisu posledica krize i teških vremena, već nerada, neorganizacije, nepoštenja i da ne nabrajam dalje.
 
Izvinjavam se, izbrisan dupli post, došlo je do nekog zastoja.
 
@Jeca

Ma salim se, vidim da ima problema, mada sem ozbiljnijih gradjevinskih ovo drugo je resivo.

Ti si i ovde bila najduhovitija, a i tamo si i prosto sam se iznenadio da ces ti biti bas tako istrajna da ti sve greske isprave (ko zna koliko njih nije dobilo pad u kupatilu, pa ga mrzelo da se smara i da ga razbija).
Mislim da si im ti tamo dosla glave i da su ostali Mala Maca za tebe.
A bas tako ne izgledas kroz pricu :lol:
 
@ nikola011

Hvala ti na komentaru, moram priznati da me je iznenadio (zbun!?). Ja zbilja volim da se šalim (preko mere), što može da izazove pogrešan utisak "na pravu loptu". U suštini sam dosledna i vrlo ozbiljna u situacijama koje to zahtevaju (moj posao, kupovina stana i sl.). Što se tiče ispravki u mom stanu (baš si ispratio, verovatno imaš neki čip u mozgu za dodatnu memoriju (?)), jesmo isterali mak na konac, bilo je to baš stresno (mnogo je tužno kada gledaš kako ti razbijaju pločice u novom kupatilu, uh..), ali istinu za volju, nisam bila uslovljena nekim životnim situacijama kao neke druge komšije u naselju.
P.S. I još nešto da priznam: ja sam došla glave majstorima, ali preko svoje produžene ruke pravde, a to je bio - moj muž. On se služi manje sofisticiranim metodama, dakle govori jezikom i služi se gestovima koji nailaze na razumevanje kod "širokih narodnih slojeva". Mislim da bi moj "kulturiška" pristup naišao na slabiji odziv, da ne kažem nešto neprimereno...
 
@ Jeca,

slazem se skroz... al zaista imaj u vidu da nikada ni u Mirijevu ni u Jerkovicu nije bila "cista staza" za stanare... ako se to treba traziti, onda se to trazi posle Kelebije pa "gore" :) ...
ja sam intenzivno isao na gradilista i trazio i gledao i konsultovao se sa ljudima " ko zna koga itd" i izabrao u sv slucaju...fusheraja uvek bude nazalost... ono sto ja uvek gledam jeste da stvari mozes gledati sa dve strane... 1.) strana koja ce sagledati sve segmente i svesno uci u neki rizik ako treba al da psihicki bude pripremljena, i koja ce onda ispraviti sve greske koje su napravljene, i druga strana 2.) koja gleda na sve negativno, i sta god da se desi bice sranje...

ja sam se odlucio za prvu opciju jer je jednostavno to realnost... to je generalna realnost, ne ssamo sa GDS-om nego i sa Belvilom i sa ostalim projektima... i cuvam zivce za onda kada to stvarno bude bilo potrebno...

A opet napominjem, onaj ko nece da kupi stan u stepi normalno je da ce da ga pljuje na sva vrata :) :) :)

i jos jedna informacija za stanare 3A zgrada, zvali su iz GDS-a i rekli su da nemaju bukov parket i da hoce da uvale neki drugi hrastov neki nemacki (sto mu dodje laminat drugim recima) prema tome ne nasedajte na takve trikove, pamet u glavu i oduvajte ih u smislu da ste se dogovorili za specifikaciju i to je to.
 
posle malo istrazivanja vezano za laminat, GDS salje u fazonu poruke...ko hoce hoce...
sto bi to radili ako je skuplji i bolji? :) ....

promena vlasti, neko ima negde neku fabriku, a zajedno sa ortakom u vladi su "studirali" na privatnom univerzitetu u Novom Sadu i ajd malo da prodamooo...samo da igraaaaaaaaaaaaamo.... :) ...
 
Lebanon":29on3kzm je napisao(la):
promena vlasti, neko ima negde neku fabriku, a zajedno sa ortakom u vladi su "studirali" na privatnom univerzitetu u Novom Sadu i ajd malo da prodamooo...samo da igraaaaaaaaaaaaamo.... :) ...

Da se bar nesto proizvodi kod nas, nego nekom stoje na lageru mozda i ubudjale zalihe laminata iz Kine pa da ih uvali na neki nacin. Ne nude samo 3A krenulo se i po dvojkama. Ne verujem da je onaj nemacki koji su navodno stavili od preko 40e/m2 umesto bukovog parketa. Da ne bude fora samo da se potpise, pa onda dobijes nesto od te fabrike, ali "podruznica China"

Parket je parket, to se uopste ne moze porediti.
 
@Lebanon

Kazes kritikujem naselje i GDS, pa zar ovo nije nisko da nize ne moze biti?
Da sad ljudima jos uvaljuju laminat umesto parketa, kao nema ga na trzistu, ma vazi, bas nigde na planeti nema da se kupi parket.
Sto ne stave umesto njega hrastov ako im je izgovor da bukve nema na trzistu pa joj porasla cena...
Koji su to......

A navuci ce se bar 50% jer ga oni reklamiraju kao hrast, a to je ustvari prakticno samo dezen, odnosno povrsinski 3mm sloj, katastrofa na sta su sve spremni.
 
@nikola011, ma nije naselje krivo :) ...krivi su GDS-ovci :) ... , al moras priznati da pljujes ko kocijas po svemu gde nisi kupio stan :)

ovo je takva budalastina sta rade neko treba to da stavi u novine! kako ih nije sramota samo da pored sve zdrave pameti i dalje smatraju da su ljudi budale, neko tu moze da nastrada...

mene doduse bas briga... ja ne pristajem na to, ocu parket i kraj.
 
Lebanon":3mccu0f9 je napisao(la):
@nikola011, ma nije naselje krivo :) ...krivi su GDS-ovci :) ...

Pa oni ga prave, zar to onda nije isto :)

Kritikujem ono sto cujem ili vidim, kazes sva naselja...

Pa jel vidis koliki je javasluk i u drugim naseljima, sta grad radi stanovnicima Dr Ivan Ribar, video si slike drugih kako gradi Graditelj, Miskovic posle prodaje pola stanova majstorise godinama i usitnjava velike stanove(a zamisli npr. da se broj parking mesta odredjuje prema broju stanova). Pa bukvalno je katastrofa sta se radi i niko im ne staje na put. A cene nimalo nisu sitnica za ono sto rade.

Sta ako sutra GDS koji je knap odredio broj parking mesta kao i svi drugi (valjda je 1.1 mesto po stanu) uzme da usitnjava brdo neprodatih velikih stanova (kojih mozda na srecu nema bas toliko po projektu). Da li bi ti bilo svejedno, gde posle da se parkiras, u Kumodraskoj po trotoaru?

Svi samo gaze, kriminalni postupci se nizu i prosto ne znas kakva glupost ce sledeca da usledi, to vise nije normalno.
 
Nastavljaju se useljenja stanara i izgradnja naselja
novembar 2012

Na građevinskoj parceli 4 završeno je asfaltiranje završnog sloja asfalta. Na delu GP 6 i na GP7 asfaltiran je osnovni sloj, trenutno se radi završno asfaltiranje na trotoarima, a do kraja novembra biće završeni svi radovi na saobraćajnicama. Na parceli 3 nastavljaju se radovi na nivelaciji terena, a na GP 1 i 2 je u toku nivelacija terena i postavljanje sekundarne mreže kišne i fekalne kanalizacije. Na parceli 5 se radi nivelacija terena i priprema za izradu saobraćajnica, kao i postavljanje sekundarne kišne i fekalne kanalizacije.U centralnom delu naselja između parcela 5, 6 i 7 prave se dve velika igrališta, tri dečja igrališta i jedno za starija lica. U toku su pripreme podloge za izradu velike pešačke staze koja spaja vojni institut Toc i Kumodrašku ulicu.

Na parceli 4 useljene su zgrade A i V, dok su u objektu B u toku završni radovi, pregled zgrade i primprema za tehnički prijem.

Na GP 7 objekti A i B su u fazi tehničkog pregleda i pripreme za useljenje. Objekti 6K i 6L su useljeni. Na objektima G i D na parceli 6 su u toku završni zanatski radovi (postavljanje unutrašnje stolarije, parketa i keramike). Na objektima E i V (GP 6) su u toku završni radovi i priprema za tehnički pregled. Na objektima I, J, Z rade se podloge za parket i završni sloj fasade, a počelo je i postavljanje prozora. Za objekte 6A i Đ izabran je novi izvođač radova koji će završiti izgradnju ta dva objekta.
Na parceli 5 na objektu A nastavljeno je unutrašnje i spoljašnje malterisanje, fasaderski radovi i svi instalaterski radovi. Na objektu B su u toku završni zanatski radovi, odnosno postavljanje parketa, keramike i montaža liftova. U objektima V i G je u toku lakiranje parketa i ostali završni radovi.

Na GP 3 na objektu A se završava fasada, montirana je spoljna stolarija i počinje postavljanje parketa. Na objektu V se, takođe, radi fasada i postavljanje parketa u stanovima, a prethodno je završeno postavljanje keramike. Na objektima B i G završava se spoljašnje malterisanje fasade, postavljena je PVC stolarije po stanovima, privode se kraju molerski radovi, a u toku je postavljanje keramike i podloga za parkete.

Na parceli 2 na objektu A se završava postavljanje fasadne stolarija, u objektu B su postavljeni parket i keramika, dok se u objektu V se završava postavljanje parketa i keramike i ugrađuju se ulazna vrata. Na objektima D i E se rade fasade, postavlja fasadna stolarija, a u stanovima se rade košuljice za parket. Na objektima G i Đ se postavlja spoljna PVC stolarija, radi se unutrašnje malterisanje i cementne košuljice za parket.

Na parceli 1 na objektu B završeno je postavljanje spoljašnje stolarije, privode se kraju i keramičarski i molersko-farbarski radovi, a u pripremi je spoljašnje malterisanje fasade. Na objektu G se postavlja spoljna stolarija.U objektima D i Đ završavaju se fasaderski radovi, urađene su nadstrešnice, limarija na krovovima, bravarija, a završava se postavljanje PVC stolarije po stanovima. Na objektu V završeno je spoljašnje malterisanje i počinu fasaderski radovi, a u objektu se izvode molersko-farbarski i keramičarski radovi.

Izvor: GDS
 
.

Sada su bas aktuelna useljenja pa zato ova vest ide ovde.


Sajam nameštaja od 12. novembra s popustima i do 40 odsto
M.Nikolić | 08. 11. 2012. - 16:40h izmena vesti 16:40h | BLIC

Jubilarni 50. Međunarodni sajam nameštaja, opreme i unutrašnje dekoracije biće održan od 12. do 18. novembra, pod sloganom “Šta vam nedostaje”. Učestvovaće 500 izlagača, od čega trećina iz inostranstva. Prema najavama proizvođača, popusti će ići do 40 odsto, takođe biće moguće odloženo plaćanje, kao kataloška i onlajn prodaja eksponata koji nisu izloženi.
Sajam nameštaja traje od 12. do 18. novembra

Paralelno biće održana i Međunarodna izložba mašina, alata i repromaterijala za drvnu industiju.
Sajam nameštaja će ove godine izlagačku aktivnost obogatiti stručnim radionicama, kao i velikom međunarodnom “Izložbom dizajna 2012” sa pratećim programom.
Prema najavama proizvođača, mogući su popusti i do 40 odsto, odloženo plaćanje, kao i kataloška i onlajn prodaja eksponata koji nisu izloženi.

U Hali 2 biti predstavljeni umetnički radovi članova ULUPUDS-a: arhitekata, dizajnera, slikara, vajara, dizajnera tekstila, fotografa, kostimografa, keramičara i teoretičara.
Radove će predstaviti i studenti: Arhitektonskog fakulteta, Fakulteta primenjenih umatnosti, Akademija lepih umetnosti, Šumarskog fakulteta, Megatrenda, Educons, ali i srodnih umetničkih asocijacija iz: Slovenije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske koje će ove godine zauzeti značajno mesto.
Organizuje se sve u cilju povezivanja mladih talenata, projektanata, dizajnera sa proizvođačima i privrednicima.
Na predlog stručnog žirija, najuspešnijim izlagačima, kao i svake godine biće dodeljene tradicionalne nagrade Beogradskog sajma “Zlatni ključ” i “Diploma” u devet kategorija, kao i nagrade dizajnerima.
 
.


Sutra necemo moci da gledamo nista drugo na TV-u osim naselja Stepa Stepanovic :lol:


vojska1.jpg
 
Vrh