Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Feanor":3i23qb2w je napisao(la):
Sujeta je tu hteo da je priznas ili ne...
Vise puta sam napomenuo da ne branim NBG vec da sam osudio planere Stepe i naveo pozitivne primere na NBG, a vi ste odmah drvlje i kamenje osuli po NBG...

Planeri NBG su planirali bulevare sa 6 traka ili ulice sa 4 trake, planirali su ogromne blokove sa velikim parkovima i zelenilom i pre svega nisu stavljali zgrade jednu do druge sa paralelnom postavkom...

To kakav saobracaj je bio nekad sa ostatkom neuredjenog i neplaniranog grada apsolutno nema nikakve veze sa diskusijom jer, opet napominjem, ne nameravam da takmicim NBG sa drugim krajevima vec napadam planere... NBG bi branio na njegovoj temi...

Ovde sam samo napao ocajno resenje u Stepi, a NBG je bio samo primer...

Inace te dobro planirane blokove imas i po drugim delovima grada a vi ste se vezali za NBG kao pijan plota...

thumbsup.gif
odoK.gif
 
Feanor o kakvoj ti sujeti govoris pa da je neko hteo na Novi Beograd kupi bi stan tamo u naselju koje se gradi kao i naselje na vozdovcu!!! A pre nego sto opletes o naselju Stepa Stepanovic bilo bi ti bolje da odes pa da vidis uzivo a ne na projektima ja licno smatram da je to jedno tj da ce biti jedno od lepsih naselja u Bg!!!
 
nikola011":3t887wcn je napisao(la):
Kakav fajt a ja sa strane :laugh:

hahahahah :kk:

Feanor":3t887wcn je napisao(la):
@Martin
Ti ocigledno nista ne shvatas... Ziveti u zgradi od 100 metara nikako ne utice na tebe. Ti i dalje imas svoj ulaz i svoj stan koji gleda na park a na ne komsijin prozor iz susedne zgrade... U tom smislu sam pitao kakve veze ima da li je zgrada od 100 metara ili 20 metara duzine...
U tome se zasniva cela ova "rasprava" a ne o licnim izborima...

Naravno da ima razlike da li je zgrada dugačka 100m ili 20m... I naravno, da ima veze da li ima VI ili XII spratova..... i naravno, da ima veze da li je stara ili nova gradnja....

Prvo, i osnovno je stvar sopstvenih interesa i afiniteta....i tu nema rasprave.

Drugo, u zgradi od 100m sve komšije utiču na tebe i tvoj stan na mnogo načina, a evo ti glupog primera BUBE.... Velika zgrada, VELIKI problem da se to sanira (em teže em skuplje), manja zgrada - lakše (jeftinije).
 
K_Kaca":2z4253k5 je napisao(la):
Naravno da ima razlike da li je zgrada dugačka 100m ili 20m... I naravno, da ima veze da li ima VI ili XII spratova..... i naravno, da ima veze da li je stara ili nova gradnja....

Prvo, i osnovno je stvar sopstvenih interesa i afiniteta....i tu nema rasprave.

Drugo, u zgradi od 100m sve komšije utiču na tebe i tvoj stan na mnogo načina, a evo ti glupog primera BUBE.... Velika zgrada, VELIKI problem da se to sanira (em teže em skuplje), manja zgrada - lakše (jeftinije).

Dzaba pricas, ima ljudi koji misle da su samo oni u pravu a da niko drugi nista ne razume niti zna sta prica i jos je sujeta u pitanju. OK ako je tako, apsolutno i bezuslovno priznajem da niko od nas nije u pravu, samo da stavim tacku na tu pricu jer nekad nema smisla nekim ljudima objasnjavati neke stvari, narocito ne onima koji kazu da tu nije u pitanju ni licni afinitet niti licni izbor/interes ...
 
nikola011":3jygajpe je napisao(la):
Kakav fajt a ja sa strane :laugh:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Mislim, meni je Zemun do jaja i to onaj deo koji se nastavlja na NBG (od Retenzije), i NBG (deo uz Dunav). Ali ko jos ima para da tamo shopping-uje :D .

I oni neboderi :lol: na Nbg su dushu dali za horor filmove, kakva crna prakticnost i lepota.
 
malamaja":3e1mp8wu je napisao(la):
Nada":3e1mp8wu je napisao(la):
Juče su mi odobrili kredit, potpisala sam ugovor sa bankom i državom :) . Sad idem dalje, založne izjave, katastar... Čisto da znate da se nešto dešava, bez obzira što su subvencije obustavljene. Meni je banka poslala zahtev u NKOKS baš onda kad su objavili da su subvencije stopirane, ali je NKOKS i dalje primala zahteve, dok još uvek sva sredstva nisu bila iscrpljena. Videćemo koliko ću čekati realizaciju kredita, ali mi se čini da će sve na kraju biti dobro :)

Nado cestitam od sveg srca!
Koliko sam videla iz vaseg prethodnog posta od 15.juna, napisali ste...

Banka je tek poslala moje papire nacionalnoj korporaciji, prvi put, tako da i dalje brinem da li će biti para za mene


Ono sto meni nije jasno, kako je vasa banka prosledila kredit 15.06., kada se zna da je NKOSK 08.06. zavrnuo cesmu :bash: Ispravite me po pitanju datuma ako gresim.

Da li ste vi imali vezu, pa je to ipak nekako proslo ili treba da se izvrsi pritisak u banci?


Malamajo,

Posle dužeg vremena trajanje obrade kredita u banci, našla sam vezu u banci da ih požurim, izgleda da su svi povezani i banke i korporacija, tako da je moja veza iz banke uspela da progura zahtev u korporaciju. U korporaciji stvarno nisam imala nikoga, a ne bih tražila ni u banci da nisu otezali u nedogled obradu kredita u samoj banci, pa mi je već bila frka. Izgleda da treba pritisnuti prave ljude u bankama, verujte mi, svi su povezani, ili je barem kod mene to bio slučaj.
 
Samo da javim za one koje interesuje naselje Stepa Stepanovic da se zavrsavaju radovi u 4A, 4B i 4V na fasadama, i da je krenula prva ruka lakiranja parketa...dinamikom od "7. pa do dole".

3 A je oko 70% dobilo prozore u toku vikenda dok se krov na 3B polako finalizuje, stavljaju se prozori na prvim spratovima i razvodi instalacija, po principu "odozdo ka gore"...

Inace evidentno je "nezadovoljstvo" odnosno "nervoza" zaposlenih koji rade odnosno cuvara, ranije si posle radnog vremena mogao da se setas gde hoces, sada te bukvalno motkom jure.. :)
 
Lebanon":17upv7fg je napisao(la):
Samo da javim za one koje interesuje naselje Stepa Stepanovic da se zavrsavaju radovi u 4A, 4B i 4V na fasadama, i da je krenula prva ruka lakiranja parketa...dinamikom od "7. pa do dole".

Tnx za info

Inace evidentno je "nezadovoljstvo" odnosno "nervoza" zaposlenih koji rade odnosno cuvara, ranije si posle radnog vremena mogao da se setas gde hoces, sada te bukvalno motkom jure.. :)

Shto li su neUrozni? :rolleyes:
 
Lebanon":j0892mgk je napisao(la):
Samo da javim za one koje interesuje naselje Stepa Stepanovic da se zavrsavaju radovi u 4A, 4B i 4V na fasadama, i da je krenula prva ruka lakiranja parketa...dinamikom od "7. pa do dole".

Nije valjda da su tek sad krenuli sa prvom rukom lakiranja? A gde je tu druga ruka, pa treca... A meni i u EP i u GDS rekli da u ponedeljak u potpunosti zavrsavaju sa radovima.

Btw. odavno sam stekao utisak da su na 4A i 4V za razliku od 4B radovi na fasadama zavrseni tako da sam, iskreno govoreci, sada malo zbunjen...
 
Primetio sam da je zgrada 3G dosta usporila sa radovima i da zaostaje za ostalim zgradama i grupacije 3 sta li je razlog sutra cu da saznam!!!
 
Pozdrav komšije...
Jutros sam bio do gradilišta i najviše se interesovao za deo oko 4g,d,đ.
Dobio sam informaciju od radnika da danas stavljaju prvi sloj asfalta između gore pomenutih zgrada i zgrada 4e i 4ž :kk:
 
Neshto mislim da Veljone nema profil na twitter-u :lol: . Ne znam kako cemo ga uhvatiti za info :D
 
Kakav twiter i mail, ne bavi se on tim glupostima, samo oci u oci :laugh:

Vidim da Dulville kao ime naselja polako izumire posto stari ministar ode pre useljenja vecine.

Sta mislite da novo naselje nosi ime "Novi Cacak". Cak ce i auto-put sa "maticom" po recima novog ministra biti uradjen po hitnom postupku! :lol:
 
E bas mi je drago posebno zbog 700 ljudi koji su u proceduri za dobijanje kredita!! Znaci bice novca za sve zainteresovana za nase naselje :D
 
Sto ne posaljete Mik0-a na ovaj forum!
Cak je verovatno i nick napravio sa greskom.
Covece, mozak me zaboli dok procitam 3 recenice, ali se posle toga slatko ismejem!!!

 
Ne, ne.... Mislim da ti treba da dodjes na onaj forum i podstaknes dijalog. To bi bilo neshto :lol:
 
U teskim vremenima kad ljudi postaju sve nervozniji Mik0vi postovi su pravo osvezenje i nesto sto nas apsolutno sve nasmeje - naravno kad konacno rastumacimo sta je napisao a nakon toga i sta je hteo da kaze ... jer kako je neko prokomentarisao Mik0 zamisli da kaze jednu stvar a kada napokon uspe da otipka to na kraju dobije sasvim drugi oblik i znacenje! :D

Bitno je da se covek trudi da nam sve bude jasno pa zato za svaki slucaj postove posalje dvaput... :lol:
 
Vrh