Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

posto su rekli da ce placati stanarinu interesuje me sta je potrebno kao dokaz da si podstanar i koliko placas stan? P.s.mozda sam pozurila ali hocu da znam na vreme;)
 
verovatno ti treba ugovor sa stanodavcem overen u sudu, ne verujem da bi drugacije prihvatili.... ali ko od nas ima ugovor.....
 
Ne bi trebalo da se plaća stanarina, već da se plaća iznos proporcionalno broju kvadrata.Što više kvadrata, to veća odšteta.Zar je uopšte bitno kako ćeš da premostiš taj period, tebe stan sleduje.Mogu da spavam i u parku, ima da mi plate što ne mogu da spavam u svom stanu.

Ili će natjerati ljude da potpisuju neke fiktivne ugovore, gluposti :)...Svede sa na isto
 
p.s. Šta će reći kad iznajmim stan od prijateje, djevojke... 50 kvadrata, 1000 evra mjesečno :D.Juče će mi platiti.Ili da iznajmim neku kuću od 2000 kvadrata, za 2000 evra pa da im tražim tu lovu.

Smrdljivi truli sistem...
 
Procitaj te vasu procenu nepokretnosti. Trebalo bi da je procenitelj naveo trzisnu vrednost zakupa nepokretnosti.
 
Pozdrav za sve koji prate ovaj forum. Ja sam jos jedan od slucajeva koji se zaglavio u banci, jer sam zahtev predao pre obustavljanja prijema novih zahteva, a nakon sto su sredstva potrosena. Inace objekat u kome bih trebao da zivim od sledece godine ako se sve zavrsi kako se nadam da hoce je 3A.

Pogledajte link ispod, a posebno obratite paznju na poslednja dva pasusa. Moglo bi nekima da bude interesantno:
http://www.ekapija.com/website/sr/page/603998
 
andreja83":456ikco5 je napisao(la):
Pozdrav za sve koji prate ovaj forum. Ja sam jos jedan od slucajeva koji se zaglavio u banci, jer sam zahtev predao pre obustavljanja prijema novih zahteva, a nakon sto su sredstva potrosena. Inace objekat u kome bih trebao da zivim od sledece godine ako se sve zavrsi kako se nadam da hoce je 3A.

Pogledajte link ispod, a posebno obratite paznju na poslednja dva pasusa. Moglo bi nekima da bude interesantno:
http://www.ekapija.com/website/sr/page/603998

Pa dovoljno je fer, nece te naterati da kupis stan bez subvencije, nego ce ti vratiti kaparu. Zaista su mogli da te ucene na klasican kredit.
 
Na ovom naselju planirano je da zivi nekih 13300 stanovnika. A u Skoplju u 4 nebodera od 130m planirano je da zivi 5000 ljudi!
Pogledajte kakvo smo sranje od kompleksa zgrada dobili :bash: za tu kvadraturu i potrebu moglo je da bude 10 nebodera od 100m! Koliko bi samo bolje izgledalo da je parcela okruzena neboderima, a da se u sredin nalazi zeleni prstor.
Blago nama ko nam je urbanista :notok:
 
nombre":1adg1pyr je napisao(la):
Koliko bi samo bolje izgledalo da je parcela okruzena neboderima, a da se u sredin nalazi zeleni prstor.

Mi nismo bogata drzava da gradimo nebodere.
 
ko voli nebodere ima ih pun..o (jedva se uzdrzah :lol: ) u novom beogradu - ima nas kojima se dopada i ovakvo naselje.

*inace, ne znam koja bi prednost tih nebodera bila uopste - da na sto manjem prostoru (gledano povrsinski) spakujes sto veci broj ljudi,svako u svoju kutijicu i pevaj...zato i ne volim nbg
 
nikola011":1ahtdj5n je napisao(la):
nombre":1ahtdj5n je napisao(la):
Koliko bi samo bolje izgledalo da je parcela okruzena neboderima, a da se u sredin nalazi zeleni prstor.

Mi nismo bogata drzava da gradimo nebodere.

A Makedonija jeste?
Gradnja visokih zgrada nije luksuz.

Prednost visokih objekata je ta sto zauzimaju manje mesta i ostavljaju vise mesta za parkove, pruzaju odlican pogled na grad, na visim spratovima je i cistiji vazduh i manja buka.
 
nombre":es5iral5 je napisao(la):
A Makedonija jeste?
Gradnja visokih zgrada nije luksuz.

Prednost visokih objekata je ta sto zauzimaju manje mesta i ostavljaju vise mesta za parkove, pruzaju odlican pogled na grad, na visim spratovima je i cistiji vazduh i manja buka.

Kao da ne vidis da su makedonci totalno prolupali sa gradnjom Skoplja.

Gradnja visokih zgrada nije luksuz samo u jednom slucaju: ukoliko je cena zemljista astronomski iznad cene gradnje objekta. Kako ovo nije forum o zgradama u centru Tokija, nego o dalekoj periferiji Beograda, gradnja nebodera bi bila apsolutno preskupa i uzaludna.

Za nas standard se pokazalo da su zgrade od 6-7 spratova najoptimalnije resenje, i gledajuci procentualno, takvi objekti se najvise i grade po Srbiji, ukljucujuci i Beograd.
 
nombre":r81qydx9 je napisao(la):
Na ovom naselju planirano je da zivi nekih 13300 stanovnika. A u Skoplju u 4 nebodera od 130m planirano je da zivi 5000 ljudi!
Pogledajte kakvo smo sranje od kompleksa zgrada dobili :bash: za tu kvadraturu i potrebu moglo je da bude 10 nebodera od 100m! Koliko bi samo bolje izgledalo da je parcela okruzena neboderima, a da se u sredin nalazi zeleni prstor.
Blago nama ko nam je urbanista :notok:

Eto recimo ja prvi ne bih nikad ziveo u neboderima i ako vec ne mogu da zivim u kuci onda mi je prioritet bio da zivim upravo u nekom naselju gde su zgrade do max 6-7 spratova.

Mozda (verovatno) i postoji prednost o kojoj pricas ali meni licno je sve to sasvim nebitno.
 
Ono sto je u Novom Beogradu od "nebodera" to je sve gradjeno za vreme znatno pametnijih ljudi nego sto su danas... Ali to i nisu neki neboderi...

Sto se tice konstatacije da je NBG gomila nagomilanih ljudi u kutijice, reci cu samo da je smesno... NBG ima najvise zelenih povrsina i najorganizovanije saobracajnice u Beogradu... Ono sto NBG sada fali jesu skupstine stanara koje ne postoje vec 20 godina skoro nigde i koje bi se bavile uredjivanjem zivota, kucnog reda i odrzavanja zelenih povrsina (kako i treba u jednom gradu)...

Kao neko ko je ziveo na 4 razlicite tacke u Beogradu (ujedno i u NBG) smatram da ili ne poznajes Beograd ili ne poznajes sam NBG...
 
@Feanor

nbg je spavaona i uvek ce to biti, i ne moram da zivim tamo da bih formirao misljenje o tome-dovoljno mi je da vidim,cujem i poznajem ljude koji zive tamo...svako ima pravo na misljenje a moje je da mi se ne dopada zivot u zgradi u kojoj bar polovinu komsija u zivotu necu videti a kamoli upoznati, u zgradi u kojoj molim boga da ne crkne lift jer treba da se popnem/sidjem do 16 sprata,u stanu sa cije terase imam pogled kao ptica, zivot u getu i sl.

ukusi ali i mogucnosti se razlikuju pa shodno tome biramo i gde cemo ziveti - moj izbor je stepa zbog mnogih stvari...a ko voli drugacije ima izbor - nbg :o
 
Feanor":1xatsfp3 je napisao(la):
Ono sto NBG sada fali jesu skupstine stanara koje ne postoje vec 20 godina skoro nigde i koje bi se bavile uredjivanjem zivota, kucnog reda i odrzavanja zelenih povrsina (kako i treba u jednom gradu)...

Pa kada se govori o gradnji za zivot sve se uzima u obzir, pa i ovo sto si naveo.

To je realnost i kad sam rekao da su zgrade od 6 spratova najbolje, to je upravo ukljucilo i ovo sto si rekao. Troskovi odrzavanja zgrade su relativno mali. Postoji lift koji ne mora biti teretni, hidrofor nije nuzan, zgrada relativno niska da naknadna rekonstrukcija fasade ili krova ne bude skupa. Sve se to gleda.

Da priupitas nekog majstora koliko bi kostalo da se postavljaju skele na zgradu od 15-20 spratova da urade termo-fasadu?
 
@Nemmen
NBG je danas daleko od spavaone... Ne moras da zivis na NBG da bi imao misljenje, to je dozvoljeno svakom... To da polovinu komsija neces upoznati je smesno...
Ljudi, radi se o kulturi zivljenja u gradu... Normalno je da nisi u kumovskim odnosima sa celim komsilukom... Normalno je da neke komsije retko vidjas... Normalno je da se liftovi odrzavaju i zgrada cisti kad imas skupstine stanara i jasna pravila koja uredjuju tu oblast zivota...

Ali, morate imati u vidu da je i Beograd izgubio tu kulturu i da danasnji Beograd nije ono cemu treba teziti... Poslednjih 20 godina, velike migracije, proterani sunarodnici su malo Beograd skrenule sa puta metropole... Sada dolazi vreme za konsolidaciju i uvodjenje standarda...

A to sto ti je Stepa izbor (koji nisam napao, nisam ga ni znao) iskreno mislim da si se zeznuo... Ja tamo nikad ne bih ziveo... Prvo je saobracajno stanje ocaj zivi oko naselja i povezanost sa delovima grada je katastrofa... Drugo, zgrade su gradjene jedna do druge (to ti je novi beogradski stil i to je prava gradnja da jedni drugima sede ne glavama) bez ikakvog ili minimalnog zelenila i slobodnog prostora...

To sto drzava i grad rade sa tim subvencionisanim gradnjama u poslednje vreme je skandal po meni... U gradu koji relativno ima dosta prostora stavljaju narod u tako male prostore...

@nikola011
Ja opet ponavljam, ne smemo gledati na stanje u prethodnih 20 godina... Stanje gde pola ljudi nema posao i gde migracije i ratovi dovode gomilu stanovnistva koje realno nema mogucnosti da odrzava zgradu i prostor oko nje... Moraju se uspostaviti nova pravila... Hidrofor, fasada, ciscenje zgrade nisu nikakav problem kada imas skupstine stanara i postovanje pravila... Nemojmo se zezati da je renoviranje fasada na 10-15 godina velika stavka kad se mesecno podeli na sve stanove neke zgrade...

Slazem se da su sada idealne stambene zgrade do 6 spratova... NBG je vecinom do 8 spratova... Ali to uskoro nece biti moguce... Uskoro cemo morati da pravimo i stambene zgrade vece spratnosti... Mada ja kad zagovaram vise zgrade mislim prvenstveno na poslovne zgrade...
 
..opet se vracamo na pricu o stvaru izbora i mogucnosti...ja recimo ne volim taj nacin zivota sa sve tom betoncinom i parkovima koje ti velicas na nbg-u i ne mozes me ubediti da je to buducnost - beograd se razvija to je ocigledno ali je isto tako jasno da grad ipak treba da ima dusu a ono novobeogradsko sivilo mi ne deluje primamljivo bas kao ni tebi stepa...tako da ipak pogledaj planove za ovo naselje, obidji gradiliste pa onda kritikuj. Mozda naselje nije idealno,ali stvarno ne bih mogao da idem u rodic ili tempo po hleb, da se obradujem kada vidim coveka na ulici,da kupujem garderobu po soping molovima ili da trcim tamo gde je staza za trcanje :D . ipak smo mi ljudi a ne racunari i ne dam se lako programirati :p
 
Vrh