Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Kuig":4knej1qb je napisao(la):
Da, ne bi trebalo da odustanu, ali ako dođu naprednjaci može da se prolongira ko zna do kad. Mogu da kažu ovi prethodni su uzeli pare neka vam oni završe. Ja sam ipak pomalo zabrinut ako SNS napravi vladu.


Ako SNS napravi vladu, stanovi u Stepi onda nece da kostaju bezobraznih i nerealnih 1290 evra nego maksimalno 1000 evra sa pdv-om ili cak i nize. Cena 1290 je bila realna pre 3-4 godine a taj balon je odavno poceo da puca i cudi me da jos u GDS-u nisu poceli da spustaju cene i ako je to Belvil odavno uradio... Mada mislim da neko u GDS-u trebalo i da opravda cenu 1290 evra tj. da cujemo sta je sve uslo u tu cenu, i kako se doslo do tako visoke cene...

Najcudnije mi je to sto je GDS drzavna firma a sve cene su im u evrima, pa mi ne radimo za evre i ovo je Srbija a nisam cuo da je evro proglasen za nacionalnu valutu.
 
Tanjug | 29. 02. 2012. - 22:29h

Dulic je krajem februara uspeo da se zaduzi jos 35 miliona evra i dobio je kredit na ime GDS-a, mozda oni sad koriste lov u mutnom, pa preusmeravaju sredstva za nesto njima hitnije.

Pare za Stepu je dobio, sad mozete samo da ga pitate gde su ako ih slucajno ne uplacuje gradjevincima.
Da ne govorim o tome koliko ovde GDS zaradjuje, dosta sam pricao, po meni je samo od prodaje polovine naselja mogao sve da zavrsi. Koji ce ovo jednog dana da bude Insajder, Kolubara je mala maca.

"Poslanici su usvojili zakon kojim Srbija garantuje za izmirivanje obaveza Građevinske direkcije Srbije, po osnovu ugovora o kreditu za izgradnju stambeno- poslovnih objekata na lokaciji kasarne "Stepa Stepanović" u Beogradu u iznosu od 35 miliona evra u korist "Hipo Alpe-Adria banke Beograd i "Sosijete ženeral banka Srbija"."

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/3...tine-Srbije-usvojili-27-zakona-i-drugih-akata
 
Kuig":1u5rw3fl je napisao(la):
K_Kaca":1u5rw3fl je napisao(la):
Sancho":1u5rw3fl je napisao(la):
Mišljenaj sam da bez obzira ko sastavi vladu, a reč je o državnoj firmi, svima je u interesu da to naselje završi, naročito jer još nisu uzeli sve pare.
Jedini problem koji ćemo imati, mi koji kupujemo preko stan sa subvencijom je potpisivanje ugovora.
Ugovor ide u ministarstvo na potpis, a ko će to sada potpisati....?
Službenica u banci mi reče da se na ugovor sada čeka i preko mesec dana, a pre ovih izbora to se završavalo za sedam dana... :(

I ja sam mišljenja da je totalno nebitno za naselje ko sastavi vladu. Svi žele pare i radiće da bi ih uzeli, jer nisu svi stanovi prodati, a ni isplaćeni.

Što se potpisa tiče, pa svi rade svoj posao isto kao što su ga i do izbora radili, a svakako ako su na toj poziciji po političkoj osnovi, tako će ih smeniti i neko drugi će doći i opet isti posao raditi, tako da mislim da nema mesta za brigu bar po tom pitanju.

P.S. Svi znaju da je ovo veliki projekat, i svesni su da bi opšti haos bio kada bi ljude ‚‚izradili‚‚ za novac-stanove. Ipak treba nas oko 12000 tu da živi, a to je za bilo koju pobunu mnooogggoooo i to nikome od vlasti ne ide u prilog (ko god ta vlast bila). Tako da možemo slobodno da stvimo tačku na to ko će biti u vladi, ko neće i slično. :D

Da, ne bi trebalo da odustanu, ali ako dođu naprednjaci može da se prolongira ko zna do kad. Mogu da kažu ovi prethodni su uzeli pare neka vam oni završe. Ja sam ipak pomalo zabrinut ako SNS napravi vladu.

Nemam favorite u politici, ne volim ni jedne, ali podsećaš me na pravog političkog laika, koji je pod uticajem DS propagande skeptičan da će posle njih POTOP.Prva reakcija moje devojke, takođe političkog laika je bila, jaoj sad nećemo moći da putujemo bez VISA.E ti koji vode tu propagandu su i doveli ovu državu dovde a prilično je nisko , i koji se kunu u demokratiju, a ustvari sanjaju o jednopartijskom sistemu, pod njihovom partijom.Okani se tih priča, ko god napravi Vladu, ova država će da živi, ovo naselje će da se gradi...Postoje tu neki interesi svih strana, nemoj da misliš da su ovi pravili zbog tebe, ni da će drugi nastaviti zbog tebe.OKani se politike i opušteno, ne plaši se promena.Čitav svet se menja...
 
Volf":1ub4asto je napisao(la):
Kuig":1ub4asto je napisao(la):
K_Kaca":1ub4asto je napisao(la):
I ja sam mišljenja da je totalno nebitno za naselje ko sastavi vladu. Svi žele pare i radiće da bi ih uzeli, jer nisu svi stanovi prodati, a ni isplaćeni.

Što se potpisa tiče, pa svi rade svoj posao isto kao što su ga i do izbora radili, a svakako ako su na toj poziciji po političkoj osnovi, tako će ih smeniti i neko drugi će doći i opet isti posao raditi, tako da mislim da nema mesta za brigu bar po tom pitanju.

P.S. Svi znaju da je ovo veliki projekat, i svesni su da bi opšti haos bio kada bi ljude ‚‚izradili‚‚ za novac-stanove. Ipak treba nas oko 12000 tu da živi, a to je za bilo koju pobunu mnooogggoooo i to nikome od vlasti ne ide u prilog (ko god ta vlast bila). Tako da možemo slobodno da stvimo tačku na to ko će biti u vladi, ko neće i slično. :D

Da, ne bi trebalo da odustanu, ali ako dođu naprednjaci može da se prolongira ko zna do kad. Mogu da kažu ovi prethodni su uzeli pare neka vam oni završe. Ja sam ipak pomalo zabrinut ako SNS napravi vladu.

Nemam favorite u politici, ne volim ni jedne, ali podsećaš me na pravog političkog laika, koji je pod uticajem DS propagande skeptičan da će posle njih POTOP.Prva reakcija moje devojke, takođe političkog laika je bila, jaoj sad nećemo moći da putujemo bez VISA.E ti koji vode tu propagandu su i doveli ovu državu dovde a prilično je nisko , i koji se kunu u demokratiju, a ustvari sanjaju o jednopartijskom sistemu, pod njihovom partijom.Okani se tih priča, ko god napravi Vladu, ova država će da živi, ovo naselje će da se gradi...Postoje tu neki interesi svih strana, nemoj da misliš da su ovi pravili zbog tebe, ni da će drugi nastaviti zbog tebe.OKani se politike i opušteno, ne plaši se promena.Čitav svet se menja...

Lepo sročeno, slažem se :kk:

Ja napisah svoj post u nadi da se više neće spominjati politika, ali izgleda sam pogrešila.
No dobro, da se vratimo stanovima. Pročitala sam na drugom forumu http://stepa.rs/forum/viewtopic.php?f=16&t=39&start=50 ,
a i na fejsu http://www.facebook.com/pages/Naselje-Stepa-Stepanovic/400012483359780?ref=tn_tnmn da se u četvrak 4E lamela 5 useljava.....čestitke komšije
 
Dragi forumasi

Lepo ste se raspisali o svemu i svacemu a najmanje o onome sto sve interesuje a to je sta kazu oni koji su uselili prve stanove.Kakov je njihovo misljenje o istima?
Bilo bi dobro da ljudi koji su dobili kljuceve kazu sad posle par dana kako su zadovoljni sa onim sto su kupili.



Unapred havla
 
Niksa":2lwhf983 je napisao(la):
Dragi forumasi

Lepo ste se raspisali o svemu i svacemu a najmanje o onome sto sve interesuje a to je sta kazu oni koji su uselili prve stanove.Kakov je njihovo misljenje o istima?
Bilo bi dobro da ljudi koji su dobili kljuceve kazu sad posle par dana kako su zadovoljni sa onim sto su kupili.

Unapred havla

Niko nista ne kaze, sto me cudi...

Ni na ovom forumu, ni na drugom - jednom recju nigde.

Doduse, verujem da ljudi sada imaju puno posla oko preseljenja, sredjivanja prethodnog stana, uredjenja sopstvenog stana etc. i da bas nemaju ni vremena da se raspisu... Al' polako, cucemo vec nesto.
 
@ Niksa @ Martin

Bilo je par komentara i sugestija (na šta treba obratiti pažnju), ljudi koji su se već uselili, ali to je samo par njih.
 
Bilo je nekih komentara odmah nakon dobijanja kljuceva sta im je dato od papira etc. ali nakon tog prvog utiska nije bilo nista konkretno nakon (ne)prospavane noci, tipa super je odradjeno to i to, svidja mi se to i to ali je zato to i to moglo bolje i tako redom...

Ali ja razumem te ljude - imaju oni sad pametnija posla, verovatno ce kad se malo srede da bude i komentara i mozda i neka slika stana.
 
nikola011":33goq1md je napisao(la):
Tanjug | 29. 02. 2012. - 22:29h

Dulic je krajem februara uspeo da se zaduzi jos 35 miliona evra i dobio je kredit na ime GDS-a, mozda oni sad koriste lov u mutnom, pa preusmeravaju sredstva za nesto njima hitnije.

Pare za Stepu je dobio, sad mozete samo da ga pitate gde su ako ih slucajno ne uplacuje gradjevincima.
Da ne govorim o tome koliko ovde GDS zaradjuje, dosta sam pricao, po meni je samo od prodaje polovine naselja mogao sve da zavrsi. Koji ce ovo jednog dana da bude Insajder, Kolubara je mala maca.

"Poslanici su usvojili zakon kojim Srbija garantuje za izmirivanje obaveza Građevinske direkcije Srbije, po osnovu ugovora o kreditu za izgradnju stambeno- poslovnih objekata na lokaciji kasarne "Stepa Stepanović" u Beogradu u iznosu od 35 miliona evra u korist "Hipo Alpe-Adria banke Beograd i "Sosijete ženeral banka Srbija"."

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/3...tine-Srbije-usvojili-27-zakona-i-drugih-akata

Pa upravo o ovome mislim. Ako je prodato pola stanova a za te pare može da se izgradi celo naselje a pare ne uplaćuju građevincima, znači deo para je kod Dulića. Nisam ja za DS, već sam zabrinut ako izgube vlast odneće deo para koji je već uplaćen a posle da li će nova vlast to da nadoknadi i završi naselje sa gubitkom je pitanje.
Ovi iz 4 će svi da se usele, a šta ćemo mi što treba da čekamo 7-8 meseci, pa vlada neće da se napravi do septembra, možda će novi izbori, a pare leže kod Dulića i on čeka da vidi šta će da bude.
Jedino što me teši je da je ovo ogroman projekat i da ne bi trebalo da stane, a kašnjenja će sigurno biti samo da vidimo koliko.
 
Zeka":rj4r3ykr je napisao(la):
Исто се дешавало са зградама 7А и 7Б. Ратко Митровић је био извођач на тим објектима. Од септембра до новембра 2011. године није било извођења радова на овим објектима док Ратко Митровић није замењен. Сада је питање да ли ће бити испоштовани рокови за завршетак ових зграда са новим извођачима. У ГДС када је измењен извођач рекли су да ће зграде бити завршене бар месец дана пре рока.

A meni su rekli drugačiju informaciju. Ja sam u 7B i verovatno će tek u septembru biti završeno.

Je l' bio neko skorije u 7B da vidi kako napreduju radovi? Ja nisam našao vremena, sačekaću da se završi kišni period da ne idem po blatištu... :)
 
avoren":35mvbina je napisao(la):
nikola011":35mvbina je napisao(la):
.................................
Evro sutra 114.1070 srednji kurs :blah:
Ako ti plata nije indeksirana u evrima, onda nema smisla uzimati kredit indeksiran u evrima, zar ne?


Retko kome je plata indeksirana u evrima :(


Prvi izvršitelji polažu zakletvu u petak

23. maj 2012. | 03:35 | Izvor: Tanjug
BEOGRAD - Pomoćnik ministra pravde Vojkan Simić rekao je da uvođenje profesionalnih izvršitelja u Srbiji nije ništa strašno i najavio da će prvi izvršitelji položiti zakletvu u petak, 25. maja.
Ukazujući da će novi izvršitelji biti zaduženi za nove dugove, on je istakao da će prvi od 64 profesionalnih izvršitelja u Srbiji položiti zakletvu u petak i da će u ponedeljak već početi s radom, a da će se ostali imenovani izvršitelji uključivati sukcesivno do 11. jula.

http://www.rtv.rs/sr_lat/drustvo/prvi-izvrsitelji-polazu-zakletvu-u-petak_321087.html
 
Kuig":170864lq je napisao(la):
... znači deo para je kod Dulića....

Mozda i nije, datum dobijanja novca iz kredita od 35.000.000 evra poklapa se sa najvecim izdacima za izbornu kampanju...
 
Kuig":2h9bvcro je napisao(la):
Znači naše pare od stanova otišle u kampanju... :mad:

Ne znam, videcemo, ja se nadam da nisu. Samo vidim da su procene svih, i ekonomista i politicara, da ce DS grcevito morati da se bori za opstanak na vlasti jer svaka vlast ima svoju Kolubaru.
 
Kuig":3h8rqv4g je napisao(la):
Znači naše pare od stanova otišle u kampanju... :mad:
Ne samo to, nego će tražiti i pravo prve bračne noći za svako novoudato žensko čeljade u naselju :laugh:

Samo nastavite, zabavno je. :kk:
 
avoren":3pss225j je napisao(la):
Kuig":3pss225j je napisao(la):
Znači naše pare od stanova otišle u kampanju... :mad:
Ne samo to, nego će tražiti i pravo prve bračne noći za svako novoudato žensko čeljade u naselju :laugh:

Samo nastavite, zabavno je. :kk:

Znas da je prodato pola naselja, znas kolika je cena gradnje, znas da je zarada lepa, znas da su desetine miliona kredita uzete za ovaj projekat, ovaj poslednji je samo jedan od njih. Znas da radnici na gradilistu mesecima ne primaju plate, da izvodjaci ne dobijaju novac, pa nam ti onda lepo reci: Gde su pare?
 
nikola011":113ryq6v je napisao(la):
avoren":113ryq6v je napisao(la):
Kuig":113ryq6v je napisao(la):
Znači naše pare od stanova otišle u kampanju... :mad:
Ne samo to, nego će tražiti i pravo prve bračne noći za svako novoudato žensko čeljade u naselju :laugh:

Samo nastavite, zabavno je. :kk:

Znas da je prodato pola naselja, znas kolika je cena gradnje, znas da je zarada lepa, znas da su desetine miliona kredita uzete za ovaj projekat, ovaj poslednji je samo jedan od njih. Znas da radnici na gradilistu mesecima ne primaju plate, da izvodjaci ne dobijaju novac, pa nam ti onda lepo reci: Gde su pare?



PARE NISU PROBLEM, PARA NEMA...!!! :D
 
nikola011":3g99l6sx je napisao(la):
avoren":3g99l6sx je napisao(la):
Kuig":3g99l6sx je napisao(la):
Znači naše pare od stanova otišle u kampanju... :mad:
Ne samo to, nego će tražiti i pravo prve bračne noći za svako novoudato žensko čeljade u naselju :laugh:

Samo nastavite, zabavno je. :kk:

Znas da je prodato pola naselja, znas kolika je cena gradnje, znas da je zarada lepa, znas da su desetine miliona kredita uzete za ovaj projekat, ovaj poslednji je samo jedan od njih. Znas da radnici na gradilistu mesecima ne primaju plate, da izvodjaci ne dobijaju novac, pa nam ti onda lepo reci: Gde su pare?

Nećemo generalizovati. Nije baš da svi radnici ne primaju plate....npr. kod mene u zgradi se ne bune uopšte.
I još jedna stvar. Ne zna se ko koga tu nije platio, da li GDS izvođače i/ili izvođači podizvođače.... Mi možemo samo da nagađamo....
 
Kuig":7fl0uqej je napisao(la):
Znači naše pare od stanova otišle u kampanju... :mad:


Pa skupi su bilbordi, pa koliko kosta reklama na TV-u, novinama... a realna cena stanova je mnogo manja od 1290 evra po kvadratu :dil: , pa ima i za kampanju i za stanove...
 
Ajde bre momci, prestanite da oftopikujete, devojke i žene čekaju da kupite stanove, a ne da ih vodite da gledaju kako "druga deca ližu sladoled".
 
nikola011":293xsegi je napisao(la):
Znas da je prodato pola naselja, znas kolika je cena gradnje, znas da je zarada lepa, znas da su desetine miliona kredita uzete za ovaj projekat, ovaj poslednji je samo jedan od njih. Znas da radnici na gradilistu mesecima ne primaju plate, da izvodjaci ne dobijaju novac, pa nam ti onda lepo reci: Gde su pare?
OK, znači da si u međuvremenu prihvatio činjenicu da je pola stanova prodato. :kk: Podosta ljudi je ovde pisalo o susretima sa radnicima, da ima i onih koji rade i zadovljni su, a zastoj i neki problemi sa isplatama su do sada pomenuti za par zgrada u bloku 6. Kao što je K_Kaca napisala, može da zapne na raznim mestima.

A dalje nagađaj koliko hoćeš. Zahvaljujem na dnevnoj dozi panike. :)
 
Da li neko moze da navede potrebne korake, dokumentaciju, itd... koje treba da preduzme kupac po dobijanju kljuceva i u kojim rokovima.
Da konkretizujem, mislim na postupak uknjizenja stana (koji sledi posle uknjizenja zgrade -ako se ne varam ovo treba da uradi GDS), prijavu poreza na imovinu, EDB, vodovod itd..itd...
 
heda":jb2dimjj je napisao(la):
Ajde bre momci, prestanite da oftopikujete, devojke i žene čekaju da kupite stanove, a ne da ih vodite da gledaju kako "druga deca ližu sladoled".

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
heda":2yq552ys je napisao(la):
Ajde bre momci, prestanite da oftopikujete, devojke i žene čekaju da kupite stanove, a ne da ih vodite da gledaju kako "druga deca ližu sladoled".

Znaci zene su te koje podgrevaju Dulica da se plati "po svaku cenu" samo da bi muz ispao macho :lol:

@avoren

Pa cinjenicu oko prodaje stanova sam i pominjao, ako se mesecima vrti cifra od 2.000 i ostalo je jos 2.616, ja sam sam na svoju stetu zaokruzio na pola :kk:

Vidim da se i u danasnjim vestima i dalje vrti ista cifra, ne mice se od 2.000.

http://www.kamatica.com/vesti/3138/kvadrat-garsonjere-pao-ispod-1000-evra
 
Vrh