Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Volf":27qvd0cg je napisao(la):
Ne smetate vi meni, samo mi smeta broj i veličina vaših postova-gdje se od vašeg drveta, ne vidi više ni šuma. Okupirali ste forum, s pričama,moj drug ima ovo, moja drugarica čula to.

Izvini, stvarno izvini sto nismo trazili dozvolu za postove eto sledeci put znamo kome treba da se obratimo i to ako zatreba i preko pravnika.

U svoju odbranu mogu samo da izjavim da stvarno nisam znao da su na ovom forumu broj i duzina postova ograniceni pa smo time povredili tvoja osecanja. Mea Culpa.

Sledeci put kad budemo hteli nesto da kazemo cekacemo ako treba i danima da neko drugi postuje pre nego sto postujemo da se ne bi osecao ugrozenim time sto smo okupirali forum... Jos jednom, oprosti nam - da smo samo znali da je ovo tvoj forum i da se tako nesto ne sme bili bi smo uzdrzaniji u diskusiji...
 
pravnik":3h7y40ca je napisao(la):
Volf dzaba ti opominjes pojedince kada su oni istripovali da je ovo forum samo za njih :lol:

Kazi ti lepo nama - ko je tebi zabranio da ti postujes da mu mi kazemo neku rec, nego samo ti bezobrazni pojedinci postuju a tebi ne daju nista da kazes... :p
 
Zna li neko šta će sada biti sa GDS-om, oni su 100% vlastinštvo Vlade RS? Ako dođu naprednjaci na vlast ko zna šta će da se desi. Mislim trebalo bi da nastave ali će rokovi biti produženi sigurno 5-6 meseci. Trebalo bi što pre da se napravi vlada da bi nastavili sa izgradnjom.
 
Kuig":2ebgy9ak je napisao(la):
Trebalo bi što pre da se napravi vlada da bi nastavili sa izgradnjom.
Pa, znači li to da su već stali, pošto vlada još nije napravljena? :)
 
avoren":f6h6ccbb je napisao(la):
Kuig":f6h6ccbb je napisao(la):
Trebalo bi što pre da se napravi vlada da bi nastavili sa izgradnjom.
Pa, znači li to da su već stali, pošto vlada još nije napravljena? :)

Mišljenaj sam da bez obzira ko sastavi vladu, a reč je o državnoj firmi, svima je u interesu da to naselje završi, naročito jer još nisu uzeli sve pare.
Jedini problem koji ćemo imati, mi koji kupujemo preko stan sa subvencijom je potpisivanje ugovora.
Ugovor ide u ministarstvo na potpis, a ko će to sada potpisati....?
Službenica u banci mi reče da se na ugovor sada čeka i preko mesec dana, a pre ovih izbora to se završavalo za sedam dana... :(
 
Sancho":2qdw8nv7 je napisao(la):
Mišljenaj sam da bez obzira ko sastavi vladu, a reč je o državnoj firmi, svima je u interesu da to naselje završi, naročito jer još nisu uzeli sve pare.
Jedini problem koji ćemo imati, mi koji kupujemo preko stan sa subvencijom je potpisivanje ugovora.
Ugovor ide u ministarstvo na potpis, a ko će to sada potpisati....?
Službenica u banci mi reče da se na ugovor sada čeka i preko mesec dana, a pre ovih izbora to se završavalo za sedam dana... :(
Čekalo se i pre izbora. Ja sam čekao skoro dve nedelje. Ugovor je bio overen u ministarstvu pet dana posle predaje zahteva, a stigao je u banku posle nedelju dana. Znači, više je čekao na ekspedovanje, nego na overu. :D Ima raznih priča. Recimo, meni su NKOSK završili za 3 dana. Neki su čekali po nedelju dana, neki i više... Šta znam, ima raznih faktora. Kod mene su se još napakovali i ovi dani oko praznika, i eto ti kašnjenja, još ovaj katastar...

Inače se slažem, to jeste državna firma, možda bude nekog usporavanja, ali je ipak firma sa ugovorima i obavezama. Postoje tu i interesi banaka koje finansiraju projekat, građevinara koji rade, puno ljudi kojima je u interesu da novac nastavi da se okreće. Uzdajmo se u lihvare :lol:
 
Jedna informacija za naše buduće komšije u 6Z. Prema informacijama radnika koji rade u toj zgradi, nastavak radova na zgradi 6Z biće čim im GDS uplati sredstva na račun, a to bi trebalo da bude danas, najkasnije do kraja nedelje. Nadam se da je čovek u pravu. Čim budem imao najnovije informacije, javljam. Sve nabolje.
 
Moje misljenje je da nema razloga za brigu oko nastavka gradnje jer nisu prodati svi stanovi , njima je u cilju da to prodaju i da naravno zarade jer da se ne lazemo po ovoj ceni imace i lepu zaradu! Pozdrav
 
Martin Mystere":2rjohkel je napisao(la):
nikola011":2rjohkel je napisao(la):
Tehnicki apsolutno nista, samo dosta losija ponuda od nekog drugog. Evo npr. poredjenje sa SBB-om.

Kanali koje ima SBB u osnovnoj ponudi, a Telekom nema:
Filmski (Fox LIfe, Fox Crime, Fox Movie, Film Plus, Cinemania, TV 1000, SciFi, Cinestar, Universal)
Sportski(Sport klub, sport klub Plus, sport klub prime)

Kanali koje Telekom ima a SBB ne daje:
Madjarska nacionalna televizija, makedonska nacionalna televizija, TV Republike Srpske, Melos, TV Bugarska, nekoliko ruskih, kineska televizija, kanal Dragane Mirkovic,...

Po meni, cak i da ne citam dalje, sasvim dovoljan razlog koji kaze sasto smatram da IPTV nema konkurentnu ponudu i zasto nisam za to da se uvede IPTV kao jedina opcija - osim ako nesto stvarno ne promene po pitanju kvaliteta ponude programa...
A ljudi koji su se ugovorom vezali za IPTV kukaju ko suri pilici upravo zbog ponude kanala jer ne mogu da gledaju sasvim OK serije na Fox Life ili Fox crime ili NBA/tenis na sport klubu ali zato mogu da biraju da li ce da slusaju muziku na Melosu ili DM.
isuse.gif

E pa to mi nije jasno, zar nisu citali koje kanale dobijaju, ne razumem cemu kukanje pfff.
 
Ljudi u Srbiji su izgleda skloni da ne citaju sitna slova u ugovoru, kao sto je dobar deo sklon da se, kada cuju da ima nesto cenovno povoljno (citaj akcija ili promocija) zalete da to kupe a da i ne pitaju ili se informisu sta sve dobijaju za tu cenu.
Znam dosta ljudi koji potpisuju ugovore a da ih nisu ni procitali - onako na nevidjeno a posle im je djavo kriv sto je nesto drugacije nego sto su mislili ili se nadali da ce biti...
 
@faramir5

Ja sam bio prosle subote do 6Z pa su mi radnici (vrlo malo njih je bilo) rekli da ne rade upravo zbog toga, jer nije placeno Ratku Mitrovicu. Zvao sam juce i danas GDS gde su me svi uveravali da je placeno, ali da oni ne znaju sta radi sam izvodjac i da mogu samo ga kazne penalima ako kasni. E sad sta se tu stvarno desava nemam pojma. Mozda gazda radnicima prica jedno a radi drugo a mozda ovi iz GDS-a mazu nas. Bilo kako bilo, valjda nece Ratko Mitrovic da se bruka kasnjenjem, ipak nisu oni neka banana firma (svasta su radili, ima na sajtu).

Iz GDS-a su mi rekli da je manje radnika nego sto treba da ima (rekose 80, mada je meni radnik (doduse u subotu) rekao da ih ima 15 na 3 zgrade (6Z, 6I, 6J) a da treba da ih ima 150), a takodje su rekli da je o tome obavesten tehnicki direktor GDS-a pa da se strpimo. Nemaju drugi nacin da ih nateraju da rade ako to ne ukljucuje penale.

Nadam se da ce sada stvarno nagaziti jer zgrada izgleda isto vec 2meseca (a sad je bas lepo vreme za rad :)
 
Исто се дешавало са зградама 7А и 7Б. Ратко Митровић је био извођач на тим објектима. Од септембра до новембра 2011. године није било извођења радова на овим објектима док Ратко Митровић није замењен. Сада је питање да ли ће бити испоштовани рокови за завршетак ових зграда са новим извођачима. У ГДС када је измењен извођач рекли су да ће зграде бити завршене бар месец дана пре рока.
 
Takođe 5B stoji u mestu, po 5-6 ljudi radi. Nju radi Građevinar Kocić, ne znam šta se dešava.
Možda GDS kalkuliše oko para i upaćuje tamo gde je hitno da se završi, a posle ko zna da li će da bude para za sve.
 
avoren":22wz5xe5 je napisao(la):
Sancho":22wz5xe5 je napisao(la):
Mišljenaj sam da bez obzira ko sastavi vladu, a reč je o državnoj firmi, svima je u interesu da to naselje završi, naročito jer još nisu uzeli sve pare.
Jedini problem koji ćemo imati, mi koji kupujemo preko stan sa subvencijom je potpisivanje ugovora.
Ugovor ide u ministarstvo na potpis, a ko će to sada potpisati....?
Službenica u banci mi reče da se na ugovor sada čeka i preko mesec dana, a pre ovih izbora to se završavalo za sedam dana... :(
Čekalo se i pre izbora. Ja sam čekao skoro dve nedelje. Ugovor je bio overen u ministarstvu pet dana posle predaje zahteva, a stigao je u banku posle nedelju dana. Znači, više je čekao na ekspedovanje, nego na overu. :D Ima raznih priča. Recimo, meni su NKOSK završili za 3 dana. Neki su čekali po nedelju dana, neki i više... Šta znam, ima raznih faktora. Kod mene su se još napakovali i ovi dani oko praznika, i eto ti kašnjenja, još ovaj katastar...

Inače se slažem, to jeste državna firma, možda bude nekog usporavanja, ali je ipak firma sa ugovorima i obavezama. Postoje tu i interesi banaka koje finansiraju projekat, građevinara koji rade, puno ljudi kojima je u interesu da novac nastavi da se okreće. Uzdajmo se u lihvare :lol:

Ja sam zahtev za kredit podneo u novembru 2011. godine, što znači mnogo pre izbora pa sam na potpis ministra Ćirića čekao 4 nedelje, tako da nemojte to da vas zabrinjava, neko će već potpisati. uostalom tu su i aneksi ugovora, GDS toleriše i do 2 meseca produžetka, odnosno dva aneksa ugovora. E sad koliko to utiče na kašnjenje radova, videćemo?!
 
Bila sam u nedelju oko 15h na gradilistu.
Na 2V je bilo majstora. U pitanju je Grading.
Zasluzuju svaku pohvalu!

2V nije bila jedina zgrada na kojoj se radilo.
 
bbokic":1wk0ubvg je napisao(la):
avoren":1wk0ubvg je napisao(la):
Sancho":1wk0ubvg je napisao(la):
Mišljenaj sam da bez obzira ko sastavi vladu, a reč je o državnoj firmi, svima je u interesu da to naselje završi, naročito jer još nisu uzeli sve pare.
Jedini problem koji ćemo imati, mi koji kupujemo preko stan sa subvencijom je potpisivanje ugovora.
Ugovor ide u ministarstvo na potpis, a ko će to sada potpisati....?
Službenica u banci mi reče da se na ugovor sada čeka i preko mesec dana, a pre ovih izbora to se završavalo za sedam dana... :(
Čekalo se i pre izbora. Ja sam čekao skoro dve nedelje. Ugovor je bio overen u ministarstvu pet dana posle predaje zahteva, a stigao je u banku posle nedelju dana. Znači, više je čekao na ekspedovanje, nego na overu. :D Ima raznih priča. Recimo, meni su NKOSK završili za 3 dana. Neki su čekali po nedelju dana, neki i više... Šta znam, ima raznih faktora. Kod mene su se još napakovali i ovi dani oko praznika, i eto ti kašnjenja, još ovaj katastar...

Inače se slažem, to jeste državna firma, možda bude nekog usporavanja, ali je ipak firma sa ugovorima i obavezama. Postoje tu i interesi banaka koje finansiraju projekat, građevinara koji rade, puno ljudi kojima je u interesu da novac nastavi da se okreće. Uzdajmo se u lihvare :lol:

Ja sam zahtev za kredit podneo u novembru 2011. godine, što znači mnogo pre izbora pa sam na potpis ministra Ćirića čekao 4 nedelje, tako da nemojte to da vas zabrinjava, neko će već potpisati. uostalom tu su i aneksi ugovora, GDS toleriše i do 2 meseca produžetka, odnosno dva aneksa ugovora. E sad koliko to utiče na kašnjenje radova, videćemo?!

Ja sam započeo proceduru 7.11.2011, a sve sam završio 25.4.2012, malo se odužilo, ali mi na kraju odgovara, sada mi stiže u maju prva rata. Radio sam dva aneksa i nije bilo problema, mada su iz GDS-a pričali da od sada rade samo jedan aneks, a iz banke sam čuo da neki rade i po 5-6 aneksa.
 
U nedelju bilo radnika i na 6E. Ovde vec ocrnjena BalkanGradnja :) (izgleda da se ovde trude ili je samo podizvodjac vredan)
 
Sancho":sv3cta7a je napisao(la):
avoren":sv3cta7a je napisao(la):
Kuig":sv3cta7a je napisao(la):
Trebalo bi što pre da se napravi vlada da bi nastavili sa izgradnjom.
Pa, znači li to da su već stali, pošto vlada još nije napravljena? :)

Mišljenaj sam da bez obzira ko sastavi vladu, a reč je o državnoj firmi, svima je u interesu da to naselje završi, naročito jer još nisu uzeli sve pare.
Jedini problem koji ćemo imati, mi koji kupujemo preko stan sa subvencijom je potpisivanje ugovora.
Ugovor ide u ministarstvo na potpis, a ko će to sada potpisati....?
Službenica u banci mi reče da se na ugovor sada čeka i preko mesec dana, a pre ovih izbora to se završavalo za sedam dana... :(

I ja sam mišljenja da je totalno nebitno za naselje ko sastavi vladu. Svi žele pare i radiće da bi ih uzeli, jer nisu svi stanovi prodati, a ni isplaćeni.

Što se potpisa tiče, pa svi rade svoj posao isto kao što su ga i do izbora radili, a svakako ako su na toj poziciji po političkoj osnovi, tako će ih smeniti i neko drugi će doći i opet isti posao raditi, tako da mislim da nema mesta za brigu bar po tom pitanju.

P.S. Svi znaju da je ovo veliki projekat, i svesni su da bi opšti haos bio kada bi ljude ‚‚izradili‚‚ za novac-stanove. Ipak treba nas oko 12000 tu da živi, a to je za bilo koju pobunu mnooogggoooo i to nikome od vlasti ne ide u prilog (ko god ta vlast bila). Tako da možemo slobodno da stvimo tačku na to ko će biti u vladi, ko neće i slično. :D
 
lila":3n3o8x6a je napisao(la):
Bila sam u nedelju oko 15h na gradilistu.
Na 2V je bilo majstora. U pitanju je Grading.
Zasluzuju svaku pohvalu!

2V nije bila jedina zgrada na kojoj se radilo.

To preduzeće gradi i 4G kao podizvođač, a zapravo, sazidaše zgradu od temelja do krova, sa sve inventarom. Delim tvoj utisak da zaslužuju pohvale. Mislim, da ih ne ureknemo. Obeshrabrena nekim komentarima u poslednje vreme, u vezi napretka radova na pojedinim zgradama, nisam verovala kada sam ušla u zgradu, a tamo vrvi od radnika. Muzika je treštala sa nekog sprata, ali izgleda da je to pogodovalo radnoj atmosferi. Čak nisu imali puno vremena za priču, što inače nije problem (da im nije bila neka inspekcija na terenu?!?).
Naravno, kvalitet života u naselju ne zavisi samo od stepena završenosti nekolicine zgrada, neko od završetka svih planiranih objekata, kao i infrastrukture. Zato se potpuno solidarišem sa svima na čijim zgradama je "nešto zapelo" i raduje me svaki pomak na bolje.
 
i ja se isto pridruzujem svima koji su dobili kljuceve, koji ce uskoro dobiti a posebno me raduje 4G, mozda zato sto je plava kao moja, ili zbog Jelena... Sve simpatije za nju i njene stanare... Veliki pozz za Jecu, i njene komsije... radujem se zavrsetku vase zgrade... :)
Jesu za pohvalu, svaka cast... (nadam se da nece razocarati po useljenju)
Vec sam pisala o majstoru sa 4G koji mi je stavio osmeh na lice, bez razloga kada sam obilazila gradiliste za vikend... Prosto mi bilo zao kada sam morala da mu kazem da nisam kupila stan u toj zgradi... Ali je on ipak pohvalio gradnju, i rekao da se dobro radi i da se necemo pokajati :)
 
@ Malinal

Hvala, Malinal.
Rekoh, da unesem malo optimizma, svi smo se pomalo zabrinuli, svaka promena donosi osećaj neizvesnosti, pa evro "đipa", ružno vreme, ovo- ono.
Kao što rekoh, neka završe sve zgrade - pa i moju, kao i puteve između, da možemo da se šetamo i družimo .... :)
 
K_Kaca":3nloswyi je napisao(la):
Sancho":3nloswyi je napisao(la):
avoren":3nloswyi je napisao(la):
Pa, znači li to da su već stali, pošto vlada još nije napravljena? :)

Mišljenaj sam da bez obzira ko sastavi vladu, a reč je o državnoj firmi, svima je u interesu da to naselje završi, naročito jer još nisu uzeli sve pare.
Jedini problem koji ćemo imati, mi koji kupujemo preko stan sa subvencijom je potpisivanje ugovora.
Ugovor ide u ministarstvo na potpis, a ko će to sada potpisati....?
Službenica u banci mi reče da se na ugovor sada čeka i preko mesec dana, a pre ovih izbora to se završavalo za sedam dana... :(

I ja sam mišljenja da je totalno nebitno za naselje ko sastavi vladu. Svi žele pare i radiće da bi ih uzeli, jer nisu svi stanovi prodati, a ni isplaćeni.

Što se potpisa tiče, pa svi rade svoj posao isto kao što su ga i do izbora radili, a svakako ako su na toj poziciji po političkoj osnovi, tako će ih smeniti i neko drugi će doći i opet isti posao raditi, tako da mislim da nema mesta za brigu bar po tom pitanju.

P.S. Svi znaju da je ovo veliki projekat, i svesni su da bi opšti haos bio kada bi ljude ‚‚izradili‚‚ za novac-stanove. Ipak treba nas oko 12000 tu da živi, a to je za bilo koju pobunu mnooogggoooo i to nikome od vlasti ne ide u prilog (ko god ta vlast bila). Tako da možemo slobodno da stvimo tačku na to ko će biti u vladi, ko neće i slično. :D

Da, ne bi trebalo da odustanu, ali ako dođu naprednjaci može da se prolongira ko zna do kad. Mogu da kažu ovi prethodni su uzeli pare neka vam oni završe. Ja sam ipak pomalo zabrinut ako SNS napravi vladu.
 
Ipak jo ovo projekat DS i oni uzimaju poene na ovo, nisam siguran ako se promeni vlast koliko su novi zainteresovani da nastave.
 
...pa ako misle da je nekad u buducnosti opet dobiju, bolje bi im bilo da nastave... :)

Razumem gde zivimo, u kakvoj zemlji i ostalo poznato mi je... mozda je nekome lakse kada iznese svoje strepnja, ali nema onog ko moze nesto 100% da garantuje, zato toplo preporucujem da se strepnje oko formiranja vlade i zavrsavanja izgradnje ovde vise ne iznose...

Kakve su tu misli takav ti je zivot.

Molim bez straha. Sve moze biti a i ne mora. Ako ce da dodje lose, ne mora mi biti lose i pre nego to lose dodje. Pozdrav svima
 
@ KuigDa, ne bi trebalo da odustanu, ali ako dođu naprednjaci može da se prolongira ko zna do kad. Mogu da kažu ovi prethodni su uzeli pare neka vam oni završe. Ja sam ipak pomalo zabrinut ako SNS napravi vladu.

Ja: Nešto mislim, ljudi se zovu "naprednjaci", a ne nazadnjaci, da izvinete. Ne bi valjalo da vraćaju "točak istorije" unazad. Mogu i oni da se okite nekim novim naseljem, čak je i poželjno, a ovo naše ljudski da se dovrši. Da sam ja na njihovom mestu, uradila bih baš suprotno od onog što svi očekuju. Smatrala bih to mudrijim postupanjem.
Jeste da me niko ne pita....
 
Vrh