Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

niki":tzhne4qa je napisao(la):
polako marty covek ocigledno mislio na nikolicu :) ti imas legitimno pravo da te sve interesuje, samo napred!

Naravno da je mislio na mene :)
Ja sam se ovde i izjasnio da jos nisam kupio stan, zaista se nadam da su ostali vec postali kupci koji su se tako izjasnili, a ne mozda radnici sluzbe prodaje GDS-a :p

Ponavljam da je forum mesto za razna misljenja, bilo koga o bilo cemu. Kao buduci kupac stana zelim sto vise da saznam od drugih o ovom naselju. Jedini nacin je da proveravam neke informacije, ili istrazim. Zelim ako nisam u pravu da me drugi demantuju nekim podacima, bilo cime.

Kad sam pokazao koliko sve to moze jeftinije da bude jer je drzavno, dobijem odgovor: pa sta ces, kupi ili nemoj.
Kad je neko poveo polemiku oko kvaliteta i kad sam se i sam zgrozio koliko tu nema kontrole i da se pojavljuju podizvodjaci podizvodjaca, odgovor: pa sta ja tu mogu, tako je kako je.
Neko se pozali na internet, odgovor otprilike: super je sto cemo ga imati uopste.
Sada, kada znam da recimo gradsko stambeno nema takvu vrstu odrzavanja grejanja, ne kazem da je mozda nece uvesti i postavim pitanje u vezi instalacije grejanja, odgovor: pa dobro je da bar imamo zidove i lift.

Mi nismo valjda ovde da sirimo neki optimizam, nego da sukobljavamo stavove. Postoji i forum Stepe, koji ja pogledam, ali tamo ne ucestvujem jer nisam kupac i ne zelim nekom da kvarim zabavu, ali ako vidim nesto interesantno, citiram.

Ako nista drugo, bilo bi i suvise dosadno da svaki drugi post budu cestitke, pozdravi, slike kontejnera i ulica. Po meni se to podrazumeva da ce tamo biti.

Ja ne kupujem burek, pa ako bude imao malo mesa ili previse masti da ga bacim i uzmem nesto drugo.

I pazi tu izjavu, ti imas legitimno pravo da te interesuje, a svi ostali, pogledajte na RTS-u reklamu naselja iz helihoptera i pravac u GDS da izvrsite uplatu, a pitanja postavljajte posle toga.
 
omiljeni su mi ovi sto nisu glasali ali su mnogo plasljivi i ocekivali su da svi drugi rese njihove problema i sl.

nikola011":1u8xm8gd je napisao(la):
Martin Mystere":1u8xm8gd je napisao(la):
Ne znam kako kod drugih ali kod mene bas postoji neka zebnja da ne bude jedni u klin a drugi u plocu... jer ako vlast predje u druge ruke prelaze i novcana sredstva, a ako se slavina zavrne... brrr, ne smem ni da pomislim.

Ipak, nadam se da su moji strahovi bezrazlozni i da niko ne bi bio lud da u ovom trenutku uspori ili jos gore zaustavi ovoliki projekat.

Toga sam se i ja plasio, nisam glasao, ovo je nesto sto nisam ocekivao...
Ali vise nista nece biti isto oko podele para...
Koliko li ce sad formirati vladu i koliko ce biti evro naredne nedelje?
 
P.S. Nikola ti imas legitimno pravo da pitas i sumnjas, sve si u pravu i sve treba proveriti. Nikako se ne kupuje burek i posle zenidbe ovo ti je jedna od najbitnjih odluka u zivotu.
Uzima se kredit na mnogo godina, pazljivo radite kalkulacije (ne previse pazljivo :cool: jer zivot je samo jedan), racunajte sa Euribor-om u toku otplate da ce biti 4-5% plus fiksna marza koju sad imate u ugovorima za stambeni kredit, racunajte da ce kurs EUR biti zasigurno 120RSD, crni scenario je 150RSD, racunajte i da ce banke biti fleksibilne u tom scenario, ali je bolje da ne zavisite od njihove dobre volje.
Ne budite lenji, odite na gradiliste, razgovarajte sa majstorima, udjite u stanove...
Daleko od toga da je sve perfektno, ali kompromis koji kod Stepe treba napraviti oko kvaliteta za cenu koja se placa je u zaista dobrom odnosu, danas, ne znaci da sutra se nece pojaviti nesto sa jos boljim odnosom...
P.S. Lepa je energija kojm kupci/buduci kupci odisu ovde, ziveli!
 
Ljudi ponekad pomislim kao da su pojedinci po prvi put na nekom forumu.

Jedan odgovori bez citata ispod nekog posta misleci pritom na neki sasvim drugi post a zna se da ako nema citata da se odgovor u tom slucaju odnosi na prethodni post dok drugi citira vise komentara od vise lica a verovatno misli na samo jednog od njih...

EDIT: Niki, ne mislim na tebe... :p
 
wow misao dana - ja se samo nastavljam na pricu...nema potrebe da se osecas prozvanim - kad budem tebe spominjao znaces :p
Martin Mystere":3fwuvjp3 je napisao(la):
Ljudi ponekad pomislim kao da su pojedinci po prvi put na nekom forumu.

Jedan odgovori bez citata ispod nekog posta misleci pritom na neki sasvim drugi post a zna se da ako nema citata da se odgovor u tom slucaju odnosi na prethodni post dok drugi citira vise komentara od vise lica a verovatno misli na samo jednog od njih...
 
Al' tad bas opleti....;)

Ma ne, nego ja se bas trudim da prilikom citiranja nekog izbacim sav visak "materijala" da ne bi neko mislio da mislim/citiram i njega, a i da sam post zauzima sto manje prostora.
Pozzzz.
 
Zdravo svima.
Od muke citajuci ovo morala sam i ja da se ukljucim.
Martine.... i Nikola 011, naravno da je bitno da se zna sta si kupio. Ali u zemlji Srbiji gde gradi ko kako stigne, i gde stigne,gde ako nemas kes ne mozes da dobijes kredit od banke jel nisu papiri cisti,itd a o kvalitetu gradnje necu ni da pricam.
Naravno da ni ovde ne mozemo znati sta smo kupili dok ne pocnemo da zivimo u tim stanovima i prezimimo nekoliko zima. Ali pisati o svarima koje niko ne zna kako izgledaju je smesno. Jel vi gradite ove zrade u Stepi, ili ste ih projektovali i sl, pa ste tako upuceni?
Sto se tice interneta,televizije itd, ja se nadam da nece biti monopol. A i ako bude bas me nesto briga, nemam nameru da mi provajder kroji zivot tj. gde cu ziveti i sl.....

Nikola 011- Svi ludo zele da se zaduze na 30 godina zarad kupovine stana, jer nemaju nista drugo pametno u zivotu da rade (smesno). Ti si ili mlad ili imas kes, jer cekajuci tako da dodju bolja vremena svi mi napunismo 30 godina i vise, i ne znam sta bi cekala vise, jer mislim da bolje nece biti NIKAD. Ali svakako ti zelim srecu u daljem zivotu i odabiru stana za sebe.
Ja i moj suprug ne zelimo da nam gazda bude nad glavom celog zivota. I tako cemo se patiti u Stepi i otplacivati kredit narednih 30 godina.

Ovim sam iznela svoje misljenje.Nemam nameru nekog da uvredim/naljutim.I ne zelim da se raspravljam dalje.
Muka mi je od ljudi u ovoj zemlji koji samo naklapaju a niko nista ne radi da bude bolje.

VELIKI POZDRAV ZA BUDUCE KOMSIJE, I NADAJMO SE NAJBOLJEM!!!
 
@ biljanacica

Kao prvo dobro nam dosla i puno srece u ovoj prici.

Kao drugo, slazem se sa time sto si iznela i mislim da je zbog mnogo cega (a merkao sam i gledao puno stanova) Stepa najbolji izbor!

Uostalom da ne mislim tako nikad se ne bih odlucio da ovde kupim stan.

Btw. niti gradim, niti projektujem stanove u Stepi ali ih kao neko ko je vec kupio stan obilazim pa sam zato upucen u neke stvari... ;)

Jos jednom, puno srece.
 
Pre svega, da ne mislim da je ipak Stepa jedno od meni najblizih resenja, ne bih bio ovde. I po meni je trenutno najbolja opcija, ali prosto zelim da znam neke detalje. Ja garazu, npr. necu nikad kupiti, jer to nije samo cena garaze, vec i odrzavanja. Ljudi u Belvillu koji imaju garazu placaju zajednicku struju koliko i kucnu, plus odrzavanje. Ja da sam to hteo, ja bih gledao stan na Vracaru.
Ako vec idem u Stepu, a to je periferija, necu neke glupe troskove koje nisam ocekivao i koji mi ne trebaju.
Samo sada hocu da znam koliko ce zapravo mene na kraju to grejanje mozda i vise da kosta nego da je klasicno.
.......................
Evo zasto sam jos ovde i bicu, ali cu i cekati, pa sta bude, kao sto je neko rekao, ja mozda i mogu:
Vojvode Stepe, Regija, 1900 sa PDV-om, katastrofa
Bezanijska kosa, NeimarV, jako lepo 1700 sa PDV-om
Belville 1550 sa PDV-om + gratis garazno mesto, spratovi od 9-13 (mislim da moze da se cenka na 1450), a manje mi se svidja od Stepe.
Ne kazem da cene padaju, samo nekretnine kod svih stoje godinama i nista se ne desava, to je jako interesantno.
..............................
Neko je pomenuo izbore, da sam izasao, glasao bih protiv nekog, tako da ne bih nista posebno uradio. Nijedan nece nista ovde promeniti.
.............................
@biljanacica

Zelim ti kao i svima sve najbolje, nisam ovde da nekog nerviram, samo sam gadan kupac uopste. Ako citas Potrosac, ako je neko poznat inspekciji u 27.marta, to sam ja. Ne dam da me bilo ko za moj novac seta, narocito ne Drzava. Ogorcen sam sto su potrosaci uopste u Srbiji katastrofalni borci i sto se apsolutno ni u najmanjoj meri ne borimo za svoja prava, uopste ne pokusavamo. Svi su toliko pasivni da je to strasno. Da samo znas koliko su potrosaci zasticeniji u Hrvatskoj, tamo se ovakve rasprave sa sve novinskim tekstovima koji se pojavljuju ne bi zavrsile ni na cemu.
.................................
Evro sutra 114.1070 srednji kurs :blah:
 
Biljanice svaka ti je ko Njeguseva, to sam i ja pokusao nekima da kazem ali se uvredise!! Kao prvo vec sam e ijjzjasnio a me ova lokacija uopse nije zanimala dok se nije ispostavilo da sam jednom prilikom upoznao radnike iz naselja a posto su mi oni rekli da nisu nista kvalitetnije gradili u Beogradu, nakon detaljnog razgovora sa njima bilo je pravac banka :D
 
Što se tiče grejanja evo mojeg mišljenja (ako je izolacija stana ista):
Sa kalorimetrom:
1. -Ušteda energije (racionalno korišćenje po potrebi)
2. -Ušteda prostora
3. -Delimično podno grejanje
4. -Održavanje je sopstveno i skupo (zajedničkih i instalacija u stanu)
5. -Komplikovano održavanje (ako puknu pl. cevi, crkne kalorimetar, itd)
6. -Mogući varijabilni troškovi grejanja i temperature u stanu (ako se stan ispod/pored ne greje itd)
7. -Komplikovana preraspodela grejnih tela
8. -Lepše, modernije
Klasično:
1. -Rasipa energiju ako niko nije u stanu
2. -Ima metalnih vert/horiz cevi (ako ih ima)
3. -Grejanje od metalnih cevi (ako ima)
4. -Održavanje na teret BE i instalacije i grejnih tela
5. -Jednostavno održavanje
6. -Konstantni troškovi i temperatura
7. -Jednostavna preraspodela grejnih tela
8. -Ružno, zastarelo

To je otprilike to, i zaključak je da je bolje grejanje sa regulaciom temperature kratkoročno gledano (do 10-15 god), a klasično je bolje u sa aspekta dugoročnih troškova.
 
Martin i Nikola zaj . . . . . . i Nikolića i Tadića.Nema teme o kojoj nisu u stanju da napišu bar 30 redova, o kojoj ne znaju sve, i nemaju ekstra mega giga potkovan stav.Dva pametnjakovića.Skratite , braćo. Ovo nekom poslije 8 sati posla ne pada na pamet da pogleda.Skratite ako svojim znanjem hoćete da pomognete. Braćala Tadiću , i braćala Nikoliću.
 
Pa zasto kad kod njih to pali, slusa ih cela Srbija, a ispostovalo bar pola i otislo na njihov megdan :laugh:
 
Pa ko te onda tera da gledas a jos manje da pametujes i na takav nacin "savetujes" nekog.

Mislio sam da je bar ovaj forum bez takvih dezurnih policajaca koji misle da su bogom dani da ljudima kazu sta smeju rade...

I sta si uopste pametno rekao svojim postom osim sto dizes tenzije koje do tvog ingenioznog saveta nisu postojale?

Ubuduce lepo preskoci moje postove i super obojici...
 
nikola011":1iqz0ufe je napisao(la):
Belville 1550 sa PDV-om + gratis garazno mesto, spratovi od 9-13 (mislim da moze da se cenka na 1450), a manje mi se svidja od Stepe.

Nije tema Belville, samo želim da te pitam koliko si siguran u cenu?
Pošto ja sam gledala i cena je OD 1550 evra BEZ PDV-a.
 
Da, tacno, + PDV, ovi drugi su sa PDV-om pa sam mahinalno i to stavio. Ali kada mi je rekla da dodjem da vidim pa cemo se dogovoriti, ja sam odmah to smanjio na nize jer znam da se moze cenkati kod njih, spustali su i drugi, cena nije fiksna. Doduse, cena nije fiksna ni kod jednog investitora, ali ako mi osnovna ne odgovara, ne mogu da se smaram kad mi nece odgovarati ni 10% nize koliko otprilike kazu da daje vecina.

To volim, demantuj me :D
 
Martin Mystere":28ytxdpd je napisao(la):
Ubuduce lepo preskoci moje postove i super obojici...

@Volf
On je jos ljut sto je izgubio, pretpostavljam da si mene vezao za Nikolica, od sada cete me slusati 5 god. :vops:
 
nikola011":36d9s8c8 je napisao(la):
.................................
Evro sutra 114.1070 srednji kurs :blah:
Ako ti plata nije indeksirana u evrima, onda nema smisla uzimati kredit indeksiran u evrima, zar ne?
 
Ima smisla ako je makroekonomska klima u zemlji relativno pod kontrolom, sto znaci kao do sada uglavnom dogovorena inflacija sa MMF-om i neko ocekivano slabljenje domace valute...
Ako dinar bude slabio preko 1% mesecno, a i to je mnogo, i dinar i drzava ce, kao sto se vec desilo ranije, izgubiti smisao, ne samo kredit.
 
nikola011":1169f0vu je napisao(la):
Martin Mystere":1169f0vu je napisao(la):
Ubuduce lepo preskoci moje postove i super obojici...

@Volf
On je jos ljut sto je izgubio, pretpostavljam da si mene vezao za Nikolica, od sada cete me slusati 5 god. :vops:
hehe.Između tebe i Martina, ipak tebi dajem glas. :) .Ne smetate vi meni, samo mi smeta broj i veličina vaših postova-gdje se od vašeg drveta, ne vidi više ni šuma. Okupirali ste forum, s pričama,moj drug ima ovo, moja drugarica čula to. relax.Meni drugarica iz Telekoma kaže da će net biti FUL:)
 
Volf dzaba ti opominjes pojedince kada su oni istripovali da je ovo forum samo za njih :lol:
 
nikola011":ry8a55r7 je napisao(la):
Da, tacno, + PDV, ovi drugi su sa PDV-om pa sam mahinalno i to stavio. Ali kada mi je rekla da dodjem da vidim pa cemo se dogovoriti, ja sam odmah to smanjio na nize jer znam da se moze cenkati kod njih, spustali su i drugi, cena nije fiksna. Doduse, cena nije fiksna ni kod jednog investitora, ali ako mi osnovna ne odgovara, ne mogu da se smaram kad mi nece odgovarati ni 10% nize koliko otprilike kazu da daje vecina.

To volim, demantuj me :D

Pa nego šta....hehe :p
 
Vrh