Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Društvo, da nije ovo kolektivna pauza za kafu? Vidim, svi ste on line.... Kuku, da ne radimo u istoj firmi?
 
Da li je neko kupio uopšte ‚‚jeftinu‚‚ garažu i/ili znate li nekog ko jeste?
 
Jeca":1so75arp je napisao(la):
Društvo, da nije ovo kolektivna pauza za kafu? Vidim, svi ste on line.... Kuku, da ne radimo u istoj firmi?

Sreća pa nismo svi u istoj firmi. Da jesmo, propala bi 100% :laugh:
 
Martin Mystere":1q6rfqcc je napisao(la):
Ajde, nemoj da si skroman... :D

Gledam i ovo...

banjica.jpg
 
Jeca":2wgc7cpc je napisao(la):
Društvo, da nije ovo kolektivna pauza za kafu? Vidim, svi ste on line.... Kuku, da ne radimo u istoj firmi?

Kakva crna kafa, to bre jedino ja radim ko crnac - treba neko da otplati onaj kredit... :lol:
 
Jeca":2m08bk7s je napisao(la):
@ Martin

"Kad je tada nisam udavio nikad necu ali sam zato pukao i svasta sam joj rekao sto mi se inace ne desava bas cesto (ali je nemoguce da mi se u zemlji Srbiji bas nikako ne desava)."

Sad mi ovo izgleda smešno, kada prođe, ali ja sam od Katastra smšala 5-6 kg i omrzla ih preko svake mere. Nudila sam im da sama prekucam rešenje, ali oni - kano klisurine. Tako da kada mi je kredit konačno leg`о, ja sam bila srećna kao da sam dobila na lutriji. Palo i pićence za društvo. A ironija je da sam tog dana upala u dužničko ropstvo do pozne mladosti..... E, šta ti je život.

Meni banka (Intesa) tražila neko uverenje da nema upisanih nerešenih zahteva iz katastra dva dana pre puštanja kredita. Ja se nacrtao u katastr u 9h ujutru i u 15.30h imao sam rešenje u rukama, bilo kao na filmu, a inače se čeka za to po 7 dana. Išao sam od kancelarije do kancelarije, pričao sa jedno 15 ljudi, na kraju kod načelnice direktno na potpis. Rekao sam sebi ne izlazim dok ne završim i tako i bi. Kakva je to birokratija, oni nemaju pojma koja je procedura kako to ide, gde se kreće zahtev od šaltera do potpisa. Na kraju sam vatao ljude za rukav izvlačio iz kancelarija i objašnjavao šta treba da se radi.
 
nikola011":rap6dgyh je napisao(la):
Martin Mystere":rap6dgyh je napisao(la):
Ajde, nemoj da si skroman... :D

Gledam i ovo...

Eto rekoh ja da cene neće više padati....
Vidiš da april i maj 2012 polako rastu. Odlično :kk:

Nego ako je prosečna cena 63300, a ima 50kvm = 1266 e/kvm za Banjicu. Da li je to sa PDV-om ili bez?
U svakom slučaju tu smo negde. S obzirom da je ovo prosek, novogradnja je verovatno skuplja.

Eto Nikola i sam vidiš da ti je vreme da nam postaneš komšija, jer su ti slabi dokazi da to ne uradiš :laugh:
 
K_Kaca":1wdguzhv je napisao(la):
Nego ako je prosečna cena 63300, a ima 50kvm = 1266 e/kvm za Banjicu. Da li je to sa PDV-om ili bez?
U svakom slučaju tu smo negde. S obzirom da je ovo prosek, novogradnja je verovatno skuplja.

I jos nema povracaj PDV koji je u mom slucaju vracen zapanjujuce brzo - manje od mesec dana i to u vreme Novogodisnjih i Bozicnih praznika.
 
K_Kaca":3gcr4iy0 je napisao(la):
[

Eto rekoh ja da cene neće više padati....
Vidiš da april i maj 2012 polako rastu. Odlično :kk:

Nego ako je prosečna cena 63300, a ima 50kvm = 1266 e/kvm za Banjicu. Da li je to sa PDV-om ili bez?
U svakom slučaju tu smo negde. S obzirom da je ovo prosek, novogradnja je verovatno skuplja.

Eto Nikola i sam vidiš da ti je vreme da nam postaneš komšija, jer su ti slabi dokazi da to ne uradiš :laugh:

April i maj, to je standardni prolecni pik.
To je za one vojne stanove, stare, nema povracaja PDV-a nego oslobadjanje od prenosa apsolutnih prava. Imas agenciju (mada to moze da se izbegne ako se lepo iscenkas :) ), a ovo su oglasene cene, znaci u realnosti su 10% nize.
Znam da treba da dodam renoviranje, ali to moze da saceka, ti stanovi su dosta ocuvani... Sve ima svoje.
Mene vise interesuje podatak da je pad bio prakticno konstantan za ove 4 godine kada smo imali relativno stabilnu situaciju, drzava se zaduzivala, nista ozbiljno nije poskupelo poput poreza na nekretnine, struje, gasa, sve sto se desilo bilo je pod stravicnom kontrolom, a opet je cena padala. Sta da ocekujem u decembru?
 
K_Kaca":it1goca1 je napisao(la):
nikola011":it1goca1 je napisao(la):
Martin Mystere":it1goca1 je napisao(la):
Ajde, nemoj da si skroman... :D

Gledam i ovo...

Eto rekoh ja da cene neće više padati....
Vidiš da april i maj 2012 polako rastu. Odlično :kk:

Au, imaš oko sokolovo. Oči mi ispadoše da uočim tu tendenciju porasta na kraju tabele, iskrivih vrat.
E, svaka ti čast.
Ja volim novu gradnju, pa nek bude šta bude. Osećam se kao kada su prvi stanovnici naseljavali Ameriku. Stepa - novi kontinent. A mi - pioniri. Neka bude ćšta bude, ali ne može biti dosadno.
 
nikola011":kq5zmqyh je napisao(la):
K_Kaca":kq5zmqyh je napisao(la):
[

Eto rekoh ja da cene neće više padati....
Vidiš da april i maj 2012 polako rastu. Odlično :kk:

Nego ako je prosečna cena 63300, a ima 50kvm = 1266 e/kvm za Banjicu. Da li je to sa PDV-om ili bez?
U svakom slučaju tu smo negde. S obzirom da je ovo prosek, novogradnja je verovatno skuplja.

Eto Nikola i sam vidiš da ti je vreme da nam postaneš komšija, jer su ti slabi dokazi da to ne uradiš :laugh:

April i maj, to je standardni prolecni pik.
To je za one vojne stanove, stare, nema povracaja PDV-a nego oslobadjanje od prenosa apsolutnih prava. Imas agenciju (mada to moze da se izbegne ako se lepo iscenkas :) ), a ovo su oglasene cene, znaci u realnosti su 10% nize.
Znam da treba da dodam renoviranje, ali to moze da saceka, ti stanovi su dosta ocuvani... Sve ima svoje.
Mene vise interesuje podatak da je pad bio prakticno konstantan za ove 4 godine kada smo imali relativno stabilnu situaciju, drzava se zaduzivala, nista ozbiljno nije poskupelo poput poreza na nekretnine, struje, gasa, sve sto se desilo bilo je pod stravicnom kontrolom, a opet je cena padala. Sta da ocekujem u decembru?

Cena nekretnina je pre svega neverovatno porasla i to veštački, uopšte nisu bile realne. Shodno tome za očekivati je bilo da će pasti i to se i desilo. E još jedan od faktora koji su uticali na cenu (u te 4 godine), je zato što je sve bilo veštačko. I prosto kao pasulj, nema kupaca, a zašto, zbog plata - takve kakve jesu, nepouzdanih investitora, mutnih papira i sl.
Tebi je možda bilo optimistično u tom periodu, ali većini ljudi nije, jer su svi kukali i verovatno će i dalje kukati, ali dobro sada je to sve neka druga tema.


Ja znam šta ću da očekujem u decembru....USELJENJE i svoj stan :D , a ti onda čekaj.... :p
 
:kk: E pa ljudi evo jos jedne pozitivne informacije- Sada me drug zv[box][/box]ao upravo je isao da rezervise stan u gds verovali ili ne tek su mu za 20 dana zakazali potpisivanje ugovora, i to zbog mnogo prodatih stanova u poslednje vreme eto toliko o tome kako je prodaja stala u nasem naselju!! Izgleda da su ljudi svatili da je novo naselje velika prednost :D
 
Jeca":1jwk5tlo je napisao(la):
Au, imaš oko sokolovo. Oči mi ispadoše da uočim tu tendenciju porasta na kraju tabele, iskrivih vrat.
E, svaka ti čast.

Hahaha hvala ti :)

Jeca":1jwk5tlo je napisao(la):
Ja volim novu gradnju, pa nek bude šta bude. Osećam se kao kada su prvi stanovnici naseljavali Ameriku. Stepa - novi kontinent. A mi - pioniri. Neka bude ćšta bude, ali ne može biti dosadno.

I ja volim novu gradnju, a imala sam iskustva i sa novom i sa starom gradnjom.

Kakvi dosadno kada će biti toliko mladih. Imaćemo najmlađe i najlepše naselje u Beogradu, a i šire :laugh:
 
pravnik":9fiyihuk je napisao(la):
verovali ili ne tek su mu za 20 dana zakazali potpisivanje ugovora, i to zbog mnogo prodatih stanova u poslednje vreme eto toliko o tome kako je prodaja stala u nasem naselju!! Izgleda da su ljudi svatili da je novo naselje velika prednost :D

Rekli su i ljudima za Dr Ivan Ribar da je gradnja pocela, ali da se stanovi ne mogu kupiti jer nisu uradjeni katalozi...

Posalji vest u odgovarajucu rubriku Politikinog zabavnika... :)
 
nikola011 wrote:

Za 200e/m2 manje, ili 100e/m2manje + gratis garaza


Gratis garaza nego sta...ja sam i dalje bas ljuta na GDS sto je u mojoj zgradi garaza koju, ako hocu da je imam, moram da kupim po bezobrazno visokoj ceni, a neki su za istu cenu kvadrata dobili i podrum, a narocito sam ljuta sto nam, kad smo birali stan, niko nije rekao da postoji ta razlika, mozda bih izabrala i nesto drugo...ali sad mi dzaba, jedino sto mogu jeste da se dzaba nerviram oko toga
 
jelena74":2b2pi98f je napisao(la):
nikola011 wrote:

Za 200e/m2 manje, ili 100e/m2manje + gratis garaza


Gratis garaza nego sta...ja sam i dalje bas ljuta na GDS sto je u mojoj zgradi garaza koju, ako hocu da je imam, moram da kupim po bezobrazno visokoj ceni, a neki su za istu cenu kvadrata dobili i podrum, a narocito sam ljuta sto nam, kad smo birali stan, niko nije rekao da postoji ta razlika, mozda bih izabrala i nesto drugo...ali sad mi dzaba, jedino sto mogu jeste da se dzaba nerviram oko toga

Meni su u novembru kada sam bio rekli da su garaže javne, da se ne kupuju. Ma i one ženske tamo pola stvari nisu znale onda.
 
Koliko vremena je proslo od trenutka kada ste uplatili novac za stan, do trenutka kada su vas kontaktirali iz GDS-a da dodjete po papire za povracaj PDVa?
Kod mene prodje 20 dana i jos nista :(. A njih dobiti telefonom je nemoguca misija :bash:
 
Nikola ne ide njima u korist da mu zakazuju za 20 dana potpis ugovora, oni hoce pare vise nego iko! Znaci prodaja ide plannirano a meni se cini da si se ti malo uplasio da ces ostati bez stana u Stepi pa se sam tesis!!!
 
Nikola, sve vise sto citam tvoje postove, sve vise pocinjem da mislim da te tamna strana uzima pod svoje... :p
 
kokica":3uluuwqo je napisao(la):
Koliko vremena je proslo od trenutka kada ste uplatili novac za stan, do trenutka kada su vas kontaktirali iz GDS-a da dodjete po papire za povracaj PDVa?
Kod mene prodje 20 dana i jos nista :(. A njih dobiti telefonom je nemoguca misija :bash:

Zvali su me posle 10-ak dana, tj. ja sam njih zvao da se raspitam, pa su sutradan rekli da spremaju papire i posle 3-4 dana sam dobio poruku da mogu da podignem dokumentaciju.
 
pravnik":7bmleeka je napisao(la):
Nikola ne ide njima u korist da mu zakazuju za 20 dana potpis ugovora, oni hoce pare vise nego iko! Znaci prodaja ide plannirano a meni se cini da si se ti malo uplasio da ces ostati bez stana u Stepi pa se sam tesis!!!

Pa nije Stepa kraj sveta (bar ja tako mislim). :)
Ici ce zivot dalje i bez nje, bice nesto drugo.
 
Martin Mystere":hwt6h8y7 je napisao(la):
Nikola, sve vise sto citam tvoje postove, sve vise pocinjem da mislim da te tamna strana uzima pod svoje... :p

Ovih dana me zaista tamna strana uzima pod svoje 116,2041
Ne mogu da se opustim od utiska kakvu katastrofu mogu sebi da napravim za recimo 3 godine ako se samo usudim da reskiram i uzmem 10m2 vise nego sto bih zaista na duze mogao da podnesem.
Sada cu se malo odmoriti i cekati...
 
nikola011":davh8fqt je napisao(la):
K_Kaca":davh8fqt je napisao(la):
[

Eto rekoh ja da cene neće više padati....
Vidiš da april i maj 2012 polako rastu. Odlično :kk:

Nego ako je prosečna cena 63300, a ima 50kvm = 1266 e/kvm za Banjicu. Da li je to sa PDV-om ili bez?
U svakom slučaju tu smo negde. S obzirom da je ovo prosek, novogradnja je verovatno skuplja.

Eto Nikola i sam vidiš da ti je vreme da nam postaneš komšija, jer su ti slabi dokazi da to ne uradiš :laugh:

April i maj, to je standardni prolecni pik.

Nije standardni prolećni pik, bar ne po grafikonu koji si ti postavio. Od 2007. pa do 2011. je ili isti nivo ili je pad cena.
 
Banjica je relativno malo naselje, odnosno pojavljuje se uvek oko 10-20 stanova u oglasima. Zavisno od kvaliteta ponude su i ti pikovi, ako se pojavi vise potkrovlja i prizemlja, ide naglo nanize. Ako se pojavi vise boljih stanova u sredini, onda navise. Zamisli malu aproksimaciju i dobices relativno ravnu liniju. Evo dajem ti primer Brace Jerkovic i blokove na NBGD, mnogo veca naselja globalno i onda pojava losijih, odnosno boljih stanova ne utice na neku relativnu srednju vrednost. Sto uzmes vece naselje, linija je sve ravnija. Kao sto CESID uzima uzorke za izborni rezultat. Kad predje kriticnu masu gde vece oscilacije prestaju, tada po verovatnoci moze da kaze da je dobio tacan rezultat.

jerkovic.jpg


blokovicena.jpg
 
Vrh