Šta je novo?

Dorćolski projekti

Što se tiče lutalica mislim da bi bilo dosta produktivnije da pozovete šintere umesto da diskutujete "hipsterske vlasnike velikih pasa". Pseći izmet na ulici, iako grozna pojava, nikog neće ubiti dok napad čopora lutalica i te kako može.
 
Imaju ti psi desetine prijava godišnje što za ujede što za napade, ali nije u njima problem. Deo problema su ljudi koji im između vrtića i zgrade organizuju hranilište, vade ih kad ih šinteri odvedu. Neki su valjda i registrovani kao njihovi.

To je neka vrsta novog sadizma prema životinjama, ne dopuštaju da se problem reši i ne daju šansu tim životinjama da ih usvoje ljudi koji će ih zaista voleti. Ti čudaci neprestano kroz prozore stanova ili iz prikrajka gledaju kako njihovi psi napadaju ljude, kad dođe zima uživaće i u patnji tih pasa sve dok ne krepaju.
 
Današnja reportaža počinje napuštenim gradilištem dečijeg parkića u Dubrovačkoj - ima možda i mesec dana kako stoji ovako:
20201007_081443.jpg

Zatim takođe mesecima zapušteno gradilšte u Cara Uroša 57 (GP Napred). Zgrada gotova, neuseljena, mrcvari se mesecima ovako:
20201006_162847.jpg

Iza nje stare iseljene kućice u nizu:
20201006_162919.jpg

Ako je i stajalo neko obaveštenje ovde - više ga nema:
20201006_163030.jpg

I za kraj novi parking u Dubrovačkoj:
20201007_081610.jpg

U drugom planu, na središnjoj zgradi Iza, vidi se i nadstrešnica terase sa koje je pao nesrećni čovek juče.
 
A neko je rekao da je i ona u Skenderbegovoj napuštena pre useljenja...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=781461#p781461:3vrxg14l je napisao(la):
GOJE » Sre Okt 07, 2020 10:00 am[/url]":3vrxg14l]
U drugom planu, na središnjoj zgradi Iza, vidi se i nadstrešnica terase sa koje je pao nesrećni čovek juče.

file.php

A u zgradi pravo je na sedmom u nedelju goreo stan. Sreća da je bila nedelja pa su vatrogasci lakše prišli, nije bilo toliko parkiranih, momci su stvarno odradili posao.
Danas radi pauk na uglu Pančićeve i Visokog Stevana, valjda je i njima jasno da se ne može ovako.
 
Čovek koji je pao sa 12 og sprata odnosno 11og je bio beskućnik koji je lutao po Dorcolu, zahvaljujući nesposobnosti policije koja je došla Posle 5 minuta i čekala vatrogasce koji su došli više od pola sata kasnije i koji su se spremali kao mlada na krovu dok se u medjuvremenu čovek probudio i pao.
Ova tragedija je mogla da se izbegne o čemu svedoče snimci sa neta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=781522#p781522:77fxgshd je napisao(la):
And7rey » 07 Oct 2020 11:47 am[/url]":77fxgshd]A neko je rekao da je i ona u Skenderbegovoj napuštena pre useljenja...
Da, čuveni, uvek raspoloženi, _MC. :D

Namerno sam iskoristio termin "zapušteno", jer zgrada je suštinski gotova i sada stoji tako - skuplja prašinu. Ograde su sklonjene, ali sklepotina od čuvarske kućice i dalje onemogućava prolaz pešaka na jedinom trotoaru (nekim idiotskim projektnim rešenjem ulica na tom delu ima samo jedan trotoar).

Nadam se da nesrećnik koji je pao u Pančićevoj nije čuveni "čovek iz budućnosti", koji je dugo živeo u napuštenim temeljima uklete zgrade na uglu Dubrovačke i Visokog Stevana.
 
@spatiotecte došli su i vatrogasci brzo, čak je stigao i kran sa korpom, ali da priđu sa unutrašnje strane tim zgradama je nemoguća misija u toku radnog dana. Pokušali su oni sigurno sve što su mogli, ali čovek je bio na najgorem mestu.

Knicaninova x by Berislav Opanjković, on Flickr
 
@berislav, nisu oni nista uradili kako treba, čovek im je pao pred očima dok su se oni laganice spremali, snimali itd.
Pogledaj snimak sa krova na Gojevom linku, i vidi koliko su vatrogasci bili "brzi".
Niko nije jadnom čoveku prišao nego su ga ostavili da viri i spava na parapetu, polako, laganica nema žurbe... i badabum.
 
Pročitaj članak do kraja, prvo je pao na terasu na 12. spratu, i onda svesno preskočio ogradu pa pao na zemlju.
 
Pročitao sam članak i video sve snimke juce već a i znao sam tog čoveka jer sam ga već nalazio po kraju da leži po trotoaru kao da je mrtav i uvek ga pitao da li mu treba pomoć.
On je bio pijanica i spavao je na ulici. Nije trazio ni od koga pomoć.

Nije pao svesno nego je bio mrtav pijan i nije znao ni gde se nalazi ni šta radi kad se probudio.
Nije on uradio samoubistvo.

A i ako si pogledao sve snimke, ima ih 3 ili 4, videćes da nekoliko ljudi kazu kako je tragedija mogla da se spreči i ukazuje na propuste policije i vatrogasaca sto je očigledno na snimku sa krova.
To sto ima 10 vozila policije ispod zgrade ne znači nista ako ga niko ne zgrabi gore dok je još u opasnosti. A imali su vremena...
 
Sa spasavanjem je trebalo početi koju godinu ranije. Davno sam spasio jednog prijatelja, prošao i VMA i Lazu sa njim i da kucnem u drvo još je živ, iako se odavno ne družimo. Teško je ali izvodljivo.
 
Pa to je već druga priča neko je odavno trebao da se pozabavi sa tim čovekom.
 
Jel zna neko kakva je adaptacija u prizemlju Skender Begove 11, videh tablu pre neki dan u prolazu
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=781565#p781565 je napisao(la):
GOJE » 07 Oct 2020 01:57 pm
Nadam se da nesrećnik koji je pao u Pančićevoj nije čuveni "čovek iz budućnosti", koji je dugo živeo u napuštenim temeljima uklete zgrade na uglu Dubrovačke i Visokog Stevana.
Pošto se razjasnilo ko je bio nesrećni čovek (koga sam takođe često viđao u kraju), iskoristio sam priliku da vas upoznam sa uvaženim gospodinom koji se predstavlja kao "čovek iz budućnosti". Ako ga vidite u budućnosti, bar ćete znati ko je :)
20201015_082423.jpg

U parku u Dubrovačkoj se posle mesec dana pojavio radnik :gobb:
20201015_082313.jpg

Novi parking u Dubrovačkoj, lagaaaano napreduje:
20201015_082347.jpg

Nesrećna zgrada još laganije:
20201015_082553.jpg

Barem neko proviruje sa poslednjeg sprata:
20201015_082445.jpg

A na gornjem Dorćolu su dosegli nove visine:
20201009_174406.jpg

Ljubomorni na impozantno zdanje donjih Dorćolaca koje proviruje iza Telekomove zgrade:
20201008_171734.jpg

A pri vrhu gornjeg Dorćola i dalje gordo stoji nikad useljena "infinity" zgrada:
20201009_184905.jpg
 
Beograd prosto nije bio spreman za takvu jednu zgradu kao Infinity u to vreme kada je ona gradjena (pre više od 10 godina). Danas su njene instalacije zastarele, a elita za koju je ona bila namenjena kupuje daleko nekvalitetnije stanove po Beogradu na Vodi i u Skajlajnu, ili kvalitetnije stanove u Kneza Miloša Residence ili u West kuli.
 
ima tu neka beogradska kletva koja dovodi do toga da zgrade kao sto su infinity, b23, zgrada rada... stoje tako nedovrsene decenijama
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=783727#p783727:11tfcn83 je napisao(la):
Aes » 14 Oct 2020 07:37 pm[/url]":11tfcn83]Jel zna neko kakva je adaptacija u prizemlju Skender Begove 11, videh tablu pre neki dan u prolazu
Pa, evo table i sadašnje situacije. Teško da se ovde može očekivati neki spektakl - rekonstrukcija 200 kvadrata poslovnog prostora u prizemlju. Tu su pre 10 godina bili Pakomovi programeri, a zatim i neki call centar. Već godinama se ne koristi.
20201015_162731.jpg

20201015_162715.jpg
 
To sam juče video, tražio 2 minuta objekat P+1 u okolini, onda sam shvatio da projektant nije nacrtao celu zgradu već samo donji deo. :bash:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=783826#p783826:24xm8jqw je napisao(la):
GOJE » Čet Okt 15, 2020 7:50 am[/url]":24xm8jqw]
Nesrećna zgrada još laganije

Ima li novosti o ovoj zgradi, tj. ima li radnika, radi li se, privrsava kraju ili ce je bataliti kao onu Infinity zgradu?
 
Bojim se da je odgovor uvek isti. Radnika ima, nešto čuketaju već mesec-dva u kontinuitetu, a napredak je mizeran - barem spolja.
 
Vrh