Šta je novo?

Divčibare

Pristojno su trasirane i obelezene staze gore. Šta im fali?
Možda samo neka baš begginers friendly kružna stazica za malu decu, tj. porodice sa malom decom.

Ja bih više voleo da na ovim postojećim srećem više ljudi :?
 
Baš htedoh reći, ako Maljenu nedostaju trasirane hajking staze, ne znam gde ih ima :D

Moj predlog svima: krenite grebenom od Kraljevih stolova (vikend naselje) ka Velikom Maljenu, Rioru, Suvoboru, sve do Rajca (ovo su sve vrhovi sa fantastičnim vizurama). Pustite Divčibare (visoravan, po kojoj se često pogrešno zove planina), Maljen je još uvek jedan od najlepših kutaka Srbije, raj za hajking, biciklizam, jahanje i još mnoge sportove.

I čuvajte prirodu, ono što ste doneli na planinu ponesite sa sobom nazad, tužno je koliko smeća nalazimo po šumama!
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=GcgolSyKfho[/youtube]
 
Divčibare i Zlatar drže korak sa Kopaonikom i Zlatiborom na tabeli neplanske gradnje i uništenja prirodih lepota!
 
Jel bas puno krenulo neplanski da se gradi na Divcibarima, nisam bio u zadnjih 1.5god na njima, tada jos uvek nije bilo ni blizu kao na Zlatiboru,ali se videlo da kece sve vise da se gradi.
 
Sta znači neplanski? Ljudi kupuju placeve i više se gradi, ali još ne velike solitere. Država ako hoće, može pokupuje placeve uz reku, u centru i sl, i napravi šetališta, parkove i sl ako hoće veći sadržaj prirode, a manju gustinu gradnje. Od Bg naselja do raskrsnice Kaona ima 7-8km bez skoro ijedne građevine uz put, znači uglavnom se gradi na platou gore. Kad bi ljudi znali kako je lepo kad se skrene iz centra dole ka Ježevici, Tometinom polju, sigurno bi mnogi potrčali tamo
 
Doček na Divčibarama do 70 000 dinara po osobi

divcibare_ski_resort.jpg


https://www.vamedia.info/2021/11/docek- ... -po-osobi/
 
 
Planiram otici na jedan dan do Divcibara... Jel ima snega u ovom periodu, jel radi zicara i kakvi su propratni sadrzaji?
 

Imaš live kameru i sve druge potrebne informacije. Imaš dobar kafe na stazi (wc, piće, osnovna klopa). Parking je besplatan, do njega čuvene "Stairways to heaven" ;) Žica je neisklopiva = ne usporava na ulazu/izlazu (dakle, nije baš primerena za potpune, potpune početnike i sitnu đecu, moguće da će malo i jedne i druge plašiti).
 
Ja sam čuo da je kašnjenje zbog vojnog objekta pored puta i unutar planine.
 
 
Vrh