Šta je novo?

Deltini projekti

Nemam pojma zasto postoje ta dva sistema. Mislim da je francuskoj i nemackoj(mozda) ovako kao kod nas, a nama gotovo sva tehnicka struka ide sa te strane.

Ja sam to jos kao dete uocio i razlucio tu razliku kad sam gledajuci neki obrazovni program na engleskom zakljucio da mi se neki redovi velicina ne slazu. Tek onda sam u nekom engleskom recniku potvrdio da je drugaciji brojni sistem kod njih.

U svakom slucaju ako sam ja kao osnovac mogao da uocim da je neki broj prevelik, ne vidim zasto je problem nekim novinarima u zrelim godinama tesko da zakljuce da npr. Bil Gejts nema srpskih 40 biliona.

Kad smo vec kod novinara, a i prevodilaca, cesta im je greska sto prevode Acre sa Ar.
Acre je nesto preko 40 ari.

Na primer napisu: " Poznati par je kupio luksuznu kucu na prostranom imanju od 5 ari na Beverli Hilsu". Mislim, koliko moras biti glup da tako nesto napises, a da ti ne bude sumnjivo.
 
bg259":h6hqeg3f je napisao(la):
ali neznam sto to mesaju, u uk se koristi million 10^6 billion 10^9 trillion 10^12.... pa bilion nije srpska rec :D, neka onda koriste ispravno.....

dobar si sa brojkama al srpski brate i ti malo znas malo ne znas :))
 
je*******iga brale kad sam 1991 otisao iz srbije
 
Podsecate me na Karla Sejgana,on je brkao millions i billions.

Mislim da je razlog za sve to mesanje metrickog i imperijalnog sistema mera.Cak je i NASA odlucila da predje na metricke mere od sledece godine :)
 
ne znam da nije trilion ali mi se svidja da toliko duguju. Lakse im je jos malo da kazu na vestima dug amerike tezi beskonacno, kao onaj znak u matematici :D
 
prostorni planer":2gdkbc10 je napisao(la):
Hahaha Amera, sva sreca pa ne duguju 16. 000 triliona, bolje da se nadamo investitorima iz buducih, a i ono sto mi ne vidimo sadasnjih ekonomskih sila Kine, Rusije, uskoro Brazila.
:laugh: kakvih ovde šarlatanskih postova može da se pročita..... fenomenalno.
 
Шта ако човек мисли тако, ово је супер форум баш зато што нас овде има свих са различитим погледима па и упркос томе можемо да дискутујемо фер и коректно.
 
RockerSVK":1vxqizye je napisao(la):
Шта ако човек мисли тако, ово је супер форум баш зато што нас овде има свих са различитим погледима па и упркос томе можемо да дискутујемо фер и коректно.
Управо тако Рокер, укњижен плусићћћ :kk:
 
Malkice sam "listao"net, na jednom forumu sam nasao ovo. Koliko sam razumeo rec je o Deltinom projektu u Bulevaru Despota Stefana. Mozda je neko isao na javnu prezentaciju?

Јавна презентација урбанистичког пројекта урбанистичко - архитектонског обликовања и разраде локације на грађевинској парцели - Палилула

На основу члана 63. Закона о планирању и изградњи („Службени гласник РС”, бр. 72/09, 81/09 и 24/11) и Правилника о начину јавне презентације урбанистичког пројекта („Службени гласник РС“, број 43/2010)

ГРАДСКА УПРАВА ГРАДА БЕОГРАДА
Секретаријат за урбанизам и грађевинске послове

оглашава

ЈАВНУ ПРЕЗЕНТАЦИЈУ
УРБАНИСТИЧКОГ ПРОЈЕКТА УРБАНИСТИЧКО – АРХИТЕКТОНСКОГ ОБЛИКОВАЊА И РАЗРАДЕ ЛОКАЦИЈЕ НА ГРАЂЕВИНСКОЈ ПАРЦЕЛИ ФОРМИРАНОЈ ОД КП 159/6, 159/8, 274/2, 279, 280, 284/1, 284/2, 286/1, 286/2 И 302/7 СВЕ КО ПАЛИЛУЛА

1. ЈАВНА ПРЕЗЕНТАЦИЈА обавиће се у згради Градске управе, у Ул. 27. марта бр. 43-45 (сала 2 у сутерену) од 2. до 9. августа 2011. године, сваког радног дана од 9 до 15 часова.
2. Носилац израде предметног Урбанистичког пројекта је Биро за професионалне услуге и консалтинг „УРБО-ПРО“ Бранислав Поповић, диа, пр , Београд, Пролетерске солидарности број 12.
3. Идејно решења: „Chapman Taylor“ 10 Eastbourne Terrace, London; Идејни пројекат: „Машинопројект КОПРИНГ“ Добрињска 8а, Београд.
4. Носилац израде предметног урбанистичког пројекта у току одржавања јавне презентације даваће обавештења о урбанистичко архитектонском решењу Урбанистичког пројекта.
5. За давање обавештења о садржају јавне презентације овлашћена је Даниела Корица Пантелић, Секретаријат за урбанизам и грађевинске послове, Ул. Kраљице Марије број 1.
6. Заинтересована лица могу током јавне презентације да изврше увид у урбанистички пројекат, као и да своје примедбе и сугестије на планирана решења у писаној форми доставе Секретаријату за урбанизам и грађевинске послове, Ул. 27. марта бр. 43-45, најкасније до 9. августа 2011. године.
 
Koja je lokacija u pitanju, jel ima neko fotografiju projekta
 
Delta holding: Fokus na izgradnji šoping molova

BEOGRAD - Delta holding Miroslava Miškovića početkom nedelje prodala je kompaniji 'Matijević' novosadski tržni centar 'Bazar' za pet miliona evra. To, međutim, ne znači da se Delta povlači iz oblasti nekretnina, kažu u toj kompaniji.
Jelena Krstović, potpredsednik za korporativne komunikacije Delta holdinga, kaže da ova kompanija nastavlja da posluje u oblasti nekretnina, a jedan od najvažnijih pravaca u okviru tog biznisa jeste razvoj šoping molova, za koje su već obezbeđene lokacije u Srbiji i u regionu, između ostalog u Banjaluci.

"Pored postojećeg Delta sitija', dva šoping mola biće izgrađena u Beogradu, a obezbeđena je i lokacija u Novom Sadu. Novosadski 'Bazar' nije prepoznat kao prioritet u našim planovima, između ostalog i zato što nije reč o klasičnom šoping molu, već o objektu koji je građen ranije i po drugim standardima od onih koji danas važe u izgradnji šoping molova. Zbog toga smo se odlučili da prepustimo ovaj objekat, a da razvoj usmerimo u drugom pravcu u kome, izvesno, Novi Sad neće biti zaobiđen", kaže Krstović.

http://rs.seebiz.eu/delta-holding-fokus-na-izgradnji-soping-molova/ar-13227/
 
Aj bre vise gradite onaj hotel i zgradu u bloku 20! :o
 
Ajde bre vise bankrotirajte, nestanite i ne gradite nista ;)
 
Upravo smo utvrdili da Nebojsa ima sredstava da zakupi 35 spratova poslovnog prostora i napuni 200 soba u hotelu sa 5 zvezdica, dok bi hazard zaposlio nekoliko hiljada ljudi koji bi ostali bez posla kad Delta bankrotira.
 
A koliko ljudi je ostajalo bez posla kada Delta mesecima nije placala svoje dobavljace jer im se tako moglo? Koliko je ljudi potencijalno ostalo nezaposleno? Da li zaista spadas na tu besmislenu i daleko najgluplju odbranu tajkuna - "oni zaposljavaju hiljade ljudi"? Kada takvi kao sto su Delta zaposljavaju hiljade ljudi to uglavnom znaci da ti zaposleni rade za mnogo manje nego sto bi radili bez takvih, kao i da za svakog zaposlenog ostane po nekoliko nezaposlenih zbog stetnog uticaja 1 Delte (i slicnih) na privredu zemlje.

Da li stvarno treba raspravljati o firmi vlasnika cije je mesto u zatvoru?
 
Ни случајно да Делта пропадне.То је све и онако створено парама од неплаћених царина 90их и цркавице овог народа која је завршила на Кипру.Да је правде у овој земљи све би се то национализовало.
 
Ma da je pravde ti tajkuni bi se pohapsili i oslobodilo trziste za prave investitore koji se inace godinama najuruju odavde, sve zarad ovih tajkuna(na stranu ova kriza koja je trenutni izgovor al ne traje ona zadnjih 12 god). Aj nek neko kaze da ovde ne caruje nevidjena korupcija i muljaza.
 
Мене лично заболе да ли ће их хапсити или не,само да им се наплати оно што су украли.
 
У нашем правосудном систему се то на жалосте не подразумева.Док је у свету пракса да привредни криминалци држави после враћају и неколико пута већу вредност од онога што су украли (поред затвореске казне) код нас такви изађу из затвора кроз два дана плаћајући јемство које имају јер су украли оно због чега су и ухапшени.

Парадокс какав је само у Србији могућ.
 
Ех, а како су ти страни инвеститори почели......да нису можда исто? Само је то било давно па се данас не осети....
 
Vrh