Šta je novo?

Da možete da birate -GDE BISTE ŽIVELI (Bg)

Sve u okolini Košutnjaka i Banovog Brda. Volim da taj deo grada ima atrakcije poput šetališta, velikog parka, reke, brda... Živeo sam deo svog života u središtu Novog Beograda. Zaista mi je bilo dosadno i depresivno u tom dobu.

Ako mene pitate koji su mi najlepši delovi Beograda, to su:

1. Banovo Brdo - Košutnjak - početak Vidikovca

Što se tiče delova u drugim gradovima, a blizu Beograda, to je deo oko zemunskog keja (potez Hotel Jugoslavija - centar Zemuna) i parka Ušće u Novom Zemunu. 😁😂
 
Poslednja izmena:
Ulica Jove Ilića kul izgleda.. pre par dana sam jednog jutra imao sat vremena slobodno i prošetao po Činovničkoj koloniji.. sve su ulice lepe, ali ono zelenilo i lepe kuće, a i zgrade u Jove Ilića su mi top.
 
Voždovac - Vojvode Stepe, za bolje i ne znam.

Možda Lisičji Potok, da imam novca.🤓
 
Pa dobar je to kraj @Jelancha

Jesi tu otkad si stigao u BG ili si menjao krajeve?

Ti si beše FPN? Super je taj kraj, rezidencijalni i relativno miran 🙂 sama VS je bezveze rekonstruisana i zaista je nebezbedna, nije toliko široka a tramvaji na sred, nekad prosto ne primetiš auto od neke ograde ili nečega, kao da je samo izmileo odjednom auto... ranije je bilo dosta bezbednije... ali okolne manje ulice su superiška i celom dužinom je Banjička šuma... Sama Banjica je lepa urbana sredina... A i ovi novi blokovi zgrada kod trošarine, to sad dosta bolje izgleda nego kakva je trošarina nekad bila... neka stovarišta, čuda... Jedino tu sad malo jače saobraćajno zagušenje 🙂 kao i na AK dole u spicu...
 
Hmmm Jerković 😄 druga priča...

Al tu sam odrastao do 7. godine života, u Meštrovićevoj... išao sam u vrtić JJ Zmaj 🙂
 
@Beki Strašno.. što ne beži... mislim uprkos štakama ne deluje nesavladivo taj kepec lažni prosjak... 🙂 ali barem beži ako nemaš i sam neku motku...
 
Kao što reče pametan čovek, da mogu da biram - ne bih ni živeo u Beogradu
Ovako generalno - Golf naselje (Banovo brdo)
 
Upravo tu gde živim čitavog svog života, naselje Stjepana Filipovića, tik do Prokopa a preko puta Hajd Parka. Generalno, više sam ljubitelj takvih tipova naselja, gde su stambene zgrade među zelenilom, odnosno blizu zelenila. Nema to toliko veze sa time što sam ljubitelj prirode, koliko sa time što je u takvim naseljima prijatnija klima. Prednost jeste što mi je Hajd park tu ispred nosa, ali nije presudno, jer kad krene lepo vreme, uzmem da se šetam šumama, park - šumama i sl. zelenim oazama.​
 
Vrh