Šta je novo?

Da možete da birate -GDE BISTE ŽIVELI (Bg)

Placitum

Intermediate
Učlanjen(a)
18.01.2023.
Poruke
175
Pohvaljen
88
Pozdrav svima,
Zanima me da čujem vaše mišljenje o tome gde biste voleli da živite u Beogradu ili Srbiji ako biste mogli da birate. Da li biste se odlučili za neku realnu opciju, kao što je stan ili kuća na periferiji ili centru, splav na reci, Ili biste radije maštali o nekim nerealnijim željama, kao što je penthaus ili ekskluzivni stanovi na Kalemegdanu,BG na vodi,Stari grad….ili bilo koji kraj obican splav na Savi-Dunavu,koja bi to zgrada bila 😃

Šta vas privlači kod takve nekretnine za život? Da li je to lokacija, komfor, arhitektura, ili nešto drugo? Kako biste se osećali da živite tamo? Da li biste bili srećni, zadovoljni?

Podelite vaše misli i razloge za vaš izbor. Možda ćemo otkriti nešto novo i zanimljivo o sebi i drugima.
 
Ja mislim da je to za svakoga drugacije. Bilo bi bolje (po meni) da si dao preciznije tipa: budzet do 200k eura za nekretninu ili do 1000 eura mesecno, jako mi je bitna skola, jako mi je bitno da imam asfalt i slicno.

Ja bi izabrao 1. BNV, 2.Dedinje, 3. Senjak. 4. Vracar a ako mi je budzet tipa do 100k onda Mirijevo a ako je jos manji Novi Banovci ili Zaklopaca do Dunava.
 
Ti si osveženje na forumu Placitum i pozdravljam tvoj angažman da otvaraš nove teme. 🙂 Vidi se da si pun elana i entuzijazma da učiniš ovaj grad boljim mestom za život. Kako u realnosti tako i u mašti...

Ja bih definitivno onaj prvi red zgrada na Č. Padini, odmah na početku Ade... Malo gore od gde sam sada ⬇️ 🙂

20240228_032604.jpg


Da ne kažem jedini deo grada gde možeš leti u speedo kupaćim gaćama napolje a da ne bude sasvim nenormalno. Do ove prve stanice ka gradu malo unazad, devojke često u gornjem delu kupaćeg dođu pa tek tu shvate da nisu više na plaži, a momci bez majice, leti redovna pojava. 🙂

Dakle prvi red zgrada od "beogradskog mora". Tu bih u potrkovlju. Oba stana su mi inače poslednji spratovi. Ne volim da sam u sendviču 🥪 ako već mora neka komšijska buka da se čuje, bolje što manje... A i volim kosine, da je ušuškano nekako i terase lepše izgledaju kad su na poslednjem spratu, kad je izlaz na terasu iz kosine nego potpuno zatvorene sa zidovima sa strane, lođa tip...

Dakle renoviran, dobra izolacija, u nešto starijoj gradnji, ne smeta, sa jednom odvojenom spavaćom 🙂 Ne treba više 🙂
 
Ako bih morao da biram mesto za zivot, to bi bilo van Srbije i sl. Beograd sam izgustirao i ne drzi me vise. Zagadjen vazduh, izmenjeno stanovnistvo, stres, guzva i nervoza. Idealno Florida, Kajmanska ostrva, Crna Gora, Kipar ili Kalifornija kod Vradovica (primorski deo) ne kopneni ka Nevadi ili Teksasu :)
 
E da se samo oko Ade ide bez majice, nego po celom gradu. Ja ne znam jel neko vaspitavao te ljude ili su bili prepušteni sami sebi, pa funkcionišu po principima pećinskih ljudi.
 
Да могу да бирам у БГу место живота, то би била нека лепа стара кућа у Професорској колонији, кућа на Сењаку, салонац или кућа на Копитаревој градини, кућа на Гардошу, кућа у Косте Абрашевића, стан у блоку 21 или 22.
 
Mi smo već to završili. Po povratku iz inostranstva imali smo prilično odrešene ruke gde da se skucimo u Srbiji. Prvo smo odabrali stan na Novom Beogradu, u Savskim blokovima zbog zelenila i reke. Razmišljali smo o centru, ali čini nam se da smo tu fazu prerasli i da ljudima sa decom centar nema šta da ponudi, tačnije nudi više problema nego prednosti. Posle nekog vremena počeli smo da mastamo o kući i sada smo u mestu pored Indjije. Blizu je autoput i voz. Imamo dvorište, bazen, deca igraju košarku, škola je 350 metara. Ljudi su dosta opušteniji nego u Beogradu i za naše potrebe ovo je idealno. Dakle, u 20-tim bih birala centar Beog
rada. U 30-tim sam birala Novi Beograd, reku, zelenilo. Sad sa 40 mi je idealno manje mesto sa dobrom infrastruktom i povezanošću sa gradom, a koje ne pati od "Borca sindroma" (divlje gradnje). Kontam da ću za 10-20 godina da završim na selu u planini negde u Zapadnoj Srbiji 😂
 
Mi smo već to završili. Po povratku iz inostranstva imali smo prilično odrešene ruke gde da se skucimo u Srbiji. Prvo smo odabrali stan na Novom Beogradu, u Savskim blokovima zbog zelenila i reke. Razmišljali smo o centru, ali čini nam se da smo tu fazu prerasli i da ljudima sa decom centar nema šta da ponudi, tačnije nudi više problema nego prednosti. Posle nekog vremena počeli smo da mastamo o kući i sada smo u mestu pored Indjije. Blizu je autoput i voz. Imamo dvorište, bazen, deca igraju košarku, škola je 350 metara. Ljudi su dosta opušteniji nego u Beogradu i za naše potrebe ovo je idealno. Dakle, u 20-tim bih birala centar Beog
rada. U 30-tim sam birala Novi Beograd, reku, zelenilo. Sad sa 40 mi je idealno manje mesto sa dobrom infrastruktom i povezanošću sa gradom, a koje ne pati od "Borca sindroma" (divlje gradnje). Kontam da ću za 10-20 godina da završim na selu u planini negde u Zapadnoj Srbiji 😂
Borca bi bila idealna da bije uništena divljom gradnjom,i da je neko pratio razvijanje sa infrastrukturom,npr Krnjača i kotez su isto odskače je i meni nekako
Mračni krajevi
 
U Boroči je i jako veliko lokalno zagađenje od individualnih ložišta u zimskim mesecima 🙂

Infrastruktura je jeziva...

Profesorska kolonija mi je na 200m vazdušnom linijom... Više mi se dopada kraj kod FONa, Jove Ilića ulica sve do Auto komande i okolne ulice između V. Stepe i bul. Oslobođenja, sličan je tip gradnje starijih kuća, nije baš netaknuto, ali to je to otprilike samo bez Karaburma looking zgrada kojih ima u profesorskoj koloniji pored kuća... I Voždovac je na uzvišenju pa je i vazduh čistiji..

@Noki tu grade sad nesto novo kod tebe?

Ne znam na šta si mislio "kod mene", evo u gornjem delu sam objasnio gde sam odrastao, koji deo Voždovca je u pitanju, relativno blizu FONa, a danas sam na 5 min od Vuka ka profesorskoj koloniji 😑 u NS-u sam Detelinara...

A Č. Padina bliže Adi je gde bih voleo treći stan. 🙂

Ali da, grade se tu iznad Ada Malla, mislim da su 2 veća gradilišta... ako si na to mislio... Malo iznad pa ukoso ka Senjaku... al ne znam nazive ulica tu... Valjda Vase Stajića ako sam dobro zapamtio...
 
A Č. Padina bliže Adi je gde bih voleo treći stan. 🙂

Ali da, grade se tu iznad Ada Malla, mislim da su 2 veća gradilišta... ako si na to mislio... Malo iznad pa ukoso ka Senjaku... al ne znam nazive ulica tu... Valjda Vase Stajića ako sam dobro zapamtio...

Stan u Ns, Stan kod skupstine, i ovaj na Adi, zar nisi mislio na cetvrti a ne na treci stan?

I to pogled na Adu, odakle mozes sa ili bez durbina/dvogleda da skeniras komade, pogotovo one s plocicama.. 😎
 
Vodiš evidenciju mojih stanova 😄 kao ja što obilazim Vradovićeve stanove u izgradnji 😄

Nije bre kod skupstine... Imam 15 min peške od skupštine, brzim hodom... i drugi stan je NS (jedini na moje ime)... a kod Ade maštam... napisao sam hteo bih stan malo gore od "ovde gde sam sada", misleći na fotografiju gde sam se prošle noći zadesio... Igrom slučaja 🙂

I ne lože me poličice baš, mada ni stomačine, nego prirodno, umereno, momački, kako treba, u skladu sa godinama 😛 ako bi nešto zumirao to bi bile 🍑
 
Ti si osveženje na forumu Placitum i pozdravljam tvoj angažman da otvaraš nove teme. 🙂 Vidi se da si pun elana i entuzijazma da učiniš ovaj grad boljim mestom za život. Kako u realnosti tako i u mašti...

Ja bih definitivno onaj prvi red zgrada na Č. Padini, odmah na početku Ade... Malo gore od gde sam sada ⬇️ 🙂

Pogledajte prilog 190796

Da ne kažem jedini deo grada gde možeš leti u speedo kupaćim gaćama napolje a da ne bude sasvim nenormalno. Do ove prve stanice ka gradu malo unazad, devojke često u gornjem delu kupaćeg dođu pa tek tu shvate da nisu više na plaži, a momci bez majice, leti redovna pojava. 🙂

Dakle prvi red zgrada od "beogradskog mora". Tu bih u potrkovlju. Oba stana su mi inače poslednji spratovi. Ne volim da sam u sendviču 🥪 ako već mora neka komšijska buka da se čuje, bolje što manje... A i volim kosine, da je ušuškano nekako i terase lepše izgledaju kad su na poslednjem spratu, kad je izlaz na terasu iz kosine nego potpuno zatvorene sa zidovima sa strane, lođa tip...

Dakle renoviran, dobra izolacija, u nešto starijoj gradnji, ne smeta, sa jednom odvojenom spavaćom 🙂 Ne treba više 🙂
Hvala Noki na pohvalama,nisam očekivao ovakve argumente a još manje da ih neko prepozna.Cilj i želja mi je,verovatno kao i svakog na forumu lepa i kvalitetna arhitektura sa infrastrukturom odnosno Urbnizam koja je preduslov sa dobar život gradjana svakako preduslov za razvijanje i napredak
 
Ni
Vodiš evidenciju mojih stanova 😄 kao ja što obilazim Vradovićeve stanove u izgradnji 😄

Nije bre kod skupstine... Imam 15 min peške od skupštine, brzim hodom... i drugi stan je NS (jedini na moje ime)... a kod Ade maštam... napisao sam hteo bih stan malo gore od "ovde gde sam sada", misleći na fotografiju gde sam se prošle noći zadesio... Igrom slučaja 🙂

I ne lože me poličice baš, mada ni stomačine, nego prirodno, umereno, momački, kako treba, u skladu sa godinama 😛 ako bi nešto zumirao to bi bile 🍑
Nisam ispratio da li je reč o muškima ili ženskim komadima 😂
 
@Placitum Mlad si momak sigurno... čista, nenarušena energija se lako prepozna... 😁

Posle neke 35te videćeš i sam šta preovlađuje, indiferentnost je sve što ostaje od poleta, cinizam sve što ostaje od humora...

Koji god da su druže komadi 🙂 bitno da je lepo zaobljeno 🍑 😆 da ne idemo u detalje, to Igor ne voli, ima da ti obriše temu ponovo 😄
 
Ja mislim da je to za svakoga drugacije. Bilo bi bolje (po meni) da si dao preciznije tipa: budzet do 200k eura za nekretninu ili do 1000 eura mesecno, jako mi je bitna skola, jako mi je bitno da imam asfalt i slicno.

Ja bi izabrao 1. BNV, 2.Dedinje, 3. Senjak. 4. Vracar a ako mi je budzet tipa do 100k onda Mirijevo a ako je jos manji Novi Banovci ili Zaklopaca do Dunava.
pa dobro može,ovde je bio cilj mašta odnosno zelja pa sad može realna opcija fazon ma ja bi odadve otišao u ovaj kraj možda doplatim nesto malo ili covek hoće da menja ili kao e ziveo bi u kuli Beograd
 
@Placitum Mlad si momak sigurno... čista, nenarušena energija se lako prepozna... 😁

Posle neke 35te videćeš i sam šta preovlađuje, indiferentnost je sve što ostaje od poleta, cinizam sve što ostaje od humora...

Koji god da su druže komadi 🙂 bitno da je lepo zaobljeno 🍑 😆 da ne idemo u detalje, to Igor ne voli, ima da ti obriše temu ponovo 😄
Nemoj brate opet meni da briše već mi je jednom obrisao nesto,zamrzece me covek …na kom forumu posle da blejim sa ovoliko entuzijasta…ne vaze se scam likovi kao onaj rom iz dal austrije sto je rekao da je preprodao stan u kuli i sto je gledao penthouse palatu cvijicevu 😂
 
Ja volim onaj blok ulica oivičenih Bulevarom, Beogradskom, K. Miloša i K. Milana, zatim Kralja Milutina, Birčaninovu, Nebojšina mi je dobra, tu sam skoro bio u nekom stanu i pomislio da bi bilo lepo istezati krake na nekoj sličnoj lokaciji ;) Volim i Sv. Save, K. Zorke-taj kraj, dorćolske uličice, a Prof. kolonija mi nije nešto, tuda sam svakodnevno prolazio vraćajući se sa faxa, ima lepih kuća, ali sveukupni ambijent je jadnjikav.
 
U Boroči je i jako veliko lokalno zagađenje od individualnih ložišta u zimskim mesecima 🙂

Infrastruktura je jeziva...

Profesorska kolonija mi je na 200m vazdušnom linijom... Više mi se dopada kraj kod FONa, Jove Ilića ulica sve do Auto komande i okolne ulice između V. Stepe i bul. Oslobođenja, sličan je tip gradnje starijih kuća, nije baš netaknuto, ali to je to otprilike samo bez Karaburma looking zgrada kojih ima u profesorskoj koloniji pored kuća... I Voždovac je na uzvišenju pa je i vazduh čistiji..



Ne znam na šta si mislio "kod mene", evo u gornjem delu sam objasnio gde sam odrastao, koji deo Voždovca je u pitanju, relativno blizu FONa, a danas sam na 5 min od Vuka ka profesorskoj koloniji 😑 u NS-u sam Detelinara...

A Č. Padina bliže Adi je gde bih voleo treći stan. 🙂

Ali da, grade se tu iznad Ada Malla, mislim da su 2 veća gradilišta... ako si na to mislio... Malo iznad pa ukoso ka Senjaku... al ne znam nazive ulica tu... Valjda Vase Stajića ako sam dobro zapamtio...
Borca je stalno zagadjenja dal zbog većeg lozenja ili sta je u pitanju ne znam,uvek su ljudi lozili.Ono sto malo ko zna za borcu da je pravljena u krugovima i da ima dosta parkica .
centar 1 ;centar 2 ;centar 3 ;centar 4 i centar 5
svako ima svoj parkic i to dobar parkic ,e sad sto nije odrzavan…mada su u skoro svaki roknuli po jednu teretanu ili ono dečije igralište …problem predstavljaju zbeg i pretok gde su mahom izbeglice ,jer su ljudi dizali kuće i ograde u Visinu i naravno izlazili kolko mogu do puta ,naravno ovca i sebes ali to već nije Borca,zato i mislim da im nikad neće proci kanalizacija ovcom i sebesom jer je prosto skupo mada sam čuo carsijsku pricu da sapic diže ruke od leve obale kaže to sto može da se uradi tamo u krnjaci za kanalizaciju i to im je
 
Што се БГ тиче стан земунски блокови због кеја, кућа Баново брдо или Церак
 
Poslednja izmena:
Vrh