Šta je novo?

Cvijićeva Palata [Stambeni objekat | 10 000 m²]

Ова фасада са мермером ће још бити једна од успелијих, али ово ковано гвожђе на таквој фасади је такав кичерај, једно велико но но...
Фасада је поприлично лепа, да би се додавао тај кичерај, не знам зашто али то је такав хит и мода у последње време.

Такође, жао ми што климе нису могли другачије да реше, ако већ ништа друго барем су могли да ставе одређена "кућишта" за климе у истој боји, некакве решеткасте кутије које се боље стапају са фасадом, то је такође доста популарно у новоградњи сада... Тим пре што је ово зграда ипак грађена као елитнија.
 
Ова фасада са мермером ће још бити једна од успелијих, али ово ковано гвожђе на таквој фасади је такав кичерај, једно велико но но...
Фасада је поприлично лепа, да би се додавао тај кичерај, не знам зашто али то је такав хит и мода у последње време.
Ограда од кованог гвожђа наглашених геометријских облика је управо у стилском складу са фасадом, сасвим типична за арт деко, као нпр. овде:
1670410311431.png

Разумем да се многима ковано гвожђе огадило због цецесије, али ова зграда бар показује како може да се употреби на исправан начин.
 
Ima li nekih novih slika , ili informacija oko projekta ? Upucen sam da dosta kasne
 
Ima li nekih novih slika , ili informacija oko projekta ? Upucen sam da dosta kasne
Nisam slikao, bio sam samo u prolazu. Ne vidim spolja nikakvog napretka, fasada se ne mrda vec neko vreme. Jedino ako je fokus na unutrasnjim radovima. Stanovi su gotovi koliko vidim po slikama, ali mislim da se rade hodnici i lokali.

Rok za zavrsetak je bio pocetak 2022. Kasni se skoro godinu dana.

Sve jako lepo i kvalitetno izgleda, ali postoji taj problem sa kasnjenjem. Slicna situacija je bila sa objektom u Budimskoj.
 
Nisam slikao, bio sam samo u prolazu. Ne vidim spolja nikakvog napretka, fasada se ne mrda vec neko vreme. Jedino ako je fokus na unutrasnjim radovima. Stanovi su gotovi koliko vidim po slikama, ali mislim da se rade hodnici i lokali.

Rok za zavrsetak je bio pocetak 2022. Kasni se skoro godinu dana.

Sve jako lepo i kvalitetno izgleda, ali postoji taj problem sa kasnjenjem. Slicna situacija je bila sa objektom u Budimskoj.

Dobi li Budimska konačno famoznu upotrebnu dozvolu?
 
Meni je ipak to stvar ličnog utiska.
Meni se dopalo iako imam neki negativan stav o ovom projektu, verovatno zbog toga što sam radio u LHC salonu nameštaja koji je tu bio. A pogotovo zbog gazde istog.
 
I mene zanima jel ima neko penale u ugovoru?

Koliko vidim, jos nisu podneli zahteve za prikljucke a vec planiraju drugu zgradu.
 
Ne da planiraju, nego su uveliko počeli radove u Dimitrija Tucovića, gde je takođe velika zgrada.

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
 
Tema zapoceta Avgusta’20- odokativna procena zavrsetka radova prolece ‘23= 30ak meseci.

20 meseci je bilo potrebno da se napravi Empire State Building (102 sprata) a ove ce Novi Dorcol faza 2 da prestigne (vidim da je kvalitet ND radova hvaljen na forumu tako da brzina nije na ustrb kvaliteta radova vec do organizacije).

Okolonosti su bile neblagonaklone-korona, uzurpirani lanci snadbevanja, kasnjenje materijala- ali svi koji se krecu ovuda vide max 4 coveka da rade u istom trenuku (spolja) sto jasno govori da ovaj projekat nije prioritet ili da je problem u necemu drugom a to samo investitor moze da kaze.

Nije fer prema kupcima kojima je vec krenula rata za kredit, nije fer prema komsiluku koji ih slusa dok grade 3 godine, i definitivno nije ok deci koja idu u skolu preko puta da zaobilaze skele bez investitora da izadje sa objasnjenjem i najavom kraja radova.
Netransparentna komunikacija uz ovoliko kasnjenje radova ne samo da brine sadasnje nego je i losa preporuka za buduce kupce stanova, nemaju bas svi drugi stan pa da lagano cekaju da se izgradnja zavrsi uz placanje rate kredita.
 
Iz ličnog, neprijatnog iskustva sa jednim od investitora mogu reći da je ovoliko kašnjenje bilo ocekivano, takodje ugovor nije vezan penalima za kašnjenje.
Stan koji smo uzeli kod drugog investitora je odavno zavrsen, opremljen i "pusten u funkciju".
 
Da li neko od kupaca ima zvanicnu informaciju od investitora/tima koji radi za njega, kada se biti useljenje?
 
Ako nije tajna, sećate li se po kojem osnovu su cene bile 2300/2500 + PDV? Meni su nudili 2400 + PDV fiksno (što je i cena koja se vrtela i po oglasima i na njihovom sajtu mislim)? Hvala
 
Vrh