Šta je novo?

Cvetni trg

Почеће изградња Хилтона на том плацу, а кућерци су планирани за рушење ако ме сећање добро служи.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=368252#p368252:2brs6jil je napisao(la):
Gollum » 22 Јан 2016 09:51 pm[/url]":2brs6jil]Mozda Cvetni Trg nije bas tema za ovo pitanje, ali posto je mojim ocima 'bolna' lokacija blizu, ajd da ovde postavim pitanje...

Sta se desava sa ulicom Kralja Milana u potezu od Cvetnog trga do Slavije ??? Renoviran je trg, i ok, ima tu propusta ali meni je dosta bolje sada nego nekad, ali sta se desava sa ulicom u potezu od Cvetnog trga do Slavije... Sa jedne strane ruinirane kuce i kucerci koje bi ruzno izgledale i u predgradju a ne u centru jedne metropole, sa druge strane ogromna ogradjena parcela na kojoj se nista ne zida godinama... Planira li se bilo kakva promena na tom potezu ili ne ??? Meni je to (uz Slaviju) jedna od najvecih "rak rana" u gradu...
Голуме, одговорио ти је Шоми за ту парцелу, а имаш и посебну подтему о томе "Хилтон хотел - Два краља [Хотел | 32 000 м²], па ћеш ту све сазнати: viewtopic.php?f=21&t=715&p=350530&hilit=hotel+Hilton#p350530
Наравно, кад крене интензивније са градњом, биле би пожељне слике, пошто већ станујеш близу :D
 
У четвртак би, према најавама, на Цветном тргу требао да буде откривен споменик Бориславу Пекићу.
 
Пролазио јуче и све баште кафића пуне ко око.
Па зар нису могли ова четири контејнера да поставе на неко друго место !

 
Pa ti kontsi uopste netreba da stoje u kralja milana trebalo ih je ukloniti nakon rekonstrukcije bili su tu privremeno pa ostase pritrajno
 
Надам се да ће их уклонити кад поставе Пекићев споменик.
Требало би пријавити Беокому за њихово уклањање
 
Homere oni postuju julijanski kalendar tako da to jos moze biti u roku
 
Nadam se da sam na dobrom mestu... Da li neko zna gde su se premestili prodavci nakita sa Cvetnog trga?
 
Iako bi ovo zapažanje možda trebalo u drugu temu, da ikome zasmetao ogromni crni kiosk pored Maksija na Cvetnom trgu? (Nemam fotografiju pri sebi.) Mislio sam da mu je to privremena lokcija dok se trg na uredi, vidim da je stalna. Tom kiosku tu nije mesto! Po veličini, boji i stilu nikako se ne uklapa. Cvetni trg podseca na grobljanske kapele!

Vidim da su to novi jednoobrazni kiosci a jedan će biti na uglu Kosovske i Takovske (grozno):

bgd-kio-skend_620x0.jpg


^ Kako se ova trafika uklapa ovde? :bash:

* * *

Ovaj crveni PKB kiosk imao sam nekada ispred svoje nekadašnje Treće gimnazije:

ZZiveo-zzivot-007.jpg


Čuveni crveni kiosk – dizajn 20. veka
Čuveni jugoslovenski kiosk projektovao je slovenački arhitekta Saša Mehtig, a njegova proizvodnja počela je 1968. Pravljen je u više boja, a šest najzastupljenijih bile su crvena, bela, zelena, plava, žuta i narandžasta. Na mesto postavljanja stizao je kompletno završen, a po potrebi mogao je da bude isporučen i helikopterom.Muzej moderne umetnosti iz Njujorka 1970. godine uvrstio ga je u svoju kolekciju „Dizajn 20. veka”.Proizvodnja ovog kioska prestala je sredinom osamdesetih godina prošlog veka, ali se i sada može naći na prostoru bivše Juge, ali i u Albaniji, Belorusiji, BiH, Bugarskoj, Poljskoj, Slovačkoj…
 
Deluje moderno bas kao i profesija naseg PreCednika,ocu reci grobarski.
 
У белом граду црне трафике :( Постојеће алу-сиве су баш бедне, а ове црне су крајње депресивне. Треба тежити да што више мобилијара у Београду буде беле боје, између осталог и зарад бољег и чешћег одржавања хигијене, пошто се прљавштина најбоље уочи на белој боји (зато медицински и прехрамбени радници носе бела радна одела).
 
Црна и тамно сива се у урбаном мобилијару се одавно највише користи, измеу осталог, због најмање упадљивости.

Бела је боја на којој се корозија најбрже појави. На шта би нам град личио после годину две - на кортен град.
 
*bem ti mutave Rimljane kad nisu umeli lepo da izgovre Kortengrad :laugh:
 
Mislim da je u pitanju stvar ukusa, sto se tice boje trafike. Ove su mi jos i najlepse do sada, medjutim problem su pozicije trafika, njihove lokacije i generalno sto trafike kao trafike ne volim.
 
Meni ne smetaju toliko trafike (mora da ih ima, makar da kupim papirne maramice), koliko frižideri.

Zato mi se sviđa ovo rešenje jer se frižideri više neće videti jer će biti unutar trafike.
 
ima ovaj novi kiosk kod Maksija 24h kod Starog Merkatora.
Problem je sto oni i pored toga stave jos jedno 2 frizidera i zauzmu pola trotoara :(
 
Takve kioske Futura plus i Stampa sistem imaju vec godinu dana...pa i taj kod starog merkatora je njihov. Novi standard kioska je cak i pravljen po njihovom sablonu.
 
Toalet postoji skulptura spomenik pekica nozda stigne sve ostalo postoji
 
Vrh