Šta je novo?

Cvetni trg

Sad sam prosao 74 i iz daljine deluje bas lepo, mnogo je otvoreniji, nadam se da nece vracati one baste kafica




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Синоћ су јадни радници по мраку нешто сређивали. Јутрос је као пуштено за снимање. ОК, нећу одмах да критикујем пошто не знам колико новца је отишло за ово сређивање, али права слика ће моћи да се види тек кад пролиста пролеће и кад у Његошеву кафеџије изнесу столове. Прво лето ће проћи без ограђивања, а после ....

Немогуће да само мени смета онај киоск на почетку трга. Погледајте још једном, он је на сред улице и сужава улични фронт. Пешаци не иду иза киоска јер вас "лице киоска" вуче да идете са предње стране. Тако се прави вештачко сужење улице и чини да је већа гужва испред киоска.
Јефтина вашарска фора. Могли су бар 3 метра да помере уназад трафику.

Зид самопослуге може да буде обогаћен неким муралом. Просто је природно.

Она камена сподоба на сред улице и даље стоји. Ни један багер је није склонио оданде. Не знам зашто није.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=362876#p362876:1qfgl6pw je napisao(la):
brdjanin » Sre Dec 16, 2015 11:39 am[/url]":1qfgl6pw]ОК, нећу одмах да критикујем пошто не знам колико новца је отишло за ово сређивање, али права слика ће моћи да се види тек кад пролиста пролеће и кад у Његошеву кафеџије изнесу столове. Прво лето ће проћи без ограђивања, а после ....

Upravo sam gledao prilog na Dnevniku 1 gde je receno da je obnova kostala 220.000 eura i da je najveci donator obnove bila kompanija "Delhaize".
 
Jutros
2v3myx1.jpg

b8mr4.jpg

25i851t.jpg

rj423b.jpg

2dm8mxu.jpg
 
Ове надстрешнице су толико ружне да не дају гледати у себе.
 
Ako je ovo bio cilj, onda Cvetni trg nije ni trebalo dirati.
 
Trg jeste ružan i kičerica ovako prazan, ali valjda nije ni normalno da ostane prazan. Ajde da ponovo sudimo kada se upotpuni nakim cvetnim sadržajima.

Velika prednost je što sada postoji prostor sa kojim može nešto da se uradi, za razliku od prethodnog stanja - izopštenog i izolovanog kutka!
 
Cvetni-trg-otvaranje-01-161.jpg



Cvetni-trg-otvaranje-13-161.jpg

слике са сајта Новости


Много буке ни око чега...

Ако на помпезном отварању делује овако некако мусаво...онда...
 
Реално је добијено на простору, онај зид пре је био баш некако гадан. Само се надам да ових пар малих зидића што су урађени неће бити заз#ни од СТУ екипе и сличних вандала, можда да се постави на њих вертикално зеленило?
 
Vasi negativni komentari vise govore o kvalitetu Vas samih, nego o kvalitetu trga. Postavite slike nekih Vasih radova, pa da uporedimo da li bi trg bolje izgledao da ste ga Vi radili.

Naravno da ima sitnih greskica, kao oni nesrecni gelenderi pored stepenica, ali generalno uzimajuci u obzir kako se radi u Srbiji, ovaj javni prostor je korak napred.
 
E sad idu neki u krajnost. Naravno da je bolje da se ovaj prostor oslobodio. Koliko ljudi do sada ovaj prostor uopšte nije ni smatralo za trg, nego za neki budžak sa prodavcima bižuterije i Maksijem?

Videćemo kako će izgledati to sa baštama, cvećarama i tim bistama.

Naravno, ono što mi se ne sviđa je slikanje kao da su napravili novi most ili auto put do Crne Gore, ali to je stara boljka...
 
3jdp.JPG


Ja bih te glumce sto najvljuju radije stvio vamo iymedju drvoreda uy kralja milana ili ovdje uz ovu linijsku fontanu sto ne radi aleja glumaca
 
Kad kralja milana postane pjesacka i sve bude jedna cjelina
 
По мени је најбитније што простор више није ограђен. Волео бих слично нешто да видим и код улаза у Теразијски тунел.
 
Дишо, слажем се да би фигурама глумаца било место у том делу код ЈДП-а, али је ствар да нека од поменутих имена нису били чланови наведеног позоришта.

Што се тиче саме реконструкције, задовољан сам. Могло су да се користе квалитетнији материјали, то ми је једини приговор. Овако, добили смо симпатичан трг и отворен поглед према фасади ЈДП-a. Једино не знам, где намеравају да поставе споменик Пекићу?
 
Бели трг? :) Мало ми смета та белина, некако одудара од сивих плоча у околини. Баш се добило на ширини улице у том делу. По мени ће бити минус ако се не врате клупе у делу изнад трга, код трафике о којој брђанин пише. Мурал на максију би био добро решење.
 
На крају сами плато испаде добро, можда и одлично. Коначно мало постојанији и квалитетнији начин поплочавања. Бели бетон у све сивљем "Беломе граду" је више него пожељан. А бехатонирани део ће свакако бити под распалим баштицама фенси кафића тако да и није нека штета.

Никако плато кинђурити којекаквим статуама, клупама! Ово је безмало једини иоле равни, иоле отворени плато у урбаном језгру овог напаћеног града. А и ено вам клупа/трибина колико вам душа иште уз само степениште. Мени су чак и ови мини киосци вишак и то цвеће за којим жудите поготово. Шта Србин знаде шта је то трг. Власт му с разлогом ни један није изградила свих ових деценија, па и векова.
 
Išo, bio,video,procunjao...
VRLODOBRO :sesir:
Lepo uklopljeno, i hrast i mini zelena površina,
našao i javni WC (još nije otvoren) ispred svetla sa senzorom i kamerom
dobro iskorišćen prostor
4 cvecare lepo uklopljne (bice još lepše kad prorade)
ima odvojen deo sa klupama a i kafedjije ce biti jako zadovoljne
a na ceo utisak kao šlag na torti , tu je javna česma :kk:

Ovoj ekipi bez razmišljanja bih dao uredjenje podzemnog prolaza sa terminusom Zeleni venac
a mozda se mogu izmoliti da oprave onu nakazu od Savskog trga

U svakom slučaju nj. roditelji, profesori .., pa i mi gradjani možemo biti ponosni na
sve nj. koj su doprineli ovakvom uredjenju Cvetnog trga
:sesir: :sesir: :sesir:
 
Исто мислим да је за бисте глумаца (кад ће то уопште и бити остварено, видећемо) боље место преко пута, код ЈДП, или мало ниже у самоме парку, небитно да ли су били баш члановиЈДП или других позоришта.

А за Пекића, ипак, ваљало би неко посебно, издвојено место.
 
Bio malopre do novog trga. Znam da je projektant želeo da napravi komunikaciju trga sa JDPom ali sve u svemu nije najbolje. Koliko potencijala je imala ta lokacija, kako su loše odabrani materijali i loša finalna obrada gura da se 3- na petostepenoj skali.

Kada kafići sa jednobojnim tendama popune gornji nivo sledeće godine popraviće utisak. Kad opali sunce, trebaće vam naočare kad budete prolazili, mada ovo belilo neće ostati belo dugo jer mi deluje da štampani beton nije najkvaliteniji. Na više mesta brljotine, nisam stigao da fotkam.

Razočaran.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Generalno mi ok izgleda, ali bez potrebe su žurili na kraju, neravne površine, pločice nepravilno postavljene, fleke od farbe...
 
Vrh