Šta je novo?

Crna Gora

Neverovatna stvar ili za nekadašnju rubriku VEROVALI ILI NE je da se uvek ali uvek rekonstruiše put koji je mogao tako lagano da se radi dok saobracaja nekog većeg nije bilo.
PRIMER 1 Rekonstrukcija puta Matesevo - Kolasin.
7 godina se gradio AP . Bukvalno mali promet je bio tim starim putem i onda kad pustise AP , rekonstrukcija puta guzve, prašina, zastoji, nerviranja.
PRIMER 2 Rekonstrukcija puta Berane -tunel- Kolasin
7 godina rade taj put. Promet od Kolasina do skijališta 1450 i tunela nista bitno. Tu se završavao i put. Dok je sezona skijanja guzve a ostalim mesecima zanemarljivo. Najzad puštaju u probni rad / bez teretnog / saobraćaja put i sta se desava tih 10 km od skijališta do Kolasina propalo, usko grlo los put.
I onda ce opet sada kada je pušten put da ga rekonstruisu normalno da ga zatvaraju, da proširuju, asfaltiraju kao da nisu 7 godina to mogli da urade. Nikakvu obilaznica ili neko proširenje da su napravili kroz Kolasin.
Normalno iz svega stoje interesi da se uzmu pare a za putnike bas ih briga
Ovo su samo dva primera a ima ih sigurno mnogo više
NIKO više nepise o čuvenoj obilaznici oko Rozaja I tunelu od 1 km koji se radi od 2018 godine. Normalno i ,,čuvenoj,, firmi EUROASFLAT koja je i to radila
 
Dragi moj @nikola92pg . Uživao sam u snimku. Strasno je da 7 godina buse tunel i da za tih 7 godina nisu mogli da kroz Kolasin kao i do skijališta Kolasin 1450 prošire ulice, presvuku asfalt i da to bude lep put. Ovako već vidim usko grlo kada krenu kamioni i autobusi kao i veći saobraćaj. Neverovatna stvar koju sam takodje video u tunelu koji je dugačak 3km preticu na duplu traku. Ha ha čak je i autobus prosao iako imaju zabranu. Sve u svemu hvala ti. Znam da si samo da bi mi videli snimak išao do Berana.
 
Dragi moj @nikola92pg . Uživao sam u snimku. Strasno je da 7 godina buse tunel i da za tih 7 godina nisu mogli da kroz Kolasin kao i do skijališta Kolasin 1450 prošire ulice, presvuku asfalt i da to bude lep put. Ovako već vidim usko grlo kada krenu kamioni i autobusi kao i veći saobraćaj. Neverovatna stvar koju sam takodje video u tunelu koji je dugačak 3km preticu na duplu traku. Ha ha čak je i autobus prosao iako imaju zabranu. Sve u svemu hvala ti. Znam da si samo da bi mi videli snimak išao do Berana.
za tebe bih i na kraj svijeta kao treba :)
 
Nekoliko mojih prijatelja je već prošlo putem Berane Jelovica Kolasin I svi kažu da do Podgorice sada stignu za sat i 15 minuta i manje sto je nekad bilo nezamislivo. Svi kažu da je na celom tom potezu dosta los deo od Skijališta do samog grada Kolasina. Neverovatno je da se 7 godina radio put i tunel i da to nisu mogli da prošire i lepi da asfaltiraju nego će kada počne sezona krenuti da to rade.
 
Nekoliko mojih prijatelja je već prošlo putem Berane Jelovica Kolasin I svi kažu da do Podgorice sada stignu za sat i 15 minuta i manje sto je nekad bilo nezamislivo. Svi kažu da je na celom tom potezu dosta los deo od Skijališta do samog grada Kolasina. Neverovatno je da se 7 godina radio put i tunel i da to nisu mogli da prošire i lepi da asfaltiraju nego će kada počne sezona krenuti da to rade.

Pa na skijalištu je sezona zimi a ne leti :)
 
Da posto se radovi o rekonstrukciji ugovaraju u petak za ponedeljak, nakon vremenske prognoze. Samo sam hteo da ukazem na to da je ovaj put “van sezone” leti. A da je ostecen, jeste i to poprilicno.
 
Što pre KL shvati da mu je perspektiva upravo ta "vansezona", tj leto, i mane se iluzija o velikom ski centru, tj sezoni zimi, pre će naplatiti svoj potencijal.

Ski centar na tim visinama duže od 60d zimi, pa i uz sve ono čega nema (osvežavanje, zatravljivanje staza, ujedinjenje ski karte, nedostajuće instalacije), je stvar prošlosti. Nije tome kriv KL, ali je svejedno realnost.

Mali ski centar, za dopunu sezone i zimi, je maksimum perspektive u tom smeru.
 
Како тумачити " инвестиционо " ? Зарадиће неке паре?
 
Zna li neko kakva je situacija Mareševo-Trešnjevik? Je li cijelom dužinom asfaltiran put?
I mene ovo zanima, ako je neko ovde iz tih krajeva, nek nam navi. Ja sam prošlog leta tuda prošao, po kiši i magli. Odahnuo sam kad sam stigao do Andrijevice😁. A nije mi prvi put, od malena su me vozili ili sam saam vozio tom trasom, ali je prošle godine put većim delom bio u baš lošem stanju, sa urvinama po ivicama, a ionako je uzan....
 
Vrh