Šta je novo?

Crna Gora

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=745795#p745795:12f0fdn5 je napisao(la):
Shade11 » Pon Jun 08, 2020 6:48 pm[/url]":12f0fdn5]Uh, bas smo se potresli sto ti tvoje drustvo necete doci u Crnu Goru.
Malo vise da pisemo o putevima, o izgradnji, to treba da nam bude tema, vjerujte mnogo je bolje po zdravlje!

A od čega da se grade putevi, vraća kredit i razvija država ako turistička sezona bude loša kao što se čini da će biti? Država će verovatno povećati razne namete da se malo "ispravi situacija" a to će najviše da košta njene stanovnike koji će plaćati to. Siguran sam da nemaju neku skrivenu kartu u rukavu a za razvoj industrije trebaju decenije jer za industriju nema instant rešenja.

Nije problem što moje društvo neće doći, više bi CG trebalo da zabrine što slično razmišlja i hiljade drugih iz Srbije, možda i desetine hiljada. Tako velik broj turista koji neće doći da prosečno potroše samo 250€ po osobi na gorivo, smeštaj, hranu i dr. dođe se do ozbiljne sume izgubljenog novca zbog političkih razloga. Razumeo bih da je zbog npr. prirodne katastrofe ili nečeg na šta se ne može uticati ali ovo je realno ljudski a ne prirodni faktor.

Priča mi drugar iz Hrvatske da mu je u gradu (15.000 stanovnika) u zadnja dva meseca niklo 5-6 kamera za praćenje brzine s sistemom kazne na kućnu adresu, jedan od podmuklih sistema da država ublaži propast turizma ove godine. I ko zna koliko će još kamera da postave, pod izgovorom da povećavaju sigurnost u saobraćaju. Cena cigareta otišla na 3,44€ do 4,2€ po kutiji jer žele da "zaštite narod od trovanja".

Crna Gora se treba pobrinuti da privuče što više turista a ne da otera dobar deo svojih potencijalnih turista koji su planirali doći jer svaki turista indirektno učestvuje u gradnji svih ovih puteva, bolnica, škola i unapređenju standarda CG. Bez prihoda nema ni razvoja!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=745795#p745795:vqmplbu3 je napisao(la):
Shade11 » Пон Јун 08, 2020 6:48 pm[/url]":vqmplbu3]Uh, bas smo se potresli sto ti tvoje drustvo necete doci u Crnu Goru.
Malo vise da pisemo o putevima, o izgradnji, to treba da nam bude tema, vjerujte mnogo je bolje po zdravlje!
Управо овај став који се огледа на толико нивоа на приморју (учестала неопростива негостољубивост) је разлог више за заобилазак.

Можда тема није по укусу али туризам је жила кукавица многих земаља на Балкану и тиче се регионалног развоја и сарадње. Тема није само и искључиво о путевима. Додатно питање - ка коме тачно иду сви ти путеви који се граде као Скадар на Бојани?

Неколико хиљада таквих група и када се подвуче црта - биће потреса.

Док ово пишем нити мало се не веселим томе, управо супротно, жао ми је народа, јер у змијска легла попут једне општине на Ц и општина ка граници са једним несловенским народом - свеједно готово нико да ни не иде. :kafa:
 
Црна гора је Србска земља и у њој живе већином Срби и нешто Арнаута. Сада је тамо комунистичка клика која ће покушати изазвати рат да би остала на власти. Видео сам чланак где је већ као опција постављено да Србија откупи кредит за АП од Кине и постане власник целог АП Београд- Бар. Јасно је да ЦГ нема финансијске могућности да заврши ни ових 40 км. Како од туризма ове године неће бити ништа, све је извесније да ће АП бити омча.

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=745891#p745891:y8u75mpq je napisao(la):
Садко » Uto Jun 09, 2020 12:14 am[/url]":y8u75mpq]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=745795#p745795:y8u75mpq je napisao(la):
Shade11 » Пон Јун 08, 2020 6:48 pm[/url]":y8u75mpq]Uh, bas smo se potresli sto ti tvoje drustvo necete doci u Crnu Goru.
Malo vise da pisemo o putevima, o izgradnji, to treba da nam bude tema, vjerujte mnogo je bolje po zdravlje!
Управо овај став који се огледа на толико нивоа на приморју (учестала неопростива негостољубивост) је разлог више за заобилазак.


I kako onda da se ljudi u Srbiji i Srpskoj odluče za crnogorsko primorje a ne za grčko? Ljudi plaćaju taj odmor svojim novcem, nije to dobijeno na nagradnoj igri pa da pristanu na CG bez pogovora. Svako želi za svoje novce što bolji i ugodniji boravak a pojavile su se napetosti par meseci pre leta, mada te napetosti traju dosta duže vreme samo se sada situacija komplicira umesto da se ohlade glave.

Voleo bih kad bi Balkan bio najrazvijenija regija u Evropi a CG svetska turistička destinacija ali mi Balkanci sami sebe ograničavamo, ne treba nama ni COVID niti zemljotres niti bilo koja druga prirodna katastrofa, mi smo katastrofa sami za sebe a ako tome dodamo samo mrvicu uticaja stranih sila onda lako dođemo do situacije u kojoj smo sada.
 
Manite se politike, ovo je samo scenografija za izbore. Javno mnjenje u obe države kroji Beba Popović, a Vučić i Milo su u jako dobrim odnosima i čine jedan drugom uslugu pred izbore.
 
Eto, neke poslednje poruke na tanjiru pokazuju svu poganost našeg mentaliteta. Srbi nikoga na ovom svetu nemaju bližeg od Crnogoraca, Bosanaca i Hrvata. I obrnuto. Ali smo (svi zajedno) budele kadre da se iznova i iznova fokusiramo na male razlike, pored svih ogromnih sličnosti koje imamo, da mi ponekad deluje kako sve te puteve džabe gradimo, kad rampe u glavi niču kao pečurke posle kiše zbog finansijskih interesa nekoliko autoritarnih populista i budalaste rulje koja ih sledi...

Aman zaman, sad neću kao u Crnu Goru zbog Mila... kao da je Milo Crna Gora. I još neko da mi poruči i da ne dolazim, baš ga briga, pa Crna Gora je moja koliko i tvoja zemljače.
 
Ja već okruglo 10 godina ne idem u CG jer je zaliv postao jedna velika septička jama. Užasno koliko smrdi. Od Herceg Novog preko Kotora pa sve do Žanjica. Na stranu neljubaznost.

Ali opet vi o velikosrbskim ideologijama, ostavite Crnogorce neka vode politički svoju zemlju kako hoće. Imaju oni druge turiste, neće propasti ako im Srbi ne dolaze.
 
Drugari, Srbi koji iz bilo kog razloga ne žele da dodju u CG jednostavno ne trebaju da dodju, treba da dodju samo oni kojima je dolje lijepo i prijatno.

Sa druge strane ne znam kakvu reakciju iz CG ocekujete nakon svog pljuvanja po CG? Nakon izjava patrijarha koji poredi Cg sa NDH?

Kako ocekujete da nacija u kojoj se 50% gradjana osjecaju kao Crnogorci reaguje na konstantne tvrdnje da Crnogorci ne postoje, da u Crnoj Gori zive samo Srbi i Arnauti? Da li time podsticete bliskost Crnogoraca i Srba?

Ako necete da dodjete nemojte, ko dodje dobro je dosao. Srbi inace nisu ni najbrojniji ni najizdasniji turisti.

A onaj ko u Crnu Goru ne dodje zbog Mila je podjednaki kr**** kao onaj ko u Srbiju ne bi dosao zbog Vucica Vulina i Ane.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=745755#p745755:2z001ylx je napisao(la):
Arcus » 08 Jun 2020 03:54 pm[/url]":2z001ylx]Prošle godine sam s društvom planirao da napravimo jedan road-trip Zapadna Srbija - Hercegovina - Crna Gora - Raška. Sada društvo ne želi da idemo u CG zbog odnosa Mila i njegovih pa ćemo napraviti istu turu samo bez CG: Tara, Zlatibor, Višegrad, Trebinje, Bileća pa nazad na Zlatibor odakle ćemo do Uvca a ako bude vremena i do Golije i Kopaonika. Inače nam je bio plan 80% vremena provesti u CG i obići celu obalu pa po povratku i unutrašnjost i sigurno bi potrošili preko 1.000€ po autu (ide nas par auta) na tih 7-8 dana koliko bi se zadržali u CG na gorivo, smeštaj, hranu, razne ulaznice, suvenire, parking itd. Znam da to nije neka para ali izgleda da će biti popriličan broj ljudi koji će odustati od CG ali ne zbog COVID-a nego zbog ovog starijeg virusa koji je više nego zarazan i daleko opasniji nego korona. Poanta priče da bi većina našeg novca potrošenog u CG išla ugostiteljima za smešaj, hranu, pića, delicije i zapravo su oni najveće žrtve pogoršanja odnosa.

Svim narodima u CG želim sve najbolje i ja nisam da glasao da izbacimo CG iz plana ali kad većina tako hoće namam izbora. Ima šta da se vidi i u Hercegovini i Raškoj.

A kako je Arcus ovaj tvoj post uopšte vezan za infrastrukturu Crne Gore? Sem sto si imao želju da trolujes ovu temu tvojim licnim netrpeljivostima?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=745953#p745953:m0safgjp je napisao(la):
Cheyenne » Uto Jun 09, 2020 10:10 am[/url]":m0safgjp]Ja već okruglo 10 godina ne idem u CG jer je zaliv postao jedna velika septička jama. Užasno koliko smrdi. Od Herceg Novog preko Kotora pa sve do Žanjica. Na stranu neljubaznost.

Ovo je tačno. Ni ja godinama ne letujem u CG, jer priobalje jeste užasno prljavo, plaže neuredne, infrastruktura je loša, a neljubaznost, čak bahatost, prema gostu često je prisutnija nego što bi to smelo. Ovo je konstruktivna kritika nekoga ko CG voli.

No, niti je CG samo more, niti je turizam privredna grana na koju je pametno osloniti se, što države i pojedinci na teži način upravo uče u praksi. Rekao bih da je priobalje i turizam možda i najružnije lice CG, za koju inače navijam u svakom mogućem pogledu, kao i za sve ostale zemlje na Balkanu.
 
Ja u CG idem svake godine, tamo sam odrastao tamo mi je majka, prijatelji i kumovi. Ali sa druge strane sve te kritike na infrastrukturu su potpuno opravdane, i ja prvi svake godine sebi kazem da cu dogodine negdje drugo :). Da sam klasican turista isao bi u CG par puta, da obidjem Boku, Cetinje, Ulcinj, Žabljak Lovčen i Durmitor. I to je to, ne bi sigurno isao dolje vise od 3-4 puta.

Iskreno neku veliku neljubaznost nisam doživeo od ugostiteljskih radnika ali je inace na ulici prisutan taj balkanski mentalitet.

Razumem svakog ko ne želi da ide u Crnu Goru, ali ne razumem potrebu da pljuješ državu i naciju sa kojom je tvoja država i nacija najsličnija.
 
Da, izvor uliva poverenje u tačnost i objektivnost informacija :)
 
Izvor i vijest su zaista upitni ali je cinjenica da je mudro rukovodstvo Crna Gore dovelo zemlju prakticno do bankrota a sve bolje finansije Srbije ce traziti priliku za investiranje u region prvenstveno.
Nema nikakve sumnje da ce iz Srbije kapital krenuti da kupuje po Crnoj Gori sve sto bude povoljno a kao sto znamo kad neko grca u dugovima ono sto ima mora da prodaje ispod cijene.
Iako se ljudima u Srbiji cini da oni pate pod najgorom drzavnom upravom u istoriji covjecanstva Srbija ce zbog finansijske stabilnosti igrati sve vecu ulogu kod nas i da. jerujem da to stvara nelagodu u birokratiji lokalnoj sto je sasvim logicno.
E sad ja moje kolege iz Bg kad slusam a svi imaju u eurima cetvorocifrene plate-oni maltene gladuju i struju ce da im iskljuce medjutim kazem clanak je senzacionalisticki ali da kapital iz Srbije nisani mete u CG to nema nikakve dileme.
 
Cak i da preuzme kredit Srbija ne bi postala vlasnik autoputa vec samo jedan od poverioca Crne Gore.

Ako Crna Gora ne bi mogla da vrati kredit mogla bi da da koncesiju na autoputu onome ko bi dao najbolje uslove.

A čak ako Srbija i postane vlasnik autoputa bila bi i dalje daleko od najznacajnijeg ekonomskog faktora u CG. Autoput nije najznacajniji ekonomski faktor ni jedne zemlje pa ni malene Crne Gore, postoje i drugi putevi, postoje luke i aerodromi postoji i druga infrastruktura.

A i sta ako Crna Gora jednostavno ne bi vratila kredit? Šta bi onda Srbija uradila? Napala Crnu Goru?

Al ajde, šta je babi milo to joj se i snilo.

A neko nam je opet noćas sanjao kako gospodari Balkanom :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=745953#p745953:2t4wh4hj je napisao(la):
Cheyenne » Uto Jun 09, 2020 9:10 am[/url]":2t4wh4hj]Ja već okruglo 10 godina ne idem u CG jer je zaliv postao jedna velika septička jama. Užasno koliko smrdi. Od Herceg Novog preko Kotora pa sve do Žanjica. Na stranu neljubaznost.

Ali opet vi o velikosrbskim ideologijama, ostavite Crnogorce neka vode politički svoju zemlju kako hoće. Imaju oni druge turiste, neće propasti ako im Srbi ne dolaze.

Jasno je da neće propasti država bez turista iz Srbije i Srpske, država će da preživi jer će minus u budžetu da nadomesti novim trošarinama na račun građana kao što smo već gore pričali (dodatni troškovi na cigarete, gorivo, el.energiju, vodu, komunalije, konunalne i građevinkse dovole, razne kazne itd, jasno je kako se na Balkanu puni državni proračun. Kada idalje bude nedostajalo novca onda će država pauzirati neke kapitalne projekte i eto kako dolazimo na temu razvoja puteva i ostale infrastrukture čemu upravo pišemo.

U specifičnoj turističkoj sezoni kao što će biti ova definitivno je svaki turista i svaki evro bitan a pojedinci ne shvaćaju da je sezona već skraćena, da će mnogi potencijalni turisti iz financijskih razloga ostati u matičnoj državi za godišnji (i to ne samo Srbi nego i Rusi, Nemci, Italijani, Austrijanci, Mađari...). Vidite li da premijeri svih država savetuju da se ostane u matičnoj državi na godišnjem?! Trenutno austrijski državljani koji odu u HR na more moraju u karantinu po povratku, isto vredi i za Italijane. Silom će da zadrže jer će na taj način da podstaknu domaći turizam i da pare ostanu u državi.

CG kao i HR uvelike ovise o stranim turistima jer je domaćih vrlo mali procenat. Za razliku od HR do CG se ne može tako lako autom kako to inače rade mnogi Italijani i Austrijanci pri dolasku u Istru i Kvarner a trenutno avio saobraćaj nije vraćen na stanje pre ovog virusa i pitanje je kada će se sve normalizirati, i avio linije i cene letova. Sve to govori da bi za daljnji razvoj puteva, infrastrukture, bolnica, škola i dr. i država i narod trebali biti adaptivni i znati iskoristiti novonastalu situaciju, privući svakog turista i sačuvati svaki evro ali trenutno je sve suprotno.

Dodatni edit:

- Sumnjam da će Srbija preuzeti financiranje i upravljanje autoputem u CG, imat će i Srbija problema da financira sve započete autoputeve i magistrale, kao i započetu rekonstrukciju željeznice. Naravno da se ovo odnosi na projekte koji se financiraju iz državnog budžeta i koji ne idu pod stranu koncesiju kao što je HR napravila s nekim od svojih delova AP.
 
Meni je pravo malo čudo kako i dalje postoji značajan broj nas koje savršeno zabole i za Mila i za Respiratora i za Amfetaminolohija, a naročito za sve medije koji pokušavaju da nas zakrve i zavade. Toliko prijatelja imam svuda i ne mogu da zamislim da me neko sa njima posvađa. Samim tim, kad želim da idem u Šibenik ili na Cetinje, ja ću i otići, i biće mi prelepo - neće me sprečiti nikakve ložačke kampanje.

Ljudi, prepustite se sebi, a ne medijskom hajpu. Lože i huškaju narod da se kostreši i bije. Boli me *upe za to.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=745795#p745795:uz7u67vb je napisao(la):
Shade11 » Pon Jun 08, 2020 7:48 pm[/url]":uz7u67vb]Uh, bas smo se potresli sto ti tvoje drustvo necete doci u Crnu Goru.
Malo vise da pisemo o putevima, o izgradnji, to treba da nam bude tema, vjerujte mnogo je bolje po zdravlje!
Нећу ни ја доћи, из истих разлога као и многи други. Која је поента градње путева ако путника неће бити ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=746060#p746060:3qxyd3in je napisao(la):
Joe Peeps » Uto Jun 09, 2020 1:43 pm[/url]":3qxyd3in]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=745795#p745795:3qxyd3in je napisao(la):
Shade11 » Pon Jun 08, 2020 7:48 pm[/url]":3qxyd3in]Uh, bas smo se potresli sto ti tvoje drustvo necete doci u Crnu Goru.
Malo vise da pisemo o putevima, o izgradnji, to treba da nam bude tema, vjerujte mnogo je bolje po zdravlje!
Нећу ни ја доћи, из истих разлога као и многи други. Која је поента градње путева ако путника неће бити ?


Tako je. I koji razvoj autoputeva i infrastrukture pratiti kada će mnogi projekti u bliskoj budućnosti biti pauzirani?! Verovatno će biti radova na pojedinim lokalnim putevima ali CG nema AP kao ni jaku industriju i to je najbitnije što treba razvijati a to košta.
Turistička sezona će u mnogim državama biti slaba, industrija uzdrmana, očekuje se i povećanje cena goriva što automatski znači i hrane, nije dobro kad se žitarice uvoze a cena goriva raste.

Dok ljudi u CG ne shvate da sami sebi rade najviše štete tako što podržavaju huškarošku politiku teško da će biti razvoja. Političari će se snaći, oni su kao žohari, odlično prežive sve krize i kataklizme. Jednom će nakon ove političke garniture doći druga koja će raditi na pomirenju i normalizaciji odnosa, a ovi trenutni političari će biti nafatirana i stituirani a narod siromašniji nego pre. Taj scenario smo nažalost toliko puta već videli u balkanskim državama...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=746072#p746072:2llgfuil je napisao(la):
Arcus » Uto Jun 09, 2020 3:10 pm[/url]":2llgfuil]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=746060#p746060:2llgfuil je napisao(la):
Joe Peeps » Uto Jun 09, 2020 1:43 pm[/url]":2llgfuil]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=745795#p745795:2llgfuil je napisao(la):
Shade11 » Pon Jun 08, 2020 7:48 pm[/url]":2llgfuil]Uh, bas smo se potresli sto ti tvoje drustvo necete doci u Crnu Goru.
Malo vise da pisemo o putevima, o izgradnji, to treba da nam bude tema, vjerujte mnogo je bolje po zdravlje!
Нећу ни ја доћи, из истих разлога као и многи други. Која је поента градње путева ако путника неће бити ?


Tako je. I koji razvoj autoputeva i infrastrukture pratiti kada će mnogi projekti u bliskoj budućnosti biti pauzirani?! Verovatno će biti radova na pojedinim lokalnim putevima ali CG nema AP kao ni jaku industriju i to je najbitnije što treba razvijati a to košta.
Turistička sezona će u mnogim državama biti slaba, industrija uzdrmana, očekuje se i povećanje cena goriva što automatski znači i hrane, nije dobro kad se žitarice uvoze a cena goriva raste.

Dok ljudi u CG ne shvate da sami sebi rade najviše štete tako što podržavaju huškarošku politiku teško da će biti razvoja. Političari će se snaći, oni su kao žohari, odlično prežive sve krize i kataklizme. Jednom će nakon ove političke garniture doći druga koja će raditi na pomirenju i normalizaciji odnosa, a ovi trenutni političari će biti nafatirana i stituirani a narod siromašniji nego pre. Taj scenario smo nažalost toliko puta već videli u balkanskim državama...

Од свих медитеранских земаља у Европи ЦГ има најслабију понуду.Северна Африка постаје све приступачнија, све више туриста из Србије ће пре изабрати Египат него Црну Гору. Оваква политика је лудачка (како каже сам њихов председник). Видећемо докле ће ићи. Апсурд у целој причи је пресјајан - граде аутопут до Србије али би волели да се негде на граници са Србијом телепортују туристи из Немачке и остатка западне Европе, а да туристи из Србије не дођу. Боље да граде аутопут ка Хрватској онда, ово је крајње бесмислено.
Иначе и ја сам имао у плану сличну туру као и ти, само мало измењену. Сад ми не пада на памет да идем у Црну Гору у било каквој опцији.
 
Izgleda da je dovoljno da jedan isfrustrirani kr**** napiše neku glupu objavu da bi svi počeli da se mrzite... Tako je i sa političarima, namjerno stvaraju tenzije - zavadi pa vladaj....
Niko me neće natjerati da mrzim Srbe, Albance, Hrvate itd... Do prije 100 godina to je bilo nebitno ko je koje nacije već su se zajedno držali, a ne sada samo zato što je neko druge vjere i nacije mrzite a ne znate ništa o tom čovjeku...
 
Malo žustrija rasprava, ali nadam se da ovde stvarno niko ne mrzi nikog jer je druge nacije. Kad se bude napravio autoput do Podgorice, CG će biti vikend destinacija i ja ću prvi dolaziti redovno. Srećom, ima još čistog mora i lepe prirode, zabole me i za režim i za crkve.
 
Dakle kao sto se dalo i ocekivati novo pomjeranje ali ovog puta siroko.
Ministar je dao fore do kraja sledece godine da ne mora svaki cas da se muci sa izjavama i novim pomjeranjima.
Kad vec ne moze do izbora onda lagano, cisto sumnjam prije 2022 ali ajd da vidimo.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=746041#p746041:184hh1w6 je napisao(la):
GOJE » Uto Jun 09, 2020 2:10 pm[/url]":184hh1w6]Meni je pravo malo čudo kako i dalje postoji značajan broj nas koje savršeno zabole i za Mila i za Respiratora i za Amfetaminolohija, a naročito za sve medije koji pokušavaju da nas zakrve i zavade. Toliko prijatelja imam svuda i ne mogu da zamislim da me neko sa njima posvađa. Samim tim, kad želim da idem u Šibenik ili na Cetinje, ja ću i otići, i biće mi prelepo - neće me sprečiti nikakve ložačke kampanje.

Ljudi, prepustite se sebi, a ne medijskom hajpu. Lože i huškaju narod da se kostreši i bije. Boli me *upe za to.

Кад већ причамо о политици, Црна Гора је признала Косово,подржали су пријем тзв Косова у УНЕСКО,ушли у НАТО,иду на прославу Олује,планирају отимање имовине СПЦ и поред измишљене ЦПЦ планирају још једну цркву да измисле,српски језик се избацује из школа и државних установа,а граница је тренутно затворена за држављане Србије, ако је све то само "хајп" и "ложачка кампања" не знам онда шта треба да ураде да би то био непријатељски чин према српском народу и Србији.
 
Vrh