Šta je novo?

Crna Gora

čekamo Bemax da izbaci video sa auto - puta... evo 4 dana prođoše od snimanja.... baš me zanima dokle je stiglo...
 
Видим најавили су да ће асфалтирати 12 км ове године. Време је лепо, али код Матешева је високо, лако се промени! Мислиш Ниџо да је то могуће?
 
Trebali su već do sada da asfaltiraju 12 km.. takav je bio plan.. malo kasne sa tim, mada nije to toliko bitno... najbitniji su tuneli, mostovi i petlja... a samo za petlju u PG nisam siguran koliko će moći da ispoštuje rok... petlja Pelev brijeg se otvara tek 2021. godine...
 
Ако је тако као што кажеш, да ли ће по теби стићи до септ следеће године да заврше или иде ново пролонгирање?
 
biće sigurno gotovo naredne godine... ali petlja i tunel Mateševo će se raditi i nakon toga... pošto će Kinezi isto da rade do andrijevice samo produžuju dalje.... samo što će ovaj da se kraće gradi oko 2.5 godina.. a i neće se ponoviti greške iz prošlosti.. ovo je ipak prvi auto put u CG, ali samo mi nije jasno kakvi kreteni nama rade u državi kad zaboravljaju petlje i rasvjetu...
 
Negde sam procitao da tunel Matesevo nije uopste bitan za ovaj deo autoputa Podgorica Matesevo. Tek kada nastave ka Andrijevici ima svoju svrhu.
 
Јел се зна када креће градња до Андријевице и колико је дугачка траса? Благодарим на информацијама Ниџо!
 
Gradnja kreće kad se završi ovaj auto-put do Mateševa... pokušala je naša vlada da spusti cijenu tako što su zvali neku britansku firmu u goste, ali ipak kinezi rade... 2.5 godine će trajati iako svi pišu da će trajati 2 godine. koštaće 273 miliona a dužina je 23 km... Jedna od mogućih varijanti je partnersto sa CRBC-em, a to je da Kinezi za izgradnju druge dionice Mateševo – Andrijevica dobiju na 20 godina pravo naplate putarine na obje dionice.
 
То значи да до Андријевице у најбољем случају не може бити готово до 2022-е. Јел можда знаш колико је дугачка и тешка деоница од Андријевице до Бољара? Када све сагледам у најбољем случају 2025-26 се можда споје код Бољара са Србским делом АП-а!
 
Сада сам нашао ово
http://barboljare.me/osnovni-podaci/
5 година за деоницу Андријевица-Бољаре, што значи пре 2028-е тешко да ће било шта бити а вероватније 2030- до тада ће много воде протећи!
 
Teško da će od Mateševa do Andrijevice biti gotovo za dvije ipo godine jer treba da se radi tunel Trešnjevik kroz planinu Bjelasicu dužine 3.5km. A od Andrijevice do Boljara ima 52 km i isto toliko od Smokovva do Bara. Treba sigurno 700 miliona eura od Andrijevice do Boljara. Ko zna kad će to biti gotovo možda 2027-2028 ili 2030 jer ne vjerujem da će početi prije 2023-2024 i računaj 4-5 godina izgradnje...
 
Majstore, najteža dionica je Andrijevica - Boljare. 56km mislim da je duga, a vrijednost ista kao i PG - KL... 5 godina je vrijeme izgradnje mada vjerujem da se neće završiti prije 2029-ili 2030... sem ako damo Kinezima sve.... :D Da je sreće bilo, bio bi odavno auto put Bar - Beograd.... a umjesto toga su krali svi... kradu i ovi danas ali samo manje jer ne mogu toliko da kontrolišu internet.... TV i novine da, ali internetu ne mogu ni prići...
 
Благодарим на информацијама људи. Значи тек за деценију најраније од БГ-а бар до Подгорице. Шта да се ради, није ни једноставно од Пожеге до Матешева.
 
izvinjavam se ako su fotke manje rezolucije pošto ne mogu iz daljine da slikam...samo Mostu Gornje Mrke
sam se mogao približiti.. Inače mislim da su postavili zaštitne ograde ili bankine na njemu....
 
Prelepe fotografije. Samo me zbunjuje da je to most Krkor. Da nije Mrke!
 
Uh, ovo kod petlje Smokovac bas veliki deo brda mora da se makne. Inace, tu sam stao letos i malo pogledao okolo kako izgleda. Rece mi devojka da u PG retko kada ima snega tako da se to moze cele zime raditi.
 
Благодарим за слике Ниџо, лепо то напредује!
 
Novi Bemaksov video...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=mN9sVoRWn24[/youtube]
 
@Blagic Не ради линк, изгледа да је обрисан!
 
Eto vidim... Ja ga odgledah bez ikakvih problema... Mozda im se nije svidelo sto sam delio ovde na forumu. :D
 
Lepo napreduje. Samo nek održe tempo i nadajmo se da će se završiti do 30.09.'20.
Čak i ako probiju rok mesec-dva, nije strašno jer letnja sezona će im svakako izmaći.
 
ЗА 7 дана креће гадна промена времена, део код Матешева је на 1100м. Биће селидба машина ка ПГ.
 
Vrh