Šta je novo?

Crna Gora

Po navodima radnika i zaposlenih na Jelovici danas bi trebalo da krene asfaltiranje tunela Klisura na deonici Berane-Kolasin,ima li ko kakvu informaciju?
 
Priča je prozaična, tj. prozaično uobičajena. Ugovor sa Euroasfaltom (bosanska, i inače veoma problematična, firma) potpisao je potpredsednik Bošnjačke stranke (dok je bio na poziciji ministra za saobraćaj i pomorstvo). Dok je stranka bila važna za stabilnost, do tada je i Euroasfalt imao jail-free card.

Do izbora i neke postizborne koalicije neće biti ništa, a posle se možda nešto i dogodi (u zavisnosti od razvoja događaja sa većinom). Kažem ti, visoka politika koja se meša u obična životna pitanja. Mala Crna Gora, mala i granica do koje to mešanje silazi...

Inače, koliko sam pratio, jesenas je izgradnjom ove deonice počelo da se bavi i SDT. Ne znam šta je bilo sa tom predistragom.
Poluinformacija je u sluzbi dezinformacije. Posto si dobor upucen u problematiku projekta Jezerine -Lubnice onda trebas reci osnovnu informaciju, a to je da je tendersku popceduru za taj projekat pripremio ministar Brajovic koji je tada bio clan SDP-a.
 
A koliko vozila ne ode na ap, već ode Moračom?
Slabo kamiona ima. Tu će morati da porade da kamionima ipak bude isplativije da idu autoputem, da ga ne izbegavaju.
I kod nas postoji taj problem, Bugari i Turci izbegavaju Su -Bg-Ni, domaći sve, posebno izlazak na MV. Vidim da se u izmenama Zobs priprema pooštravanje kazni za nepoštovanje usmeravajuće signalizacije ka teška vozila.
Šta bi se desilo kada bi se za Moraču postavili znaci zabrane za kamione, sa tablom osim za...?
Доста Бугара и Турака скрати кроз Мачву и Срем до Хрватске сеоским путевима нпр.
 
Poluinformacija je u sluzbi dezinformacije. Posto si dobor upucen u problematiku projekta Jezerine -Lubnice onda trebas reci osnovnu informaciju, a to je da je tendersku popceduru za taj projekat pripremio ministar Brajovic koji je tada bio clan SDP-a
Nebitno je sada koje pripremio. Bitno je da je evo prošlo 6 godina i malo vise i da put nije pušten. BEMAX je put od Lubnica do Jelovice uradio pre dve godine. Tunel je pored svih problema vode, lose stene probijem u aprilu 2021 godine znaci pre dve godine i više. Šta se dešava u te poslednje dve godine to je pitanje na koje je najbolje odgovorio @KrCan.
Dali neko ima iformacijudali su počeli da asfaltiraju tunel.
PS gledam grade se ogromni hoteli, skijaliste a put ka Kolasinu bez uvrede SKANDALOZAN . Kao da se nije znalo da će se graditi ovaj put. Tako su počeli rekonstrukciju puta Matesevo Kolasin a imali su više od 5 godina dok se gradio autoput i dok bukvalno saobraćaja nije ni bilo. Ali to smo mi.
 
Nebitno je sada koje pripremio. Bitno je da je evo prošlo 6 godina i malo vise i da put nije pušten. BEMAX je put od Lubnica do Jelovice uradio pre dve godine. Tunel je pored svih problema vode, lose stene probijem u aprilu 2021 godine znaci pre dve godine i više. Šta se dešava u te poslednje dve godine to je pitanje na koje je najbolje odgovorio @KrCan.
Dali neko ima iformacijudali su počeli da asfaltiraju tunel.
PS gledam grade se ogromni hoteli, skijaliste a put ka Kolasinu bez uvrede SKANDALOZAN . Kao da se nije znalo da će se graditi ovaj put. Tako su počeli rekonstrukciju puta Matesevo Kolasin a imali su više od 5 godina dok se gradio autoput i dok bukvalno saobraćaja nije ni bilo. Ali to smo mi.
A nije to mnogo strasno, jer se radi o dionici od 10km koja nema tunela. Kada se usvoji nacrt planskog dokumenta za opstinu Kolasin brzo ce se to izgraditi jer postoje jaki interesi s obzirom koliko je u tom predjelu ulozeno a tek ce se uloziti. PS. Jedina dilema je da li ce se ici u prosirivanje postojeceg puta ili u izgradnju zaobilaznice oko Kolasina.
 
Iskreno navijam za obilaznicu, iako verujem da je neće biti. Saniranje postojećeg puta i uvod saobraćaja od Berana u prigradske uske ulice biće veliki izazov za Kolašin.
 
Pa je l to nama ode kuća junačka sa sred džade u ropotarnicu historije?
 
12 minuta lagane vožnje. očekujem kad se sredi da bude bar duplo kraće. jer na svakih 100 metara sam morao da ukočim zbog rupa.
kvalitet je 360p jer sam ga tek uploadovao. pa će se popraviti za jedno sat vremena sigurno
 
Ne videh ni na snimku ni uživo, ima li čega nakon onog mosta sa početka snimka, a kraja autoputa, koji bi trebalo da predstavlja nastavak od Mateševa ka Boljarima, tj, da li je rađen i tunel.
 
Jeste. Zaista ne znam čemu su gradili taj tunel ako ga sada neće biti moguće koristiti.
 
Nije mi bilo logično da most udara u brdo, a nisam video. Kad za n godina nastavi saobraćaj dalje, biće da je izvođač isfušerio, jer to niko neće održavati.
Podseća me to na deonicu Ub -Lajkovac koju sad već zaboravljena ministarka ekspresno natera "Puteve"Ue da završe, iako je tog trenutka bila iz njive u njivu. I signalizaciju postaviše okolo. Rezultat, neki ljudi izgiboše, na brzinu napravljeno, na brzinu i propade. Za nekoliko godina, niko travu ne pokosi, ne očisti lišće, slivnike...
 
IMG-20230825-WA0001.jpg
Слика од јуче из тунела.
 
Vrh