Šta je novo?

Cinebuild

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pošto se spominje Kolosej u ovoj temi, reših da napišem nešto o ovom bioskopu. Ne bih ni pisao da nisam video na jednom bilbordu reklamu za film Rok Barka gde se navodi da je PREMIJERA tog filma u Kolosej-u (ako se to uopšte može nazvati premijerom... bolje reći prvom projekcijom).

Budući da sam bio na tom početnom prikazivanju (17. juna, mislim da je bilo u 20:00 u sali 6), evo čisto par zapažanja o profesionalnosti bioskopa Kolosej u tržnom centru Ušće.

Naime, karte sam kupio na vreme, kad još nije bilo gužve, ali sam zato primetio nekih 15ak minuta pre 8 (ovo nije jedina predstava, ima i drugih), nenormalan red na blagajni iz prostog razloga što je samo JEDNA kasa radila?! Bilo je još zaposlenih, ali oni su tu valjda bili da statiraju i šetaju se. Ista situacija je bila i na kasi za kokice i pića (JEDNA kasa a red u nedogled)... zapamtite da nije dozvoljeno unositi pića-grickalice sa strane što znači da nemate izbora osim da čekate u redu.

Što se tiče samog filma (i zapamtite, reč je o prvom prikazivanju, ili kako bioskop Kolosej navodi, PREMIJERA...

Film je prekidan 2 (i slovima DVA) puta!!! Jednom je pauza trajala preko 5 minuta. Jednostavno je film stao, a osoba koja je zadužena da prati dešavanja nije bila tu, ili je spavala. Čak se u jednom trenutku kada je ponovo počeo da se emituje film mogla primetiti izgorela traka (a reč je o prvom prikazivanju filma da podsetim).

Da to nije dovoljno, film je prekinut još jednom tokom trajanja filma, doduše drugi put je prekid bio kraći, minut dva.

Inače film je zanimljiv, više zbog dobre muzike i raznolikosti karaktera.

U svakom slučaju, ako odlučite da ga pogledate, dobro razmislite da li želite da date 300 dinara neprofesionalnom timu bioskopa Kolosej u tržnom centru Ušće.
 
Joj, strasno covece!!! Ja jos nisma overio Kolosej, ali ljudi koji su bili su uglavnom zadovoljni. No, ovo su takve gluposti koje su posledica iskljucivo jedne stvari - da izvinete - kurcobolje. U "Fight clubu" vam je odlicno pisano kako funkcionisu projekcije sa trake. Tada sam naucio zasto imamo one "cigarette burns" u cosku slike - one su signal da je kraj jedne rolne filma i da treba aktivirati drugo - a neko u Koloseju to nije uradio.

Sto se "Rok barke" tice, bas mi se gleda - sto zbog muzike, sto zbog Ricarda Kertisa, koji jes' da je posle Crne Guje radio uglavnom rom-komove sa Hju Grantom, ali je zato uradio i najbolji rom-kom ikada - Love actually :)

E sad, za "Srpski film" - mislim da ce biti odlican. Mucan za gledanje, ali odlican. Jeste da se koristi estetikom cija je upotreba za mnoge kontroverzna, ali poenta nije u provokativnim scenama, one nisu cilj same sebi - ju, seku se dok se je*******u - vec sredstvo kojim se najefektinije prica prica - koja je glavni element filma.

Novi promo - http://www.contrafilm.net/promo.html
 
Kusturica oprema bioskope Kinoteke

Fonet, 30.07.2009

BEOGRAD - Reditelj Emir Kusturica opremiće tri bioskopa u novoj zgradi Jugoslovenske kinoteke, koja se nalazi u Uzun Mirkovoj ulici, rečeno je danas na konferenciji za novinare Ministarstva kulture Srbije.
"Ova ideja je nastala, ne kao izraz moje plemenitosti, nego kao izraz viškova kojima raspolažem, ne materijalnih, nego energetskih", rekao je Kusturica.
Obrazlažući zašto je odlučio da pomogne Kinoteci, on je rekao da "mora da se oživi ideja da film nije samo holivudski hamburger".
"Film je slika života koja ne prestaje da kreira stvarnu sliku kako mi živimo, šta nas boli, koje su nam ideje o preživljavanju, koju vodu pijemo, da li smo ideološki po receptu Zapada ili anti-Zapada. Sve ono što ljudska egzistencija kupi, to filmovi prikazuju", ocenio je Kusturica.
On je rekao da ima mnogo takvih filmova, a da građani nemaju priliku da ih vide, i dodao da je zato odlučio da pomogne opremanje bioskopa "koji autore iz čitavog sveta stavljaju na ravnu nogu".
Ministar kulture Nebojša Bradić je rekao da je tokom jedne posete novoj zgradi Jugoslovenske kinoteke Emir Kusturica "izrazio plemenitu želju da podrži buduće korake Jugoslovenske kinoteke", navodeći da je u pitanju novi vid zadužbinarstva.
"Sigurni smo da će i takvi podsticaji, uz stabilnu podršku države i Ministarstva kulture, omogućiti da ova naša značajna institucija bude osnov za neke buduće projekte u kulturi, i da će omogućiti veliku vidljivost i Jugoslovenske kinoteke", rekao je Bradić.
On je izrazio očekivanje da će Kinoteka, preko Kusturice, biti promovisana u širim razmerama.
Direktor Jugoslovenske kinoteke Radoslav Zelenović podsetio je da Jugoslovenskoj kinoteci, da bi potpuno bila privedena nameni, treba još 200 miliona dinara.
On je rekao da je nova zgrada Kinoteke građevinski gotova i da bi trebalo da se opremi, i to "od digitalnih i onih najstarijih projektora, do vitrina koje bi trebalo da čuvaju izuzetno retke predmete, kao što je kamera braće Limijer".
Zelenović je istakao da predmeti koji su u arhivu Jugoslovenske kinoteke moraju da budu adekvatno obezbeđeni.
Izvor: Novosti
Link: http://www.novosti.rs/code/navigate...e Kinoteke&kword_add=emir kusturica, kinoteka
 
Početkom februara 2010. odluka o nominaciji
Film o Rokiju iz Žitišta u trci za „Oskara“
Autor: A. Novaković | Foto:lj. stupar | 09.09.2009. - 05:00

roki-ver.jpg


Dokumentarni film „Amerika idol”, koji je kanadski režiser Beri Avrič snimio o podizanju spomenika Rokiju Balboi u Žitištu, selu kod Zrenjanina, uveliko se prikazuje na filmskim festivalima u svetu, a ovaj dokumentarac je ušao i u trku za „Oskara”, a da li će dobiti zvaničnu nominaciju, znaće se početkom februara sledeće godine.

Nakon što su svi svetski mediji početkom 2007. objavili da meštani Žitišta nameravaju da podignu spomenik Rokiju, kanadska producentska kuća „Melbar” se zainteresovala za priču, a reditelj Beri Avrič je prvi put sa svojom ekipom u Srbiji boravio u maju 2007, kada su pripreme za podizanje statue Rokija bile u punom jeku.

- Postoje milioni priča, a ova je posebno interesantna jer je izmenila živote ovdašnjih ljudi. Zbog toga smo ovde - izjavio je Avrič.
U dokumentarcu „Amerika idol”, koji traje 46 minuta, pojavljuju se Silvester Stalone, Tomas Šomberg, autor Rokijeve čuvene skulpture u Filadelfiji, hrvatski vajar Boris Staparac, koji je uradio statuu u Žitištu, kao i stanovnici ovog sela koji govore zbog čega su se odlučili za ovaj poduhvat.
- Kada sam prvi put dolazio u Srbiju, mislio sam da se radi o šali zbog čega sam mislio da će moj film podsećati na „Borata”, međutim, ubrzo sam shvatio da su stanovnici veoma ozbiljni u svojoj nameri i brzo sam promenio mišljenje - rekao je Avrič u intervjuu za „New York Post”.
Snimanje filma je završeno prošle godine, a ostvarenje „Amerika idol” je krajem avgusta premijerno prikazano u Srbiji. U međuvremenu, dokumentarac o podizanju spomenika Rokiju je izazvao veliku pažnju na brojnim filmskim festivalima, a nalazi se i među potencijalnim kandidatima za nagradu „Oskar”. Američka filmska akademija će 2. februara 2010. saopštiti nominacije za „Oskara”, a ko zna, možda će 7. marta sledeće godine, kada je dodela priznanja u Los Anđelesu, Roki i Žitište biti u centru pažnje...

Izvor: Blic
http://www.blic.rs/zabava.php?id=109938

U nastavku priče, susedna sela će podići spomenike Apolu Kridu i Ivanu Dragu. :kafa:
 
Jos jedan francuski film sniman nam u otadzbini:

[video]http://www.youtube.com/watch?v=8xzmgQ4J8tM[/video]
 
Film o Darvinu previše kontroverzan za religioznu Ameriku
Autor: Blic online | Foto:AP | 13.09.2009. - 10:38

carls-darvin-vert.jpg


Britanski film o životu Čarlsa Darvina "Creation" nije našao distributera u Sjedinjenim Američkim Državama jer je teorija engleskog prirodnjaka o evoluciji "previše kontroverzna" za američku publiku, piše "Telegraf".

Film "Creation" (stvaranje), u kome glavnu ulogu tumači Pol Betani, govori o Darvinovoj borbi "između vere i razuma" dok je pisao "Poreklo vrsta". Film predstavlja "oca evolucije" kao čoveka koji je izgubio veru u Boga nakon smrti desetogodišnje ćerke Eni. Ovaj film je izabran za otvaranje festivala u Torontu, nakon premijere u Britaniji, a prodat je širom sveta, od Australije do Skandinavije. Međutim, američki distributori su ga "zaobišli" jer je "razoran" za zemlju u kojoj, prema istraživanju "Galupa" u februaru, svega 39 odsto ljudi veruje u teoriju evolucije.
Uticajni sajt koji daje kritičke osvrte na filmove sa hrišćanske perspektive Movieguide.org opisao je Darvina kao "rasistu, fanatika i prirodnjaka čija je ostavština masovno ubistvo". "Njegova polu ispečena teorija direktno je uticala na Adolfa Hitlera i dovela do zverstava, zločina protiv čovečnosti, kloniranja i genetskog inženjeringa", piše na sajtu.
Film je doveo do žestoke debate na američkih hrišćanskim sajtovima, a tipični komentari odbacuju evoluciju kao "smešnu teoriju sa ozbiljnim nedostatkom dokaza koji bi je podržali, uprkos više od jednog veka pokušavanja", ukazao je "Telegraf".
Džeremi Tomas, producent filma i dobitnik Oskara, izjavio je da je "zapanjen" što takvi stavovi postoje 150 godina od objavljivanja Darvinove knjige "Poreklo vrsta".
"Eto sa čime smo se suočili. U 2009. godini. Neverovatno. Film nema distributora u Americi. Imamo ugovore svuda drugde na svetu, ali ne i u Americi, sve zbog radnje filma", kaže on.
"Nama je neverovatno da je to još ‘vruća’ tema u Americi. Oni još uvelike veruju da je On napravio svet za šest dana. Nama u Britaniji je teško da zamislimo religiju u Americi. Mi živimo u zemlji koja nije više tako religiozna. Ali u SAD, van Njujorka i Los Anđelesa, religija vlada", ističe Tomas.

Izvor: Blic
http://www.blic.rs/kultura.php?id=110578

MI na svu sreću ipak nismo toliko udareni. Oni vole da veruju da bog ima poseban plan za Ameriku, šta god to značilo.
 
Tjah... najveca svetska demokracija je to i svetionik slobodnog sveta :laugh: Doduse, ne mozes kriviti prosecng Amerikanca za to sto je zatucan. Od kolevke prolaze ostar stimung masovnim zaglupljivanjem i jeftinom zabavom.
 
Kako ide ona izreka: "Don't mess with America or we'll bring democracy to your country". Amerika zemlja snova.
 
Neće da ga prikažu jer 250 od 300 milion Amerikanaca ni ne zna ko je Darvin tako da bi odziv gledalaca bio mali.
Ne bi ni znali ko je Bog da im ne piše na svakoj novčanici In God we believe.


btw jedva čekam Avatar krajem decembra :D
 
Da, Avatar bi trebao biti dobar, mada ja nisam gledao pošten film godinama. Poslednji film koji je imao stvarno sjajnu priču (odlični glumci su samo plus) je Lucky number slevin.

btw. ne znam da li je tačna žvaka da je svojevremeno film ludilo kralja Džordža VI propao u SAD jer im je bilo glupo da idu da gledaju šesti deo filma ako pre toga nisu videli prvih pet.
 
Švarceneger, Stalone, Brus Vilis i Miki Rurk zajedno u akcionom filmu
Autor: Blic online | 14.09.2009. - 22:13

expendables-v.jpg


Silvester Stalone će režirati i igrati u filmu "The Expendables" ("Potrošni"), za koji je okupio holivudske zvezde među kojima su Brus Vilis, Miki Rurk i Arnold Švarceneger, svi poznati po ulogama u akcionim blokbasterima, prenosi "Dejli telegraf".

U filmu, koji će se pojaviti u bioskopima sledećeg leta, Stalone igra vođu tima najamnika čija je misija da svrgnu sa vlasti jednog južnoameričkog diktatora.
"Želeo sam da napravim film koji se više bavi samim ljudima, nalik akcionim filmovima iz 80-ih i 90-ih godina gde je bilo više scena borbi čovek na čoveka", Stalone je izjavio na filmskom festivalu u Veneciji.
"Moja namera je bila da pronađem takve glumce koji inače ne bi radili zajedno. Okupio sam tim snova", dodao je Stalone.
"Prvi put radim sa Arnoldom i Brusom. Veoma je bilo teško okupiti sve te glumce", rekao je Silvester Stalone.

Guverner Kalifornije će, ipak, u fimu imati samo malu ulogu. Za razliku od njega, veće role imaće Džet Li, kineski glumac i majstor borilačkih veština, "transporter" Džejson Statam, "univerzalni vojnik" Dolf Lundgren, kao i Rendi Koutur, zvezda "Ultimejt fajting" šampionata.

Izvor: Blic
http://www.blic.rs/zabava.php?id=110763

Ako ne bude igrao i Čak Noris onda to nije to.
 
bigvlada":btad7tny je napisao(la):
Švarceneger, Stalone, Brus Vilis i Miki Rurk zajedno u akcionom filmu
Autor: Blic online | 14.09.2009. - 22:13

http://www.blic.rs/_customfiles/Image/slike/2009/09_septembar/14/zabava/expendables-v.jpg

Silvester Stalone će režirati i igrati u filmu "The Expendables" ("Potrošni"), za koji je okupio holivudske zvezde među kojima su Brus Vilis, Miki Rurk i Arnold Švarceneger, svi poznati po ulogama u akcionim blokbasterima, prenosi "Dejli telegraf".

U filmu, koji će se pojaviti u bioskopima sledećeg leta, Stalone igra vođu tima najamnika čija je misija da svrgnu sa vlasti jednog južnoameričkog diktatora.
"Želeo sam da napravim film koji se više bavi samim ljudima, nalik akcionim filmovima iz 80-ih i 90-ih godina gde je bilo više scena borbi čovek na čoveka", Stalone je izjavio na filmskom festivalu u Veneciji.
"Moja namera je bila da pronađem takve glumce koji inače ne bi radili zajedno. Okupio sam tim snova", dodao je Stalone.
"Prvi put radim sa Arnoldom i Brusom. Veoma je bilo teško okupiti sve te glumce", rekao je Silvester Stalone.

Guverner Kalifornije će, ipak, u fimu imati samo malu ulogu. Za razliku od njega, veće role imaće Džet Li, kineski glumac i majstor borilačkih veština, "transporter" Džejson Statam, "univerzalni vojnik" Dolf Lundgren, kao i Rendi Koutur, zvezda "Ultimejt fajting" šampionata.

Izvor: Blic
http://www.blic.rs/zabava.php?id=110763

Ako ne bude igrao i Čak Noris onda to nije to.
I Steven Segal i Jean-Claude Van Damme pa da bude ultimativna akcija :D
 
Fantasticno!!! Sada kada su skoro svi dede skupili su se zajedno. Premlatice pola planete kada budu krenuli.
 
Žan Klod nije hteo da prihvati ulogu jer traži zreo scenario :D Pored navedenih igraju (biju) još i Erik Roberts, Stiv Ostin, Teri Kruvs itd...
 
Nema Džeki Čena :notok:
:D
Kao oni stari ratni spektakli u kojma igra cela prva postava Holivuda...sem naravno onih glumaca koji su stvarno bili u tom ratu...
 
Obraćam se detetu u odraslom čoveku
Autor: Tatjana Nježić | 25.09.2009


Aleksa Gajić, autor filma „Technotise: Edit i ja“

Film sam radio potpuno iskreno, što bi se reklo „iz sebe“, bez ikakve želje da kalkulišem dopadljivošću, rekao je Aleksa Gajić, autor filma „Technotise: Edit i ja“ čija je premijera u „Sava centru“ 28. septembra. Poznati strip crtač kome je ovaj dugometražni animirani film debitantsko ostvarenje, u razgovoru za „Blic“ govori o svojim motivima da napravi animirani film za odrasle, o „čipovanoj“ budućnosti, sunovratu vrednosnih merila današnjice, umetnosti stripa.

aleksa-x.jpg


„Edit i ja“, SF animirana filmska priča, između ostalog, prati junakinju, prosečnu devojku, koja živi i studira u Beogradu 2074. godine, bavi se moćnim formulama, ugrađuje sebi neobičan čip koji će jednog trenutka postati njeno odvojeno i paralelno ja…
Govoreći o tome s kojim motivom je pravio animirani film za odrasle, Aleksa Gajić kaže: „Film nema eksplicitnih scena nasilja ili seksa već ima jednu kompleksnu SF priču.“

Obratili ste se detetu u odraslom čoveku?
- Da! Izraziti sam pristalica toga da treba očuvati dete u sebi i ostaviti zrno mašte. Znam da je teško, ali nije nemoguće. Mašta ne mora da služi da bi nas izbedačila i učinila nesrećnim, već može da bude i kreativna, da podstakne na neki drugi pristup stvarima.

edit-x1.jpg


Šta je potka te kompleksne SF priče?
- Reč je o jednoj hipotezi, odnosno pitanju šta bi se desilo kada bi bila realna tzv. M teorija, koja povezuje sve energije koje vladaju na zemlji: nuklearnu, elektormagnetnu, gravitacionu... Kad bi se takva formula napisala, ostala bi kao jedina nepoznata to što bismo mogli da nazovemo životnom energijom.

To je jedna matematička legenda koja mi je zaista zagolicala pažnju.
Jure li junaci formulu ili se bore s njom?
- Formula je stigla njih. Glavna junakinja je imala priliku da vidi grafikon te formule, a čip koji je ugrađen u nju, postao je svestan samog sebe i počeo samostalno da se razvija. Tu kreće intriga i pitanje šta će se desiti s tim njenim „stanarom“.

edit-x2.jpg


Krije li se tu kritički osvrt na savremenost u kojoj su svakovrsni čipovi sve bitniji i dominantniji?
- Nisam to imao na umu dok sam radio film, a posle sam uvideo da sam, neočekivano, prilično aktuelan, s obzirom na to da se sve više priča o čipovima i da treba da nas čipuju ili ne. Inače, ne volim mnogo da kritikujem. Film je zapravo jedna vizija moguće budućnosti Beograda koja je prilično svetla, nevina, čak lepa. Nema mrtvih, nema nasilja, film koji donosi jedan interesantan pogled na moguću budućnost.

Ima li u tom pogledu ljudskosti ili se ona saživela sa čipom?
- To je interesantno pitanje. Priču priča taj entitet koji se razvio. Ne možemo ga nazvati ni robot, ni mehanički nervni sistem, već je to nešto što raste u junakinji, i to je ono „ja“ u „Edit i ja“. Film i počinje tako što on kaže: „Ispričaću vam kako je izgledao moj kratak život...“

edit-x3.jpg


Sadrži li ta „čudesna“ formula ikakvu opasnost?
- Ne, jer to je formula koja, po nekim teoretičarima, i ne može da postoji zato što, kako kažu, čovek fiziološki ne može da percipira istinu, odnosno samu suštinu stvari (nazvali mi to bogom ili energijom, ili kako god). Jednostavno pitanje i odgovor ne mogu da postoje u istoj dimenziji. Pomalo sam se bavio tim teorijama multidimenzionalnog sagledavanja stvarnosti, što je strahovito uzbudljivo; mislim da je to čista naučna fantastika, ali ne vidim opasnost.

Liči na onu čuvenu Tagorinu „Smisao je u trajanju“?
- Tako je, treba uživati u traženju bez prevelikog očekivanja da ćete nešto naći.

Slovite za osvedočenog vrsnog strip crtača. Šta vas je odvelo u film?
- Animacija me odavno interesuje, samo što je ona za razliku od stripa skuplja varijanta. A zašto nisam ostao u stripovima od kojih sam i do tada sasvim lepo živeo, odgovor je prost - dosadilo mi je. Radio sam šest nastavaka, te sage o Atili u svemiru, i u jednom trenutku više nije bilo izazova.

Neretko se može čuti da je strip umetnost u ekspanziji?
- Jeste, u smislu da se poprilično eksploatiše, ali ako bismo pričali o profitu koji donosi, definitivno nije tako. Interesantno, nedavno smo pokušali da prebrojimo koliko trenutno ima srpskih autora koji rade za strane izdavače. Ima ih preko 30 (!), što će reći da smo tu, pri evropskom vrhu, odmah do Španije, Italije, Francuske.

Strip crtež je, da tako kažemo, jedan segment filma „Edit i ja“, u kome su spojene četiri vrste animacije?
- Da, klasična, 3D animacija, vektorska i kolaž animacija. Zvuči komplikovano kad se izgovori, ali u suštini to je lakši način. Teži put bi bio sve crtati. Ako može kompjuter, pusti kompjuter.

Kako kao mlad stvaralac vidite realnost u kojoj smo?
- U suštini se trudim da uvek pozitivno gledam na stvari i ne volim krute sudove, ni krajnosti. Ne brine me toliko materijalna kriza, koliko me brine današnji moral. Imamo ozbiljnu krizu duhovnih vrednosti. Mislim da je to mnogo gore nego to što nemamo para. U suštini, činjenica je da para ima toliko kolko ih imamo. I, nije pitanje kolko imaš, nego koliko ti treba i za šta. Lično, i u nekim svojim teškim situacijama, nisam tragično gledao na manjak love. Jednostavno, pare dođu, pa prođu... Ali ono što ostavlja duboke tragove to je treš i škart na sve strane i činjenica da dosta mladih ljudi ne zna da postoji gomila drugih finih i sjajnih stvari, samo zato što su totalno zatrpani, prebukirani onim što im se, pre svega medijski, nudi. A nudi im se strašan treš.

„Technotise: Edit i ja“
Film „Technotise: Edit i ja“ prikazan je sa uspehom na festivalu „Cinema City“, a beogradska premijera ovog ostvarenja rađenog po uzoru na japanske anime je 28. septembra u „Sava centru“. Glasove animiranim junacima pozajmljuju Petar Kralj, Seka Sablić, Srđan Todorović, Sanda Knežević, Marija Karan, Boris Milivojević, Nikola Đuričko i Nebojša Glogovac, a izuzetnu muziku za film uradili su Boris Furduj i Slobodan Štrumberger.

Izvor:Blic
http://www.blic.rs/intervju.php

Čovek je opisao Beograd u kome bih ja voleo da živim. :D:cool::p:gobb:
 
Daft Pank u naučnofantastičnom filmu
Autor: Beta | Foto:AFP | 09.10.2009. - 09:19

Francuski dens sastav "Daft Pank" pojavljuje se u naučnofantastičnom filmu "Tron Legacy", izjavila je glumica koja igra u tom filmu.

daft-pank-afp-x.jpg


Grupa "Daft Pank", koju čine dvojica francuskih muzičara, komponovala je muziku za "Tron Legacy", film u kojem igraju Olivija Vajld, Majkl Šin i Džef Bridžiz.
Olivija Vajld je izjavila da Gi-Manuel de Omem-Kristo i Tomas Bangalter iz "Daft Panka" igraju u filmu ali nije navela koje su im uloge poverene.
Film studija "Dizni" stići će u severnoameričke bioskope u decembru 2010.

Izvor: Blic
http://www.blic.rs/zabava.php?id=114473

Ima li ovde živih koji su gledali prvi Tron?
 
bigvlada":2vftmo0b je napisao(la):
Daft Pank u naučnofantastičnom filmu
Autor: Beta | Foto:AFP | 09.10.2009. - 09:19

Francuski dens sastav "Daft Pank" pojavljuje se u naučnofantastičnom filmu "Tron Legacy", izjavila je glumica koja igra u tom filmu.

http://www.blic.rs/_customfiles/Image/slike/2009/10_oktobar/07/zabava/daft-pank-afp-x.jpg

Grupa "Daft Pank", koju čine dvojica francuskih muzičara, komponovala je muziku za "Tron Legacy", film u kojem igraju Olivija Vajld, Majkl Šin i Džef Bridžiz.
Olivija Vajld je izjavila da Gi-Manuel de Omem-Kristo i Tomas Bangalter iz "Daft Panka" igraju u filmu ali nije navela koje su im uloge poverene.
Film studija "Dizni" stići će u severnoameričke bioskope u decembru 2010.

Izvor: Blic
http://www.blic.rs/zabava.php?id=114473

Ima li ovde živih koji su gledali prvi Tron?
A kada ce Daft Punk u Beograd :(
 
Archangel":1e0ju34l je napisao(la):
Technotise odličan film :) A Kolosej još bolji bioskop jer je jedan od povoljnijih, 200 dinara karta za studente :)
Gledao sam ga i ja pre neki dan. Mnogo bolje nego sto sam ocekivao u pogledu price. Crtez odlican. Animacija onako, treba vremena da slegne, ali to sam ja, koji i onako ne gleda ovako nesto cesto. Beograd izgleda tacno onako kako bi ga neka realna osoba zamislila za nekih 60 i kusur godina. Ima i novih modernih zrada, starih ocuvanih zdanja, nekim zgradama su vracene stare fasade(posta kod zeleznicke stanice- trepni i propustices taj detalj), oronulih fasada ko i sada, robota, napustenih robota, modernih prevoznih sredstava, modernih retro prevoznih sredstava (lebdeci policijski stojadin, lebdeca vozila GSP-a), ali opet ima i cigo sa konjskom zapregom koga muce iste stvari ko i sad...

Svideo mi se film, a cak i da nije ne bi zalio potrosene pare jer je covek pokusao nesto novo kod nas.

Takodje sam gledao u Koloseju na Uscu. Pored te studentske kod njih valjda postoji i tzv. kinodan utorkom kad karta kosta 200 din.
 
Još jedan međunarodni film čija se radnja (njen deo) odvija u Beogradu

[video]http://www.youtube.com/watch?v=uTrP4zsthQI[/video]
 
Ralf fajns kreće u rediteljski debi
Džerard Batler dolazi u Beograd
Autor: A. Novaković | 26.10.2009. - 05:00

batler-siri-v.jpg


Popularni škotski glumac Džerard Batler, koji se proslavio ulogom kralja Leonide u filmu „300”, igraće u ostvarenju „Koriolan” čije snimanje počinje u martu sledeće godine u Beogradu.

Ovaj film će režirati Ralf Fajns, koji glumi i glavnu ulogu, a osim njega i Batlera u filmu „Koriolan” koji predstavlja modernu verziju istoimenog Šekspirovog dela igraće i Vilijam Hart i Vanesa Redgrejv. Ralf Fajns, kome će ovo biti režiserski debi, izjavio je da je odlučio da pozove Batlera da se priključi filmskoj ekipi zato što je Džerard i u pozorištu igrao u komadu „Koriolan”. Da podsetimo, Ralf Fajns je prošle godine dva puta sa saradnicima dolazio u Srbiju kako bi pogledao potencijalne lokacije za snimanje, a na njega su najveći utisak ostavile Palata Srbija (zgrada SIV-a) i fabrika IMT. Takođe, Fajns je obišao i Deliblatsku peščaru, Petrovaradin, kao i „Pinkov” filmski studio u Šimanovcima. Tokom druge posete, u novembru prošle godine, Fajns se sastao i sa Ivicom Dačićem, ministrom policije, koji je slavnom glumcu, za potrebe snimanja filma, na raspolaganje stavio i specijalne jedinice SAJ, Žandarmeriju i Konjičku brigadu MUP-a.
Inače, „Koriolan” je delo koje je napisao Viljem Šekspir i koje je bazirano na životu poznatog rimskog vođe Gaja Marcija Koriolana. On je polumitski rimski vojskovođa koji je nadimak Koriolan dobio osvajanjem volščanskog grada Korioli 493. godine p.n.e. Lažno je optužen i osuđen za proneveru, pa je prebegao Volščanima i stavio se na čelo njihove vojske koja je opsela Rim.

Fajns: Srbija idealna za snimanje filma
Nakon obilaska potencijalnih lokacija širom Evrope, Ralf Fajns je ipak odabrao Srbiju koju je ocenio kao idealno mesto za snimanje nove verzije Šekspirovog dela. Takođe, Fajns je bio prijatno iznenađen profesionalizmom ljudi u Srbiji. „Ovakav nivo profesionalizma svakako nisam očekivao. On se može porediti, ako čak nije i veći, sa bilo kojom produkcijskom firmom u Americi”, izjavio je Fajns.

Izvor: Blic
http://www.blic.rs/zabava.php?id=117373

THIS IS SPAAAAAAAAAAAAARTA (SERBIA)!!!!!!! :D:cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh