Šta je novo?

"Central Garden" [ Stambeno Poslovni kompleks ]

Pretpostavljam da se ovaj "besmisao" odnosi na blizinu poslovne zgrade i to da ti neko viri pod lonac, zar ne ? Pa valjda ce taj neko ko je toliko ulozio da opremoio stan da stavi i neke zavese, kvalitetnije, npr, a ako bije sunce mozda ce i da spusti roletne. Imao sam prilike da budem na slicnim lokacijama sa obe strane, i verujte, u stvarnosti stvarno nema Bog zna sta da se vidi, zaista. Osim ako neki egzibicionista ne izadje na terasu go i pocne da urla ko nenormalan.

Ali, kad smo vec kod terase, tj ove terase, e to je besmisleno! Terasa preko 10m duzine sa metar, do metar i po sirine ??? Za sta tacno ??? Po meni, daleko komfornije bi bilo da su, ako je za to bilo mogucnoisti, jedan deo izvukli na 2/3 terase, a na preostaloj 1/3 terase uvukli unutra, pa da se dobije jedna fina lodja 4x4m npr. dobrim delom uvucena, koja bi se daleko bolje mogla iskoristiti. Evo ugrubo na slici, na primeru jedong od stanova u penthoude, kako bi to moglo da ispadne, +/- duzina zida, prozori po zelji, itd. Na drugoj je kako je to sada.

Pogledajte prilog 1

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=556210#p556210:j2ybivkt je napisao(la):
dzigz » 01 Aug 2018 12:25 pm[/url]":j2ybivkt]Ipak, ono sto je potrebno reci za sva tri kompleksa je da su ipak pomerili stvari na bolje u gradu. Da li je moglo bolje - jeste, da li ima problema - ima, ali za par godina, kada se do kraja zavrse ovi kompleksi, svi ce zaboraviti na te pocetne probleme, sve greske ce se ispraviti, a zadovoljstvo kompleksom ce biti odredjeno kvalitetom zivota ljudi u istom.

Apsolutno se slažem. Možda na te stvari gledam previše zahtevno ali...Živim blizu Central Gardena i bio sam u mogućnosti da medju prvima pogledam stanove i kupim nešto još u prvoj fazi. Mali stan koji ima dnevno svetlo nisam mogao da kupim jer nisam hteo da budem blizu te krmače od koje su kasnije odustali, a veliki ( 4 sobe) nigde nije imao prozor na kuhinji ( tek mali broj stanova u trećoj fazi ispod nakrivljenog solitera). Daleko je od idealnog ali se pomera na bolje. Ljudi koji žive unutra su za sada zadovoljni i to je (valjda) navažnije. Meni jedino smeta što u Dalmatinsku ulaze u kontra smeru da bi ušli u garažu....
 
Još jedna informacija: gradi se još jedna zgrada u Dalmatinskoj na mestu predbidjenom za krmaču (ali nije krmača već nastavak faze 1) ima slobodnih stanova 3 i 4 sobnih i cena je od..... 2 8 0 0 eur po kvadratnom metru.
 
Gdje ce da je grade da nece da pociste one kucice
 
Ima mesta taacno za jednu kockicu, pored ulaza u garazu u Dalmatinskoj.
 
Mislis izmedju ulaza u garazu i nesrusenog coska kuca
 
Upravo tu, na zalost nisam mogao da forografisem.
 
vucko":wd8u1z92 je napisao(la):
Obeležite parcelu na mapi :)

sam se nikada ne bih setio
1c558ff70cc81cbf4586f04c8a6c51f3.png


Inače se i ovde grade nove zgrade u kraju:

08b90cdeb28df946043df9f7049fcff3.png
 
Kokili, hvala! Ćošak Starine Novaka i Dalmatinske sa leve strane je ruglo. nadam se da će se i tu proširiti. Nije mi jasno da li planiraju da otkupe ceo blok plac po plac pa da kompletiraju celinu?
 
@vucko
Neće graditi ništa više tamo. Jednom prilikom sam pričao sa njima (investitorom) i pitao ih za ovo, rekoše mi da su hteli ali se nisu uspeli dogovoriti sa vlasnicima. Čak je bilo i situacija da su ugovorili sve, otišli kod notara i onda vlasnik kaže: "E, predomislio sam se, malo mi je, hoću još".

Tako da blok ostaje takav kakv je.
 
Čini se da je danas izvesno da se ništa neće graditi u delu Dalmatinske (br. 38-48) koji zatvara blok Central garden-a. Jednako tako je istina, što sam na ovom mestu više puta napisao, da niko (doslovce niko, pa tako ni investitori) nije u toku nekoliko proteklih godina obavio bilo kakav, čak ni površni, razgovor sa mnom kao vlasnikom parcele, niti sa mojim najbližim komšijama. Priča o dogovorima i predomišljanjima iz mog ugla samo je "urbana legenda". Sve u svemu, otvoreno sumnjam da je otkup ovih parcela od samog početka bio nešto o čemu su investitori Central garden-a razmišljali, što je, po meni, veoma neozbiljno i površno, za ovakav projekat.
 
iz ovog ugla se vidi koliko bi krmaca bila suludo resenje
 
CentralGardenci podelite sa ostalima iskustva života u kondominijumu.

Kako funkcioniše park, održavanje, koliki su troškovi, kolika je buka i prašina sa gradilišta?

Da li su u međuvremenu stanovi uknjiženi?
 
Van vise puta pomenutih stvari oko gresaka u gradnji, sve ok. Nisam bio neki pristalica zatvorenog parka, stan smo uzeli zbog drugih stvari, ali se ispostavilo da to stvarno jeste najveca prednost kompleksa, makar ako imate bas malu decu. Mi npr. imamo malu bebu i pustamo je da puzi po travi u parku, sto je stvarno ekstra - mi bez stresa blejimo napolju, detetu strava, napolju je, a ne mora da bude u kolicima ili rukama. Velika prednost, za nas makar.

Odrzavanje funkcionise lepo za sada. Videcemo ubuduce. Devojka koja je upravnik se cima, ali komsiluk (ukljucujuci i mene, priznajem) generalno bole uvo da se cimaju na bilo koji nacin, tako da je malo zeznuto kada treba da se prikupe potpisi za bilo sta. Mislim da su zato stavili u Vozdovim Kapijama da sam upravnik moze da donosi odluke bez potpisa valjda.

Poslali su nam mejlove pre par meseci da mozemo da uknjizimo stanove, ali mi licno jos nismo stigli to da odradimo.

Cena odrzavanja je i dalje 25c/m2, a povecace na 50 kada bude gotov kompleks valjda, za nekih 7-8 meseci.
 
Ovih dana sam primetio ovaj objekat u sklopu kompleksa..deluje kao montazni
Da li neko zna nesto o tome?
 
Pa, ne deluje da je u okviru kompleksa. Pricao mi je sef gradilista da su slucajno srusili nekakvu supu na susednom placu i da moraju da izgrade novu, tako da je moguce da je to.

Btw, nikad nisi odgovorio na pitanje o tracevima vezanim za welness, fitness ili stagod u poslovnoj kuli
 
ok hvala na pojasnjenju...
Nista vise od neproverene informacije od komsija nisam cuo..
 
Baš su nešto usporili rad na ovoj zgradi... Ovako je izgledala 20.9.
0c35a86cea411b6c53bf9682dea17652.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Ista firma radi i Skyline, mozda je deo radnika prebacen tamo.
 
Ali vidim da se radi ozbiljno unutra kad prolazim.
 
Vrh