Šta je novo?

"Central Garden" [ Stambeno Poslovni kompleks ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=494236#p494236:3oy36ism je napisao(la):
dzigz » Pon Nov 20, 2017 2:05 pm[/url]":3oy36ism]Ja bih se malo vratio na temu, ako nije problem, i pomogao ljudima koji kupuju stanove i dolaze po informacije, ionako niko nikoga ovde nece ubediti u svoje misljenje.

Dakle, jos malo pa useljenje, u medjuvremenu smo saznali jos dosta interesantnih stvari koje se ticu ovog i drugih blokova. Sto se tice ovog bloka, rasprodali su i zgradu u Starine Novaka po prosecnoj ceni od oko 2400e (svaka cast onom ko je kupio okrenut prema ulici, ja ne bih, ali ima ljudi kojima to ne smeta). Razlika u ceni kvadrata je velika u zavisnosti od velicine stana - od ~2200 za 4-soban do skoro 2700 za najmanje stanove. Zgrada u Dalmatinskoj verovatno ni nece ici u slobodnu prodaju jer vec imaju oko 80 ljudi na listi cekanja za 20 stanova (tu ce cena moguce ici i preko 2700 za velike stanove i ko zna koliko za male).

Ima pozitivnih i negativnih stvari, za sada nema velikih stresova za mene licno, ali videcemo kada se uselimo. Prvo negativno:
1. Obecavali su teretanu i spa unutar kompleksa za stanare, od toga nece biti nista (sa nekim glupavim izgovorima), ali im to saznanje ne smeta da ga i dalje reklamiraju i na sajtu i u samom prodajnom salonu. To nije veliki problem za mene licno (ta teretana bi ionako verovatno bila bezveze), jer ima jedna dobra teretana prekoputa kompleksa, ali ne znam sta im treba da tako gube integritet
2. Veci problem je to sto me je devojka koja je originalno prodavala stan slagala za visinu plafona (rekla je da ce biti 2.90m, a zapravo je 2.70m). Ta cinjenica ne bi promenila moju odluku da kupim stan tamo, ali to dovoljno govori o strucnosti odredjenih osoba koje rade u CBRE-u - nije problem kad neko nesto ne zna, ali jeste kada lupa kada ne zna. Ta konkretna devojka sada radi na Vozdovim kapijama, mogu da napisem njeno ime ako nekoga interesuje da je izbegavate u sirokom luku (ovo je bila njena najveca greska, inace je lupala za sve pare)
3. Park ce biti gotov tek kada izgrade poslovnu zgradu, sto je u kontradikciji sa prethodnim informacijama iz CBRE-a

Pozitivno:
1. Zaposlili su jos jednu arhitekticu i sada sve ide mnogo bolje i brze
2. Ugradili su, o svom trosku, skener tablica na ulazu u garazu (da ljudi ne bi mogli npr. gostima da pozajmljuju kartice za ulaz). Videcemo kako ce to da radi, ali govori dosta o tome kako nameravaju da upravljaju kompleksom - maksimalno postovanje pravila bez izuzetka, sto meni licno odgovara.
3. Sve izgleda dosta kvalitetno odradjeno - bili smo (na bum) do stana u toku radova, stvarno je sve mega profesionalno organizovano

Ono sto je meni bilo najinteresantnije je to sto sam pricao sa odredjenim inzenjerima iz firmi koje rade na svim najvecim kompleksima i saznao kvalitet gradnje kod svakog od njih. Konkretno, poredjenja radi, gradjevinska cena izgradnje Beograda na vodi je oko 400e/m2, dok je u CG 800e/m2. Takodje, u BW i ABloku se stavlja tarket domace/bosanske proizvodnje, te znam da su samo u ABloku od septembra (kada je useljena poslednja faza) imali 20ak intervencija samo za pod. Jedan od boljih primera kako se radi u BW je cinjenica da se ispod ugradnog plakara ostavlja cist beton, tj. ne postavlja se tarket :) Ipak, od notara sam saznao da prodaja u BW ide dobro (mada je on predsednik udruzenja notara, dakle blizak vlastima, tako da ne znam koliko da mu verujem). ABlok je u nekom trenutku imao problem i sa zajednickom strujom, jer su u garaze postavili obicne sijalice.

Toliko, dakle ko kupuje stan, na osnovu svojih saznanja, Izraelce kao investitore preporucujem, CBRE-u nista ne verujte, a domace gledajte da zaobidjete. Ali javljam jos kada se uselim :)




Da li mozes da napises ime agenta za prodaju koji je presao u Vozdove kapije? Interesujem se za stan tamo,pa da znam da je preskocim.Hvala
 
Ово је смејурија - имаш две спаваће "собе" које дођу као шпајз и кревет ти заузме малтене све, али важно је да имаш 2 купатила бајо мој компјутер нећу у дневну собу стављати макар ме транжирали
 
Da li neko ko se vec uselio u central garden moze da kaze koliko iznosi mesecno trosak odrzavanja zgrade,kompleksa ili cega vec?I da li su sve zavrsavali u roku ili su probijali rokove?
 
25c/m2 je odrzavanje dok radovi na kompleksu traju (tj. dok ljudi zive na gradilistu). Kad se zavrsi, 50c/m2. Na to se dodaje 5e po parking mestu (sve vreme). Sve su do sada zavrsavali na vreme, pre ugovorenog roka - s tim sto nisu bas precizni na samom kraju, kazu “bice useljenje tad-i-tad”, pa pomere par puta za po nedelju dana. Na kraju opet bude pre roka, ali malo cimaju bzv, cini mi se zbog lose komunikacije izmedju investitora i izvodjaca
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=519449#p519449:1xiwabfb je napisao(la):
dzigz » Sub Feb 24, 2018 2:27 pm[/url]":1xiwabfb]25c/m2 je odrzavanje dok radovi na kompleksu traju (tj. dok ljudi zive na gradilistu). Kad se zavrsi, 50c/m2. Na to se dodaje 5e po parking mestu (sve vreme). Sve su do sada zavrsavali na vreme, pre ugovorenog roka - s tim sto nisu bas precizni na samom kraju, kazu “bice useljenje tad-i-tad”, pa pomere par puta za po nedelju dana. Na kraju opet bude pre roka, ali malo cimaju bzv, cini mi se zbog lose komunikacije izmedju investitora i izvodjaca
Da li je ovo cena bez PDV-a? Hvala.
 
Dzigz, može li još jedno pitanje. Da li se sećate koliko je u Vašem slučaju prošlo vremena od tehničkog pregleda objekta i izdavanja upotrebne dozvole do primopredaje i useljenja, i kako Vam se čini zgrada u ul. Starine Novaka, valja li nešto. Veliko Hvala
 
U mom slucaju je proslo 2 meseca, ali uobicajeno je nesto krace - mesec do mesec i po u proseku.

Sto se tice zgrade u Starine Novaka, mozemo da diskutujemo o lokaciji i estetici (malo je drugaciji spoljni izgled nego kod drugih zgrada u kompleksu), ali sto se tice materijala i kvaliteta izgradnje - drug je tamo uzeo stan, koliko vidim nema razlike u odnosu na ostatak kompleksa.
 
Sto se tice zgrade u Starine Novaka, mozemo da diskutujemo o lokaciji i estetici (malo je drugaciji spoljni izgled nego kod drugih zgrada u kompleksu), ali sto se tice materijala i kvaliteta izgradnje - drug je tamo uzeo stan, koliko vidim nema razlike u odnosu na ostatak kompleksa.
[/quote]


Molim Vas da diskutujete o navedenom. Ovo je pravi sajt za diskusije o estetskim principima u arhitekturi. Da li mislite da su izgrađene zgrade u kompleksu estetski vrednije vizuelne pojave od zgrade u ul. Starine Novaka. I šta je problem sa lokacijom na kojoj se nalazi zgrada. Naravno mislim na stanove koji gledaju na valjda uređen park – dvorište.
 
Nema potrebe za citiranjem posta koji je neposedno iznad Oce li biti vrtic/depadans u kompleksu
 
Do kog sprata su stigli sa vinskim buretom, ako moze neka fotka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=521390#p521390:3aeovr7y je napisao(la):
sun » Fri Mar 02, 2018 6:50 pm[/url]":3aeovr7y]Sto se tice zgrade u Starine Novaka, mozemo da diskutujemo o lokaciji i estetici (malo je drugaciji spoljni izgled nego kod drugih zgrada u kompleksu), ali sto se tice materijala i kvaliteta izgradnje - drug je tamo uzeo stan, koliko vidim nema razlike u odnosu na ostatak kompleksa.
Molim Vas da diskutujete o navedenom. Ovo je pravi sajt za diskusije o estetskim principima u arhitekturi. Da li mislite da su izgrađene zgrade u kompleksu estetski vrednije vizuelne pojave od zgrade u ul. Starine Novaka. I šta je problem sa lokacijom na kojoj se nalazi zgrada. Naravno mislim na stanove koji gledaju na valjda uređen park – dvorište.
[/quote]

Malo je bespredmetno diskutovati o licnim ukusima. Dzigz smatra da je ta zgroda na losoj lokaciji jer pola iste gleda ka Starine Novaka. Sa druge strane, dzigz je uzeo stan koji gleda ka dvoristu jer smatra da je to pametna ideja.

Gledajuci crteze na sajtu i srazmere kompleksa, postavlja se pitanje:
1) Da li su zgrade dovoljno udaljene jedna od druge da terasa bude iskoristljiva bez da vas pola kompleksa gleda sa svojih terasa (pogled na dvoriste)? Po meni ne. Gledao sam jedan stan u fazi 1 i mogu reci da me ubila klaustrofobija kada se izadje na terasu jer su ostale terase i prozori preblizu. Dakle - po mom ukusu, terasa u dvoristu eventualno samo na poslednjim sprartovima, ali ne pored kule jer ce tek iz poslovne zgrade svi da vas gledaju, da ne pricam o besposlenim zenama na terasama. Sad zamislite da ste uzeli penthouse od pola milke u 3oj fazi sa pogledom ka dvoristu, a cela poslovna zgrada bleji u vas odozgo? Nista od zurke na terasi sa striptizetama :)
2) Cosak starine novaka i Dalmatinske nece graditi central garden. Ako tu neko izgradi nesto, stanari zgrade bez sigurnosne kontrole ce imati pristup (vizuleni) dvoristu - to obara vrednost tog dvorista za ljude koji zele sigurnost, i takodje obara intimu ljudi koji gledaju ka dvoristu iz 4. faze (na njih gledaju i poslovna zgrada i stanari trece faze i stanari tih eventualno novih zgrada - terase im ispadaju kao bioskopi)
3) Ko voli dvoriste - moze da uzme kucu u Malom mokrom lugu, ne znam cemu taj fokus na dvorista

Zakljucak - pitanje je pojedinacnog stana - po meni (a i po cenama koje sam video ovde) - visi spratovi vise vrede, bez obzira na orijentaciju. Meni, licno, je gora orijentacija stanova koji gledaju ka Stanoja Glavasa (preblizu su zgrada preko puta) nego onih iz prve faze i recimo visih spratova u 4. fazi ka Starine Novaka - udaljenije od zgrada preko puta, a eventualna buka je na visim spratovima znatno niza.

Opet - ovo je moj licni ukus, sigurno cu biti napadnut od vlasnika stanova koje sam "ocrnio", ali to samo pojacava poentu na pocetku mog posta - stvar je licnog ukusa. Neko voli da se domahuje sa komsijama, neko voli privatnost, neko voli buku dece, nekome ne smeta pogled na ulicu, nekome ne smeta pogled u tudji prozor. Pitanje je - sta vi zelite
 
Prvo da odgovorim na dva nevezana pitanja - bure se radi udarnicki, 4. sprat trenutno (ne mogu da uslikam nazalost, ne radi mi kamera na mobilnom, a nikako da stignem da popravim). Koliko ja znam, nece biti vrtica u kompleksu, ali to nije ni najavljeno u marketinskim materijalima, bar onda kada sam ja uzimao. Takodje, CBRE je bio otvoren oko toga od starta ("ako neki vlasnik lokala napravi vrtic, bice vrtica, inace c").

A ovo drugo, pre svega, nisam uzeo stan u Starine Novaka, a ni ka unutra. Nas stan je u Knez Danilovoj na visem spratu, i nismo se pokajali uopste sto je ka spolja - pre svega, jer smo imali dosta srece sa pogledom (naravno, daleko je bolji nocu nego danju), a i buka je nevelika.

Po mom misljenju, stan ka unutra ima daleko vise smisla na nizim spratovima (<=3) nego na visim - kada ste na nizem spratu imate pogled na park, kad ste na visem morate da se nagnete nad terasom da biste videli park, a inace imate pogled na postapokalipticni Bejrut (ako ste u Knez Danilovoj) ili na komsijin stan (ako ste u Dalmatinskoj, jer su tu zgrade nize od onih sa druge strane kompleksa).

Zgrada u Starine Novaka - ako pricamo o stanovima ka unutra - oni koji su blizi poslovnoj zgradi ce biti zaklonjeni istom od sunca (ne znam i da li ce nekako biti zaklonjeni od pogleda iz same poslovne zgrade), tako da mi ti stanovi nisu omiljeni. Oni koji su dalji od poslovne zgrade opet veci deo dana nece imati sunca, ali su mi ti stanovi skroz ok.

Estetski, zgrada u Starine Novaka odskace od ostatka kompleksa i meni se licno manje svidja ta zgrada od ostatka. Sa druge strane, mozda ta fasada dobije vise smisla kada se zavrsi poslovna zgrada.

I apsolutno se slazem - sve je stvar licnog ukusa. Da stan koji smo uzeli nije bio slobodan, ne bismo ni uzimali stan u CG. Dakle, to je bio jedan jedini stan u kompleksu vredan nasih para. Opet, nekim ljudima su mnogo bitnije druge stvari, tipa bezbednost, fensi garaza, sredjen park i dobrostojece komsije, te su bili spremni na vece kompromise oko samog stana. I to je sve ok - jer ce se, za one kojima nesto ne odgovara, ovi stanovi i sutra lako prodavati, i to verovatno uz profit. Vec ima na oglasima stan iz druge faze koji se prodaje za oko 3000e/m2 (plus garaza).

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=521644#p521644:2kujhmiw je napisao(la):
AlNik » Sub Mar 03, 2018 3:06 pm[/url]":2kujhmiw]
2) Cosak starine novaka i Dalmatinske nece graditi central garden. Ako tu neko izgradi nesto, stanari zgrade bez sigurnosne kontrole ce imati pristup (vizuleni) dvoristu - to obara vrednost tog dvorista za ljude koji zele sigurnost
Iskreno, nije mi jasan ovaj deo vezan za bezbednost, pa nece snajperima da skidaju ljude u dvoristu :)
 
@dzigz
Nadam se da ste uzeli stan koji nije odmah do bureta. Od tih u trecoj fazi ka ulici, po meni najvise ima smisla
http://www.centralgarden.rs/srb/stanovi/stan_a_73

Ovaj stan mislim da cak i ne gleda odmah u zgradu preko puta nego na parkic izmedju zgrada preko puta?

Sto se tice stanova koji su nize, a gledaju na dvoriste - tu stvarno ukus dolazi do izrazaja - ja sam bar alergican na ideju da me gledaju na terasi sa 4 strane.

A ovaj komentar za snajpere :) - pa ne bas snajperi, ali ako neko obezbedjuje kompleks do nivoa da ne moze spolja da se udje nego preko rampe ili kroz garazu, to moze biti privlacno strancima - ali ako u tu pricu ubacis neki projekat divljacki koji nije deo kompleksa - to umanjuje vrednost cele ideje kondominijuma.
 
Kompleksu fali cosak to treba da otkupe za nsjbolji kompleks u bg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=521753#p521753:1nrbu7kf je napisao(la):
AlNik » Sub Mar 03, 2018 9:50 pm[/url]":1nrbu7kf]@dzigz
Nadam se da ste uzeli stan koji nije odmah do bureta. Od tih u trecoj fazi ka ulici, po meni najvise ima smisla
http://www.centralgarden.rs/srb/stanovi/stan_a_73

Ovaj stan mislim da cak i ne gleda odmah u zgradu preko puta nego na parkic izmedju zgrada preko puta?

Ovaj stan koji ste naveli gleda na dom zdravlja - deo prekoputa parkica je skroz levo u trecoj fazi (mi smo prekoputa parkica i stvarno jeste super)
 
Jel se gradi još nešto na ovom slobodnom prostoru u Dalmatinskoj ili čekaju da otkupe dalje?
 
Faza 3.
Grejanje jako lose, obavezno dogrejavanje klima uredjajem.Vise komsija se zali na grejanje.
Elektro radovi izvedeni jako lose, nemoguce je staviti protocni bojler, Uticnice LeGrand su ok ali su usrafljene rigips srafovima pored neodgovarajuce kutije direktno u malter.Par ih je vec ispalo....
Zidovi pokazali pukotine.
Volim pse ali u privatnom dvoristu !
Decu ne smemo pustiti same u dvoriste, pit bul ili staford se seta bez korpe i pusten je ,nije na povodcu . Video sam i
dobermana takodje bez korpe i povodca.Inace na spratu imamo komsiju sa jako glasnim psom.
Ne moze se proci kroz hodnik da ne zalaje, bilo da
je dan ili noc !
Mesto za odlaganje djubreta je jako daleko, nekoliko puta je blize izaci na ulicu Kneza Danila nego do mesta koje je za stanare odredjeno.
Za cenu odrzavanja koje se placa trebali bi da odnose djubre svakog jutra ispred ulaznih vrata svakog stana.
Vec razmisljamo o prodaju stana.Ispod je nasih ocekivanja. ;(
 
Za kvarove u stanu imaš pravo da se žališ, mada to realno i nisu neki problemi.

Što se komšija tiče, tu nema pomoći već kako se zalomi. Mi kao narod generalno nemamo kulturu stanovanja a ni zakone koji to regulišu. Kada sam prošle godine bio kod prijatelja u A Bloku, vidim pismo u liftu gde piše da se mole vlasnici stanova koji imaju kućne ljubimce da ih ne izvode da vrše nuždu na zelenim površinama. Parama možeš da kupiš stan u prestonici ali se tako ne oslobađaš praziluka automatski.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=522403#p522403:2il51zom je napisao(la):
milos.tro » 05 Mar 2018 10:00 pm[/url]":2il51zom]
https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5B0B2149
file.php
U ovom trenutku mozda najidealnije mesto u starom delu grada za dva ili tri moderna hotelsko poslovno stambena solitera od po tridesetak spratova otislo je nazalost zauvek u zaborav.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=522478#p522478:h8m8h25c je napisao(la):
cloud041 » Uto Mar 06, 2018 9:59 am[/url]":h8m8h25c]Za kvarove u stanu imaš pravo da se žališ, mada to realno i nisu neki problemi.

Što se komšija tiče, tu nema pomoći već kako se zalomi. Mi kao narod generalno nemamo kulturu stanovanja a ni zakone koji to regulišu. Kada sam prošle godine bio kod prijatelja u A Bloku, vidim pismo u liftu gde piše da se mole vlasnici stanova koji imaju kućne ljubimce da ih ne izvode da vrše nuždu na zelenim površinama. Parama možeš da kupiš stan u prestonici ali se tako ne oslobađaš praziluka automatski.

Pa da!
Sad cu da idem da se zalim.

Hvala puno.
 
Vrh