Šta je novo?

"Central Garden" [ Stambeno Poslovni kompleks ]

Poštovani dzigz, pošto ste Vi očigledno kupac stana u ovom kompleksu, napišite nešto o ponudu garaža - garažnih mesta u kompleksu. Hvala
 
Pa, imaju standardna garazna mesta, mesta pored prolaza, velika garazna mesta (vece sirine) i invalidska. Standardna su najjeftinija, kostala su 18000e (mozda moze da se ispregovara nesto niza cena), a za ostala stvarno ne znam, jer su ili vec bila rasprodata ili nas nisu interesovala. Znam, npr., da ima ljudi koji su kupovali invalidska mesta jer su hteli veci prostor, zato su bila i skuplja, nisu trazili nikakvu potvrdu o potrebi za takvim mestom. Ipak, kada bi se pojavio neko ko stvarno ima potrebu za invalidskim mestom, spustali su cenu na ili ispod cene standardnog garaznog mesta.
 
18000 najjeftinije garazno mjesto?!

Sent from my SGP521 using Tapatalk
 
Na Vračaru nisu toliko koštala mesta pre koju godinu...

Koja je fora da kvadrat u garaži bude kao kvadrat u stanu? Da se neko ne bi uselio u garažu, ne kapiram?
 
Da se zaradi na betonu garaza ga kosta mozda 8000€ a zarada cista 10 000€
 
profa_chb":17zv96rh je napisao(la):
Koja je fora da kvadrat u garaži bude kao kvadrat u stanu? Da se neko ne bi uselio u garažu, ne kapiram?
Zapravo ako gledaš samo ekonomsku stranu, garaža je i po toj ceni bolja investicija od kvadrata stambenog prostora.
 
Slažem se. Ali kakav smo to narod/svet, nismo nešto jošni kupili, već razmišljamo o prodaji istog... Hoću da živim k'o čovek, a ne kao investitor...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=513879#p513879:349372bz je napisao(la):
N_L » 05 Feb 2018 02:18[/url]":349372bz]18000 najjeftinije garazno mjesto?!

Sent from my SGP521 using Tapatalk

Ови накурчене зграде су за богатуне знаш па онда да их одеру као зечеве мало ал џаба јер ће остављати лимене канте на тротоар да не може да се прође, како бог заповеда...
 
Pa da, sve da imam para to je mnogo, znaci kosta kao auto srednje klase (a6 audi, bmw 5) staro par godina, i onda se cudimo sto po trotoaru se parkira. Po meni trebala bi drzava malo da intervenise tu jer je i njima cilj da se ne parkira po ulici i dje sve stigne jbt.
Mada kad razmislim, i u neke da kazem socijalnije tj ono masovna gradnja masu stanova tu je 10tak hiljada garaza pa ovo nije puno ako je lux zgrada nije razlika ogromna. Mada nisam pratio ovaj projekat pa ne znam

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
profa_chb":dk0pd97d je napisao(la):
Slažem se. Ali kakav smo to narod/svet, nismo nešto jošni kupili, već razmišljamo o prodaji istog... Hoću da živim k'o čovek, a ne kao investitor...
Ne pričam samo o prodaji. Garaža čuva vrednost stana, stan se lakše prodaje sa istom u paketu a sve i da nemaš potrebu da je u nekom trenutku koristiš, izdaš je za 5 minuta a rizik, za razliku od stana, ne postoji.

Garaža od 18000 se izdaje za 100 evra a stan od 70000 za 250.
 
Po meni, glupo je gledati i komentarisati cenu garaze odvojeno od stana - samo covek sa veoma losom percepcijom realnosti bi danas uzeo stan bez obezbedjenog parking mesta, u bilo kom delu grada, a pogotovo u centru. Dakle, ako stan + garaza kosta previse za ono sto se nudi, ne treba uzimati nista; i obrnuto. Tako je, kada smo mi uzimali, kvadrat u ABloku bio nekih 100-150e skuplji, a garaza 7000 jeftinija. Stan + garaza su se svodili na manje-vise istu cenu.

Kad vec pricamo o tim dodacima, u CG se prodavao i podrumski prostor za oko 700-750e po kvadratu.

Edit: Inace, garaza sama po sebi stvarno jeste odlicna; ne kazem da vredi tih para, ali svakako je daleko bolja od, npr., Delta city-ja ili Usca, da ne poredim sa nekim investitorima. Dve trake svuda, izuzetno cista i odrzavana, bolje okrecena od mog starog stana, velike automatske kapije od poda do plafona na ulazu (ne samo rampe), skeneri tablica, itd.
 
Глупо је што уопште може да се раздваја, да се продају заједно и готово, тј да се не продају уопште него је цена места једнако урачуната у цене станова, готово
 
Pozdrav svima,

Da li ima neko ko je kupio stan u nekoj od ranih faza i od useljenja zivi "na gradilistu"? Zanima me koliko je to nivo buke zaista, koji se stvara dok su radovi u toku.
 
Pozdrav!

Mi smo kupili stan u drugoj fazi, useljenje je bilo u oktobru 2016. Na kvalitet izgradnje stvarno nemamo primedbi , sve dodatne izmene, kao i odstupanja od originalnog projekta koje smo tražili su urađene kako treba i na vreme. Što se tiče buke na gradilištu, podnošljivo je. Kad zatvorite vrata od terase skoro i da se ne čuje. Subotom rade samo prepodne, nedjeljom ništa. Nocni radovi i kad su bili jedino čujete kamion kad istovara materijal. Jedini nivo buke koji nam je zaista smetao je bio kada nam se otvarao Maxi u zgradi. Em u zgradi em oni krenu da burgijaju u nedjelju u 7 ujutru. Ali uz par intervencija kod pred skupštine stanara i oni su se unormalili. Nadam se da vam je pomoglo.
 
@majski - Jeste, hvala! Pretpostavio sam da je podnosljivo, ali da proverim svakako.
 
Nekoliko (relativno) novijih slika, sa sajta Brigata, podizvođača na projektu
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=309498#p309498:3hqeoyo6 je napisao(la):
Гага » 13 Дец 2014 01:20 am[/url]":3hqeoyo6]Хорусе, плусићћћ укњижен.
Свиђа ми се овај велики лежај. Надам се да ће га сачувати и поставити негде као скулптуру у будућем ИКЛ :D стамбеном насељу, за сећање шта је ту некада било.
@Хорусе, сетих се сад да те питам, кад сам видео ову твоју слику из децембра 2014.године, где сам тада заокружио овај велики куглични ИКЛ лежај.
Да ли можда знаш судбину овог лежаја, где је погодио ? Био сам убеђен да ће га сачувати и негде ту у насељу поставити, као што рекох ономад, знак сећања да је ту некада била фабрика - Индустрија Кугличних Лежајава.
 
Ne kontam po kom osnovu su dobili dozvolu za još 1 povučeni sprat prema Kneza Danila. Katastrofa šta se sve toleriše po gradu.
 
Juce sam prosao pored, grade 2 sprat na tzv. poslovnoj "kuli" od 14-15 spratova. Kad vidim okolo one stambene solitere iz 70 - 80ih godina i zgradu gradske uprave koja inace kumi i moli za rekonstrukcijom, ne znam dal da se pre savijem od smeha ili prekrstim nogama pred ovim poslovnim vinskim buretom 21. veka.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=516123#p516123:3qkba5bb je napisao(la):
Гага » 13 Феб 2018 01:31 am[/url]":3qkba5bb]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=309498#p309498:3qkba5bb je napisao(la):
Гага » 13 Дец 2014 01:20 am[/url]":3qkba5bb]Хорусе, плусићћћ укњижен.
Свиђа ми се овај велики лежај. Надам се да ће га сачувати и поставити негде као скулптуру у будућем ИКЛ :D стамбеном насељу, за сећање шта је ту некада било.
@Хорусе, сетих се сад да те питам, кад сам видео ову твоју слику из децембра 2014.године, где сам тада заокружио овај велики куглични ИКЛ лежај.
Да ли можда знаш судбину овог лежаја, где је погодио ? Био сам убеђен да ће га сачувати и негде ту у насељу поставити, као што рекох ономад, знак сећања да је ту некада била фабрика - Индустрија Кугличних Лежајава.

Нажалост не знам. Нисам видео да је негде постављен. Више немам поглед на унутрашњост комплекса са прозора, па не могу да тврдим да није негде тамо унутра, али оно што видим кад прођем поред капије насеља је да га нигде нема.

Штета, добра је идеја била да се постави као сећање на ИКЛ.
 
У сваком случају @Хорусе, хвала за одговор и подршку идеји :kk:
Ко зна, можда одговор или сазнање, дође само по себи !
 
Trebalo bi da se i dalje ovde nalazi. Na žalost, nisam našao noviju fotografiju
170427-Central-Garden-03.jpg
 
Можда има на неким сликама кад је већ изграђено насеље, а где се тај зид види, а где је наслоњен овај куглични лежај. Мораћу касније да прегледам мало боље претходне странице, можда сам пропустио слику тј. нисам довољно пазио на часу.
 
Sad sam pogledao - taj zid je sredjen i okrecen, a lezaja nema. Ne znam da li ce da ga vrate negde...
 
Vrh