Šta je novo?

Cene nekretnina

Evo, javljam se :)

Danas sam dodao podatke za Novi Sad, zbog velikog interesovanja!
Nis stize vrlo brzo, ispomesane su lokacijski Medijana i Palilula na katastru, pa imam malih logisticko-tehnickih poteskoca, ali sredicemo nesto.
Nakon toga stizu i ostali veci gradovi.

EDIT Trazili su mi ljudi i link za donacije, tako da ima i to sad, ali ono, bez pritiska :ROFLMAO:
Ja sam mislio da napravim nesto slicno pre par godina. Cak sam uzeo domen cene-nekretnina.com koji i dalje posedujem ali nisam imao vremena. Posle toga pojavio se cenenekretnina.com ali oni ne azuriraju podatke. Pitanje je kako ce to sve funkcionisati ako zakljucaju API ili stave rate limit.
U principu odlicna stvar, kad vec RGZ ne radi svoj posao kako treba. Mislim da je sve i dalje tamo iz 2012 bez ikakvoh update-a.
 
Cijena novogradnje u ugovoru je sa PDV-om. To je konačna/ukupna ugovorena cijena koju kupac plaća prodavcu.
Kod starogradnje cijena je prikazana bez bilo kakvog poreza. Na tu cijenu kasnije poreska uprava obračunava porez na prenos apsolutnih prava.
 
Nema vise ,,jeftine'' nafte od brace rusa..uskoro ce cena nafte kod nas otici bar 50% gore..polako dobijamo po usima sto nismo uveli sankcije rus.
Dobijamo po ušima što slijepo i bespogovorno težimo i slušamo EU, a očigledno je da se i EU i cijela Evropa raspadaju slijepo slušajući Ameriku. To što ne uvodimo sankcije Rusiji nam samo donosi benefite. Koga briga za staru, trulu i raspalu Evropu tačnije za njene posmrtne ostatke.
 
Dobijamo po ušima što slijepo i bespogovorno težimo i slušamo EU, a očigledno je da se i EU i cijela Evropa raspadaju slijepo slušajući Ameriku. To što ne uvodimo sankcije Rusiji nam samo donosi benefite. Koga briga za staru, trulu i raspalu Evropu tačnije za njene posmrtne ostatke.
Pre nego sto skocite kazite hoop , a pre komentara sacekajte kraj dana i novi dan.


Inace da se vratimo temi.

Inace moje licno misljenje je da je savasava u pravu.
Jescemo malter sa zidova januara meseca ako prezivimo.
 
Znaci sad je januar!
Jedemo malter i grejemo se na parket ako ga bude dovoljno.
 
Pre nego sto skocite kazite hoop , a pre komentara sacekajte kraj dana i novi dan.


Inace da se vratimo temi.

Inace moje licno misljenje je da je savasava u pravu.
Jescemo malter sa zidova januara meseca ako prezivimo.
Paa ocigledno je da kreditnih kupaca skoro da vise i nema,bar ja u svom okruzenju nisam cuo da je neko podigo kredit zadnjih dva meseca,jedino su ostali kes kupci,a i njih je sve manje kako agenti tvrde
 
Nema vise ,,jeftine'' nafte od brace rusa..uskoro ce cena nafte kod nas otici bar 50% gore..polako dobijamo po usima sto nismo uveli sankcije rus.
A kad smo to pa imali jeftiniju naftu? Na pumpama nam je cena barem na nivou regiona, ako ne i visa. Ako smo zaista dobijali od rusa jeftinije ko uzima razliku?!
Stalno trube kako cena benzina mora da prati kretanje cena na berzi, a sada kada moramo da je kupujemo zaista po berzanskoj ceni onda kazu poskupece benzin. Koga oni to prave budalama i ponavljam ko trnutno uzima razliku.
 
To mu druze dodje isto ko i sa stanovima.
Kad je skocila cena gvozdja svi zaredom od agenata nekretnina ,investitora izvodjaca i podizvodjaca trubili kako je cena gvozdja otisla gore pa moraju i oni da dizu cene.
Kada je cena gvozdja pala na berzi vecina mudro cuti a pojedinci kazu da gvozdje i ne utice mnogo na cenu u fazi izgradnje.
Sad se trenutno hvataju za skuplje staklo boje..ko da grade staklene kule tj celicne ranije..
 
Poslednja izmena od urednika:
Znaci sad je januar!
Jedemo malter i grejemo se na parket ako ga bude dovoljno.
Usled krize ,gradjanskih nemira i ratova i nestanka tj. stednje struje ne iskljucujem mogucnost da pojedinci skidaju parket da bi se grejali.

 
Natera te muka da svasta probas. Svedje su pocetkom proslog veka mesale strugotinu sa brasnom. U tom periodu se oko 2-3 miliona iselilo u Usa.

Sada gledam, u Stokholmu 1.5l mleka 2.8% 194din. Kilogram njihove domace mlevene govedine 1150din. I to sve u njihovom domacem skupljem marketu bez popusta, a cesto daju akcije, a da roba nije pocela da smrdi.

Beograd je u poslednje vreme jedan obican skorojevic. Cenama se takmici sa evropskim gradovima, a ne pruza ni peti deo.

Kod nas mnoge stvari nisu realne, a ja se trudim da ne skacem kao jare u vir slusajuci spekulante vec da kupim stan kada mi se ukaze dobra prilika.
 
Kamate su sve vece i vece, ovo je jedna katastrofa. Ali nece brzo padati cene nekretnina zbog toga. Nece ljudi lako odustati od stanova u koje su ulozili zivot, kopace rukama i nogama da nadju pare i da mogu da placaju tu mesecnu ratu. Mora da bude bas jaka i nenormalna kamata da bi neko rekao da odustaje od svog stana i da to smanji cenu nekretnina. Ja nemam trenutno kredit, ovo me sve vise plasi, ali kad dodje vreme, na 30 godina, pa polako, u skladu sa mogucnostima. Ispruzis se koliko si dugacak. Mislim da su sada najvise izgubili oni koji su u momentu uzimanja kredita bili sposobni da izdvoje solidan novac za ratu, hteli da isplate ranije, uzeli na 15 godina varijabilnu, a sada su u velikom problemu jer jedva mogu da isplate ionako veliku ratu, koja postaje sve veca. Teska vremena za ljude koji kupuju i koji su kupili nekretninu na kredit. Da li je ovo samo pocetak, ne znam, ali da je dobro, nije.
 
Kamate su sve vece i vece, ovo je jedna katastrofa. Ali nece brzo padati cene nekretnina zbog toga. Nece ljudi lako odustati od stanova u koje su ulozili zivot, kopace rukama i nogama da nadju pare i da mogu da placaju tu mesecnu ratu. Mora da bude bas jaka i nenormalna kamata da bi neko rekao da odustaje od svog stana i da to smanji cenu nekretnina. Ja nemam trenutno kredit, ovo me sve vise plasi, ali kad dodje vreme, na 30 godina, pa polako, u skladu sa mogucnostima. Ispruzis se koliko si dugacak. Mislim da su sada najvise izgubili oni koji su u momentu uzimanja kredita bili sposobni da izdvoje solidan novac za ratu, hteli da isplate ranije, uzeli na 15 godina varijabilnu, a sada su u velikom problemu jer jedva mogu da isplate ionako veliku ratu, koja postaje sve veca. Teska vremena za ljude koji kupuju i koji su kupili nekretninu na kredit. Da li je ovo samo pocetak, ne znam, ali da je dobro, nije.
..aa vecina su tako namestili sto vecu ratu kredita za sto kraci vremenski rok
 
Kamate su sve vece i vece, ovo je jedna katastrofa. Ali nece brzo padati cene nekretnina zbog toga. Nece ljudi lako odustati od stanova u koje su ulozili zivot, kopace rukama i nogama da nadju pare i da mogu da placaju tu mesecnu ratu. Mora da bude bas jaka i nenormalna kamata da bi neko rekao da odustaje od svog stana i da to smanji cenu nekretnina. Ja nemam trenutno kredit, ovo me sve vise plasi, ali kad dodje vreme, na 30 godina, pa polako, u skladu sa mogucnostima. Ispruzis se koliko si dugacak. Mislim da su sada najvise izgubili oni koji su u momentu uzimanja kredita bili sposobni da izdvoje solidan novac za ratu, hteli da isplate ranije, uzeli na 15 godina varijabilnu, a sada su u velikom problemu jer jedva mogu da isplate ionako veliku ratu, koja postaje sve veca. Teska vremena za ljude koji kupuju i koji su kupili nekretninu na kredit. Da li je ovo samo pocetak, ne znam, ali da je dobro, nije.
U poslednjih par godina razgovarao sam sa dosta ljudi na ovu temu. Jedna polovina je uzimala kredit ili parcijalno (sa velikim ucescem od prodaje nekretnine iz nasledstva) ili u celosti (sa minimalnim ucescem), druga se u tom nekom periodu razmisljala i interesovala za kupovinu nekretnine i na kraju odustala. Zajednicko svima njima u tom procesu je bilo to neko uverenje da nista lose ne moze da se desi u stilu "znas ti koliko je ljudi uzelo kredit, nema sanse da skoci rata ne znam koliko, pa svi bi propali". Licno vec znam dva primera (zajednicke plate muza i zene) sto nemaju jos mnogo prostora za dalje povecanje kamate, a i taj prostor biva sve manji u skladu sa povecanjem cena svega ostalog i inflacije. Verujem da je takvih ljudi sto polako ostaju bez tog "prostora" podosta.
 
Poslednja izmena:
ma ima ljudi koji su uzimali i kes kredite da kupuje nekretnine, bice svasta naredne godine, samo da preteknemo zimu, najlakse je prodati nekretninu i resiti se bede od kredita...
 
Kredit može i da se refinansira, pa da se produži produži period, a smanji rata.

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
 
Vrh