Šta je novo?

Cene nekretnina

Tako je MC, posedovanje sala na stomaku postaće statusni simbol, što više šlaufa veći preastiž, npr oni sa 3 šlaufa i podvaljkom će biti glavne baje. To će biti uglavnom investitori koji su pametni, jer zarađuju po 500 do 2000 eura po kvadratu na stanu koji vam prodaju sada. Zato ćete glockati malter i utičnice, a oni će toviti svoj gronik.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Prijatelju....tebi je svaki post Zlatibor. Treba nam lux varijanta, najbolje ulaganje, najbolji ROI bla bla bla. Mnogo forsiras. Smanji dozivljaj. Gotovo sam siguran da si povezan sa prodajom tamo
Vidjao sam razne postapalice i uzrecice, ljudi u recenici moraju da kazu: bre, brate, ovaj, onaj... al nikad nisam cuo da neko ima uzrecicu - Zlatibor :ROFLMAO: kao beli labud. Bez uvrede beli labude, al da culi smo za Zlatibor, reko si nam :) e sad sto neki ne mozemo da te poslusamo, to je drugo.
 
Ja se čudio majci krajem 2010ih što uvek održava određenu zalihu namirnica i što neke stvari čuva previše i predugo. Da mi je neko 2010ih rekao da će se ceo svet susresti sa nestašicama, reko bih da nema šanse. Osim ako izbije Treći svetski rat ili tako nešto. Jer je sve postalo globalna selendra, bez podela i bez prepreka i reko nema šanse da ceo svet posrne, nema šanse da nešto izazove globalni zastoj, jer nikome nije u interesu. Ona je, pak, bila i ostala oprezna i bojažljiva. Već 2020. sa prvim nestašicama, zastojima i profiterstvima usled Korončine sam delimično uvideo da je u pravu. A tek ove godine odnosno u martu sam shvatio da je 100% bila u pravu, pošto debilčine sa svih strana (Moskva, Vašington, Brisel, Peking, Rijad... sve je to isti otpad) napraviše novi hladni rat i poremetiše ceo svet. U pravu je ona izreka da se istorija ponavlja. Pošto se glupost jednih i pohlepa drugih ljudi ponavljaju u ciklusima. I ona i njen otac videli više puta kako se stvaraju krize ni iz čega i kako se u njima mnogi maste dok običnim ljudima čak i vekna hleba postaje luksuz.

I desiće se novi krah opet za 10ak godina jer gluposti i laži od političkih i ekonomskih uređenja koja se danas predaju na fakultetima širom sveta, se i predaju sa idejom da svakih 10 godina dolazi do kolapsa i sa idejom da resursa na Zemlji ima beskonačno. U svakoj drugoj nauci i disciplini, takva učenja bi se izbacila i anatemisala. Samo se u Ekonomiji nastavlja sa predavanjem i zastupanjem nečega što po proračunu puca svakih 10ak godina. Ponajviše konzumerski kapitalizam i korporatokratija.
 
Poslednja izmena:
Sada su tek ljudi ukapirali zašto sam pominjao selo. Ne zbog posla, nego zbog gole egzistencije (obezbediš hranu za kravu, kozu, svinju za sebe). Naravno hrane će uvek biti, ali običan smrtnik neće moći da plaća ratu stana 250 eura, i da plaća litar mleka i hleb 10 eura, kada izgubi posao.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Sada su tek ljudi ukapirali zašto sam pominjao selo. Ne zbog posla, nego zbog gole egzistencije (obezbediš hranu za kravu, kozu, svinju za sebe). Naravno hrane će uvek biti, ali običan smrtnik neće moći da plaća ratu stana 250 eura, i da plaća litar mleka i hleb 10 eura, kada izgubi posao.

Ovo ce iziskivati da mnogi promene nacin zivota, neki da napuste skole, fakultete....
Medjutim treba spasavati goli zivot.

Stavise, samo odlazak na selo vas nece spasiti gladi.
Sta moze covek iz grada tamo, da gaji povrce (krompir) i d adrzi kokoske.
Za ostalo treba novca.
Ljudi ce moci da zaposle decu kao nadnicare kod bogatijih seljaka, ali ni njih nema mnogo.
 
Nestašica mleka je samo protest proizvodjača, posle par dana država je odmah podigla cenu i smanjila moguću maržu trgovcima sa 12% na 5%.

Iako proizvidjači jesu u problemu već godinama, ova nestašica je veštačka, protest protiv subvencionisanja penzionera od strane privatnika. Kontrola cena u ovim uslovima je idiotizam, umesto povećanja penzija i plata oni pomeraju to na privatan sektor.
 
MIslim da je nestasica nastala sto je drugde mleko skuplje, pa se izvozi.
Zapravo, video sam nase dugotrajno mleko u CG po daleko visim cenama.
 
Određeni domaći ološi su već počeli da se maste od ovih kriza i nestašica:

Udavili se u šećeru da bog da.
 
Ako ogranice izvoz doci ce do pada proizvodnje.
Jedino resenje je subvencija, tako d aproizvodjaci budu zadovoljni..
 
Ako ogranice izvoz doci ce do pada proizvodnje.
Jedino resenje je subvencija, tako d aproizvodjaci budu zadovoljni..
Mislim da bi proizvodjači bili zadovoljni kad im se država ne bi mešala. Subvencije nisu na odmet, ali po mojoj logici treba pustiti cenu da ide gde tržište odredi, pa ako je nekome to problem (penzionerima) onda nek država subvencioniše njih.

Najlakše je staviti maksimalnu cenu pa nek trpi neko drugi.

Jel neko ima informaciju kad izlazi polugodišnji izveštaj RGZ?


Pratim na ovoj stranici medjutim ništa. A ovi prošli su izlazili uglavnom u Avgustu.
 
Pa treba i izvoz da ograniče i kraj priče.

Znači evo ja proizvodim krompir (jer verujem u Savina predviđanja :)). Dakle moram da platim naftu, đubrivo i ostalo i neka to mene na kraju košta 50 din/kg. Sutra meni država koja je u sklopu globalnog finansijskog sistema i odgovorna za poskupljenja podjednako kao FED, ECB ili NBS, kaže može da se prodaje za max 40 din/kg i nema izvoza. :)

...i ja kažem neću, napunim kamionče krompirom, turim megafon i pravac Knez Mihailova i vičem krompir za stanove, krompir za stanove...

Šalu na stranu, epilog, prazni rafovi, crno tržište, šverc i slike našeg mleka, šećera, brašna i sl na rafovima u inostranstvu!
 
Genijalan plan AV, ograniciti cenu poljoprivrednih proizvoda dok su cene repomaterijala na rekordnom istorijskom nivou, a subvencije 5-10 manje od EU drzava. Raspad sistema u najavi.

Vestacko djubrivo je tri puta skuplje u odnosu na prethodnu godinu, stoga sledece godine mozemo ocekivati jos znacajniji rast cena...

Verovatno najveca domaca gradjeviska firma Galens diluje lazno vestacko djubrivo i skuplja parice za "Novi Sad na vodi"



 
Jeste, preko tuđih leđa.
Neće više ovde proći ta komunjarska priča, dakle ili tržište ili crna ekonomija.
Kapitaljare svuda vide komunjare. I obratno.
Ja lično se gnušam i se**m i na jedne i na druge.

Inače, upravo to slepačko Fridmanovsko uzdanje da ''tržište i anarho-kaubojski konzumerski kapitalizam će sve sam da izreguliše'' nam je je***o svima majku 2008. i isto nam radi i sada. I isto to njesra će svet odvesti u grob nakon još dva ovakva svetska ekonomska kraha.


Ljudi moji dragi, shvatite, vi živite u državama. Ne u anarhiji. Ne na divljem zapadu. Ne u post-apokaliptičnoj ničijoj zemlji. Ne u feudalizmu (još). Ne u korporativnim despotijama. Ko ne želi da bude deo društva i kolektiva, i da se ponaša u skladu sa time i živi kao deo nekog većeg kolektiva, uvek može da se preseli na Mars (slobodno neka vodi Ilona sa sobom) ili da vidi ima li neko novoformirano ostrvo u Pacifiku gde još nijedna država nije položila pravo i zastavu.

P.S.
Sva rešenja koja izrode i kapitalizam i socijalizam su uvek preko nečijih leđa. Tako da... što se mene tiče, isto vnogo, druge oblande. Promašeni koncepti i jedan i drugi.
 
Poslednja izmena:
Inače, evo friške vesti, ograničili su izvoz mleka.:)

Doduše svuda sem u Otvorenu Albaniju, što opet ostavlja otvorena vrata za mnoge malverzacije.
 
Vidjao sam razne postapalice i uzrecice, ljudi u recenici moraju da kazu: bre, brate, ovaj, onaj... al nikad nisam cuo da neko ima uzrecicu - Zlatibor :ROFLMAO: kao beli labud. Bez uvrede beli labude, al da culi smo za Zlatibor, reko si nam :) e sad sto neki ne mozemo da te poslusamo, to je drugo.
Ma nema ljutnje, nego onda ispada da ste većina ovde ili investitori ili beogradski rentijeri i ne želite da me poslušate ;)...mnogo ste svi zapeli samo za Beograd!? Još ću početi da verujem u Savina proročanstva ;)

Nego ajde malo hrabrosti i manje alavosti, pa da počnete da gradite i želite malo lepše i bolje zgrade, malo više Premijum kvaliteta. Malo više lokalnog brendiranja!
To ako je prosečan kupac nepismen ne daje vam za pravo da bar ne težite ka boljem kvalitetu i lepoti, jel tako?
Vradovića razumem on puca na veliko i BW, ali vas ne razumem, pa se opet pitam gde je problem...nije valjda samo suva "beogradizacija"
 
Vrh