Šta je novo?

Cene nekretnina

Mozes pogledati ovde http://8.209.92.181/
Ima i graficki prikaz ali ne radi na mobilnom barem meni. Podaci od rgza i azurni su. Inace stan koji sam ja kupio se nije nasao tu, jer nije imao upisanu povrsinu u katastru iako je uknjizen, tako da je moguce da rgz ne evidentira sve, mada verujem da je vecina tu.
Deluje da nije aktivan sajt
 
Da, nazalost rgz je posle onog pada sistema onemogucio pristup svom sajtu van Srbije, tako da aplikacija koja je na cloudu ne moze da prikuplja nove podatke, pa sam je skinuo da mi ne jede resurse😀, kad je podignem ponovo javicu
Aplikacija je tvoja?
Radila je posle pada sistema, kada je rgz ponovo proradio, koristio sam je. Podigni je ponovo, izuzetno je korisna!
 
The benchmark price for a home in Canada’s largest city dropped 2.8% in August compared with the month before to reach CA$1.12 million, according to data released Friday by the Toronto Regional Real Estate Board.

That brings the total price decline to nearly 16% since March -- the biggest five-month drop since the measure started being tracked in 2005.

 
Uskoro oglasi; izdajem sobu studentu iz unutrašnjosti za mesečno tablu slanine i 5 kg krompira. Šifra dođi da se smrzavamo zajedno. Oglas 2; izdajem stan studentima u zamenu za jaja, meso, mleko, šifra; daj mi jaja i kobaju, da ja budem glavni u kraju.
 
Zanimljiva mi je logika da ljudi koji mogu da prisute stanove sada po ovim cenama su zapravo nesposobni i nece umeti sebi da obezbede hranu i grejanje.
A mogu da zarade 200k+ za stan.
S obzirom da se vecina stanova kupuje za kes, onda je mali procenat onih koji su to zaradili posteno. Lako je biti neobrazovan, glup i primitivan, budes u stranci, osnujes firmu za 1000 dinara i onda pobedis na konkursu za nesto sto nikad nisi radio u zivotu, legne ti par miliona, i ti kupujes stanove.
 
S obzirom da se vecina stanova kupuje za kes, onda je mali procenat onih koji su to zaradili posteno. Lako je biti neobrazovan, glup i primitivan, budes u stranci, osnujes firmu za 1000 dinara i onda pobedis na konkursu za nesto sto nikad nisi radio u zivotu, legne ti par miliona, i ti kupujes stanove.
Pa cak i u tom slucaju ce opet oni imati. Dobice iz drzavnih rezervi ili nesto..
 
vec se pominjalo ovde, dok god ljudi zadrzavaju poslove, plivace se nekako i sa povecanjem rate za kredit, uz odricanje drugih, nebitnijih stvari. Naravno, i pored toga postoji ne bas mali procenat ljudi koji su se "zaleteli" i rata kredita im je knap da mogu da izguraju do kraja meseca. Taj sloj ce najvise stradati.
 
To što je neko nasledio veliko imanje i šumu i prodao da bi kupio stan u Bg, ne znači da je pametan nego baš naprotiv. Jer kao što kažete zakon ponude i potražnje, sada je po vama potražnja za stanovima i svi kupuju da bi izdavali jer je najbolja investicija, uporedo sa tim se prodaju šume, zemlja, traktori, i uništava stočni fond. E zato će nastati (i već je počelo) nestašica hrane. Pa da vidimo onda sranodavce kome će izdati stan kada hled bude 5 eura, meso 50, a litar mleka 10 eura.
 
To što je neko nasledio veliko imanje i šumu i prodao da bi kupio stan u Bg, ne znači da je pametan nego baš naprotiv. Jer kao što kažete zakon ponude i potražnje, sada je po vama potražnja za stanovima i svi kupuju da bi izdavali jer je najbolja investicija, uporedo sa tim se prodaju šume, zemlja, traktori, i uništava stočni fond. E zato će nastati (i već je počelo) nestašica hrane. Pa da vidimo onda sranodavce kome će izdati stan kada hled bude 5 eura, meso 50, a litar mleka 10 eura.
Ne znam da li znate koliko treba imanje da bude da bi za te pare mogao da se uzme stan?
Moju dedovinu da prodam, koja nije bas mala, mogao bih mozda da uzmem parking mesto.
Mislim da primer koji navodite je JAKO mali procenat kupovina stanova.
Profit od izdavanja, u odnosu na ulozeno, je dosta mali. Ne znam ko misli da je zbog toga kupovina stana najbolja investicija.
Verujem da je broj onih koji kupuju da se sacuvaju od inflacije daleko veci nego broj onih koji su imali 50 hektara zemlje da prodaju da kupe stan.
Naravno da ima i takvih primera, ali ne pomeraju oni trziste.

Ja prvi bih voleo da vidim pad cena.
I da se malo normalizuje sve.
Trenutni trend gde onaj ko pravi konkretan, koristan proizvod (hranu, fizicke stvari itd) zaradi 10-20x manje od nekoga ko programira i pravi neki softver koji nikada nece videti svetlost dana, niti ikome biti koristan - mi je totalno poremecen.
Iako sam i ja programer.
 
To što je neko nasledio veliko imanje i šumu i prodao da bi kupio stan u Bg, ne znači da je pametan nego baš naprotiv. Jer kao što kažete zakon ponude i potražnje, sada je po vama potražnja za stanovima i svi kupuju da bi izdavali jer je najbolja investicija, uporedo sa tim se prodaju šume, zemlja, traktori, i uništava stočni fond. E zato će nastati (i već je počelo) nestašica hrane. Pa da vidimo onda sranodavce kome će izdati stan kada hled bude 5 eura, meso 50, a litar mleka 10 eura.
Kad ono bese prodajes stan u Novom Sadu, selis se iz Novog Beograda iideš na selo da gajiš krompir?
 
Stan u Ns je prodat odavno i kupljena kuća, a na selo idem onda kada ostanem bez posla i ne budem mogao da nađem drugi, i kada kg krompira bude 5€.
 
Ja sam cekao , i cekao pad cena nakretnina, medjutim kupio na Miljakovcu 2, 1360e/Kv. Prvi sprat, 60kv i ima malo da se renovira stan. Kazu mi ljudi da sam super prosao, koliko sam video sad je na Miljakovcu od 1500 do 1800e/kv ne racunajuci potkrovlja, prizemlja i poslednji sprat bez lifta itd.Najbolje od svega sto sam izbegao agenciju, nisu me oni oplackali, nisu mi uzeli 2%. Msm da u skorije vreme u Beogradu bar, pada nece biti :(
 
Rokaj stimulanse, QE, pozajmljivanje, stampanje samo pumpaj!
 
Izvestaj iz Kana, Nice i Antiba. Zavisno od udaljenosti od centra i energetske klase kvadrat je o 3000 do 7000 evra. Vile sa bazenom od par stotina kvadrata, namestene i sa bar 20 ari placa od 500.000 do 2 miliona. Vecina stanova uvek ide sa garazom. Novogradnja van centra oko 5000 evra kvadrat. Terase se ne racunaju. Gorivo je jeftinije, dizel je 1,6 a hrana sem mesa jeftinija ili isto ko kod nas. Rentiranje je 2 evra po kvadratu dan ili 30 po kvadratu na mesec. Porez se placa komplikovano i zavisi od primanja . Moze biti mali ako trosite a progresivno ide do 30% . Komunalije nisu skupe i ulaze u troskove kad se rentira stan. Cene su inace stabilne u ovoj regiji zadnjih par godina. Izvor ije iz agencije u Kanu.
 
Rokaj stimulanse, QE, pozajmljivanje, stampanje samo pumpaj!
Ne znam šta ljudi na čelu planiraju, sa jedne strane kao QT, sa druge jedini izlaz iz krize sa energijom je stimuliranje i inflacija.

Moraju da reše problem sa energijom pod hitno, a Rusi kao da namerno odugovlače. Ako ne zauzmu Bahmut, Seversk i Nikolaev u sledećih ~mesec dana onda im je to definitivno taktika.

Sve više deluje kao da će biti neko sranje sa ekonomijom, a po Marfijevom zakonu ovo će biti najhladnija zima u poslednjih 500 godina.
 
Izvestaj iz Kana, Nice i Antiba. Zavisno od udaljenosti od centra i energetske klase kvadrat je o 3000 do 7000 evra. Vile sa bazenom od par stotina kvadrata, namestene i sa bar 20 ari placa od 500.000 do 2 miliona. Vecina stanova uvek ide sa garazom. Novogradnja van centra oko 5000 evra kvadrat. Terase se ne racunaju. Gorivo je jeftinije, dizel je 1,6 a hrana sem mesa jeftinija ili isto ko kod nas. Rentiranje je 2 evra po kvadratu dan ili 30 po kvadratu na mesec. Porez se placa komplikovano i zavisi od primanja . Moze biti mali ako trosite a progresivno ide do 30% . Komunalije nisu skupe i ulaze u troskove kad se rentira stan. Cene su inace stabilne u ovoj regiji zadnjih par godina. Izvor ije iz agencije u Kanu.
30e po kvadratu zvuci poprilicno skupo - znaci kupiti i nije toliko skupo, ali je bogami iznajmljivati dibidus skupo. Tako nesto smo i sami doziveli u BG/ NS kada je dosla najezda sa istoka - skocili su cene stanova, ali su daleko vise skocile rente/najami (naravno, uvek se moze proci jeftinije kada se trazi nedeljama i love halooglasi, ali nije to to).
 
Rokaj stimulanse, QE, pozajmljivanje, stampanje samo pumpaj!

Neverovatno mi je koliko moraju da budu bahati, pa da ovako nešto nazovu inflation relief paket! Lečenje inflacije sa još pumpanja, spirala koja hrani samu sebe.

Jasno je meni odavno da nemaju izvora, ali nekako očekujem da prosečan Nemac ipak kapira stvari malo drugačije od prosečnog konzumenta Farme i Zadruge! Lepo reče neki US predsednik čini mi se, da običan narod zna kako funkcioniše ekonomija, davno bi bili sa motkama na ulicama!
 
Vrh