Šta je novo?

Cene nekretnina

Jeli iko od vas probao da investiciono kupi garažu bez kupovine stan u novogradnji? To jedino ako se investitor oprostio od mozga, kako u danasnje vreme prodati stan bez garaže …
Moguce je. Ja imam npr 3 garaze u BW residence i mogu odvojeno da prodam jednu ako bi hteo npr. Znam lika iz Amerike ima 5 garaza u BW Vista na stan koji je 1/1.
 
Izvoz skocio 30% za pevih 6 meseci. Neverovatno koje ekonomsko zaletanje! Sve sto je moglo da nas ukenja u poslednjih 5 godina nas je ukenjalo.

Koliko li ova povecana ekonomska aktivnost utice na cene nekretnina? Ipak 30% rast se poklapa i sa rastom cena nekretnina. Izgleda da stvarno skocismo ekonomski za 30% u prvih 6 meseci.

B7D273B7-78F6-4B3F-96D1-34EA41D0439D.jpeg
 
Moguce je. Ja imam npr 3 garaze u BW residence i mogu odvojeno da prodam jednu ako bi hteo npr. Znam lika iz Amerike ima 5 garaza u BW Vista na stan koji je 1/1.
Pa tu moram da odam priznanje, lokalcima je i dalje mentalno teško da plate GM više od 10k€, sada su od 20k€ naviše…
 
Da ne budemo malodusni, bakar se izvozi u Kinu sa veoma malom dodatom vrednošću i najnizom rudnom rentom u Evropi, auto segment je ozbiljno porastao u Srbiji, u ovoj fazi vrlo je malo kompanija koje rade sa većim dodatom vrednošću , uglavnom manuelni rad…japanski Nidec otvara proizvodne pogone u Novom Sadu ali Inovacioni centar u Bugarskoj …kako god samo napred i da se nadamo da će proizvodni ciklusi u narednom periodu se usloznjavati sa većom dodatom vrednošću i rastom vestina u ljudskim resursima, ako ih sve ne oteramo u neke druge zemlje…
 
Pa tu moram da odam priznanje, lokalcima je i dalje mentalno teško da plate GM više od 10k€, sada su od 20k€ naviše…
PDV na garaže je 20 % (koji se ne vraća kupcu) u odnosu na 10 % koliko iznosi za stan. I to povećava cijenu garaže ili bolje reći garažnog mjesta.
 
Nije ovde nista izgubljeno iz vida niti zamagljeno. Dokle god se prosecan gradjanin bori za krov nad glavom protiv "investitora" sa viskom para sa kojima ne znaju (ne umeju) sta bi dotle ce trziste biti bolesno a drustvo duboko ekonomski i socijalno podeljeno (ne samo kod nas). Obican gradjanin tu trku sa kapitalom ne moze da dobije pa biva prinudjen da vecno rentira od ovih sto kupuju stanove da bi zaradili. Tako bogatiji postaju bogatiji a siromasni siromasniji.

Primarna svrha stambene nekretnine je da se u njoj zivi a ne da se u njoj parkira kapital. Kada posecan stanovnik ne moze da kupi prosecnu nekretninu tu nesto nije normalno.
Jeste, čim se ovaj forum koristi da se priča o politici i kriminalu više nego o samim nekretninama! Ispada da su glavni faktori berze, kriptovalute, migranti i politika sa kriminalom...i onda se članovi drže toga ko pijan plota! A kad neko želi da se priča o konkretnim realnim stvarima koje utiču i koje svako od nas najpre gleda prilikom kupovine nigde nikoga. Zato sam ranije i spominjao da ih ima i zluradih i neoženjenih, zato što se nekretnina ne kupuje bez žene, a one sasvim dobro znaju ili bar osećaju sve prave, realne faktore od kojih zavisi Cena nekretnina

Što se tiče beskućnika, ima ih svakako ni krivih ni dužnih i treba im pomoći, ali ima i onih koji su ostavili i zaboravili svoja pradedovska imanja i krenuli u grad i pre bi bili klošari u gradu nego svoji domaćini u selu. I generalno svi se nešto snebivamo da pričamo o toj temi, a da nije tog sela ne bi imali šta da jedemo!
Možda je taj faktor pražnjenja sela i dolaska u gradove značajniji od ovih drugih pobrojanih
Po meni nije toliko bitno da li si u gradu vlasnik nekretnine, važnije je da li si zadržao imanje u unutrašnjosti

Što se tiče parkiranja kapitala u gradske stanove se generalno slažem, zato sam i odabrao planinsko turističko mesto gde ću kupiti apartman za izdavanje
 
Nije ovde nista izgubljeno iz vida niti zamagljeno. Dokle god se prosecan gradjanin bori za krov nad glavom protiv "investitora" sa viskom para sa kojima ne znaju (ne umeju) sta bi dotle ce trziste biti bolesno a drustvo duboko ekonomski i socijalno podeljeno (ne samo kod nas). Obican gradjanin tu trku sa kapitalom ne moze da dobije pa biva prinudjen da vecno rentira od ovih sto kupuju stanove da bi zaradili. Tako bogatiji postaju bogatiji a siromasni siromasniji.

Primarna svrha stambene nekretnine je da se u njoj zivi a ne da se u njoj parkira kapital. Kada posecan stanovnik ne moze da kupi prosecnu nekretninu tu nesto nije normalno.

Tako je, to i jeste rezultat ovog masovnog upumpavanja, tj ubrzan je taj proces centralizacije kapitala!

Paradoks je da su u usa najveći glasači te sada totalno izvitoperene, levičarske DS osim tradicionalno Kalifornije i velikih istočnih gradova, upravo najsiromasniji i manjine. Šatro su im pomogli sa stimulusima, a u stvari pokrenuli proces koji će platiti desetostruko! Neznanje nije opravdanje.

Onda dolazimo do pitanja, ako je neko video šta će se dešavati, da li je kriv što je zaštitio sebe i svoju porodicu tako što je uložio na vreme?

...i da se razumemo, postoji i tu način da se progresivnom fiskalnom politikom napravi bolja raspodela, ali to nikad neće biti toliko da pravi neku razliku. Jednostavno ne odgovara ni jednoj vlasti, usporava se privreda.
 
Nova zgrada - BW Rivijera 8.000e po m2.

Realno dzabe s obzirom da ce u Mirijevu biti 5.000 eura po m2. Jedino sto ajde ok ovo je u pred izgradnji pa je malo realnije.
Kada puštaju u prodaju tu novu zgradu? Malo mi je neverovatno da traže 8000eura? Da li si video strukturu stanova?
 
Nije ovde nista izgubljeno iz vida niti zamagljeno. Dokle god se prosecan gradjanin bori za krov nad glavom protiv "investitora" sa viskom para sa kojima ne znaju (ne umeju) sta bi dotle ce trziste biti bolesno a drustvo duboko ekonomski i socijalno podeljeno (ne samo kod nas). Obican gradjanin tu trku sa kapitalom ne moze da dobije pa biva prinudjen da vecno rentira od ovih sto kupuju stanove da bi zaradili. Tako bogatiji postaju bogatiji a siromasni siromasniji.

Primarna svrha stambene nekretnine je da se u njoj zivi a ne da se u njoj parkira kapital. Kada posecan stanovnik ne moze da kupi prosecnu nekretninu tu nesto nije normalno.
Dokle god imamo te koji su zaradili mnogo para, a ne znaju bolje da investiraju, nego kupuju precenjene stanove, nece biti mnogo svetlija buducnost :) ... 10% naseg najsposobnijeg stanovistva... cast izuzecima, da se ne uvrede ljudi sa foruma. :)
 
Kada puštaju u prodaju tu novu zgradu? Malo mi je neverovatno da traže 8000eura? Da li si video strukturu stanova?
Bilo je vec negde na forumu i na yt. (neko je podelio)

Penthouse 800 m2 - to ce biti ubedljivo najskuplji stan u istocnoj evropi. Ostali stanovi do reke su po 200m2 ja misllim.
 
Izvoz skocio 30% za pevih 6 meseci. Neverovatno koje ekonomsko zaletanje! Sve sto je moglo da nas ukenja u poslednjih 5 godina nas je ukenjalo.

Koliko li ova povecana ekonomska aktivnost utice na cene nekretnina? Ipak 30% rast se poklapa i sa rastom cena nekretnina. Izgleda da stvarno skocismo ekonomski za 30% u prvih 6 meseci.

Pogledajte prilog 143219
Vrednost izvoza je skocila, meni to vise govori o inflaciji.
Daleko od toga da smo izvezli 30% vise robe i usluga...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Pa tu moram da odam priznanje, lokalcima je i dalje mentalno teško da plate GM više od 10k€, sada su od 20k€ naviše…
Evo informacine oko garaza na Trosarini, konkretno Vuksina zgrada, cene su od 15 000e klackalice do 20000 e garazna mesta sa ostavama. Mi smo kupili obicno garazno mesto za 18 000 e. Za kupovinu garaznog mesta nije uslov stan i obrnuto.
 
Evo informacine oko garaza na Trosarini, konkretno Vuksina zgrada, cene su od 15 000e klackalice do 20000 e garazna mesta sa ostavama. Mi smo kupili obicno garazno mesto za 18 000 e. Za kupovinu garaznog mesta nije uslov stan i obrnuto.
Je li to sa ili bez PDV-a? Pretpostavljam sa.
 
Kupovina stana bez garažnog mesta u ulicici kakva je Beranska i sa druge strane tramvajske sine i sve to na Trosarini, pakao u najavi…tu čak i da kupis GM će biti haos , parkirana auta ispred ulaza u garažu i ostalo… u nekom od kompleksa sam čuo da ljudi dodju do tagova i parkiraju na tudja mesta, a nema sistemskog rešenja kako to rešiti, komunalne nije nadležna, saobracajna nije nadležna , možeš krivičnu prijavu protiv N.N lica 😄
 
Dokle god imamo te koji su zaradili mnogo para, a ne znaju bolje da investiraju, nego kupuju precenjene stanove, nece biti mnogo svetlija buducnost :) ... 10% naseg najsposobnijeg stanovistva... cast izuzecima, da se ne uvrede ljudi sa foruma. :)
Kakva je razlika izmedju njih i onih koji imaju viška novca, a ne znaju bolje da investiraju, nego kupuju podcenjene ili realne stanove?
 
Tako je nadamo se da će sve biti dobro, i kao što si i rekao Srbija je do sada imala malo sreće ( da to tako nazovem). Ja bih isto kao i ti voleo da se ceo svet ovde doseli i da se nastavi stanogradnja...ali dešava se i ono o čemu sam ranije govorio. U Bg dolaze iz cele Srbije ovde da rade, ali se isto tako i odseljavaju dalje na sela. Upravo znam nekoliko porodica programera koji su napustili život u gradu, i rade sa sela, i to od korone još, i nemaju nameru da se vraćaju nazad.
 
Vrednost izvoza je skocila, meni to vise govori o inflaciji.
Daleko od toga da smo izvezli 30% vise robe i usluga...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Mislim da je najbolje (a i lako) sve vesti proveriti u referentnim izvorima, npr. sajt NBS: https://nbs.rs/sr_RS/drugi-nivo-navigacije/statistika/platni_bilans/.

U prvih pet meseci izvoz je nominalno porastao 33% u odnosu na isti period prosle godine, ali je istovremeno uvoz porastao 46%, dakle neto izvoz je pao, i to sa -1,3 milijarde u istom periodu prosle na cak -3,3 milijarde u prvih pet meseci ove godine, uz pad pokrivenost uvoza izvozom sa 86% na 81%.

Time je definicit platnog racuna uvecan sa 200 miliona na 2,3 milijarde u prvih pet meseci ove godine.

U istom periodu takodje strane direktne investicije su u padu 20%, sa 1,4 na 1,1 milijardu. Po prvi put od 2018. doslo je i do odliva po osnovu portfolio investicija, -500 miliona u odnosu na +800 miliona u prvih pet meseci prosle godine.

Odlivi su pokriveni smanjenjem deviznih rezervi za 2,7 milijardi. Poslednji put je Srbija imala tako veliko smanjenje deviznih rezervi 2014, kada su za celu godinu devizne rezerve smanjene za 1,8 milijardi.
 
Izvoz skocio 30% za pevih 6 meseci. Neverovatno koje ekonomsko zaletanje! Sve sto je moglo da nas ukenja u poslednjih 5 godina nas je ukenjalo.

Koliko li ova povecana ekonomska aktivnost utice na cene nekretnina? Ipak 30% rast se poklapa i sa rastom cena nekretnina. Izgleda da stvarno skocismo ekonomski za 30% u prvih 6 meseci.

Pogledajte prilog 143219
Delimicno istinite i segmentne informacije koje blage veze nemaju sa nekretninama i cenama istih.
Zasto ne nadje informaciju da je uvoz za isti period povecan 44 posto i da je deficit daleko veci u odnosu na proslu godinu.
Po tvojim shvatanjima cene nekretnina bi trebale da budu nize 20 posto.
Vazno da si procitao da nesto raste , da se povecava pa si poistovetio sa cenama nekretnina.
DRUZE deficit se udvostrucio , otisle su pare iz zemlje , nema para tj. ima ih manje.....

 
Poslednja izmena:
malo pogledao temu

vidim neki tip poseduje tri garaže u bw rezidens, i nije mu posedovanje dovoljno, no je morao to i na ubogom forumu podeliti, s potpunim neznancima

lavovi na kapiji, ispred velike seoske kuće

krindž...
 
Poslednja izmena:
Kupovina stana bez garažnog mesta u ulicici kakva je Beranska i sa druge strane tramvajske sine i sve to na Trosarini, pakao u najavi…tu čak i da kupis GM će biti haos , parkirana auta ispred ulaza u garažu i ostalo… u nekom od kompleksa sam čuo da ljudi dodju do tagova i parkiraju na tudja mesta, a nema sistemskog rešenja kako to rešiti, komunalne nije nadležna, saobracajna nije nadležna , možeš krivičnu prijavu protiv N.N lica 😄
Nase GM je u Vuksinoj zgradi je obelezeno sa brojem i naknadno mozemo postaviti, sad kako se zove onaj metalno trougao sa zakljucavanjem kada auto nije tu, ako je potrebno. Slazem se bez GM parkiranje je haos.
 
Kakva je razlika izmedju njih i onih koji imaju viška novca, a ne znaju bolje da investiraju, nego kupuju podcenjene ili realne stanove?
Izbaci precenjene iz recenice koju sam napisao (podcenjene i realne nisam pominjao :) ) i sustina ce ostati ista. Ljudi nemaju bolju ideju, ne znaju neki biznis, nekako su dosli do para a jedino sto mogu da urade je da daju 200k za stan, koji ce da izdaju za 500 eur bruto. Zar ne bi bilo logicno da neko ko je dosao do tolike love vec ima znanje da pokrene svoju kompaniju, svoj biznis, da napravi neku inovaciju?
 
Vrh