Šta je novo?

Cene nekretnina

Naravno da je bilo u 10x manjoj meri, to samo naprdni simpatizeri mogu da poriču. Pa jedna Vidovdanska se nikad nije desila pre 2012. Hajde, otidi na Gugl i kucaj u pretrazi i uključi filter da prikazuje sva takva urušavanja zgrada pre 2012. Baš da vidim koliko ćemo takvih slučajeva naći. Ja sam već uradio neke pretrage malopre.
I to se sve setio 2015. do tad mu nije padalo na pamet. Bas nekako u vreme kada te cene u celom svetu skacu. I sad ce da namesti da stagniraju/padaju bas kada se u celom svetu to desava.
Pa u isto neko vreme je počeo sa bratom da rovari Šitkoin, tako da ne vidim šta je tu čudno da se tada setio, niti kako to menja ovo što sam rekao, da u temelju cele ove manije i propagande stoji on i njegova Partija, kojima najviše ide u prilog da cene odu što više i samim tim i porezi i kajmaci što više.

A da, u isto neko vreme je u Jovanjici počeo da gaji Travicu... Bio tada i Julin tamo, slikao se obučen kao Super Mario kako orezuje biljke, ali u susednim plastenicima...
 
Poslednja izmena:
Naravno da je bilo u 10x manjoj meri, to samo naprdni simpatizeri mogu da poriču. Pa jedna Vidovdanska se nikad nije desila pre 2012. Hajde, otidi na Gugl i kucaj u pretrazi i uključi filter da prikazuje sva takva urušavanja zgrada pre
Gledaj malo insajder iz 2008me i tog perioda pa se podseti svega sto si zamenio romanticnom prosloscu.
Podseti se i onog slucaja zaplenjene droge koja je cuvana u sefu banke umesto da bude unistena. Ali da, nije to tada bilo strasno.
Seti se i ministra koji je obijao trafike, to mu je jedini greh iz mladosti.
Kako sve zaboravljate.
 
Naprotiv, pamtim bolje od većine, svakako bolje od mnogih vas što šatro ''niste vi simpatizeri SNSa, samo ukazujete na objektivnu istinu''. Pun je forum takvih što šatro nisu SNS, samo kme kme nja nja branim istinu trt mrt...

A kad smo kod Insajdera i afera pre 2012, evo šta sam pre svega par dana okačio na temi Izbori.
Proliv vise dobijam od tog Kosova i laznog patriotizma oko njega

Emisija od pre 10 godina u kojoj je sve lepo objasnjeno
I dok kokodačete u prazno i pokušavate da skrenete temu i idete preko reda sa stavkama, još uvek niko da mi priloži neku arhiviranu vest o skandalima i sramotama u rangu Vidovdanske, Avalske, Internacionalnih brigada... iz perioda pre 2012.

Toliko o sećanju. Bolje se pokrijte ušima. ;)
Seti se i ministra koji je obijao trafike, to mu je jedini greh iz mladosti.
Gde takvog da zaboravim. :D Ali ipak, zasenio ga ministar koji sa sve kamerama i kolegama ide na državno-partijsku plantažu marihuane. A da cirkus bude još veći, posle par godina postaje ministar odbrane pa ministar unutrašnjih poslova. I posle na TVu klepeće kako je on protiv droga i kako će on, umesto sudske vlasti i Ministarstva pravde, da određuje prekršiocima kazne i mere zadržavanja. Julin te tuži, Julin ti sudi. :LOL:

Ajmo dalje, daj još neki primer. Koji god primer ti takav pokušaš da mi navedeš i predstaviš kao najgori, ja ću ti iz SNS taloga naći pandana koji je 5x gori. Ajde slobodno, volim ovakve igre. :) Zadnji put sam imao ovako nešto u decembru prošle godine kada je ljaki 72 pokušavao da mi objasni kako EPSom ne upravlja pečenar sa Ibarske već vrhunski kadrovi SNSa i kako treba da imam više poverenja u srpske institucije i političare. Otkako je dotični spržio TENT i nekoliko bagera u Kolubari i napravio 600 miliona evra štete, ljakija gotovo da i nema na forumu, pojela mu maca jezik. :) Ajde dalje, samo pucajte.

P.S.
Dijani Hrkalović koja je jedno vreme bila 2. osoba u MUPu je najveći greh iz mladosti a i iz sadašnjosti samo to što je pripadnica pa i vođa kriminalnog klana sa čitavom lepezom psihičkih bolesti, dosijeom debljim nego biblija i namerama, opremom i obučenošću njenih podanika (sve dato od države i Partije) da budu mini-vojska unutar države. I šta ćemo sad?

Možemo ovu raspravu da nastavimo na temi Izbori. Kažem ti, samo vi pucajte vaše balončiće od sapunice. Ja volim ovakve komparacije. Samo prebacite na temu Izbori i možemo da se igramo tamo do mile volje. Ali nećete, znam. X) Prpa. Ne sme se.
 
Poslednja izmena:
Dajte da vidimo malo nesto oko nekretnina.

Đorđević navodi, prenosi Tanjug, da su povećano interesovanje za kupovinom nekretnina, a time i rast cena stanova očekivani s obzirom na krizu izazvanu pandemijom i ratom u Ukrajini, jer su ljudi shvatili da je ulaganje u nekretnine najsigurniji način da sačuvaju novac.
 
Rat u Ukrajini je takođe jedna od zabranjenih tema na forumu tako umesto što drugima glumiš moderatora, bolje se ti postaraj da se držiš unutar okvira teme i okvira foruma.
Laku noć.
 
U redu necu pominjati masovne dolaske Ukrainaca.

Ja obicno se drzim teme a tema je upravo cene nekretnina. Mozemo li Bendere posla hiljadu tvojih postova na ovoj temi da saznamo tvoj stav da li ce cene ici na gore ili na dole. Treba da uzmes u obzir sve sto znas. Voleo bi da cujem tvoj stav u narednih 4-5 godina gde vidis cene nekretnina.
 
Dajte da vidimo malo nesto oko nekretnina.

Đorđević navodi, prenosi Tanjug, da su povećano interesovanje za kupovinom nekretnina, a time i rast cena stanova očekivani s obzirom na krizu izazvanu pandemijom i ratom u Ukrajini, jer su ljudi shvatili da je ulaganje u nekretnine najsigurniji način da sačuvaju novac.
Tekstovi se redovno narucuju, u raznim novinama, s obzirom da je tako za sve teme, zasto bi samo nekretnine bile zaobidjene.
Nemam nista protiv, neka kvadrat bude 15000 evra, neka prodaju sve Ukrajincima i Rusima.
 
@vradovic Ja bih te molio da na kraju svakog posta napišeš da nisi finansijski savetnik i da napisano nije finansijski savet.

Novinari su iščezli kao profesija, preoteli su ih ljudi sa lovom kako bi od njih napravili servis za sve i svašta.
 
Tekstovi se redovno narucuju, u raznim novinama, s obzirom da je tako za sve teme, zasto bi samo nekretnine bile zaobidjene.
Nemam nista protiv, neka kvadrat bude 15000 evra, neka prodaju sve Ukrajincima i Rusima.
A zašto misliš da su naručeni tekstovi?
Ovdje su dati dosta realni podaci i o niskim kamatama i o tradicionalnom načinu ulaganja u nekretnine i zadržavanja vrijednosti čak i za vrijeme ratova. Šta tu nije tačno?
Ima čovjek pravo na svoju procjenu. Vidjećemo krajem ove godine ko je bio u pravu. Da li će doći do pada ili ne.
 
Mogli biste da smanjite emocije na forumu generalno. Ako npr. Defke razmišlja ovako: 'Vlast u Srbiji i u Beogradu je njesra, ali nije sve u zemlji i u gradu njesra, jer postoji i civilno društvo, i solidan deo privrede koji uglavnom nema veze sa vlašću', onda je to ipak zreo stav, jer, to je tačno. Sad tu ima ono - da li tim ispravnim stavom manipuliše da bi relativizovao razne nepodopštine, i to ne znam jer nisam pratio raspravu od početka. Ali da, grad je 100 puta bolje funkcionisao pod Đilasom i pokojnim Bogdanovićem, to mislim da ne treba relativizovati.
 
Ali to recimo nije tacno. Mnoge stvari uopste i ne mozes poceti da radis ako nisi u stanci. I ako ne placas reket kakav traze. Ne samo u novcu.
Sto se tice grada kako je funkcionisao pod Djilasom, neuporedivo je bilo bolje, medjutim sad je grad trajno unisten izgradnjom tako da ne vidim resenje ni da dodje Sveti Petar.
Realno da se napravi metro, ali ne SNS metro vec kakav treba, pa onda da se naprave neki novi normalni delovi grada za zivot, pa onda covek da ide metroom samo do centra, priobalja, Ade i Kosutnjaka, a sve ostalo da zaobidje u sirokom luku da ne glede grozote. Pogledajte kakve krmace rastu u Kneza Viseslava kod eko pumpe. Tu je vec uzasno ruzno a ovo ce biti kandidat za najgori deo grada.
Meni licno najlepsiu deo Beograda je diplomatsko naselje na Banovom Brdu tj. Kosutnjaku, savetujem svakom da se proseta tim ulicama, uzivace u slicnim lepim kucama, pokosenoj travi, lepom drvecu i zelenilu, i miru.
Tako nesto treba graditi u predgradjima.
 
To je, Miloše, za mene preterivanje. Kao prvo, možeš ipak štošta da radiš a da nisi u stranci (baš u Beogradu mnogo lakše nego u manjim mestima) - stranka je uglavnom za nesposobne mediokritete. Drugo, za oko sat ću biti u kraju ispod Doma zdravlja Zvezdara - Lj. Davidovića, Donska - u nečemu što je sramotno vekovno nasleđe Beograda koje niko nije otklonio dosad, pa ne bih bio sklon nekakvkom lamentu za beogradskim izgubljenim rajem iz kakve bliže prošlosti. Nismo nikad bili ni Pariz, ni Buenos Ajres. A nismo ni sad Kairo sve u svemu.
 
To je, Miloše, za mene preterivanje. Kao prvo, možeš ipak štošta da radiš a da nisi u stranci (baš u Beogradu mnogo lakše nego u manjim mestima) - stranka je uglavnom za nesposobne mediokritete. Drugo, za oko sat ću biti u kraju ispod Doma zdravlja Zvezdara - Lj. Davidovića, Donska - u nečemu što je sramotno vekovno nasleđe Beograda koje niko nije otklonio dosad, pa ne bih bio sklon nekakvkom lamentu za beogradskim izgubljenim rajem iz kakve bliže prošlosti. Nismo nikad bili ni Pariz, ni Buenos Ajres. A nismo ni sad Kairo sve u svemu.
U sustini mislim da se slazemo manje - vise. Mislio sam na vece poslove i vece zarade. Sto se tice Donske, dosta je dakvih primera, i u Velikom i Malom Mokrom Lugu, Marinkovoj Bari, Kaludjericu da ne spominjem. Pametna vlast bi to sve porusila, izgradila humano naselje i cak profitirala na ovaj ili na onaj nacin a grad bi bilo sve lepse i bolje mesto za zivot. A tek je nebuloza cena nekretnina u odnosu na realnost koja izgleda tako. Mi idemo ka Kairu vec 10 godina.
 
U redu necu pominjati masovne dolaske Ukrainaca.

Ja obicno se drzim teme a tema je upravo cene nekretnina. Mozemo li Bendere posla hiljadu tvojih postova na ovoj temi da saznamo tvoj stav da li ce cene ici na gore ili na dole. Treba da uzmes u obzir sve sto znas. Voleo bi da cujem tvoj stav u narednih 4-5 godina gde vidis cene nekretnina.
Trziste nekretnina u Srbiji je u zenitu , sledi pad
a svetski poznati vracevi kazu
Inace licno mislim da svaka rec ovih ljudi vredi vise od svih komentara i misljenja na ovom forumu.
 
Poslednja izmena:
Trziste nekretnina u Srbiji je u zenitu , sledi pad
a svetski poznati vracevi kazu
Inace licno mislim da svaka rec ovih ljudi vredi vise od svih komentara i misljenja na ovom forumu.

Da, u ovom trenutku svi signali sa razvijenih trzista koja su belezila najveci rast (Amerika, Kanada, UK, Nemacka, Australija, NZ) ukazuju na predstojeci pad. Rast je zavrsen, a cini se da je stagnacija bila samo wishful thinking, i da je pitanje samo koliko ce pad biti brz i koliko dubok. A to zavisi od toga koliko ce nastupajuca recesija biti brza i duboka. Da bi se rast nastavio, potrebne su stalno nove pare na trzistu. Ako novog stampanja vise nema, ako se nastave recesija i otkazi, a svi signali u ovom trenutku takodje ukazuju na to, bice mnogo manje novih para na trzistu, a to znaci da nece imati ko da dize cene, a ko bude zeleo/morao da proda morace da spusti cenu.

Poslednje vesti iz Nemacke: https://www.iamexpat.de/housing/real-estate-news/house-prices-fall-66-percent-major-german-cities

Rast u Srbiji takodje nije rezultat u tolikoj meri (u kojoj nekolicina ucesnika teme misli) lokalnih koliko globalnih faktora - stampanja novca i niskih kamata. Cak je i bum poslova i plata u IT i drugim onlajn sektorima rezultat stampanja novca.

I ta igra je, medjutim, izgleda zavrsena:


Pored brzine i dubine recesije u ovom trenutku je naravno i pitanje brzine prilagodjavanja mentalnog frejminga - suvise dugo smo bili u atmosferi da ce cene samo rasti i to sve brze, pa vecina prodavaca verovatno jos uvek zivi u tom svetu, a i brojni kupci koji se jos nisu apdejtovali i jos nisu licno pogodjeni inflacijom i recesijom. To moze da potraje jos par meseci.
 
Neverovatan skok zaposlenosti u Americi
Payrolls increased 528,000 in July, much better than expected
https://www.cnbc.com/2022/08/05/jobs-report-july-2022-528000.html?__source=iosappshare|com.apple.UIKit.activity.CopyToPasteboard

Prosto da ne poverujes.


Kamate za kredite na 30 godina sa fiksnom
kamatom padose ispod 5% prvi put posle duzeg vremena
Sledi ostro prinudno sletanje

a i kod nas

 
I jedno i drugo su daleko od realnosti.
Subvencije nista ne resavaju. Samo ce biti vise kesa koji se nadmece za kupovinu, samim tim cene ce biti jos vece. Da ne pricam o zloupotrebama.
Ne mozes da zabranis kretanje ljudi unutar drzave. Ne mozes ni da delis ljude na one koji zive u Bg, i one koji bi da zive u Bg. To bi bilo kao kada bi na selu odredio ko moze da ima zemlju, a ko mora da bude sluga. Svi moraju da imaju jednake sanse pa ko gde ispliva.
Cene su porasle u celoj Srbiji, tako da migracija i nije razlog tome.

Mora da postoji alternativa za cuvanje vrednosti, tada cene mozda i padnu, ali ne puno.
Jedino sto ce promeniti stvar je prestanak stampanja novca, prestanak inflalcije i eventualno visi porez za onog ko ima vise nekretnina ( sto se nece desiti).
Upravo, mi nemamo trziste kapitala, kao sto rece ovaj clanak, BELEX15 nema apsolutno nikakav promet, pasivan prihod jedino postoji u vidu nekretnina, sve ostalo kod nas ne postoji, da li je sistematski unisteno ili jednostavno nesrecan sticaj okolnosti, vise nije ni bitno, jer mi ne mozemo nista da menjamo sto se toga tice.
 
Pošto radim za Nemačku firmu mogu da potvrdim ovo. Tamo su svi u grču trenutno čeka se zima. Inače kod nas lokalno od prijatelja koji se bavi prodajom računara i prateće opreme kaže da je pad kod njih 40%.

Svuda ide stezanje kaiša, kad krene pad cena nekretnina trajaće godinama. Priče kako nekretnine ne mogu dole je laž. Sve može dole i to debelo. Ovde niko ne može da garantuje da nešto kupljeno za 100K neće za dve godine moći da se proda ni za 70.
 
Cash is King!
Не мислим на некретнине у којима се живи или иначе борави, већ на оне у које се иде јер се бежи од инфлације или због брзе зараде...
 
Ajde da vidimo! Bice zanimljivo videti imamo li mali dip posle toliko godina!

Ono gde treba biti realan jeste da 5% pad ili 10% ne znam koliko je presudno nekome kad kupuje nrekretninu. Da li bi bas cekao 10 godina za 10% pad a pre toga vrednosti rasle po 30% godisnje?
Da bi pad bio iole realan da je vredelo cekati treba barem 70% da se izduva.
 
https://nova.rs/vesti/drustvo/ako-p...rada-studentske-price-i-4-tuzne-slike-srbije/ Možete da dižete cene kirije i kvadrata u nebo, džaba, narod će reći svoje. Danas odem u radnju kupujem hranu, za sir prodavačica me pita 3x jel ste sigurni da ceo sir uzimate, ima 2 kg? Komšinica u zgradi mislila da sam klošar, gleda kakav star auto vozim pa okreće glavu, a kada je shvatila da imam i noviji, i čime se bavim odmah počela da se javlja nasmejana. Kod mene u zgradi viđam godinama podstanare, dođu u Bg rade, ali se odsele negde dalje, najduže što ostaju je oko 6 meseci, selidbe su česte i stalne, to govori o tome da su očekivali više, i da je uskoro svemu kraj. Stanovi će koštati max 1000 eura kvadrat na najboljim lokacijama i to sa optimističnim scenariom.
 
Каже Влогзила да у разним зградама које се тренутно граде у блоку између Вест 65 и Ерпорт ситија су као Кинези купци 24% станова.
 
https://nova.rs/vesti/drustvo/ako-p...rada-studentske-price-i-4-tuzne-slike-srbije/ Možete da dižete cene kirije i kvadrata u nebo, džaba, narod će reći svoje. Komšinica u zgradi mislila da sam klošar, gleda kakav star auto vozim pa okreće glavu, a kada je shvatila da imam i noviji, i čime se bavim odmah počela da se javlja nasmejana. Stanovi će koštati max 1000 eura kvadrat na najboljim lokacijama i to sa optimističnim scenariom.
A taj noviji je '93 godiste. 😀😀
Naravno da ce narod reci svoje. Pa i sada narod govori svoje. Cenu odredjuje svako ko ima nesto da ponudi, ako neko u kaludjerici izdaje stan za 800e, pitaj njega zasto oglasava tu cenu. Sam je odlucio za koliko zeli da iznajmi. Da ne moze, spustio bi.
Sanjaj o 1000e na top lokacijama, to nije bilo ni 90ih. A mislim da ni u Kijevu trenutno nije takva cena.
 
Vrh