Šta je novo?

Cene nekretnina

Cena stanova se veštački održava, dok za zemlju ne važi isto. Upozoreni smo na vreme za hranu, i mislim da imamo dovoljno vremena da se spremimo. Evo npr govorio sam za drva proletos, cena sa 8 hiljada za kubik otišla na 18, a tek će da poskupi, a vi uzimajte kvadrate koji će da propadnu. Viška stanova more ima, samo ulažite.
I kako se to priprema?
Napravimo zalihe sardina i mlijeka u prahu.
To što ti pišeš su vlažni snovi najtvrdokornijih teoretičara zavjere. Onih koji misle da će nas ("oni") čipovati vakcinama.
Ne kažem ja da u tome što ti pišeš nema i koji promil istine, ali brate smorio si ga sa zemljom, hranom i drvima više...
 
Profit srpske privrede 5,8 milijardi evra
 
Cena stanova se veštački održava, dok za zemlju ne važi isto. Upozoreni smo na vreme za hranu, i mislim da imamo dovoljno vremena da se spremimo. Evo npr govorio sam za drva proletos, cena sa 8 hiljada za kubik otišla na 18, a tek će da poskupi, a vi uzimajte kvadrate koji će da propadnu. Viška stanova more ima, samo ulažite.
Gde su to drva 18? Jesu to opet neka organska drva ko onaj krompir od 240 kilo? Gde su to objavili da je 50k stanova u NS prazno?

Zasto konstantno izmisljas neke cifre i vesti? Da se razumemo, meni je zabavno da citam dokle necije fantazije idu, ali kapiram da ti nije cilj da budes predmet sprdnje ovde.
 
Gde su to drva 18? Jesu to opet neka organska drva ko onaj krompir od 240 kilo? Gde su to objavili da je 50k stanova u NS prazno?
Za stanove ne znam, za drva znam da su pre neki mesec bila 8, pre mesec ih je bilo po ceni od 9 i 10 ali ih nisu imali (pa onda sama ta cena nista ne znaci), dok su se po 11 cekala (ja sam platio 11 po metru i bio na listi cekanja). Posle toga su jos poskupljivali. Da li su stigla do 18, to vec ne znam, malo deluje visoko, mozda ova sto su vec iscepana...
 
Srbija.
Gro novogradnje od 2016. nije rast ponude.
Pranje novca kroz nekretnine po definiciji trazi povecanje cena - veci opran iznos / 1 transakciji.
 

Ovde koliko vidim u NS maksimalno je 12k sa cepanjem i secenjem.


Ovde kazu da je poskupelo ali ni blizu 18k. Opet neki Savini ekskluzivni izvori koji mu javljaju i sta ce da se desava tek.
 
Cena stanova se veštački održava, dok za zemlju ne važi isto. Upozoreni smo na vreme za hranu, i mislim da imamo dovoljno vremena da se spremimo. Evo npr govorio sam za drva proletos, cena sa 8 hiljada za kubik otišla na 18, a tek će da poskupi, a vi uzimajte kvadrate koji će da propadnu. Viška stanova more ima, samo ulažite.
Jel se ti grejes na mahagoni?😀😀
 
Tako je drva su 12, ali ih nema za te pare, jeste li ih probali nabaviti? Ja jesam pre 2 meseca i bila su 8, ali sam ih platio 12, jer nikako da ih dostave. Naručio sam 8 kubika, u martu ali kako do maja nisu stigla morao sam platiti veću cenu.
 
Ne moze da nema uticaja...

Смедеревска железара је због пада тражње за челиком затворила већу од две пећи.
Минус у спољнотрговинској размени за пет месеци је за 109 одсто већи него лане, а инвеститори практично и не купују српске обвезнице.
Међутим, ту није крај лошим вестима о приликама на овдашњим просторима - последњих дана су се баш заређале. Почнимо редом.
Ни из петог изласка на тржиште хартија од вредности, држава није успела у целости да прода планирани обим двогодишњих обвезница. Мада је за продају 12. јуна преостало још само у вредности, када је реч о финансијским трговцима, прескромних четири миљарде динара, интересовања је било тек за трећину.
021
 
Pa ko da kupuje to đubre kad ima negativan prinos na ovu inflaciju? Ne radi se tu samo o Srbiji, svuda je tako!

Fiskalni dizbalans, prevelika država, ogroman deficit i onda mora da se monetizuje dug, imamo inflaciju!
 
Ajd za nas mi jasno, ali za USA i EU, ko kupuje to djubre, a njima trebaju 1000 puta veci iznosi nego nama.
Ko je toliko glup da kupuje sa tako malim prinosima a pri ovolikoj inflaciji.
Nisu valjda Kinezi i fondovi tolike budale.
Ako nisu oni, ko je to ???
 
Gasenje peci nazalost pokazatelj nastupajuce recesije.
Sustina MC_-ovog posta:
1. privredna aktivnost usporava
2. priliv iz transparentnih izvora zaduzivanja se smanjuje

--> 3. kupovna moc opada.

- - -
Ako u ovim uslovima cene nekretnina ne pocnu padati, to bi znacilo da ih ipak diktira pranje novca.
 

Ovde koliko vidim u NS maksimalno je 12k sa cepanjem i secenjem.
Sava je u pravu za jedno:
Tako je drva su 12, ali ih nema za te pare, jeste li ih probali nabaviti? Ja jesam pre 2 meseca i bila su 8, ali sam ih platio 12, jer nikako da ih dostave. Naručio sam 8 kubika, u martu ali kako do maja nisu stigla morao sam platiti veću cenu.

Ja sam imao isto iskustvo - platio sam 11 (bez cepanja), bilo je jeftinije da se poruci, ali neki nisu znali kada ce imati, dok drugi nisu dovozili.
Sa druge strane 18k mi deluje previse ali jeste gadno otisla cena.
 
To je još uvek mali skok euribora, i da skoči duplo nije problem, isto i za kamate. Dok god ljudi imaju trenutne poslove, neće postojati problem u otplati kredita. Problemi će nastati usled; nezaposlenosti, obaranja cene rada (uvoz radnika), i skoka cena hrane i energenata na visoke nivoe. Ljudi još uvek mogu da uzimaju kredite, i sada neki koji se odlučuju za stan i uzimaju. Skoro prolazih kroz sela kod železare Smederevo prodaju kuće za dž. zbog sumpora i opiljaka, eto bar sad će im biti čistije, jedan duži period.
 
Da li krece jos jedan talas panike? Ovog puta kriza devizne stednje. Ko drzi u banci u ovom trenutku vise os 2-3% od ukupne imovine taj rizikuje vise nego da je kupio Bitcoine.

Zato po meni treba prebaciti sa stednje u stan pa makar stan i gubio pare.
 
Poslednja izmena:
Da li krece jos jedan talas panike? Ovog puta kriza devizne stednje. Ko drzi u banci u ovom trenutku vise os 2-3% od ukupne imovine taj rizikuje vise nego da je kupio Bitcoine.

Zato po meni treba prebaciti sa stednje u stan pa makar stan i gubio pare.
"The protesters are among thousands of customers who opened accounts at six rural banks in Henan and neighboring Anhui province that offered higher interest rates."
"It was previously reported some rural banks in Henan allegedly lured customers in with much higher deposit interest rates than those provided by State-owned banks."

Kasne kinezi, mi imali Jezdu i Dafinu odavno.

Ako svi prebacimo pare sa stednje u stan, sta li ce onda da nam uzmu? Nije valjda da ce neko da ti uzme zemlju, kucu ili stan, to se sigurno nikad nije desilo?
 
Da li krece jos jedan talas panike? Ovog puta kriza devizne stednje. Ko drzi u banci u ovom trenutku vise os 2-3% od ukupne imovine taj rizikuje vise nego da je kupio Bitcoine.

Zato po meni treba prebaciti sa stednje u stan pa makar stan i gubio pare.
Da si agent nekretnina nebi mnogo zaradio.
Providis se.
 
Da li krece jos jedan talas panike? Ovog puta kriza devizne stednje. Ko drzi u banci u ovom trenutku vise os 2-3% od ukupne imovine taj rizikuje vise nego da je kupio Bitcoine.

Zato po meni treba prebaciti sa stednje u stan pa makar stan i gubio pare.
Kontam ja savet, sve je to ok... Al ovo je relevantno mooozda za nekoga ko ima 300000 u kesu na racunu, koji je to procenat stanovnistva?

Sta bi preporucio nekome ko ima 20 do 30k na racunu, mislis da je sad dobar trenutak da udje u kredi za nekretninu od preko 120k? Kao sto rekoh, kontam ja tu logiku i ne sumnjam da znas sa parama, samo mislim da je to ipak savet za jedan mali procenat populacije.
 
Vrh