Šta je novo?

Cene nekretnina

Pa logično je ako pada potražnja da rastu cene, zbog poskupljenja materijala, i zbog toga što je kriza mnogi investitori će odustajati od gradnje pa će se pojaviti veliki manjak stanova za prodaju u državi, što će prouzrokovati nenormalan rast cena stanova za 50 %. Tako da ko ima para neka požuri sa kupovinom što pre, neće ljudi biti stanova uskoro za prodaju, ljudi će bukvalno licitirati. Po proročanstvu dolaze nam Italijani i Španci, jer tamo neće biti hrane, doneće silan novac sa sa sobom.
 
Pa logično je ako pada potražnja da rastu cene
Ovo jednostavno nije tačno.
zbog poskupljenja materijala
Materijalu cena pada iz meseca u mesec.
veliki manjak stanova za prodaju u državi
Ne postoji manjak, samo je opala zainteresovanost.

Naravno ovo se odnosi na članak i US. Mada i kad bolje razmislim, niko razuman ne bi napisao šta si ti napisao? Zaje*******avaš se?
 
Bendera su kao malog vodali na sve proteste 90ih i na 5. oktobar, gde je prvi put u životu udahnuo i suzavac.
Ovo da stavis u CV kada budes aplicirao za posao, sa sve pominjanjem sebe u trecem licu😀😀. Dobijas posao sigurno, veliku si zrtvu podneo za ovaj narod.
Sve si proteste pomenuo sem onog 2008 na kojem je nastao cuveni simak Kosovo za patike. Da nisi i ti maznuo nesto u toku te borbe za srpsku stvar?😀😀

Posle tolikih protesta ipak cena nekretnina otisla u nebo, pa kako to, nesto nije valjalo u toj borbi.
 
Ovo da stavis u CV kada budes aplicirao za posao, sa sve pominjanjem sebe u trecem licu😀😀. Dobijas posao sigurno, veliku si zrtvu podneo za ovaj narod.
Sve si proteste pomenuo sem onog 2008 na kojem je nastao cuveni simak Kosovo za patike. Da nisi i ti maznuo nesto u toku te borbe za srpsku stvar?😀😀

Posle tolikih protesta ipak cena nekretnina otisla u nebo, pa kako to, nesto nije valjalo u toj borbi.
Hvala ti na savetu Zorane, hoću. :sesir:

Bio sam i 2008. na Trgu sa društvom nakon završetka popodnevne smene ali smo se razišli brzo, jer smo videli da nema ništa od te priče. Meni je bilo i na putu do kuće pa reko da vidim šta se dešava ali odosmo brzo. Ostatak tih dešavanja proveo sam u stanu, jer sam brzo uvideo da stvari izmiču kontroli i da se sve pretvara u profitersko divljaštvo. A ti, jel bar tebi to veče bilo produktivno? Mislim ne pitam te za protest, znam da tebe to ne zanima, nemaš ti kapacitet za razmišljanje o bilo čemu osim o svojoj guzici, a i pre par nedelja si nešto kukao na proteste protiv Miloševića, tako da mi je jasno gde se kotiraš i na političkoj i na moralnoj skali. :) Nego reko jel si možda ti stekao neke patike te večeri? :)

Nijedni protesti nikad nisu bili zbog cena nekretnina, nemoj da se baviš takvim stvarima, nije to za tebe, ne bi ti to razumeo. Drž se ti svog profitestva i ''preduzetništva''. I naravno - aktuelnog režima. :) Mora i ovaj forum da ima svog Željka Mitrovića, red je jbg.
 
Vratimo se temi, dalji offtopic će biti obrisan.
Vise ni notari nisu garanti sigurne kupovine.
 
Pa koliko vidim 2 od ovih 4 price su pre uvodjenja notara, a za druge dve i ne pise kad su se dogodile?
 
Davno slušah o svemu ovome šta će biti, kažu vraćaće se naši gastarbajteri, a sa njima i silan drugi narod, zbog hrane koje će ovde biti, a tamo biti neće, e sad dal će na Mirijevu kupovat, il na Zlatibor apartmane, il kuće u Gardinovcima ne rekoše, al će biti Italijani i Španci ponajviše. Sve nekretnine prodate će biti, prvo na sela, a onda i u gradovima, i Srbija postaje zemlja blagostanja, rata ovde biti neće, jer biti ćemo kao Švajcarska nekad. Dakle sad kupujte, al nekretnine ne prodajte olako.
 
Pa koliko vidim 2 od ovih 4 price su pre uvodjenja notara, a za druge dve i ne pise kad su se dogodile?
Ne samo to, nego jasno sama agentica u tekstu izjavljuje da se od uvođenja notara nije desio nijedan takav slučaj, što meni sasvim jasno govori da se spominjanje prevara uglavnom koristi da bi se ljudi malo zastrašili, otišli u agenciju i plativši 2% bili "mirne glave". Nemam stvarno ništa protiv agencija i njihove zarade, ali nisam znao da je u međuvremenu uveden novi tip oglašavanja, zastrašivačko-promo-reklamni :unsure:
 
Ne samo to, nego jasno sama agentica u tekstu izjavljuje da se od uvođenja notara nije desio nijedan takav slučaj, što meni sasvim jasno govori da se spominjanje prevara uglavnom koristi da bi se ljudi malo zastrašili, otišli u agenciju i plativši 2% bili "mirne glave". Nemam stvarno ništa protiv agencija i njihove zarade, ali nisam znao da je u međuvremenu uveden novi tip oglašavanja, zastrašivačko-promo-reklamni :unsure:
Uzimaju 2+2 % (i od kupca i od prodavca). Meni samo nije jasno da danas pored interneta, geoportala i ostalog, kupac ne može sam da nađe nekretninu. Pogotovo novogradnju.
 
Uzimaju 2+2 % (i od kupca i od prodavca). Meni samo nije jasno da danas pored interneta, geoportala i ostalog, kupac ne može sam da nađe nekretninu. Pogotovo novogradnju.
Zato sto se neke novogradnje ne oglasavaju uopste. Mrzi ih da se bahcu sa klijentima, i onda su samo agencije jedina moguca spona izmedju kupaca i investitora.
Evo prost domaci zadatak, nadji novogradnju u izgradnji u Zemunu na oglasima.
 
Uzimaju 2+2 % (i od kupca i od prodavca).
Pojedini su cak toliko bahati da traze 2% + PDV, u prevodu 2,4%. Verovatno se neko maestralno dosetio da kad mogu da oglasavaju cene stanova bez PDV-a, pa i cene garaza, mogu i cene provizije.
Ovo samo sve vise tera ljude da pokusaju da pronadju stan iz oglasa sami, ja sam to prvi radio. Jedino je problem ako prodavac sklopi ugovor o ekskluzivnom posredovanju, onda ta agencija ne moze da se izbegne.
 
Zato sto se neke novogradnje ne oglasavaju uopste. Mrzi ih da se bahcu sa klijentima, i onda su samo agencije jedina moguca spona izmedju kupaca i investitora.
Evo prost domaci zadatak, nadji novogradnju u izgradnji u Zemunu na oglasima.
 
Što se izražavanja cena tiče, nepopularno mišljenje i predlog:

Da ima iole pameti i pravde, i da ovo nije kartelska partokratija, doneo bi se zakon kojim bi se obavezivalo da pojedine ili sve delatnosti budu u obavezi da izraze cene svojih usluga ili proizvoda sa uračunatim PDVom (ako PDV važi za nju). A tek posle može cena bez PDVa. I to bi važilo za sva oglašavanja odnosno isticanja cena, kako za papirče na polici, tako i za web sajtove, ugovore, bilborde, reklame...

Svako odstupanje od napora da se uvede red u toj sferi društva i tim situacijama, i da se radi u interesu naroda a ne pohlepnog ljudskog taloga, će samo potvrditi da država i zakoni postoje radi mafijaša i hohštaplera, a ne radi naroda i opšteg interesa.


Na polju isticanja cena, jedina veća malverzacija od tog majmunisanja i hohštaplerisanja sa cenama bez PDVa jeste državino dozvoljavanje da se cene i dalje izražavaju u dinarskim parama (69,69) iako iste nisu u opticaju i upotrebi već 16 godina.
 
Što moraš da imaš fizički novac da bi nešto plaćao u dinarskim parama? Kad plaćaš karticom, možeš da platiš na 2 decimale. Isto možeš i uplatnicom.
 
Treba uvek da bude dostupno i plaćanje karticom i plaćanje novcem tj. gotovinom. Gotovina nikada ne bi smela da bude izbačena iz upotrebe, i nadam se da ovde nikad neće.
A izražavanje cena u parama svakako treba da se ukine. Javna je tajna da je to ostalo na zahtev velikih trgovinskih lanaca, koji na tome namlate dodatne masne profite svake godine.

U linku je tekst iz 2016. Još tada su se ljudi pitali i žalili, u smislu ''9 godina otkako je izbačeno, dokle više mislite da dajete pravo trgovcima da drže cene u parama?'' i tada su, kao i danas, nadležni ćutali. Iznosi koji se zarađuju od tih zaokruživanja su gigantski.

Jedino moram da se ne složim sa rečenicom iz teksta koja kaže da trgovinski lanci retko kada ''praštaju'' kada kupac njima ostane nešto dužan. Istina je da mnogi kasiri u prodavnicama ne samo da ne prave problem kada neko nema dodatnu kovanicu da kompletira iznos, nego često i oproste pokoji dinar. Doduše tekst jeste iz 2016, a i meni se čini da je tada praštanja bilo manje. Zadnjih godina su kasiri malo opušteniji oko toga. Verovatno zato što ih plaćaju sve gore, pa se prosečnog radnika korproracije zabole da se preganja i maltretira za par dinara, pogotovu kad zna da će opet lanac biti na dobitku. Ali i pored tog ponekog praštanja, lanci i dalje na kraju računice namlate lep višak od zaokruživanja. Jer u 95% drugih slučajeva lanac će ostati dužan pokoji dinar i uz to će zaraditi višak od tih zaokruživanja. Jer kupac računa npr 245 + 75 + 110 + 254 = 684,00. A u realnosti bude 245, 67 + 75, 78 + 110, 96 + 254, 72 = 687,13. I tako 3-5 dinara po hiljadu puta dnevno, na hiljadu mesta širom Srbije, po 30 dana mesečno... i nakupi se kajmak.
 
Poslednja izmena:
Consumer Confidence Index (citati: traznja za nekretninama) u Srbiji u velikom padu, koji ce se nastaviti i usled povecanja kamatnih stopa.

Cene nekretnina moraju pasti po ekonomskim kriterijumima.

Rasce/odrzavace se samo ako deluju neekonomski faktori (pranje novca, vestacko smanjenje ponude i sl.),

. . .cega izgleda i dalje ima uzimajuci u obzir danasnja desavanja u Novom Sadu (branjenje silom izglasavanja Generalnog urbanistickog plana i "Novog Sada na vodi").
 
Pratim ovu izuzetnu temu i upise na forumu.
Nameravam da prodam nov stan i da kupim drugi iz više razloga.
Medjutim da se ne bi okliznuo kao svinja na blato u ovom vremenu pratim sve parametre i veoma sam zahvalan Beobuld forumašima na svim korisnim informacijama.
U potrazi za stanom naišao sam u javnom uvidu katastra na jedan zanimljiv podatak.Naime neko je advokatska kanc ili advokat angazovan od strane katastra STAVIO ZABELEZBU na otkupljene stanove a koji nisu UKNJIZENI u zgradama koje su uknjizene i imaju uknjizenih stanova. Sad je problem i ljudima koji su vlasnici tih stanova da to prvo skinu i da se ubeleze u katastar a tek ako neko hoce da kupi takav stan.To sve odbija potencijalne kupce citava procedura i zbog te gluposti kao inputa verovatno je i cena nekretnina sumanuta i u starogradnji 40 i vise godina.
 
Uzimaju 2+2 % (i od kupca i od prodavca). Meni samo nije jasno da danas pored interneta, geoportala i ostalog, kupac ne može sam da nađe nekretninu. Pogotovo novogradnju.
ni meni! I to mladji ljudi, koji aktivno koriste internet , racunar itd nisu u stanju da slikaju stan, okace slike na halo oglase, plate jedno 800 dianra i cao!
Umesto toga placaju agencijama 2% sto ni malo nisu male pare na danasnje cene nekretnina!
 
Pratim ovu izuzetnu temu i upise na forumu.
Nameravam da prodam nov stan i da kupim drugi iz više razloga.
Medjutim da se ne bi okliznuo kao svinja na blato u ovom vremenu pratim sve parametre i veoma sam zahvalan Beobuld forumašima na svim korisnim informacijama.
U potrazi za stanom naišao sam u javnom uvidu katastra na jedan zanimljiv podatak.Naime neko je advokatska kanc ili advokat angazovan od strane katastra STAVIO ZABELEZBU na otkupljene stanove a koji nisu UKNJIZENI u zgradama koje su uknjizene i imaju uknjizenih stanova. Sad je problem i ljudima koji su vlasnici tih stanova da to prvo skinu i da se ubeleze u katastar a tek ako neko hoce da kupi takav stan.To sve odbija potencijalne kupce citava procedura i zbog te gluposti kao inputa verovatno je i cena nekretnina sumanuta i u starogradnji 40 i vise godina.
samo nemoj agenciju da zoves molim te :D
 
Ljudi, zasto su sa sajta katastra izbacili opstinu Beograd? Tj. da li je ikada i bilo? Nesto me zanimalo za BG, sad vidim da jedino njega nema.
 
Consumer Confidence Index (citati: traznja za nekretninama) u Srbiji u velikom padu, koji ce se nastaviti i usled povecanja kamatnih stopa.

Cene nekretnina moraju pasti po ekonomskim kriterijumima.

Rasce/odrzavace se samo ako deluju neekonomski faktori (pranje novca, vestacko smanjenje ponude i sl.),

. . .cega izgleda i dalje ima uzimajuci u obzir danasnja desavanja u Novom Sadu (branjenje silom izglasavanja Generalnog urbanistickog plana i "Novog Sada na vodi").
Da, sto se Novog Sada tice, na posledjim opstim izborima, tamo nisu bili lokalni. Da su bili, ne bi imao ko ovo da izglasa.
Kao sto sam mnogo puta napisao cene nekretnina se odrzavaju vestacki iz centra mafijaske drzave. I nadam se da ce ovaj svetski potres uzdrmati ove da ostupe s vlasti i u Beogradu i u Novom Sadu za pocetak.
 
Vrh