Šta je novo?

Cene nekretnina

Zato ja i nisam rekao ''najbolji'' nego da su bolje od većine. :D A čak i da dođe do kolapsa društva ili tako nečega, čoveku pored hrane, će uvek trebati i mesto da spava. Tako da čak i u najekstremnijim slučajevima, onaj ko ima dom, biće na dobitku tj. biće mu lakše nego onima koji nemaju.
 
Промет за период од 31.03.2021. - 14.04.2021. (14 дана) у поређењу са периодом 31.03.2022. - 14.04.2022.
НОВИ БЕОГРАД 140 према 34
ЗВЕЗДАРА 170 према 43
ВРАЧАР 65 према 10
ВОЖДОВАЦ 118 према 14
ЗЕМУН 148 према 7
РАКОВИЦА 49 према 10
С.ВЕНАЦ 36 према 6

Мислим да би инвеститори и продавци чисто као упозорење још мало требало подићи цене (20ак %),
могуће је да би то повећало промет, логично је зар не.
Е ако не успе та мера онда инвеститори ипак требају значајније подићи цене и тиме дати прави подстицај купцима.
Шта... није готов стан, инвеститор за те паре не даје никакве гаранције ни пенале на завршетак? ... ма нема везе људи купујте ко је икад имао
неки проблем са инвеститором.
Пошто је ствар озбиљна, дефинитивно држава мора више помоћи потенцијалним купцима...
Не, не ... у ствари не купцима, само се узалуд губи време .... државо помажи директно инвеститорима (уплаћуј им наше паре),
јер ако се којим случајем наљуте због лоше продаје, могу подићи цене за дупло-тродупло па смо онда сви надрљали.
Sad sam sam proverio podatke za isti ovaj period jer me je bas zanimalo koliko RGZ kasni sa popunjavanjem, vidim da sam pomerio period za dan posto sam gledao od 1.4 - 15.4 ali to je dovoljno slicno

Vozdovac - 105 - 35
Vracar - 58 - 80
Zvezdara - 155 - 145
Zemun - 129 - 34
Novi Beograd - 129 - 151
Palilula - 77 - 63
Rakovica - 46 - 52
Savski Venac - 32 - 67
Stari Grad - 45 - 72
Čukarica - 60 - 45

Jeste kratak period, moguce je i da ni ovo nije kompletno popunjeno u rgz i tesko je izvlaciti zakljucke iz ovoga ali je jasno da nikakvog prepolovljavanja prodaja nema. Vozdovac i Zemun beleze znacajan pad, videcemo da li je to trenutna anomalija ili trend, ali ostali se i dalje drze. Najskuplje opstine zapravo beleze i porast. Uzeo sam ovaj period jer je tad rat u Ukrajini vec poceo, pa me zanimalo da li je doslo do nekih masovnih odustajanja od kupovine.
 
U tom slučaju, svaka mu čast, uspeo je u životu :D

Al dobro, ova tema je ionako sva troll, tako da... Rock on. XD
 
Poslednja izmena:
Covek bukvalno nijedan ozbiljan post na temi nije napisao nego samo neku ironiju a vi se i dalje pecate i ozbiljno odgovarate.
Ne trolujem, IT-evac sam i krecem se u takvom drustvu. Svrha postova je da nijedan IT-evac nije od plate uzeo 5 ili 10 stanova u Westu ili sl.
Takodje, nema 100 000 IT-evaca sa platom vecom od 6k EUR neto.
 
Pa sam pricas o stampariji novca. Ne znam sto si cuvao novac na gomili pa kupovao kad ti je bolje da se zaduzis na max i inflacija da ti pojede dug. Ovako si propustio priliku za neki leverage i jos bar 2 komada si mogao da pazaris.
4 komada!? Ma kakvi, mene interesuje da objekat bude što više od ekoloških, prirodnih materijala, eventualno obnovljivi izvori energije, da što manje utiče na prirodnu sredinu, da ima bazen i druge relaks sadržaje, dovoljan je apartmančić, dva...ne treba biti pohlepan🌲🌿
 
Ovako, radim u IT sektoru skoro 4 godine, programer sam, znam brdo programera, seniora i niko od njih nema 5 ili 6k evra! Dakle ko god misli da su ovolike cene stanova zbog programra i drugih IT strucnjaka, ne bih da vredjam, ali je jako glup! Cak i ti ljudi koji zaradjuju 5k i njima treba par godina da skupe za stan u novoj gradnji gde je kvadrat npr 2,3k evra. A svi znamo da se vecinom stanovi kupuju na KES a ne na kredit! to je jelte opste poznato.Ja kao programer ne mogu da zaradim koliko cene skacu iz dana u dan. Ja bih rekao da je nesto drugo u pitajnu, sve samo ne IT jevci bogati pokupovali sve stanove po BG-u!
 
Ovako, radim u IT sektoru skoro 4 godine, programer sam, znam brdo programera, seniora i niko od njih nema 5 ili 6k evra! Dakle ko god misli da su ovolike cene stanova zbog programra i drugih IT strucnjaka, ne bih da vredjam, ali je jako glup! Cak i ti ljudi koji zaradjuju 5k i njima treba par godina da skupe za stan u novoj gradnji gde je kvadrat npr 2,3k evra. A svi znamo da se vecinom stanovi kupuju na KES a ne na kredit! to je jelte opste poznato.Ja kao programer ne mogu da zaradim koliko cene skacu iz dana u dan. Ja bih rekao da je nesto drugo u pitajnu, sve samo ne IT jevci bogati pokupovali sve stanove po BG-u!
Slazem se da programeri uglavnom isto kupuju na kredit i ja licno ne znam nijednog da skuplja stanove vec uglavnom kupuju da bi ziveli. Oni koji kupuju za kes uglavnom skupe za manji stan ili kupe kucicu u provinciji. Ima i slucajeva da su i muz i zena programeri pa zive od jedne plate, drugu stede i od toga i mogu da kupe stan svakih nekoliko godina ( ne znam nijedne koji su tako kupili vise od jednog).

Pre ce biti da stan svake godine kupe oni koji te programere placaju :)

5-6k plata ima ali su i dalje dosta retke. 3-4k je vec dosta cesce, to je neki seniorski prosek u Bg. Ali i to je stanje koje je aktuelno tek prethodnih 2-3 godine, pre toga je prosek bio maltene za 1k manji.

Programeri sigurno jesu jedna znacajna, stabilna i rastuca grupa kupaca ali su samo jedan od razloga rasta, pitanje je koliko bitan.
 
Ovako, radim u IT sektoru skoro 4 godine, programer sam, znam brdo programera, seniora i niko od njih nema 5 ili 6k evra! Dakle ko god misli da su ovolike cene stanova zbog programra i drugih IT strucnjaka, ne bih da vredjam, ali je jako glup! Cak i ti ljudi koji zaradjuju 5k i njima treba par godina da skupe za stan u novoj gradnji gde je kvadrat npr 2,3k evra. A svi znamo da se vecinom stanovi kupuju na KES a ne na kredit! to je jelte opste poznato.Ja kao programer ne mogu da zaradim koliko cene skacu iz dana u dan. Ja bih rekao da je nesto drugo u pitajnu, sve samo ne IT jevci bogati pokupovali sve stanove po BG-u!
A sta mislis koliko stanova moze da kupi vlasnik firme u kojoj radis kao programer? Firma ima 10 zaposlenih, koliko on sebi stavi u dzep po radniku koji radi u firmi?
Ili vlasnici dele viskove radnicima na kraju godine, pa im isto ostaje oko 2000e mesecno.
 
A sta mislis koliko stanova moze da kupi vlasnik firme u kojoj radis kao programer? Firma ima 10 zaposlenih, koliko on sebi stavi u dzep po radniku koji radi u firmi?
Ili vlasnici dele viskove radnicima na kraju godine, pa im isto ostaje oko 2000e mesecno.
Pričaš o nekim start-up-ovima gde jedan vlasnik skida sav kajmak na kraju ili o nekim vecim firmama sa mnogo vise od 10 zaposlenih gde opet jedan vlasnik skida sav kajmak na kraju?
 
A sta mislis koliko stanova moze da kupi vlasnik firme u kojoj radis kao programer? Firma ima 10 zaposlenih, koliko on sebi stavi u dzep po radniku koji radi u firmi?
Ili vlasnici dele viskove radnicima na kraju godine, pa im isto ostaje oko 2000e mesecno.
Vlasnici programerskih firmi su vecinom stranci sa sedistima u inostranstvu, koji tesko da kupuju po Bg-u i Srbiji pod broj 1! Pod 2, sta mislis koliko ima ukupno firmi programerskih? Ako svaka zaposljava minimum 10, a imas firme po 250 programera, koliko tacno ima tih vlasnika firmi sto pokupovase na hiljade novoizgradjenih stanova??? Pa nemoj da se lazemo covece to je sacica ljudi, sve i da svako kupi po 10 stanova opet se gradi na svakom cosku i sve se proda vecinom i pre izgradnje.Sto bi programer koji moze da radi od kuce kupovao stan u Bg-u? ako moze da radi od kuce, pa ode nbegde na more ili na planinu!
 
Vlasnici programerskih firmi su vecinom stranci sa sedistima u inostranstvu, koji tesko da kupuju po Bg-u i Srbiji pod broj 1! Pod 2, sta mislis koliko ima ukupno firmi programerskih? Ako svaka zaposljava minimum 10, a imas firme po 250 programera, koliko tacno ima tih vlasnika firmi sto pokupovase na hiljade novoizgradjenih stanova??? Pa nemoj da se lazemo covece to je sacica ljudi, sve i da svako kupi po 10 stanova opet se gradi na svakom cosku i sve se proda vecinom i pre izgradnje.Sto bi programer koji moze da radi od kuce kupovao stan u Bg-u? ako moze da radi od kuce, pa ode nbegde na more ili na planinu!
Nije bitno da li su programerske firme, privatna firma vlasniku omogucava da kupi stan za kes, radnici mogu stan samo da sanjaju. To je kapitalizam u koji smo krenuli. U Srbiji ima 500 000 firmi, neka samo 5% dobro posluje, eto ti para za stanove. Poznato je da koliko napravi vrednosti radnik, pola ide gazdi, a pola radnik nosi kao platu..
@Echo pricam o bilo kojoj privatnoj firmi koja ima zaposlene.
 
Ok,
Nije bitno da li su programerske firme, privatna firma vlasniku omogucava da kupi stan za kes, radnici mogu stan samo da sanjaju. To je kapitalizam u koji smo krenuli. U Srbiji ima 500 000 firmi, neka samo 5% dobro posluje, eto ti para za stanove. Poznato je da koliko napravi vrednosti radnik, pola ide gazdi, a pola radnik nosi kao platu..
@Echo pricam o bilo kojoj privatnoj firmi koja ima zaposlene.
to zvuci ve dosta vise realno, ali da programer koji u proseku ima oko 2k platu po meni, dakle mislim na junior/medior/senior zajedno, da oni dizu cenu stanova njihovom kupovinom? dajte ljudi.
Ne zaboravimo da drzava uzima 10% poreza za novogradnju, i 2.5% poreza za staru gradnju! Da li se drzavi isplati ogromna cena nekretnina ili ne?!
 
Nije bitno da li su programerske firme, privatna firma vlasniku omogucava da kupi stan za kes, radnici mogu stan samo da sanjaju. To je kapitalizam u koji smo krenuli. U Srbiji ima 500 000 firmi, neka samo 5% dobro posluje, eto ti para za stanove. Poznato je da koliko napravi vrednosti radnik, pola ide gazdi, a pola radnik nosi kao platu..
@Echo pricam o bilo kojoj privatnoj firmi koja ima zaposlene.
Ok, znači dođosmo do toga da ima još boljih i profitabilnijih biznisa od programiranja po Srbiji i da se dobro posluje. Reklo bi se da privreda cveta, a niko da napiše koje su to jos privredne grane, vec svaki drugi post o programiranju.
 
Ja ne znam zasto se potencira programiranje. Oni mogu kreditno da kupe.
Mogu frilens programeri da zarade dosta, ovi zaposleni i ne toliko da bi kupovali stanove.
Imas gomilu malih firmi za koje nisu poznate, a prave dobre prihode. Jedan obican limar kojeg poznajem kupuje po stan od 50000e godisnje. Jedan obican vlasnik klanice sa desetwk zaposlenih vozi auto od 80 000e.
Gomila firmi povezanih samgradjevinarstvom prave danas dobre prihode.
Kao sto sam pricao, zavrsava se tranzicija, privatni biznisi i veze su se ustalile i sada pocinje gomilanje kapitala kod onih koji su se dobro usidrili.
 
Ja ne znam zasto se potencira programiranje. Oni mogu kreditno da kupe.
Mogu frilens programeri da zarade dosta, ovi zaposleni i ne toliko da bi kupovali stanove.
Imas gomilu malih firmi za koje nisu poznate, a prave dobre prihode. Jedan obican limar kojeg poznajem kupuje po stan od 50000e godisnje. Jedan obican vlasnik klanice sa desetwk zaposlenih vozi auto od 80 000e.
Gomila firmi povezanih samgradjevinarstvom prave danas dobre prihode.
Kao sto sam pricao, zavrsava se tranzicija, privatni biznisi i veze su se ustalile i sada pocinje gomilanje kapitala kod onih koji su se dobro usidrili.
Samo perpetuum mobile ;)
 
Mene zanima da mi kažete koliko će vredeti stan gde je sada kvadrat 2500 eura, kada na zimu ne bude grejanja zbog nestašice gasa, i struje?
 
Vrh