Šta je novo?

Cene nekretnina

Mi smo gledali stan prosle godine visoko prizemlje, visina prvog sprata, nije imao terasu i bas zbog toga ga nismo uzeli, iako je cijena bila povoljna. Meni terasa znači, bukvalno sam u fazonu po cijenu sobe bi uzela terasu.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
jovanovm":1tm7oykw je napisao(la):
Ja tražim stan i mogu da podelim svoju logiku zašto želim terasu - mi imamo takvu klimu da je vreme lepo više od 6 meseci u godini. Biti napolju je jednostavno prijatnije nego biti unutra. Ako već mogu da biram stan, onda biram neki koji ima sve što želim. Kad je u pitanju velika investicija, ljudi ne žele da prave kompromise.
Zar u tom slučaju nije bolje da tražiš kuću? Jeste lepo da stan ima terasu, ali velika je realno bacanje novca.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=889171#p889171:y0la3jui je napisao(la):
jovanovm » Sre Okt 13, 2021 8:16 am[/url]":y0la3jui]Ja tražim stan i mogu da podelim svoju logiku zašto želim terasu - mi imamo takvu klimu da je vreme lepo više od 6 meseci u godini. Biti napolju je jednostavno prijatnije nego biti unutra. Ako već mogu da biram stan, onda biram neki koji ima sve što želim. Kad je u pitanju velika investicija, ljudi ne žele da prave kompromise.

Ako si u Kaliforniji ok, ali šta gledati u Beogradu? Gužve i zagadjen vazduh? Meni je ok terasa ali da bude mala ako je već cena kvadrata za nju ista, što većinom jeste. Ovako mi baš i nema smisla i nikada mi to ne bi bio kriterijum za kupovinu stana u Beogradu, pogotovo što plaćam istu cenu kvadrata za prostor koji se ne koristi (ako se ne zastakli). Ali znam da i ljudi imaju različite kriterijume...
 
A kako se koristi kad se zastakli? To mi nikad nije bilo jasno, zastakliš terasu i onda šta, koristiš je kao ostavu? Jedna od prednosti stare gradnje su dobre velike terase.
 
Zastakliš i možeš je koristiti kao ostavu ili kao neki prostor gde ne moraju biti strogo higijenski uslovi, a zaštićeno je od kiše, snega i td... Dobiješ prostor koji ćeš koristiti, a platio si ga, za razliku od toga da ga koristiš jednom ili dva puta godišnje, ako i toliko. Meni je velika terasa ozbiljno bacanje novca, osim ako je ne dobiješ upola cene kvadrata ili manje, ne živim pored mora ili na planini.
 
nevezano za preferencije oko terase, sad sam se setio pa rekoh da skrenem pažnju saborcima u potrazi za stanom - brojne tzv. crvene zgrade na Vračaru (one sa fasadnom ciglom u Njegoševoj i oko Njegoševe) imaju statičke probleme sa terasama, tj. terase im se krive na dole. Na ovo mi je skrenula pažnju jedna žena čiji stan sam razgledao i rekla je da su prilikom izgradnje valjda pogrešno proračunali količinu armature pa se terase krive i postepeno "odlamaju" od zgrade. Tako da biste i na to mogli da obraćate pažnju prilikom razgledanja stanova u starogradnji, jer sam siguran da ih ima i u ostalim krajevima grada sa istim problemom (p.s. ovde je reč o terasama, ne o lođama)
 
@mariks, ostavu koristim kao ostavu, kao i podrum. Terasu tj lođu da sednem popijem kafu, uživam u cveću, sunčam se, gosti da ispuše cigaru itd. Da se razumemo ni moja terasa nije velika (manja od 3m2) ali dovoljna da stane polica sa cvećem, sto i stolice, žica za veš. Koristim je i leti i zimi. Ne živim ni na moru ni na planini, već u delu grada gde je vazduh čist i gde imam pogled na neko drvo. Volela bih da je bar duplo veća, ne bi mi bilo žao para.
 
Super, ja nemam pogled ni na more ni na prirodu, a i ne želim da izadjem napolje da udahnem garež, pogotovo zimi. Ja sam mišljena da u gradu ne postoji čist vazduh gde god da se zgrada nalazi, ako Vi mislite da postoji ok. Veš svakako ne sušim na terasi jer em se usmrdi od dima em ne bude kao u sušilici niti je terasa predvidjena za to. Samim tim što imate lodju znači da ste zaklonjeni od sunca osim ako vas sunce bije direktno ili ste terasu/balkon zastaklili? Novogradnje nažalost nemaju podrumske ostave pa su prinudjeni da se snalaze. Cveće svakako ne gledam i to mi je trauma kada krene vetar pa svakakve saksije i sadržaji počnu da lete, još ako imate komšiju koji kroz terasu baca sve i svašta... Za ispijanje kafe ok, i moja žena je mislila da će joj za to terasa služiti, medjutim ne znam da li je izašla par puta, svakako mi ne pušimo ali je pogodno za goste koji puše pa je tu terasa korisna kako ne bi trovali bebu. Volim i ja veliku terasu, ali ne u gradu. Za penthaus ili stan u prizemlju više ima smisla. Meni je to izgubljen prostor jer investitora ne košta skoro ništa, a naplati regularne kvadrate. Moja je 6.5m2 pa mi je žao bačenih kvadrata. 1-2m2 je ok.
 
Rekla bih iz gore napisanog da živiš okružen nekim teškim prostačinama na kopu Kolubare. Ja sam na Košutnjaku, nemam palež i garež tako da nemam tih problema.
Što se tiče prodaje stana bez terase, prijatelji su skoro prodali 70m2 bez terase bez problema.
 
Ne, živim na Savskom Vencu, samo sam se nagledao svačega, a ima i ovde na forumu par primera sa letećim sadržajima. Što se tiče čistog vazduha on u gradu po meni nepostoji, može biti samo malo manje zagadjen. Konstantan saobraćaj, toplane, industrija i individualna ložišta doprinose tome, nije samo garež(figurativno je rečeno) u pitanju, mada meni terasa gleda na ulicu tako da me ni pogled ne zanima. Svako ima neke svoje preferencije kao što rekoh, nekome je potrebna nekome nije pa mislim da je nepostojanje terase kao glavni razlog neprodavanja stana nerealan. Kao što rekoh, pre mi liči na zacenjen stan od strane agencije kako bi uzeli veću proviziju.
 
Ja isto ne volim kada se terase pregradjuju. I nama fali prostor, pseobno ostava, pošto nemamo podrum, ali nikada neću pregrađivati terasu. Ima mogućnost sa luna PVC ceradama, one mogu da se skinu preko leta, mada dok en zagusti neću ni njih stavljati. Žena je našla neku firmu koja montira roletne koje mogu da se spuštaju i dižu, ali i to mi izgleda preterano.Ili je terasa ili je ostava. Za sada imamno terasu, nije velika ali je pravi kutak
 
Ja sam od trećine terase napravio ostavu (terasa je prevelika za mene, preko 6m2), a ostavu sam napravio da bude ista kao fasada tako da je neprimetna. Ostalo mi je više od 2/3 terase koje razmišljam da zastaklim onim staklima koja se skidaju ili stavljaju u stranu ali kao i ti neću dok ne zagusti jer se i sam gnušam neskladno zastakljenim terasama/balkonima/lodjama.
 
Velika i prostrana terasa je fantastična stvar ako nije izložena ka ulici. Što zbog zagađenja u vidu buke, što u vidu čađi i smoga. Znam jedan stan sa divnom ogromnom terasom i na jako lepom mestu. Ali čak i da stavim na stranu buku od saobraćaja koja se smiri uveče, ostaje problem čađi i gareži u kojima se Beograd redovno valja, čak i leti.
 
Interesantna tema o terasama koja se prosirila na kvalitet vazduha. Koliko prosecan kupac stana u Beogradu obraća pažnju bas na te neke elemente - terasa, nivo zagađenja vazduha, nivo buke, blizina parka ili prostora za rekreaciju itd?
 
Ja kao doseljenik iz Dalmacije sam samo to gledao. Al onda sam se ipak odlučio za Vračar bez terase na kraju :D

je*******iga, ljeti sam ionako na moru, zimi mi je ipak draže da sam u centru bez terase jer je vrijeme ionako nije ni za parkove ni za terase. Da je klima drugačija u Beogradu bilo bi mi mnogo bitnije.

Ovako sa 2 stepena u oktobru, terasa mi ne znači ništa
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=889234#p889234:22xuqmhg je napisao(la):
mariks » 13 Oct 2021 11:19 am[/url]":22xuqmhg]

Ako si u Kaliforniji ok, ali šta gledati u Beogradu? Gužve i zagadjen vazduh?
[/quote]

U Beogradu tražim stan, ne bih pisao na temi o kriterijumima za Los Anđeles. Mislim tamo je potpuno drugačija priča.

Inače, vazduh je jako zagađen i u Kaliforniji, i to poprilično preko leta zbog šumskih požara. Prateći moju stanicu o kvalitetu vazduha, moj deo Beograda koji ima dosta zelenila pored sebe je u proseku dosta bolji o LA-ja.

Elem, gledam naravno i zagađenost vazduha, ima par delova grada koji su zbog položaja vetrova jako dobri. Ali generalno, stan je dugoročna investicija, a mislim da će se kvalitet vazduha poprilično promeniti u sledećih nekoliko godina. Ponajviše zbog ugradnje filtera na TENT i Kostolac, koja je neminovna.
 
Ne bih se oslonio na to da ce u narednih nekoliko godina biti neke promene što se zagadjenja tiče, ali dobro, svako ima svoje preferencije.
 
NIje terasa samo pogled, iako naravno da je veoma bitan. Terasa je mali ventil može se popiti kafa, napraviti roštilj, srediti da bude kutak itd. Ne može se pobeći od zagađenja, to treba rešiti na drugom nivou.
Ja znam ljude kojima terasa nije bitna, i to poštujem, zato i ima toliko pregrađivanja po gradu, ali postojimo i mi koji ne mogu bez nje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=889475#p889475:17yu4pvc je napisao(la):
mariks » 14 Oct 2021 10:54 am[/url]":17yu4pvc]Ne bih se oslonio na to da ce u narednih nekoliko godina biti neke promene što se zagadjenja tiče, ali dobro, svako ima svoje preferencije.

Otkud znam, možda si u pravu. Ja idem po nekim pričama koje su možda tačne, a možda nisu, i povezane su sa ugradnjom filtera na TENT i Kostolcu, koji su definitivno najveći zagađivači. Mada generalno dolazim iz grada sa lošijim kvalitetom vazduha preko leta, a nisam u Beogradu zimi. Tako da je moja logika možda specifična.
 
Da malo vratim diskusiju na temu:

Cene novogradnji po Lionu variraju izmedju 1.900 i 2.300 u zavisnosti od lokacije i projekta.
Kod Vuka niče sve i svašta i tu je cena od 2.300 do 2.600 za novogradnje ko voli život u kanjonu. Generalno i na jednoj i na drugoj lokaciji možete da dobijete oko 100evra popusta za veće kvadrature (80+).

Svuda jos uvek ima slobodnih stanova, čak i u novogradnjama iz 2018/19.

Staru gradnju ne komentarisem jer je tu situacija haoticna. Npr. imate i stan od 80 kvadrata, star 40 godina u izvornom stanju, sa plafonom 250cm na Lionu za koji neko trazi 200.000 i imate po istoj ceni stan od 90+ kvadrata kod Vuka u zgradi iz 2010, sa zasebnom garazom, i plafonima od 3m. Jedan je otisao odmah, drugi stoji godinu dana.

Fale veliki projekti. Depo jos nije objavio ni cene ni projekat. Milenijum na mestu Gosinog instituta bi trebao da krene na prolece.

Iznenadjen sam da jos ima mesta i po popularnijim novogradnjama po gradu - tipa Novi Dorcol i Kenedy Residence - ne pratim detaljno, ali bio sam ubedjen da je sve to odavno rasprodato...

I dalje je ogromna vecina kes kupaca, dodju i kupe ceo sprat kako mi je receno, ali fina je promena sto vise malo ko od novogradnji odbija kreditne kupce - cak i za manje projekte.
 
Kenedy Residence kako mi je rekao drug koji je bio građevinac na tom projektu je rasprodat. Ili možda kupi investitor sam od sebe pa tako opere pare koji put, pa onda proda pa još i zaradi.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=889777#p889777:2dqk0cfh je napisao(la):
moodboy » Pet Okt 15, 2021 12:17 pm[/url]":2dqk0cfh]Da malo vratim diskusiju na temu:

Cene novogradnji po Lionu variraju izmedju 1.900 i 2.300 u zavisnosti od lokacije i projekta.
Kod Vuka niče sve i svašta i tu je cena od 2.300 do 2.600 za novogradnje ko voli život u kanjonu. Generalno i na jednoj i na drugoj lokaciji možete da dobijete oko 100evra popusta za veće kvadrature (80+).

Svuda jos uvek ima slobodnih stanova, čak i u novogradnjama iz 2018/19.

Staru gradnju ne komentarisem jer je tu situacija haoticna. Npr. imate i stan od 80 kvadrata, star 40 godina u izvornom stanju, sa plafonom 250cm na Lionu za koji neko trazi 200.000 i imate po istoj ceni stan od 90+ kvadrata kod Vuka u zgradi iz 2010, sa zasebnom garazom, i plafonima od 3m. Jedan je otisao odmah, drugi stoji godinu dana.

Fale veliki projekti. Depo jos nije objavio ni cene ni projekat. Milenijum na mestu Gosinog instituta bi trebao da krene na prolece.

Iznenadjen sam da jos ima mesta i po popularnijim novogradnjama po gradu - tipa Novi Dorcol i Kenedy Residence - ne pratim detaljno, ali bio sam ubedjen da je sve to odavno rasprodato...

I dalje je ogromna vecina kes kupaca, dodju i kupe ceo sprat kako mi je receno, ali fina je promena sto vise malo ko od novogradnji odbija kreditne kupce - cak i za manje projekte.


Ne znam ni jednu novogradnju na Lionu koja je sa PDV ispod 2550 po kvadratu i to za prizemlja i lose strukture. Ne znam sta smatras za Lion doduse…

Ovo kod Vuka isto netacno, mnogo su vece cene bile. A taj stan koji si opisao od 90+ za 200 se mozda prodavao 2015 godine za te pare.

Zivim izmedju ta 2 kraja ( Crveni krst) pa odlicno znam skoro svaki stan i novu zgradu kako se krece sa cenom, jer sam i sam u poslu gradjevine.

Toliku kolicinu gluposti i neukosti sam ovde video da stvarno tema je postala besmislena. Jedno je sigurno u sta sam se uverio nazalost, da cene samo rastu i dalje. To je realnost, stanovi se prodaju bez problema i bez spustanja cena. Sve drugacije receno je cista laz i necija zelja da tom laznom izjavom utice na nesto. Ljudi sta da kazem trazili ste gledajte, cene idu u nedogled na gore i tako ce biti jos sigurno 2 godine
 
Pa eto, ako ne znas pitaj nije problem.
Milana Rakica - kod policijske stanice je 2.100 sa PDVom. Moze i za 2.000 i 2.050. Zavisi koliki stan uzimas.

Koste Abrasevica je 2.300 sa PDVom u izgradnji.

Bilo je do skoro jos stanova u Kopernikus panorami - otisli su za 1.800 i 1.900 plus pdv - sa ozbiljnim popustom za garazno mesto. Uzeo ga tip sa foruma.

2.100-2.200 je bio na uglu Radojke Lakic i Slobodanke Danke Savic - ali to jesu bila dva funkcionalna stana na visokom prizemlju - isto tako odlicna novogradnja.

Na vrhu Vojvode Bogdana kod Vuka jako lepa novogradnja 2.400 do 2.500 sa PDVom - zavisi koji stan. Pored nje zavrsena novogradnja - povuceni sprat sa velikom terasom i gratis ostavom je pre mesec dva bio 2.000 sa PDVom - zurilo mu se da proda.

Na sredini Vojvode Bogdana - preko puta Zapate - lux zgrada - pre par meseci je bio taj stan od 90kv za taj novac - otisao sutradan.

Mogao bih da ti dam ugovore i predloge ugovora, da mi je stalo. A mogao bi i da se izvinis…

Za Kenedy i Novi Dorcol moram da se ogradim. To je od prijatelja koji tamo trazi - podsetilo me je kad me je pogodio oglas za Ken. pre neki dan.
 
Sta mu dodje definicija starogradnje? Posto vidim da svako koristi taj termin po svojoj volji.
 
pravno gledano novogradnja je samo ono što kupuješ direktno od investitora, ali agenti uglavnom zgrade izgrađene u poslednjih 10 godina nazivaju novogradnjom (ili kada uviju to da ne slažu, onda kažu "novija gradnja")
 
Vrh