Šta je novo?

Cene nekretnina

Ha, ha najjeftinije malo sutra, ali ne vredi tebi govoriti, promaja iz showroom-a i hejt na bazi pohlepe radi svoje ha, ha ajde uživaj...a mi drugi ćemo i ove godine na našu najlepšu planinu sa dobijenim sertifikatom prve kategorije (u svakom smislu, a najviše zdravstvenom), u još većem broju. Moja prognoza je da će po novom Razvojnom projektu na Zlatibor doći bar 20-30 premijum hotela.
A već ih ima 3-4...
Ako Nemanja Vidić koji je iz tog kraja I raspolaze kapitalom od nekoliko desetina milion EUR zida standard zgrade, to ti dosta govori, jer zaista većina posetilaca Zlatibora su deca koja dođu u sportske kampove, studenti u Ratku Mitroviću I penzioneri, dakle ljudi sa vrlo limitiranim budzetima. Ja sam celu mladost I dobar deo rane poslovne karijere proveo po raznim događajima, kampovima, konfetencijama I simpozijumima na Zlatiboru I nikada u zivotu nisam potrosio više od 100 eur po boravku jer je koncept takav da je to mesto za siroke narodne mase. Ako imaš želju da potrošiš 200 eur po danu u hotelu sa spa centrom ne moraš čekati da se napravi auto put do Zlatibora, dođi u Fruške terme do kojih se iz BG stiže za manje od sat a iz NS kada napravite tunel za 15 minuta.
 
Konkretno taj prikazani deo na slici je već na oko 1800, tu je recimo Galensov RUJ projekat. Sa ove strane magistrale, odnosno u centru su cene već na 2000. Najskuplja ulica za obične Standard zgrade je iznad crkve, Svetogorska gde cene idu 2200-2800, i sve te uličice iznad jer je em blizu em u borovima. Ima i puno očuvanih kuća i lepo srećenih dvorišta pa ga zovu zlatiborsko dedinje. Naš proslavljeni fudbaler Nemanja Vidić je nekako na vrhu tog dela sagradio i rasprodao običnu (ali vizuelno lepu) zgradu po 2200. Što se tiče Premijuma (sadržaji kao što je spa&wellness, bazen, recepcija, restoran itd) visoki sutereni (pad terena pa su iznad zemlje) i prizemlja se mogu naći za oko 2400-2700, dok viši spratovi 2800-3700 a penthausi na vrhu 4000-5500.
Jeftinije možeš proći jedino na samom startu, što bi rekli pre zabodenog ašova...i važno je praviti razliku između onih "nacrtanih" spa zona u Standard zgradama kojima se neki investitori hvale a koje su od 50-200m2 što je naravno nedovoljno i ozbiljnih Spa sa preko 400-500m2


Evo malo da odmoriš dušu i telo...šta misliš gde se nalazi najboji SPA centar u Srbiji nominovan za svetsko prestižno priznanje World Spa Awards ;)

Okk...Vranjevina..Anžujska..
Nije ni tamo loše..
 

Niko nije komentarisao poslednje unose cena nekretnina, ja bih rekao da vidimo blagi rast, a na ovom sajtu vidimo i prosečnu cenu i od 3000eur/m2 prosečna kvadratura stana 66m2, 4000eur novogradnja, starogradnja 2600eur(jedna lepa i osetna razlika)...
 
I da dodao bih informacije i sa terena i odavde od kolega sa foruma, novogradnja se velikim delom kupuje i pre betoniranja temelja ili u slučaju BNV tokom prodajnog dana ode 90% stanova i Investitori ne spuštaju cenu ni manji ni veći, dok kod većih ne može ni da se promeni Kupoprodajni Ugovor ili Predugovor, dok kod manjih možda i mogu neke blage korekcije, kod starogradnje postoji moguće cenkanje to jest spuštanje cene eto do 10%....
 

Niko nije komentarisao poslednje unose cena nekretnina, ja bih rekao da vidimo blagi rast, a na ovom sajtu vidimo i prosečnu cenu i od 3000eur/m2 prosečna kvadratura stana 66m2, 4000eur novogradnja, starogradnja 2600eur(jedna lepa i osetna razlika)...
Evo ja da prokomentarisem statistiku sa city experta
2024-07-06 15_39_45-Cene nekretnina Beograd - Prosečna cena kvadrata _ City Expert Nekretnine ...png


Sta konkretno treba da komentarisemo na 59 unetih transakcija. Po toj logici ovo je lep pad prodaje od preko 2000% u odnosu na prosli april, i pak 1927% u ondosu na prethodni maj.
 
I to mislim da je 15 stanova u BNV koji su preko 4k ako sam dobro video, tako da je to barem potvrdilo moje i lično iskustvo sa BNV da su nepremium zgrade na prodajnom danu otprilike te cene...
I da promenimo temu sa kruga dvojke i Zlatibora 😉
 
BNV prodaje vec neko vreme na predugovor I to se ne vidi na registru cena nekretnina
 
April. Izvoli, pokloni se I pocni.
I tebi treba pomoc pri citanju, kanda :) Kao sto rekoh, pad prodaje od preko 2000% u odnosu na prosli april i pak 1927% u ondosu na prethodni maj.

Lepa interpretacija, zar ne? Vrlo slicna onoj Filipovoj, koji prvo tresne cene, pa posle kao i svi strucnjaci sa "lica mesta" objasni da je hteo da sazna cene BnV preko citi experta. Ko da vec nemamo dva sjajna sajta za tu rabotu.
 
Bahato kao i uvek, ali naravno i ovaj put netacni odgovori i tvrdnje.

Primera radi, za april 2024 je unet 1281 ugovor sto nije pad od 2000% vec rast od 18%

Pao si.

1720275982689.png
 
I tebi treba pomoc pri citanju, kanda :) Kao sto rekoh, pad prodaje od preko 2000% u odnosu na prosli april i pak 1927% u ondosu na prethodni maj.

Lepa interpretacija, zar ne? Vrlo slicna onoj Filipovoj, koji prvo tresne cene, pa posle kao i svi strucnjaci sa "lica mesta" objasni da je hteo da sazna cene BnV preko citi experta. Ko da vec nemamo dva sjajna sajta za tu rabotu.
Ok, ali šta si tačno hteo da kažeš, pao je promet ali kakav efekat to ima na cene? Jesu li cene pale kao posledica prometa? Kakve veze ima prva činjenica sa zaključkom? Jesu li cene BnV sa Cityexperta netačne?
 
Zar nismo već komentarisali april prošli ili pretprošli put? Nije se ništa novo desilo u četvrtak, uneti su svi ugovori.
 
Ma prave se nevesti :) Filip je lepo komentarisao cene na osnovu 59 unosa za Maj, a oni sad naprasno gledaju April. Ma Loleka i Boleka (Mrgud i Analiticar) je najbolje ignorisati. Al eto ja sam nekad dokon, pa im odgovorim. Pogresi covek...
 
Ako Nemanja Vidić koji je iz tog kraja I raspolaze kapitalom od nekoliko desetina milion EUR zida standard zgrade, to ti dosta govori, jer zaista većina posetilaca Zlatibora su deca koja dođu u sportske kampove, studenti u Ratku Mitroviću I penzioneri, dakle ljudi sa vrlo limitiranim budzetima. Ja sam celu mladost I dobar deo rane poslovne karijere proveo po raznim događajima, kampovima, konfetencijama I simpozijumima na Zlatiboru I nikada u zivotu nisam potrosio više od 100 eur po boravku jer je koncept takav da je to mesto za siroke narodne mase. Ako imaš želju da potrošiš 200 eur po danu u hotelu sa spa centrom ne moraš čekati da se napravi auto put do Zlatibora, dođi u Fruške terme do kojih se iz BG stiže za manje od sat a iz NS kada napravite tunel za 15 minuta.
Nema nigde u Srbiji trenutno celo neko mesto gde možeš toliko da potrošiš, da je baš neki džet-set u onom pravom smislu, kod nas je to od tačke do tačke, od hotela do hotela, ne znam što se time mučimo. Pa i kad se razvije po projektu donje cene će se svakako povećati ali gornje cene oko Golf terena i drugih sadržaja će definitivno otići u nebo. Fruške terme su stvarno dobre i mislim da ima prostora za bar još 5 takvih hotela/rizorta na F.Gori. To je sve brendirani Premijum i to će se svugde tako graditi od Zlatibora, Kopaonika, Vrnj.banje...mislim da je kod nas turizam na nekom početku i da ima ogroman potencijal da naraste 10 i više puta. Ja konkretno pišem o Zlatiboru ali cela zemlja nam ima ovaj potencijal i radujem se zaista napretku svih delova, konačno cilj je da se cela zemlja sredi i prolepša. I sve će to biti posle izgradnje autoputeva na do 1.5h od Beograda

Mislim da je Vidićev objekat veoma korektan ako ne i malo bolji u odnosu na neke u Standard klasi, a uživo je uklopljen u sredinu i uopšte ne izgleda loše, može se videti na https://nalps.rs/galerija/ ...baš me zanima šta mislite? E sad zašto nije išao na Premijum je pitanje (nije mene upoznao to je sigurno :cool:), ali mislim da je razlog zato što je bukvalno preko puta ulice kompleks titova vila koji ima bazene, spa&wellnes, restoran i sve druge sadržaje, pa je možda na taj način razmišljao, jer ovi koliko znam prihvataju goste sa strane
 
I da se nadovezem na nezaposlenost koja je pocela da ubrzava i koja kada ubrza to ide naglo.
Pogledajte prilog 204072
Recesija se očekuje krajem godine i brzo će da se desi čim FED počne da spušta kamatne stope. To neće da pomogne recesiji i čini se da će biti teža i veća nego prethodne zbog objektivnih (ratnih) okolnosti jer sav keš ide samo u rat - Ukrajina i Izrael. U svakom slučaju EU ostaje ozbiljno za US.
 
I tebi treba pomoc pri citanju, kanda :) Kao sto rekoh, pad prodaje od preko 2000% u odnosu na prosli april i pak 1927% u ondosu na prethodni maj.

Lepa interpretacija, zar ne? Vrlo slicna onoj Filipovoj, koji prvo tresne cene, pa posle kao i svi strucnjaci sa "lica mesta" objasni da je hteo da sazna cene BnV preko citi experta. Ko da vec nemamo dva sjajna sajta za tu rabotu.
Ok nisam trebao da iznosim ove podatke jer nisu relevantni sa tim malim brojem unosa, ali nešto malo oslikavaju, nadovezao sam se posle sa mojim i ličnim odlaskom i razgovoru sa prodajnom timom BNV(ovde sam i opisivao na sajtu vezano za zgradu Vizia, gde su u roku od dva dana prodali 2 stana za koja sam se raspitivao) kao i sa saznanjima u većim kompleksima i njihovom prodajom, kao i mogućnošću to jest nemogućnošću dogovora oko toga i njihovim procentom prodaje i pre same izgradnje i dobijanja gradjevinske dozvole...
 
Jedan interesantan podatak/iskustvo da podelim, a ima veze sa cenama nekretnina.
Bio sam u situaciji da kupim stan pre 20-ak godina i nakon
konsultovanja sa prijateljima jedan od njih (vispreniji) mi je rekao da
bi bilo bolje da kupim za te pare zlato i da uživam. Kvadrat je bio nešto oko 1000eur ako se sećam.
Skoro nešto razmišljam i preračunavam se ... da sam ga poslušao i kupio zlato
sećam se da je koštalo oko 11-12 hilj e/kg imao sam za jedno 5kg.
Sad posle 20-ak god. bi za to zlato mogao da uzmem preko 350hilj. eur i mogao kupiti 3 takva stana.
Sećam se da sam i računao da ću ako ga kupim i izdajem za 25 godina moći da kupim takav novi stan. Sad vidim
kolika je to šit priča i maltretiranje.

E nisam kupio ni stan a ni zlato (uložio sam u posao) a ovo pišem posle te vremenske distance .... samo da ljudi imaju u vidu
da su ljudi koji su tada pričali pozitivno o kupovini zlata ipak bili u pravu nasuprot
onih koji su favorizovali kupovinu stana kao mogućnost ostvarivanja nekog prihoda (a bilo ih je dosta takvih).
Ja sam radio kao magarac 20 godina ... ok je to, imam sada nešto
ali pokvario vid, pogubio živce ... nešto razmišljam možda je moglo i drugačije i da ponovo rezultat bude zadovoljavajući.
I da li je uopšte postojao ikakav rizik da sam doneo odluku da ga poslušam. Ovi što danas favorizuju zlato pričaju isto kao
i on pre 20 god. .... da rizik ne postoji.
 
Poslednja izmena:
Jedan interesantan podatak/iskustvo da podelim, a ima veze sa cenama nekretnina.
Bio sam u situaciji da kupim stan pre 20-ak godina i nakon
konsultovanja sa prijateljima jedan od njih (vispreniji) mi je rekao da
bi bilo bolje da kupim za te pare zlato i da uživam. Kvadrat je bio nešto oko 1000eur ako se sećam.
Skoro nešto razmišljam i preračunavam se ... da sam ga poslušao i kupio zlato
sećam se da je koštalo oko 11-12 hilj e/kg imao sam za jedno 5kg.
Sad posle 20-ak god. bi za to zlato mogao da uzmem preko 350hilj. eur i mogao kupiti 3 takva stana.
Sećam se da sam i računao da ću ako ga kupim i izdajem za 25 godina moći da kupim takav novi stan. Sad vidim
kolika je to šit priča.

E nisam kupio ni stan a ni zlato (uložio sam u posao) a ovo pišem posle te vremenske distance .... samo da ljudi imaju u vidu
da su ljudi koji su tada pričali pozitivno o kupovini zlata ipak bili u pravu nasuprot
onih koji su favorizovali kupovinu stana kao mogućnost ostvarivanja nekog prihoda (a bilo ih je dosta takvih).
Ja sam radio kao magarac 20 godina ... ok je to, imam sada nešto
ali pokvario vid, pogubio živce ... nešto razmišljam možda je moglo i drugačije i da ponovo rezultat bude zadovoljavajući.
Lako je biti general posle bitke. I šta si mogao i šta si trebao. No eto približava se slična prilika uskoro.
Moje je mišljenje da će kad kriza počne zlato odjednom da padne zbog toga što će ljudima trebati likvidnost i doći će do prodaje veće količine zlata. Posle će se zlato vratiti na svoje. E sad treba uhvatiti taj trenutak. Naravno ne treba na samom dnu (iako je najpoželjnije) ali da padne s ovih max vrednosti... I onda držati duže.
Iznajmiš sef u nekoj banci. Trošak ti je 100-200e godišnje za iznajmljivanje sefa i to je to. Posle prodaš i kraj.
 
Dobra logika, za stariju kuću sa imanjem, ali onda ponovo razmisljas o novcima za gradnju tvoje neke idealne kuce, pa onda dugogodisnji radovi itd... Prodju dragocene godine, a svasta se moze promeniti do tada i moze se to vreme i novci bolje iskoristiti, ja sam isto tako razmislajo i gledao i veoma rano sam odustao od toga(ja nisam za to suviše mi je to nekako sporo)...
Isti slučaj sam imao sa ženom(5god smo kao u potrazi za našim stanom za život)ja sam hteo kuću u lepom kompleksu https://masterinvest.rs/
ali zbog neizgradjene infrastrukture i buduce ekspanzije gradnje u tom delu, žena je presudila i ja sam odustao 😂 kupio sam stan, ne u samom centru NS-a, već u izgradnji na nekoj lokaciji poput NBG koja će za 2-2.5god biti poslovni centar NS-a, a pored su vrtići, škole, parkovi itd...Centar mi je na 5-10min kolima kao i posao.
Kupovina se desila nakon što mi je drugar iz BG-a rekao za taj kompleks u NS-u i pitao me šta mislim o njemu, ja sam tada prvi put i saznao za tu buducu gradnju i nakon dva dana razgovora sa ženom konačno presekli i uzeli, mogu ti reći odličan potez, jer me je već neka nervoza krenula hvatati oko pronalaska te nekretnine za porodični život(uvek je nešto falilo, da li lokacija, da li sama zgrada, cena, buduće renoviranje itd..)...
Ako nije tajna u kom naselju si uzeo?
 
Vrh