Šta je novo?

Cene nekretnina

Da li je neko bio na prodajnim danima ili zna kako se kreće okvirna cena za BNV, to jest BW DOLCE(ovde vidim da je prodajni dan 31.maja) i BW NOTA?
Po oglasima vidim da su ostali dvosobni od 68 i trosobni od 98 kvadrata. Cena se krece oko 4.7-5k zavisno od velicine i pogleda. Deluje sasvim OK, jedino sto treba cekati oko 4 godine do uknjizbe. Ali do tada vrednost ce verovatno skociti 50%.
 
Kada vam provalnik upadne u stan imate pravo da ga povredite. To pravo je čak šire postavljeno u našoj sudskoj praksi u odnosu na situaciju da vas neko napadne u parku ili ulici, što je razumljivo s obzirom na mesto napada (panika, iznenađenje, strah da će biti povređeni članovi porodice itd.). Međutim, nemate pravo da ga lišite života ako ste fizički dominantni, a razbojnik nenaoružan. Nemate pravo da mu pucate u leđa u trenutku kada on pokušava da pobegne iz stana. Nemate pravo da ga lišite života ako je očigledno da ste ga na neki način savladali i da je njegov napad prestao. Na sličan način je pravo na nužnu odbranu u sopstvenom domu postavljeno u svim zemljama sveta, uključujući i Ameriku za koju se pogrešno smatra da dozvoljava neograničeno pravo na odbranu na privatnom posedu.
Apsolutno sve što si napisao je netačno. Od prve do zadnje rečenice. Čuj ovo, nema pravo da mu puca u leđa. Care, nema prava da mu opali šamar.. Jesi svestan šta si napisao?
 
Po oglasima vidim da su ostali dvosobni od 68 i trosobni od 98 kvadrata. Cena se krece oko 4.7-5k zavisno od velicine i pogleda. Deluje sasvim OK, jedino sto treba cekati oko 4 godine do uknjizbe. Ali do tada vrednost ce verovatno skociti 50%.
Hvala. To pricas za ovu premium BW DOLCE, njoj ce tek sada neki prodajni dani, najavljen 31.05? BW Nota i ostale da kazem koje nisu premim to jest do prvog reda uz reku su jeftinije oko 4k?
 
Hvala. To pricas za ovu premium BW DOLCE, njoj ce tek sada neki prodajni dani, najavljen 31.05? BW Nota i ostale da kazem koje nisu premim to jest do prvog reda uz reku su jeftinije oko 4k?
Da, pricam za BW Dolce. Prvi prodajni dan (zadnji deo zgrade) je bio 17. maja, ali nije prodato 100% pa ponesto ima u oglasima. 31. Maja je drugi prodajni dan (prednji deo zgrade).
BW Nota me ne interesuje, kosta oko 3.8k ali to smatram besmislenom investicijom. Za te pare mozes da kupis maltene gotove stanove u Quartet zgradama od preprodavaca a ne da cekas 3 godine. Takodje, po meni daleko je bolja kupovina 4.8k u Dolce nego 3.8k u Nova. Jedini problem je sto u Dolce najmanji stan te kosta 300k+ (68 kvadrata).
 
Da, pricam za BW Dolce. Prvi prodajni dan (zadnji deo zgrade) je bio 17. maja, ali nije prodato 100% pa ponesto ima u oglasima. 31. Maja je drugi prodajni dan (prednji deo zgrade).
BW Nota me ne interesuje, kosta oko 3.8k ali to smatram besmislenom investicijom. Za te pare mozes da kupis maltene gotove stanove u Quartet zgradama od preprodavaca a ne da cekas 3 godine. Takodje, po meni daleko je bolja kupovina 4.8k u Dolce nego 3.8k u Nova. Jedini problem je sto u Dolce najmanji stan te kosta 300k+ (68 kvadrata).
Hvala za informacije. I da koliko sam trenutno sve sagledao i ja se slazem da je Nota besmislena investicija sa tom cenom, bolje onda malo skuplje a vec gotovo, jer 3 godine izdavanja je vec otprilike 40k. A Dolce je premium i da 300k , ozbiljna cifra za nepunih 70m2 i treba dodati jos i garazu i opremanje.... Svakako idem sledece nedelje sa agenticom konacno da se nadjem i da sve i uzivo vidim.
 
Pa govore da cene nece pasti, nego stagnirati ili cak rasti. Znaci to ih investitori i agencije za nekretnine placaju da pisu.
Zanimljivo. Znači uslov da nisi bot je da misliš da će cene pasti? Ili među ovima što misle da cene neće pasti ima i ovih "običnih" i botova, pa se oni na osnova nečega klasifikuju?
 
Pa evo na primer Dzo je prvih godinu dana bio normalan, pisao kako ce cene pasti 10% i da treba sacekati sa kupovinom. Onda su ga vrbovali, potplatili gratis smart home roletnama uz stan (one sto mogu preko mobilnog da se spustaju i podizu), i sada botuje, pise sve i svasta.
 
Pa evo na primer Dzo je prvih godinu dana bio normalan, pisao kako ce cene pasti 10% i da treba sacekati sa kupovinom. Onda su ga vrbovali, potplatili gratis smart home roletnama uz stan (one sto mogu preko mobilnog da se spustaju i podizu), i sada botuje, pise sve i svasta.
Ja sam pisao da će cene pasti jer su u NL pale. Očekivao sam i u Srbiji. To se nije desilo. I kupio sam. Ja sad ne kažem da će ni pasti ni porasti. Sad me baš briga. I da padnu i da porastu 300% ja stan NE PRODAJEM! Samo će se izdavati. Nominalna vrednost me uopšte ne interesuje!
Ako je to botovanje onda OK.
P.S. nisam dobio nikakav smart home system čak ni popust ni ništa. Ni dinara jednog.
Kupio sam stan koji po meni daje najbolju vrednost za moje pare u ovom trenutku. Meni je bilo važno da se može kupiti na rate i da mogu da dobijem povrat PDV-a. To sam sve uspeo. 7 rata bez kamate i na kraju imam povrat PDV-a od države. I vuk sit i ovce na broju.
 
Poslednja izmena:
Moj prvi komentar na forumu je da cene neće pasti i svi su me tad optužili da sam bot. Otad su cene samo porasle...

Ja glasam za to da se dozvoli samo Savi Savi da pise kako ce stanovi vredeti kao dzak krompira a da ce svi paliti parket da se greju, i Hristiani da prebrojava oglase po portalima. Moze po nekad i ccc/gambler da bacaju hejt na gastose.
 
Sve ok, meni je jedino sporan povrat PDV-a nekome ko je nerezident, ima nekoliko stanova, a nekretninu kupio za izdavanje na ženu/dete/koga god i oštetio budžet i poreske obveznike za 20-30K.
Koliko je moralno, pitanje je. A opet, zakon to dozvoljava i verovatno bi većina iskoristila.
 
Sve ok, meni je jedino sporan povrat PDV-a nekome ko je nerezident, ima nekoliko stanova, a nekretninu kupio za izdavanje na ženu/dete/koga god i oštetio budžet i poreske obveznike za 20-30K.
Koliko je moralno, pitanje je. A opet, zakon to dozvoljava i verovatno bi većina iskoristila.
Prvo ja NEMAM ni jednu nekretninu u Srbiji. Kupio sam na sebe i ja JESAM rezident. I dalje se vodim da živim kod roditelja. Ništa ja nikog nisam oštetio. Pročitaj lepo uslove za povrat PDV-a koji su dosta strogi i ja ispunjavam sve. Nema ni žena ništa na sebe a ni deca.
Zašto nije moralno. Ja sam državljanin Srbije isto kao i ti. Imam ličnu kartu, sve.
Čak mogu da kažem da ulažem i trošim u Srbiji više od prosečnog građanina!
 
Ja sam državljanin Srbije isto kao i ti. Imam ličnu kartu, sve.
Čak mogu da kažem da ulažem i trošim u Srbiji više od prosečnog građanina!
Godinama ne zivis ni prebivas u Srbiji.
I zato ces imati mali porez na stan koji si kupio. Sta mislis jel to fer?
Bukvalno si u istom nivou sa onima koji stvarno zive u Srbiji i ne zaradjuju holandsku platu.
Zakon jeste skandalozno napisan. Jel makar dolazis na svske izbore u Srbiji da ispunis svoju gradjansku duznost?
 
Vrh