Šta je novo?

Cene nekretnina

Mnogo se ljudi u ovoj temi opterecuju kako i koliko para drugi ljudi trose, koliko para traze za svoju nekretninu itd.
Realnost je da 90% istih bi isto postupali da imaju para ili nekretnine, ne znam cemu kukanje i opterecivanje.

Sistemski i drustveni problemi se ne resavaju na beobuild forumu vec u drzavnim institucijama / politici svakako.
 
Moje misljenje je da Gijoe pozove jos svojih drugara gastarbajtera da ih ubedjuje da ulazu, oni imaju pare, pa je realno s njima razmenjivati iskustva. Zaandam, Den Bosch, Breda, Maastricht, Enschede.. ima nasih i po manjim mestima. Ne moraju biti direktori, doktori, sigurno ima i masinbravara, sofera, vodoinstalatera, radnika obezbedjenja u diskoteci i sl. Ima li neki gastarbajterski forim vezan za investicije u matici Srbiji? Neke dobre ideje umesto guranja para u beton
 
Zasto se uvoze radnici? Verujem da za dovoljno veliku platu i kod nas moze da se nadje radnik za bilo koju delatnost? Ili slobodno trziste vazi samo za vlasnike firmi koju mogu da uvoze jeftinije radnike, ali ne vazi za narod koji bi recimo mogao da bez carina uvozi robu iz inostranstva? "Domacu" privredu treba stititi, a domace radnike ne treba stititi?
Zato što je cilj kapitalizma veća dobit, a ne manja, i zato što se zakoni prave tako da štite interese kapitalista i kriminalaca, a sistematski ukopavaju običnog čoveka.
 
Zato što je cilj kapitalizma veća dobit, a ne manja, i zato što se zakoni prave tako da štite interese kapitalista i kriminalaca, a sistematski ukopavaju običnog čoveka.
Kako Zakon stiti kriminalce?

"Kapitaliste" je u redu da stiti Zakon to je tako i predvidjeno u neoliberalnom kapitalizmu (to smo i hteli) ali mi nije jasan deo za kriminalce.
 
Kako Zakon stiti kriminalce?

"Kapitaliste" je u redu da stiti Zakon to je tako i predvidjeno u neoliberalnom kapitalizmu (to smo i hteli) ali mi nije jasan deo za kriminalce.
Kapitalisti su u nekom broju kod nas i kriminalci ili bivsi kriminalci, a i ti ih imas u svojoj ekipi.
 
Kako Zakon stiti kriminalce?

"Kapitaliste" je u redu da stiti Zakon to je tako i predvidjeno u neoliberalnom kapitalizmu (to smo i hteli) ali mi nije jasan deo za kriminalce.
Да покушам да објасним.
Закони се код нас праве тако да имају рупе, намерно. Те рупе су релативно мале и нису увек јасно видљиве, мада некад јесу и такве. Али кроз њих може да се провуче неко ко свесно ради криминалну радњу, уколико има неку подршку у власти, чак и локалној.
Други начин је да се направи законски нека правна могућност која кратко траје (закон се после промени), а доноси велику добит онима који знају за то. Овде могу некад да се окористе и "случајни пролазници".
Трећи начин је да закон отворено штити криминалце, нпр. кад вам провалник уадне у стан - немате право да га повредите.
Четврти начин је максимално отежавање легалног поступка добијања неких потврда, дозовола, итд, којима власт наводно покушава да спречи преварне радње. Међутим, то само поштеним људима компликује живот, а криминалци то свакако заобилазе на разне начине и тиме су у предности.
Има вероватно још, нисам правник, извините.
 
Poslednja izmena:
Kada vam provalnik upadne u stan imate pravo da ga povredite. To pravo je čak šire postavljeno u našoj sudskoj praksi u odnosu na situaciju da vas neko napadne u parku ili ulici, što je razumljivo s obzirom na mesto napada (panika, iznenađenje, strah da će biti povređeni članovi porodice itd.). Međutim, nemate pravo da ga lišite života ako ste fizički dominantni, a razbojnik nenaoružan. Nemate pravo da mu pucate u leđa u trenutku kada on pokušava da pobegne iz stana. Nemate pravo da ga lišite života ako je očigledno da ste ga na neki način savladali i da je njegov napad prestao. Na sličan način je pravo na nužnu odbranu u sopstvenom domu postavljeno u svim zemljama sveta, uključujući i Ameriku za koju se pogrešno smatra da dozvoljava neograničeno pravo na odbranu na privatnom posedu.
 
Kada vam provalnik upadne u stan imate pravo da ga povredite. To pravo je čak šire postavljeno u našoj sudskoj praksi u odnosu na situaciju da vas neko napadne u parku ili ulici, što je razumljivo s obzirom na mesto napada (panika, iznenađenje, strah da će biti povređeni članovi porodice itd.). Međutim, nemate pravo da ga lišite života ako ste fizički dominantni, a razbojnik nenaoružan. Nemate pravo da mu pucate u leđa u trenutku kada on pokušava da pobegne iz stana. Nemate pravo da ga lišite života ako je očigledno da ste ga na neki način savladali i da je njegov napad prestao. Na sličan način je pravo na nužnu odbranu u sopstvenom domu postavljeno u svim zemljama sveta, uključujući i Ameriku za koju se pogrešno smatra da dozvoljava neograničeno pravo na odbranu na privatnom posedu.
Нисам ни споменуо убиство, поготово не пуцање у леђа. Ваша реплика је некоректна и није од значаја за суштину дискусије, која је ионако оф-топик. Моја поента је да ћете на суду имати више проблема ако повредите провалника, него што ће он имати што вам је провалио.
 
Da li je neko bio na prodajnim danima ili zna kako se kreće okvirna cena za BNV, to jest BW DOLCE(ovde vidim da je prodajni dan 31.maja) i BW NOTA?
 
Нисам ни споменуо убиство, поготово не пуцање у леђа. Ваша реплика је некоректна и није од значаја за суштину дискусије, која је ионако оф-топик. Моја поента је да ћете на суду имати више проблема ако повредите провалника, него што ће он имати што вам је провалио.


Sry but vidi se da nisi pravnik. Neces imati nikakv problem na sudu ako povredis provalnika, izuzev ako to ucinis npr vatrenim oruzjem a on upao sa palicom ili nozem. To se zove prekoracanje nuzne samoodbrane.

Isto si i za ovo ostalo sto si pisao o rupama u zakonu dosta simplifikovao, razumeo na svoj ne pravnicki nacin, i samim tim samo delimicno u pravo a vise u krivu.
 
Sry but vidi se da nisi pravnik. Neces imati nikakv problem na sudu ako povredis provalnika, izuzev ako to ucinis npr vatrenim oruzjem a on upao sa palicom ili nozem. To se zove prekoracanje nuzne samoodbrane.

Isto si i za ovo ostalo sto si pisao o rupama u zakonu dosta simplifikovao, razumeo na svoj ne pravnicki nacin, i samim tim samo delimicno u pravo a vise u krivu.
Ако ТИ тако кажеш....
 
Bio sam skoro u Luštica Bayu a prošle u Porto Novom.
U Luštici kvadrat 7K u brdu a 14K prvi red do mora.
Jeste lepo ali ja ne vidim nikakav život tamo, ako nemaš auto (naročito Luštica) možeš da se slikaš (a nećemo voziti auta celoga života).
Drugo i sad je poluprazno, a šta bi radio tamo od oktobra do aprila ne znam, obesio bi se.

Edit: Isto važi i za PortoNovi, polumrtvo, nema ništa okolo a magistrala je 15min peške i moraš busem do HN nekoliko stanica do "civilizacije"
Nikakvi javni sadržaji, jedna Idea, nekoliko butika i kafića i to je to

Porto Montenegro je već druga priča, na 10min peške ima supermarketi, bioskop, ambulanta, stanica, pijaca, Tivat je ipak grad u kojem može da se živi cele godine.
 
Poslednja izmena:
Ova tvoja rečenica je jedan od pokazatelja onoga što ja govorim, a to je da si ti odsečen od Srbije i ne razumeš uslove života ovde uouopšte.
Ma nije nego troluje ovde i lupeta,
Cuj u holandiji zene ne rade dok dete ne krene u skolu lol
Msm to verovatno prolazi kod publike koja cita informer recimo ali ovde gde ima dosta ljudi koji su putovali i cak ziveli negde izvan svog sela mi taj koncept trolovanja bas i nije najjasniji...
 
Ko je vernik, moze da kupi i stanove osvestane od strane Srpske Pravoslavne Crkve :)
Mogli bi da naprave crkvicu unutar zgrade pored recepcije pa da se i pop placa preko infostana :)
 
Ma nije nego troluje ovde i lupeta,
Cuj u holandiji zene ne rade dok dete ne krene u skolu lol
Msm to verovatno prolazi kod publike koja cita informer recimo ali ovde gde ima dosta ljudi koji su putovali i cak ziveli negde izvan svog sela mi taj koncept trolovanja bas i nije najjasniji...
Mislim da ti treba da pročitaš šta pišem!
Pre svega u NL škola počinje u 4 ne u 7 kao u Srbiji. Ako misliš da nakon 16 godina života i rada ovde ne znam sistem holandski u dušu varaš se. Ali evo za Informer publiku da pročita.
1716459313522.png


Znači 40% i više žena nakon rođenja prvog deteta ili prestaje da radi ili radi part-time!! To ti je podatak sa zvaničnog sajta za statitstiku.
Još jedan podatak: 67% žena radi parttime a samo 18% muškaraca radi tako. Šta ti to govori?
1716459466758.png


To jednostavno ide iz samog sistema a to je da je vrtić i dnevni boravak toliko skupo da se NE isplati raditi! Znam da to zvuči neverovatno u Srbiji kad za vrtić da dete ide i to puno radno vreme plaćaš 50e ili 300 privatni. Holandija i Švajcarska su retke evropske zemlje gde je tako. I to se reflektuje na posao. Jednostavno NEMA računice, tačnije da kažem "profit" da žena radi i da plaćaš vrtić ili boravak za dvoje dece za puno radno vreme je 100-200e mesečno. A svi pod stresom, decu čuvaju Marokanke ili Turkinje...
U susednoj Belgiji nije tako tamo je isto vrtić oko 300-400 privatni. To je u NL 1 dan nedeljno dete da ide u vrtić!

Možeš da pogledaš oglase za posao za npr. "ženska" zanimanja - klinički centar Amsterdam, pa vidi oglase za medicinske sestre, svi oglasi su na 24h pa naviše. Zato što jedva uspeju da nađu žene koje hoće i 24h da rade nedeljno! Tako da čitaoče Informera prvo vidi specifičnosti sistema pa onda komentariši. Ja vrlo dobro znam i prednosti i mane i holandskog i srpskog. Možda neke male finese srpskog sam ispao iz "štosa" ali u globalu nisam pogrešio.
 
Ti si bas ubeđen da ovde niko nije bio u holandiji, živeo tamo ili zna ljude (a i žene koje su rađale) koji žive tamo i da smo svi sisali đerdapske turbine?

I dalje nastavljas ovde da praviš ljude budalama oblikujuci stvari kako bi se uklopile u agendu koju ovde širiš...
 
Ti si bas ubeđen da ovde niko nije bio u holandiji, živeo tamo ili zna ljude (a i žene koje su rađale) koji žive tamo i da smo svi sisali đerdapske turbine?

I dalje nastavljas ovde da praviš ljude budalama oblikujuci stvari kako bi se uklopile u agendu koju ovde širiš...
Ako tebi zvanični podaci ništa ne govore onda ok. Tu pomoći nema.
 
Kao slucajno si zaboravio da napises da je maternity leave samo 3 meseca al ok...
 
Kao slucajno si zaboravio da napises da je maternity leave samo 3 meseca al ok...
To je tačno. I opet posle toga žene prestaju da rade ili počinju da rade parttime. Čoveče ovo je skroz offtopic ali računice nema. 1500e je vrtić za 1 dete. Pa ti nađi računicu. I šta je 3 meseca? Dete tj beba još sisa. U Srbiji je godinu dana.
 
Evo holanđanke prosto zavide majkama u srbiji kako je ovde super, masovno pretrazuju sta im treba za radnu dozvolu...
 
Vrh