Šta je novo?

Cene nekretnina


Ludilo! Ovi stranci ce nam doci glave.

 
Zar nismo pre par stana razbucali tu priču o povećanju tražnje za kreditima? Uzima se manje kredita nego prošle godine.
 
Očekujem i kod nas u budućnosti ovakve scenarije i osnivanje takvih firmi koje će sa dobrim marketingom da prodaju po nižim cenama... Polako se usavršavaju Investitori sa Kupoprodajnim ugovorima o tekućem održavanju zgrade, a kada Investitori saznaju i budu znali da implementiraju i ovakav scenario kod nas. Ali ipak smo mi buntovniji narod(to jest brzo bi izašlo po vestima, tamo teško da ljudi znaju za takve situacije i prevare) mada kada sam uzimao neki kredit u banci ova se začudila što sam uzeo da čitam sve što mi je dala da potpišem, kaže pa to niko ne čita samo se potpiše gde se kaže...
Ovo sa shared ownership-om je tipičan američki ili engleski proizvod. Glupost neviđena. Kao što sam pričao već i u NL ima raznih gluposti oko hipoteka, samo klasičnu hipoteku uzeti i nikad nemaš glavobolje. I ono što možeš da si priuštiš. Cura u 22 godine uzima trosoban stan?! Pa kako da ne. Zagrizla je ne duplo već troduplo iznad svojih mogućnosti i sad joj đavo kriv.
Uzmeš max ali koji ti sam možeš da isplaćuješ i klasičan kredit. Nisu tu krive kompanije, krivi su ljudi što to uzimaju.
Ovo je isto i sa autom na lizing - kao tvoj je a nije tvoj. Isto američka glupost.
Možda sam ja previše konzervativan po tom pitanju ali klasične bankarske proizvode uzeti i nikad nemaš problema. NIKAD! I onoliko koliko možeš. Jer ako računica funkcioniše u najgorem scenariju, onda će uvek da funkcioniše.
 
@Boža M Za koliko mislite da odlazi? Nedelju dana?

 
@Boža M Za koliko mislite da odlazi? Nedelju dana?


Sve mi je ok u stanu osim ove improvizacije sa spavaćom sobom... Ipak, za tu lokaciju za stan u ovom stanju, verovatno vredi te pare.
 
To sto su ostavili pijane gibanicarske koljace (i to mahom koljace svog naroda) na cedilu moze da bude samo prednost, a ne mana.
US vojska je onda imala baš loš ukus i slabe obaveštajne podatke kada su izabrali takve likove za saradnike.

Edit:Ujaci su bili na drugoj strani, ne zaboravi. Oni su ti Draži?
 

Zakup skuplji za 5.6%, a cene pale za 4.3%.

"Stanarine rastu zbog manjka stambenog prostora u uslovima visokih troškova gradnje u kredita koji su zakočili građevinski sektor i potražnju spustivši cenu kvadrata", kaže članak.
 
Beograd nikad neće biti ispred primorskih destinacija što se tiče broja noćenja, ali može biti ispred drugih kontinentalnih gradova i prestonica u regionu ako poboljša turističku ponudu.

Trebamo se ugledati na druge istočnoevropske gradove kao što su Budimpešta, Varšava itd. koji su jako sredili svoje prestonice i napravili ih privlačnim za taj gradski turizam.
 
Nema je, jer i nije ispred. Mozda jednog dana bude. Mozda.
Evo ovde je prvi po makar jednom noćenju.
Uz sve Ruse Kineze Turke itd sa 1.6M stanovnika manje više je na nivou jednog Zg od 800K i Ljubljane od 600K (izuzimam Dbv koji je priča za sebe)
 

Prilozi

  • 1712132922485.jpeg
    1712132922485.jpeg
    82,5 KB · Pregleda: 49
Preteruješ. Ko zna šta će biti narednih 10god taj je multimilijarder. Sa drugim delom se slažem samo što ja nikada nisam za max do poslednjeg dinara opterećenje plate.
Ako je neko na početku karijere, ima veru u sebe i svoje mogućnosti, zna da će mu prihodi rasti, zašto da se ne zaduži na max. Samo hrabro mladi ljudi, ne slušajte ove forumske babe narikače. Ne mislim na tebe markis...
 
Evo ovde je prvi po makar jednom noćenju.
Uz sve Ruse Kineze Turke itd sa 1.6M stanovnika manje više je na nivou jednog Zg od 800K i Ljubljane od 600K (izuzimam Dbv koji je priča za sebe)

Bolji hoteli i konferencijski kapaciteti bi mogli značajno povećati ovu cifru za par godina. Renoviranje Sava centra je korak u pravom smeru.
 
Nije problem u temperamentu (temperamentni su i Italijani, Spanci, Grci, Hrvati iz Dalmacije, jug Francuske.....), nego u mazohizmu i samoubilackom razmisljanju, te u verovanju u nekakvu ''kosmicku pravdu'' i ostale nebuloze.
Misliš na Dalmatince? Ima i onih koji se bore za republiku Dalmaciju. Drugačije pričaju i drugačije su kulture.
Pre rata su bili sirotinja, bez infrastrukture i ičega, a vidi ih sad, najskuplji turizam u Evropi.
 
Bolji hoteli i konferencijski kapaciteti bi mogli značajno povećati ovu cifru za par godina. Renoviranje Sava centra je korak u pravom smeru.
Expo, videćemo cene rente u periodu Expa, verujem da će se u tom periodu to odraziti i na cenu nekretnina da će malo skočiti.
Kada ljudi budu videli za koliko se tada izdaje, stan na dan, pa i mesečne, poželeće da u to ulažu...Domino efekat da kažem.
U Novom Sadu ljudi zbog Exita koji traje oko 5 dana, zarade 2 prosečne mesečne kirije.
 
Misliš na Dalmatince? Ima i onih koji se bore za republiku Dalmaciju. Drugačije pričaju i drugačije su kulture.
Pre rata su bili sirotinja, bez infrastrukture i ičega, a vidi ih sad, najskuplji turizam u Evropi.
Vatikan in napump'o parama, da budu bedem protiv svega srBskog i ruZkog.
 
Expo, videćemo cene rente u periodu Expa, verujem da će se u tom periodu to odraziti i na cenu nekretnina da će malo skočiti.
Kada ljudi budu videli za koliko se tada izdaje, stan na dan, pa i mesečne, poželeće da u to ulažu...Domino efekat da kažem.
U Novom Sadu ljudi zbog Exita koji traje oko 5 dana, zarade 2 prosečne mesečne kirije.

To razvijanje Surčina kao lokacije možda zapravo obori cenu u drugim delovima grada jer će biti dosta stanogradnje (država sama će napraviti 1500), mada ja sam skeptičan znajući kako to sad izgleda. Sve od Ledina nadalje je divljina, da li država to može da dovede u red do Ekspa, sumnjam.
 
Ako je neko na početku karijere, ima veru u sebe i svoje mogućnosti, zna da će mu prihodi rasti, zašto da se ne zaduži na max. Samo hrabro mladi ljudi, ne slušajte ove forumske babe narikače. Ne mislim na tebe markis...
Bolje reci kako jeste nego nekog upropastiti sa FOMO. Video sam šta se dešavalo ljudima sa velikim kreditima kada se dogode neočekivane stvari. Ti verovatno nisi, zato tako i pričaš.
 
zato i kazem, koliko god da je suludo, daleko od tih stanova iz paviljona...
 
Vrh