Šta je novo?

Cene nekretnina


Navali narode, još malo pa nestalo

Uroš Jovanović smatra da je sad idealno vreme za kupovinu stana na Ledinama :)
Ledine u ozbiljnoj konkurenciji sa Borčom u estetici. Rupčage i jedno u drugo i nemojte mi samo o tome ima ovo ima ono, sve blizu. To su sklepana, neplanirana naselja u koja su nagurali komercijalni sadržaj zbog broja ljudi i lokacije(firme, trgovine). Kada prođeš kroz ta naselja prosto vidiš koliko su ružna. Ono, baš su gadna.
 
Ledine u ozbiljnoj konkurenciji sa Borčom u estetici. Rupčage i jedno u drugo i nemojte mi samo o tome ima ovo ima ono, sve blizu. To su sklepana, neplanirana naselja u koja su nagurali komercijalni sadržaj zbog broja ljudi i lokacije(firme, trgovine). Kada prođeš kroz ta naselja prosto vidiš koliko su ružna. Ono, baš su gadna.
Koja naselja su lepa?
 
Upravo tako, ja ih ne bi primao.
Ko treba da makne Putlera? valjda opozicija tamo i ovi što su pobegli, nećemo ja i ti i mi na forumu da idemo u Rusiju pa da im rešavamo probleme inače će da čekaju još 20godina da izumre. Da nismo 2000.izašli svi na ulice Sloba bi sedeo i danas.
Sad što mi izabrasmo još grđe posle, e to je naš problem 😃
Al da ne idem u offtopic.
Pa je po tebi sad najbolja opcija da oteramo ove ljude koji samo zele da rade i zarade? Ma meni je drago ako je neko programer, inzinjer, vrhunski faramceut, vrhunski strucnjak u svojoj struci, pa od toga kupi stan. Da stvarno nekretnine uzimaju samo ljudi koji su posteno zaradili, ja ne bih imao problem. Slegao bih ramenima, shvatio bih da sam druga liga, spakovao se i polako krenuo ka Pancevu. Mislim da zivimo u kleptokratiji i na povrsini je uglavnom sljam, to je ono sto me nervira. Ljudi koji su zavrsili fakultete gledaju Sunnvile i Jajince u najboljem slucaju, a i to nije jeftino.

Beli Rusi su osmislili izgled starog Bg, bili su profesori u skolama i na fakultetima... Tako da koliko god da mi mozda trenutno komplikuju kupovinu stana, ne mogu da usktratim gostoprimstvo Rusima/Ukrajincima koji su dosli kod nas. Da ne kazem, imali smo i mnogo grdje migrante, pa smo preziveli. A mislim da su i ovi samo u prolazu...
 
Drugo mi nikada nećemo zatvoriti poglavlja 23 i 24 pravosuđe i javnu upravu. Šta mislite koji je stranac lud da ulaže pa da čeka papirologiju ili da se parniči sa nekim 10 godina jer eto, tako nam se može.
Neki pevač lupa kola pijan bez dozvole i nikom ništa, onaj ubio pevačicu na nasipu, nema dokaza pa poništeno suđenje, sin vlasnika televizije zgazio dete na prelazu, dobio nanogicu, itd itd. Krasna država za investiranje.
Mnogo nade polažeš u EU, izguglaj samo Tomislav Horvatinčić, vidi koliko je ljudi pobio i kakav je tretman imao.
Stockholm was the city with the most expensive apartments in Sweden in 2023. An apartment in Stockholm cost approximately 7,350 euros per square meter.
Šta znaju oni... Pera je na izvoru informacija u Ikeji na Bubanj potoku.
 
Pa je po tebi sad najbolja opcija da oteramo ove ljude koji samo zele da rade i zarade? Ma meni je drago ako je neko programer, inzinjer, vrhunski faramceut, vrhunski strucnjak u svojoj struci, pa od toga kupi stan. Da stvarno nekretnine uzimaju samo ljudi koji su posteno zaradili, ja ne bih imao problem. Slegao bih ramenima, shvatio bih da sam druga liga, spakovao se i polako krenuo ka Pancevu. Mislim da zivimo u kleptokratiji i na povrsini je uglavnom sljam, to je ono sto me nervira. Ljudi koji su zavrsili fakultete gledaju Sunnvile i Jajince u najboljem slucaju, a i to nije jeftino.

Beli Rusi su osmislili izgled starog Bg, bili su profesori u skolama i na fakultetima... Tako da koliko god da mi mozda trenutno komplikuju kupovinu stana, ne mogu da usktratim gostoprimstvo Rusima/Ukrajincima koji su dosli kod nas. Da ne kazem, imali smo i mnogo grdje migrante, pa smo preziveli. A mislim da su i ovi samo u prolazu...
Beli Rusi su bili doktori, naučnici, inžinjeri, arhitekte, baletski umetnici itd i digli su nivo Jugoslavije (i ne samo Juge već i drugih država) 1930tih.
Ovi danas nisu tih profesija (te je već zapad odvukao), ne kažem da nema i takvih, ali 90% su IT, i došli su da nesmetano lapaju lovu od posla a dobrobit Srbije ih ne zanima. Doduše možda je i država nezainteresovana da uposli takve - ako ih ima.
Edit: niko nije rekao da se proteraju nego da se uvede striktnija kontrola ulaska i vizni režim režim (isto i za kineze i turke da ne bude da sam rusofob) dobijanje boravišta uz iste uslove kao i nama kada pokušavamo u EU a državljanstvo posle 5-10g kao u većini civilizovanih zemalja. Nismo ni mi banana republika i protočni bojler za EU
 
Poslednja izmena:
Тако је! Протерати зле руске инжењере, дизајнере, архитекте и додатно им закомпликовати већ компликовану бирократију овде!

Зато шиптарима, турцима и бснгладешанима дајемо на мајке ми све папире, права и повластице као да су спски држављани јер хоћемо брже боље јаче да нам возе народ у бусевима у супротним смеровима, да нам неквалитетно граде зграде и да нам ваљају гудру!
 
Doduše možda je i država nezainteresovana da uposli takve - ako ih ima.
Apsolutno je drzava nezainteresovana da uposli takve. "Drzava" je bila vise zainteresovana da zadrzava neke druge migrante, ako im se baci neki dolar sa zapada. Posao je drzave da pazi da li neko placa porez ili ne, jer ne mozemo da generalizujemo, neki brinu za dobrobit zajednice, neki ne... Uglavnom, da ne idemo u dalji off topic, mislim da ce jako mali procenat ostati u zemlji kada se situacija smiri.
 
Mnogo nade polažeš u EU, izguglaj samo Tomislav Horvatinčić, vidi koliko je ljudi pobio i kakav je tretman imao.

Šta znaju oni... Pera je na izvoru informacija u Ikeji na Bubanj potoku.
Pusti ti Hrvatsku koja je već u EU, vrati se na rušenja u Hercegovačkoj, davljenja, Jovanjicu, pa Banjsku, krimose, i milion drugih slučajeva..
Uostalom valjda ta poglavlja postoje da bi postali uredjena i civilizovana zemlja, ne za EU nego sebe radi.
Vlasti ne odgovara jer ne bi mogli da nastave sa bezakonjem.
Ako je nekome dobro i ovako, nikom ništa.
 
Ima li neko osećaj da su oglašene cene zapravo još porasle u odnosu na pre 6 meseci? Ili je to do mene? :)

Znam da promet pokazuje stagnaciju cena, ali mi se čini da se cene dodatno dižu na oglasima...
 
Ledine u ozbiljnoj konkurenciji sa Borčom u estetici. Rupčage i jedno u drugo i nemojte mi samo o tome ima ovo ima ono, sve blizu. To su sklepana, neplanirana naselja u koja su nagurali komercijalni sadržaj zbog broja ljudi i lokacije(firme, trgovine). Kada prođeš kroz ta naselja prosto vidiš koliko su ružna. Ono, baš su gadna.
Zato je Jakovo bolji izbor
 
Ima li neko osećaj da su oglašene cene zapravo još porasle u odnosu na pre 6 meseci? Ili je to do mene? :)

Znam da promet pokazuje stagnaciju cena, ali mi se čini da se cene dodatno dižu na oglasima...
I meni se cini tako i gomila oglasa se ponavlja iz meseca u mesec. A opet katastar pokazuje drugacije stanje.
 
Ima li neko osećaj da su oglašene cene zapravo još porasle u odnosu na pre 6 meseci? Ili je to do mene? :)

Znam da promet pokazuje stagnaciju cena, ali mi se čini da se cene dodatno dižu na oglasima...
Iskreno ja povremeno pogledam samo Blok 65 i tu i ja primecujem da su malo porasle cene na oglasima, gledam samo putem 4zida i to veoma površno kako bih bio upućen o trenutnoj situaciji, eventualno udjem na oglas gde je jeftiniji od ostalih i vidim da se radi o prizemlju ili 1 sprat, par oglasa koje sam pratio i primetio sa visokom cenom su i podigli jos cene....
 
Vidi, nisam ja hejter, pa da zelim Srbiji lose. Al kao sto rekoh, na osnovu vidjenog, ne mirise mi na dobro.

Ja vidim jos veca raslojavanja, ovi sto su se obogatili na foru bice jos bogatiji, siromasnima ce i ono malo crkavice pojesti inflacija. Za razliku od ozbiljnih zemalja, gde su bogati inovatori, vlasnici sredstava za proizvodnju, vrhunski talenti u svojim oblastima...itd, ljudi koji ipak doprinose drustvu svojim radom. Kod nas ce ta elita biti mnogo mracnija, dileri veci i manji, sverceri, ljudi kojima je jedini kvalitet sto su 'bliski vrhu'. Kako ce oni da doprinesu? Cast izuzecima, da me vradovic ne shvati pogresno, on samo hoce da napumpa balon u koji je ulozio :) al ne shvata da dzabe lozi narod, krupnija riba ulaze...

Kao sto rekoh, moze u Bg na H2O da gdp bude i 200k, al kakve to ima veze s nama?
Raslojavanja ce biti, to je odlika drzava koje su u kapitalistickom uredjenju. To je neminovno, nismo mi Svedska. Mi smo bili socijalisticka drzava, pa smo presli na trzisnu privredu, to je rezultat.

I u Srbiju su inovatori bogati, kao i talentovani klinci, problem je sto ih ima bas bas malo. Kad kazem malo, ne mislim da ima malo talentovanih, naprotiv, nego ima malo onih KOJI TALENAT UMEJU DA UNOVČE. To zahteva talenat u nekim drugim oblastima, koje mnogi ne razviju. I to se menja.
A i ambijent je bio bas los za talente, od 2000. na ovamo se popravlja. Za 20 godina ce verovatno biti mnogo bolji, ali i konkurencija veca. Po meni, ako si ozbiljno talentovan u nekoj oblasti, ovaj sistem ti pruza vise jer je poreski sistem labav, kontrola mala ili nikakva, a konkurencija smesna.

Kriminalaca i prevaranata koji su se obogatili ima svuda, samo ih poreski sistem u Francuskoj ili Španiji vrlo brzo primora da se 'korporativizuju'. A ovde postanu ministri i direktori

AKo 'BDP per Capita' u BGH2O bude 200k, onda kao talentovan i preduzimljiv imas ekipu kojoj imas da ponudis uslugu ili proizvod, tako da itekako ima veze s nama, ako smo preduzimljivi i talentovani ( plus gladni )😉
 
Poslednja izmena:
Ovo bi bilo idealno za Srbiju, da Rusi i Ukrajinci dolaze u srpska sela, a ne u velike gradove.
Ti bi bio bingo, jack pot, sedmica na lotou.
Tako bi mogli da primimo koliko god treba, i milion bi bilo sasvim OK.

Upravo se to i desava, slabije platezni kupuju seoske kuce od 25k-100k. Ima ih bas dosta po selimo oko Barajeva, Sopota, Mladenovca, Arandjelovca, Smedereva. Bingo bi bio kad bi hteli istočnu Srbiju koja je maltene prazna.
Ovi sto imaju veci budzet idu u gradove.
 
A kako se to misli da turizam raste a da se ne grade kreveti, odnosno apartmani i zgrade. Svi se hvataju tih 400x400m u centru, ali upravo jer i sami žele u taj centar. Tu i žele da kupe apartmane, i na kraju krajeva bolje je da se malo ode u visinu nego da se širi na uštrb drveća i šume. Postoji i projekat sređivanja fasada koji će da uravnoteži, odnosno ulepša sam centar.
Rast je stvarno ogroman, Zlatiboru koji prednjači čak 70% više noćenja u odnosu na prethodnu godinu! Broj stranaca stalno raste, grade se i približavaju autoputevi, aerodromi, novi sadržaji koji će sve to da promene u nešto još lepše na svetskom nivou. Hvala Bogu pa čist vazduh, prirodu i vodu imaju u izobilju a ovo malo što čovek sagradi neće moći to da umanji, to je sigurno. Samo se treba malo više otrgnuti od onog "lokacija i centar", što naročito zbunjuje naše kupce

Labude moj, nije 1865. godina, 21. vek. Od tada su razvijene discipline i pojmovi koje se zovu urbanizam, humanizam, odrzivi razvoj, kanalizacija, ulica sa trotoarom, zelena površina... Da ne sirimo temu
 
Poslednja izmena:

Milić Đoković misli da je nekretnina najbolja investicija u istoriji svemira, i zato prema savetima Uroša Jovanovića, najbolje vreme za kupovinu stana na Ledinama je juče :)

Ovih dana izgleda počela nova serija promotivnih tekstova ovih što im život zavisi od kupovine stanova
 
A kako se to misli da turizam raste a da se ne grade kreveti, odnosno apartmani i zgrade. Svi se hvataju tih 400x400m u centru, ali upravo jer i sami žele u taj centar. Tu i žele da kupe apartmane, i na kraju krajeva bolje je da se malo ode u visinu nego da se širi na uštrb drveća i šume. Postoji i projekat sređivanja fasada koji će da uravnoteži, odnosno ulepša sam centar.
Rast je stvarno ogroman, Zlatiboru koji prednjači čak 70% više noćenja u odnosu na prethodnu godinu! Broj stranaca stalno raste, grade se i približavaju autoputevi, aerodromi, novi sadržaji koji će sve to da promene u nešto još lepše na svetskom nivou. Hvala Bogu pa čist vazduh, prirodu i vodu imaju u izobilju a ovo malo što čovek sagradi neće moći to da umanji, to je sigurno. Samo se treba malo više otrgnuti od onog "lokacija i centar", što naročito zbunjuje naše kupce
Uzimajte stanove u Užicu, Zlatibor se polako spaja sa Čajetinom. Čekamo još da se spoji Čajetina sa Užicem, a onda je nebo granica.
 
Ledine u ozbiljnoj konkurenciji sa Borčom u estetici. Rupčage i jedno u drugo i nemojte mi samo o tome ima ovo ima ono, sve blizu. To su sklepana, neplanirana naselja u koja su nagurali komercijalni sadržaj zbog broja ljudi i lokacije(firme, trgovine). Kada prođeš kroz ta naselja prosto vidiš koliko su ružna. Ono, baš su gadna.
Juce sam bio u Kotezu. Ne znam, ali izmedju Zemun Polja i Koteza je mrtva trka kad je sivilo u pitanju. Plus gomila garagana i krs auta kojima je izvadjena dusa.
Urosu Jovanovicu reba zalepiti na celo "Zaje*******ao sam se i kupio sam stan u Ledinama/Borci/Kotezu/Zemun Polju/Resniku" :)
 
Vrh