Šta je novo?

Cene nekretnina

"Govoreći o stambenom bloku koji će se graditi, odnosno o stanovima koji će ostati kasnije, Vučić je naveo da je plan da se dodele određenoj grupi građana po povoljnim cenama.

"Videćemo ko će živeti u tim stanovima, da li lekari, ili mladi, ili ljudi koji se vraćaju iz inostranstva."

Ja bih voleo da Vucic licno dodeli stanove vradovicu i dziajdzojcu pa da nam se konacno vrate i uzivaju u zivotu u Srbiji u usponu.
 
krenula kampanja za Mirijevo
Sto reci, nekretninama na trasi metroa ce da skoce cene, sad smo sto posto sigurni da ce cene nastaviti da rastu:

Milić Đoković, procenitelj i stručnjak za nekretnine otkrio je nekoliko lokacija u Beogradu koje su sada najisplativije za kupovinu nekretnine, piše Blic.

"Nekretninu u Beogradu trenutno se najviše isplati kupovati na trasi metroa..."
 
"Govoreći o stambenom bloku koji će se graditi, odnosno o stanovima koji će ostati kasnije, Vučić je naveo da je plan da se dodele određenoj grupi građana po povoljnim cenama.

"Videćemo ko će živeti u tim stanovima, da li lekari, ili mladi, ili ljudi koji se vraćaju iz inostranstva."

Ja bih voleo da Vucic licno dodeli stanove vradovicu i dziajdzojcu pa da nam se konacno vrate i uzivaju u zivotu u Srbiji u usponu.
Ne treba povratnici kupuju sami :) Mozda treba da dodjes na neki meetup pa da cujes price iz prve ruke.
IMG_3583.png


Sto bi rekao Sinisa
IMG_3585.jpeg


Sad ako prisiju investicioni rejting to je to odose nekretnine to the moon.
 
Samo Galensova novogradnja na Zvezdari vuce preko 100 kredita, a ljudi su tek poceli da dizu kredite od pocetka godine, retko ko ranije. Jos nije useljeno, poceli sa radovima i prodajom sredinom 2020. Kvadrat je tamo bio oko 1600e pa na vise u zavisnosti od sprata, sada preprodavci traze 2800 pa i 3000. Pitanje je koliko ljudi uzima kredite za ove nove, sumanute cene kvadrata.
 
Samo Galensova novogradnja na Zvezdari vuce preko 100 kredita, a ljudi su tek poceli da dizu kredite od pocetka godine, retko ko ranije. Jos nije useljeno, poceli sa radovima i prodajom sredinom 2020. Kvadrat je tamo bio oko 1600e pa na vise u zavisnosti od sprata, sada preprodavci traze 2800 pa i 3000. Pitanje je koliko ljudi uzima kredite za ove nove, sumanute cene kvadrata.

I Lastavice, Residence 7+, Vrtovi Ceraka prva faza su skoro udarili 80% od ovih većih zgrada. Sigurno ima još dosta što nam ne pada na pamet.

Ovo što se trenutno prodaje možda nije jako kao što je bilo 2021-2022, ali ide polako. Evo npr. gledam Merinovu Silvu na Vidikovcu, zaista su dosta već prodali s obzirom da je rok izgradnje 2026. A tu je cena oko 2600-2900 + 16-19k parking.
 
"Govoreći o stambenom bloku koji će se graditi, odnosno o stanovima koji će ostati kasnije, Vučić je naveo da je plan da se dodele određenoj grupi građana po povoljnim cenama.

"Videćemo ko će živeti u tim stanovima, da li lekari, ili mladi, ili ljudi koji se vraćaju iz inostranstva."

Ja bih voleo da Vucic licno dodeli stanove vradovicu i dziajdzojcu pa da nam se konacno vrate i uzivaju u zivotu u Srbiji u usponu.
Stanovi se grade za SNS sendvičare, a te privilegovane cene će biti žestoko naplaćene kroz korupciju.
 
Stanovi se grade za SNS sendvičare, a te privilegovane cene će biti žestoko naplaćene kroz korupciju.
Ajde prošetajte ispred već izgrađenih kompleksa tipa - Voždove Kapije, WellPort, Elixir Garden, Minel, BW, itd... I sedite ispred pola sata i gledajte ko su ti ljudi. Da li vam svi izgledaju kao "sendvičari" ili kao "Velja Nevolja"... Meni lično izgledaju kao klasična srednja klasa u svakom gradu na Zapadu. Pogledajte kola, odeću, priču, itd... Da li ima i ovih što su kupili iz korupcije - sigurno da. Ali da su svi stanovi iz tih tokova mogu sigurno da potvrdim da nije to.
Pola sata posedite na klupici ispred garaža, pored dečijeg igrališta, čućete priče roditelja, sve... Obični normalni ljudi. Ovih "sendvičara" ili "Velja Nevolja" ima možda +/-5%.... Ali ima ih svuda u svim državama. Glavno je da je većina srednja klasa.
 
Ne znaš ti ko kupuje, a ko iznajmljuje.

Mnogo stanova se u novogradnjama kupuje da bi se izdavalo, pogotovo manji stanovi. To koga vidiš u obližnjem parku ti ništa ne govori o profilu kupaca u nekoj zgradi/kompleksu.
 
Ne znaš ti ko kupuje, a ko iznajmljuje.

Mnogo stanova se u novogradnjama kupuje da bi se izdavalo, pogotovo manji stanovi. To koga vidiš u obližnjem parku ti ništa ne govori o profilu kupaca u nekoj zgradi/kompleksu.
Tačno da se ne zna ko kupuje a ko rentira. Ali nemoguće je da su svi stanovi kupljeni za rent. Realno je da se rentira 30-40%. Opet je većina ljudi koji tu žive. Pa ali barem je kod nas lako ući u razgovor i pitati.
 
Tačno da se ne zna ko kupuje a ko rentira. Ali nemoguće je da su svi stanovi kupljeni za rent. Realno je da se rentira 30-40%. Opet je većina ljudi koji tu žive. Pa ali barem je kod nas lako ući u razgovor i pitati.

Poslednji put kad sam bio u BW, bio sam poslom u stanu jednog lokalnog "biznismena" koji je pretvorio isti u kancelariju, i odatle organizuje gradnju mini hidroelektrana. Jako pošten čovek, stekao sve sa svoji' 10 prsta :)

Klasična srednja klasa.
 
Poslednji put kad sam bio u BW, bio sam poslom u stanu jednog lokalnog "biznismena" koji je pretvorio isti u kancelariju, i odatle organizuje gradnju mini hidroelektrana. Jako pošten čovek, stekao sve sa svoji' 10 prsta :)

Klasična srednja klasa.
Ja prolazim često pored Kennedy Residence, pošto živim blizu tu, šetam se sa decom redovno. Nikad ne možeš da znaš, ali mi ljudi koji žive tu stvarno deluju kao neka ta nazovimo srednja klasa. Jedino što me čudi je što mi deluje nekako praznije nego što bi trebalo...
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: mzo
Ajde prošetajte ispred već izgrađenih kompleksa tipa - Voždove Kapije, WellPort, Elixir Garden, Minel, BW, itd... I sedite ispred pola sata i gledajte ko su ti ljudi. Da li vam svi izgledaju kao "sendvičari" ili kao "Velja Nevolja"... Meni lično izgledaju kao klasična srednja klasa u svakom gradu na Zapadu. Pogledajte kola, odeću, priču, itd... Da li ima i ovih što su kupili iz korupcije - sigurno da. Ali da su svi stanovi iz tih tokova mogu sigurno da potvrdim da nije to.
Pola sata posedite na klupici ispred garaža, pored dečijeg igrališta, čućete priče roditelja, sve... Obični normalni ljudi. Ovih "sendvičara" ili "Velja Nevolja" ima možda +/-5%.... Ali ima ih svuda u svim državama. Glavno je da je većina srednja klasa.
Mislim da nisi razumeo.

,,Govoreći o stambenom bloku koji će se graditi, odnosno o stanovima koji će ostati kasnije, Vučić je naveo da je plan da se dodele određenoj grupi građana po povoljnim cenama.

"Videćemo ko će živeti u tim stanovima, da li lekari, ili mladi, ili ljudi koji se vraćaju iz inostranstva."

Te privilegovane cene neće dobijati bilo ko, već će se žestoko plaćati kroz korupciju.
 

Javni dug Srbije na kraju marta iznosio 47,7 odsto BDP-a​

Javni dug Srbije na kraju marta ove godine iznosio je oko 36,34 milijarde evra.

To je 47,7 odsto bruto domaćeg proizvoda (BDP), objavilo je danas Ministarstvo finansija.

Na kraju februara javni dug je bio 36,42 milijardi evra, odnosno 47,8 odsto BDP.

Javni dug Srbije je na kraju 2023. bio 36,15 milijardi evra, iliti 52 odsto BDP.
 
Ne znaš ti ko kupuje, a ko iznajmljuje.

Mnogo stanova se u novogradnjama kupuje da bi se izdavalo, pogotovo manji stanovi. To koga vidiš u obližnjem parku ti ništa ne govori o profilu kupaca u nekoj zgradi/kompleksu.
Ako ćemo realno i ovde na forumu je ta neka "srednja klasa" koja čeka da kupi ili za život ili za izdavanje. Ne znamo ko je "bizmismem", a ko "nevolja" od tih. A ima Vas :) Neki čak zagovaraju kupovinu u kešu što dodatno diže sumnju.
 
Ako ćemo realno i ovde na forumu je ta neka "srednja klasa" koja čeka da kupi ili za život ili za izdavanje. Ne znamo ko je "bizmismem", a ko "nevolja" od tih. A ima Vas :) Neki čak zagovaraju kupovinu u kešu što dodatno diže sumnju.

Dvostruka igra, pričamo kako su cene visoke, a zapravo svi u kešu kao Baja Patak :)
 

Profiti Erstea i Raiffeisena skočili u prvom kvartalu​

Nakon izuzetno uspešne 2023. godine, i ova godina je počela dobro za banke u Srbiji.

Erste Bank u Srbiji u prvom kvartalu ove godine ostvarila je 2,5 milijardi dinara neto dobiti. To je za 29,3 odsto bolji rezultat u odnosu isti period 2023. godine, kada je neto dobit iznosila 1,93 milijarde dinara.

Na kraju prvog kvartala 2024. godine, po osnovu kamata, Erste banka ostvarila je dobit od 3,97 milijardi dinara, dok je profit po osnovu naknada i provizija 0,99 milijardi dinara.

Dobit po osnovu kamata viša je za 23,5 odsto u odnosu na isti period prethodne godine, kada je banka od kamata prihodovala 3,21 milijardu dinara. Neto dobit po osnovu naknada i provizija je viša za 22,6 odsto u odnosu na isti period 2023, kada je iznosila 0,81 milijardu dinara.

Raiffeisen Bank International (RBI) saopštila je da je njen profit nakon oporezivanja u Srbiji porastao na 71 milion evra u prvom kvartalu ove godine u poređenju sa 46 miliona evra u istom periodu 2023. godine.

Operativni prihod Raiffeisen banke u Srbiji porastao je na 107 miliona evra od januara do marta, sa 89 miliona evra u istom prošlogodišnjem periodu, navodi se u finansijskom izveštaju.

Neto prihod od kamata RBI u Srbiji porastao je na 74 miliona evra sa 59 miliona evra, dok je neto prihod od naknada i provizija porastao na 29 miliona evra sa 25 miliona evra.



Šta bi tek bilo da NB nije ograničila visinu kamatne stope na stambene kredite? A ovamo se kukalo, jadne banke.......
 
Ako ćemo realno i ovde na forumu je ta neka "srednja klasa" koja čeka da kupi ili za život ili za izdavanje. Ne znamo ko je "bizmismem", a ko "nevolja" od tih. A ima Vas :) Neki čak zagovaraju kupovinu u kešu što dodatno diže sumnju.
Ko uopste proverava u Srbiji retroaktivno ili ne odakle ljudima keš za kupovinu stana u kešu i da li je plaćen porez na to? Estrada, starlete, mafijaši, gastarbajteri, čak i naši majstori koji naravno ne izdaju račun...?
 
U pitanju je Novi Sad, verovatno jedan od najboljih Novosadskih Investitora na jednoj od po mnogima najboljoj lokaciji.

https://modenagradnja.com/ugao-strazilovska-i-radnicka/
ovim putem Vas obaveštavamo je projekat zvanično objavljen na sajtu, https://modenagradnja.com/# te da su u toku prodajni dani po ceni od 3.880e/m2 + pdv i 4090e/m2 + pdv.

Konkretno cena stana br. 17 iznosi 4090e/m2+pdv ( 4500e/m)

Prodaja na kredit u ovom periodu nije aktuelna.

Cena gm iznosi 2500e/m2 .

Zavrsetak izgradnje - mart 2026.god.

Najmanja kvadratura kojom raspolažemo je 116 m2 , a najveca 159m2.

Dinamika :

30 % na overi predugovora

2 x po 30 % u toku izgradnje

10 % na kljucevima

I upravo gledam na njihovom sajtu, 70% stanova je prodato.
 
U pitanju je Novi Sad, verovatno jedan od najboljih Novosadskih Investitora na jednoj od po mnogima najboljoj lokaciji.

https://modenagradnja.com/ugao-strazilovska-i-radnicka/
ovim putem Vas obaveštavamo je projekat zvanično objavljen na sajtu, https://modenagradnja.com/# te da su u toku prodajni dani po ceni od 3.880e/m2 + pdv i 4090e/m2 + pdv.

Konkretno cena stana br. 17 iznosi 4090e/m2+pdv ( 4500e/m)

Prodaja na kredit u ovom periodu nije aktuelna.

Cena gm iznosi 2500e/m2 .

Zavrsetak izgradnje - mart 2026.god.

Najmanja kvadratura kojom raspolažemo je 116 m2 , a najveca 159m2.

Dinamika :

30 % na overi predugovora

2 x po 30 % u toku izgradnje

10 % na kljucevima

I upravo gledam na njihovom sajtu, 70% stanova je prodato.
Najmanja kvadratura je 116m2, što znači da bi po najnižoj ceni od 3880e/m2 morao da platiš 450k bez pdv-a, gotovinom.
 
Vrh