Šta je novo?

Cene nekretnina

Slovenija je ekološki čista i osvešćena država, sa čistim vazduhom i čistom vodom za piće. Da pomenem da je Bg u vrhu svetske zagađenosti i da pliva u fekalijama, a kako stvari stoje pićemo flaširanu vodu. Ljubljana nema Bnw, ali ima sve drugo potrebno normalnom čoveku za normalan život.
Da javimo to ovom Slovencu sto hoce da kupi stan u BNV, da mu otvorimo oci, posto je ocito povrsan i neobavesten, iako hoce da spuca 300K eur u stan u Beogradu?
 
Pre 10 godina nije bio ni M od metropole, ali u poslednjih 5-6 godina BG je metropola po svim parametrima. Ljudi iz BG koji mrze BG uglavnom ga mrze zbog aktuelne garniture na vlasti, ali to ko je na vlasti nije parametar za odredjivanje da li je neki grad metropola

Slazem se da je za provod i kvalitetan zivot top mesto, i da mu je to najjaci adut (Bangkok na Balkanu ili kako god to maliciozni zvali). Ali ne znam zasto se u Srbiji toliko odvaja zivot (provod, izlasci, ludilo) i porodican zivot. Jedino se kod nas ljudima zivot zavrsi kada dobiju decu, ako im se prethodno nije zavrsio kada su stupili u brak. Ako pogledamo malo u svet, u vecini bogatijih drustava ljudi ne prestaju da izlaze kada stupe u brak/dobiju decu, i zivot im je puno ispunjeniji nego ovima sto su se zatvorili u kuce. Ako sve to stavis na papir BG je fantastican zivot za grad i za ljude koji vole provod, nebitno da li imaju ili nemaju porodicu.

Makar bi mi mladji 80 i neko/90 i neko godiste trebali malo vise da zivimo u tom fazonu kako zive nasi vrsnjaci po zapadnoj Evropi i USA.
Ljudi izlaze, a na zapadu takodje ljudi kad dobiju porodicu uozbilje se. Ne pijance svaki vikend. Izlasci su normalni samo sto u normalnom gradovima imas gde da vozis bebu u kolicima, a ne kolovozom kao kod nas. Mnogo se hvalis da navodno imas para ali kao da nisi proputovao sveta, a pored porodice nisi prosao. Kao sto rekoh, nekome ni sve pare ovog sveta ne mogu pomoci.

Slovenci, a i bolje i razvijene drzave imaju pravila koja mora da se postuju i to nekome smeta. Obicno ljudima koji imaju para pa zele da se bahate, a bg im taman dodje za to.
 
Ljudi izlaze, a na zapadu takodje ljudi kad dobiju porodicu uozbilje se. Ne pijance svaki vikend. Izlasci su normalni samo sto u normalnom gradovima imas gde da vozis bebu u kolicima, a ne kolovozom kao kod nas.
Ma dobro, ne propagiram ja izlaske svaki vikend, ni ja nisam u tom fazonu, al' jednom u mesec dana nocni izlazak mislim da je normalna stvar za svakog ko ima porodicu. Tu je mozda veci problem da li ces naci dobru bejbisiterku, jer neces sigurno sa bebom u kolicima da ides u nocni izlazak (to sto si napisao na kraju).
 
Zasto su ljudi toliko osetljivi, velika je verovatnoca da ovde vecina prihoduje da kazemo iznad 2000 eura mesecno.

Neka se svi jave poimence ko zaradjuje tolike pare. Defke, Vradovic, Gijoe, DejanBG88...
Hristiana kvari prosek, radi za 1500e. Mnogi kvare prosek jos vise, rade za manje od 1000e, ukljucujuci i mene (prijavljeno na belo). Na crno ne racunam.

Idealno bi bilo radi transparentnosti svi koji zaradjuju preko 3000e, posalju administratoru foruma skeniranu licnu kartu ili pasos, izvode iz banke, sliku saobracajne za koji je vezan skupoceni automobil, resenje iz katastra za koji je vezan papreno placen stan, broj mobilnog da se obavi videopoziv radi potvrde licnosti.
Na taj nacin imao bi status "Verified member" za materijalno situirane kojima nijedna nekretnina nije skupa i sto bi rekao Muta Nikolic: "Sve je ovo normalno". (Vidikovac 2600, Cerak 2200... i sve inflatorne i fomo cene nekretnina). Na ovaj nacin poverenje bi bilo podignuto na jos visi nivo. Ja sam sve ovo spreman da uradim i posaljem adminu, a pitanje jesu li i forumski "bogatasi"?
 
Moram da podelim skorasnje iskustvo, a vezano za temu.
Tokom prvomajskih praznika, u Sloveniji upoznam menadzera jednog jaceg hotela. Kaparisao je stan u BNV.
Kaze Beograd je neverovatan, ima sve sto coveku treba, dugo mi je objasnjavao zasto je grad poseban, iz njegovog ugla. Kaze vi imate luksuz koji nema niko u Evropi.
Cena kvadrata je oko 3,5k eur u poredjenju sa Ljubljanom koja ide na 6k+ za novogradnju. On ima mogucnost da stan plati kesom, ili da podigne kredit u svojoj banci.
Poenta je da kupaca ima mnogo i bice ih sve vise, jer se u gradovima EU ne moze kupiti stan po ovim cenama. Mislim da nema sanse da cene idu na dole, pogotovo za novogradnje na trazenim lokacijama.
😂😂😂

Pitaj ga, molim te, za broj od dilera. Izgleda da i kod njih u Sloveniji mogu dosta kvalitetne supstance da se nabave😜
 
Ma dobro, ne propagiram ja izlaske svaki vikend, ni ja nisam u tom fazonu, al' jednom u mesec dana nocni izlazak mislim da je normalna stvar za svakog ko ima porodicu. Tu je mozda veci problem da li ces naci dobru bejbisiterku, jer neces sigurno sa bebom u kolicima da ides u nocni izlazak (to sto si napisao na kraju).
Neces sa bebom u izlazak da, ali valjda majka treba nekad da proseta bebu, a i ti sa njima. U normalnim gradovima ti ces setati trotoarom, a ovde ces gledati ko ce da te pokupi sa npr q8 jer se setas kolovozom posto trotoara nema. A posto nema zakona i taj vozac q8 voli da “ide gaaasssss” onda je velika verovatnoca da te pokupi i ne odgovara za to.
 
Slovenija je ekološki čista i osvešćena država, sa čistim vazduhom i čistom vodom za piće. Da pomenem da je Bg u vrhu svetske zagađenosti i da pliva u fekalijama, a kako stvari stoje pićemo flaširanu vodu. Ljubljana nema Bnw, ali ima sve drugo potrebno normalnom čoveku za normalan život.
Slazem se, osim sto normalan covek vise ne zivi u Ljubljani jer nema toliko novca. Nego zivi negde dalje i putuje na posao, a guzve su velike. Takodje sam cuo iz prve ruke da za pridoslice nema lekara u gradu, nego te salju u neko mesto tipa 30-50km daleko jer su svi lekari zauzeti tj ne primaju nove pacijente. A privatno je slabo zastupljeno ili uopste ne postoji.
Stan se od neke prosecne plate ne moze kupiti ni ovde a ni tamo, ako pricamo o glavnom gradu. Ono sto je mene iznenadilo je koliki su porezi i doprinosi u Sloveniji, preko 100% na neto platu i to do nekih 4k eura plate, posle toga ide progresivno. Znaci da su ljudi nezadovoljni jer im gule kozu s ledja, a to je izgleda preduslov da zemlja bude tako sredjena.
Ne stavljam se na neku stranu u ovoj diskusiji, samo sam podelio sto sam cuo i razmisljam na temu :)
 
Neces sa bebom u izlazak da, ali valjda majka treba nekad da proseta bebu, a i ti sa njima. U normalnim gradovima ti ces setati trotoarom, a ovde ces gledati ko ce da te pokupi sa npr q8 jer se setas kolovozom posto trotoara nema.
Slazem se, ali bebu cu setati tamo gde zivim (Novi Beograd), ili cu otici na Adu, 25i maj, BNV, Zemunski kej, Avalu,... ne vidim zasto bi dete setao lokacijama na kojima nema trotoara?
 
Neka se svi jave poimence ko zaradjuje tolike pare. Defke, Vradovic, Gijoe, DejanBG88...
Hristiana kvari prosek, radi za 1500e. Mnogi kvare prosek jos vise, rade za manje od 1000e, ukljucujuci i mene (prijavljeno na belo). Na crno ne racunam.

Idealno bi bilo radi transparentnosti svi koji zaradjuju preko 3000e, posalju administratoru foruma skeniranu licnu kartu ili pasos, izvode iz banke, sliku saobracajne za koji je vezan skupoceni automobil, resenje iz katastra za koji je vezan papreno placen stan, broj mobilnog da se obavi videopoziv radi potvrde licnosti.
Na taj nacin imao bi status "Verified member" za materijalno situirane kojima nijedna nekretnina nije skupa i sto bi rekao Muta Nikolic: "Sve je ovo normalno". (Vidikovac 2600, Cerak 2200... i sve inflatorne i fomo cene nekretnina). Na ovaj nacin poverenje bi bilo podignuto na jos visi nivo. Ja sam sve ovo spreman da uradim i posaljem adminu, a pitanje jesu li i forumski "bogatasi"?
Ako Hristi kvari prosek sa 1500 odakle joj 150k u kesu koje je orocila? A posto joj je muz terenski radnik znaci nix skola i to onda zaradjuje jedva za hleba. Izgleda da je to posao za poresku :D
 
Slazem se, ali bebu cu setati tamo gde zivim (Novi Beograd), ili cu otici na Adu, 25i maj, BNV, Zemunski kej, Avalu,... ne vidim zasto bi dete setao lokacijama na kojima nema trotoara?
Mozda dete zeli da se proseta dok si ti na poslu? Ili mislis da je zeni lako da vuce kolica prevozom? Ili mislis da dete ne treba setati u kraju gde zivis? Polako, daleko si ti od porodicnog zivota.
 
Ako Hristi kvari prosek sa 1500 odakle joj 150k u kesu koje je orocila? A posto joj je muz terenski radnik znaci nix skola i to onda zaradjuje jedva za hleba. Izgleda da je to posao za poresku :D
Necu da budem advokat Kristini, ali mnogi ljudi imaju nasledstvo od roditelja/baba/deda, nije to neka lova koju ne moze da dobije neko ko proda babin/tetkin stan. Ili mozda ako je muz radio u Iraku, Avganistanu, na naftnoj platformi (sve je to terenski posao) ili tako nesto, tamo su plate i dnevnice ogromne, za par godina moze da se ustedi 150K.
 
Mozda dete zeli da se proseta dok si ti na poslu? Ili mislis da je zeni lako da vuce kolica prevozom? Ili mislis da dete ne treba setati u kraju gde zivis? Polako, daleko si ti od porodicnog zivota.
Pa dobro, ali ja zivim na NBG, i ako bi zena htela da proseta dete, prosetala bi ga na NBG gde, koliko mi je poznato, ima trotoara apsolutno svgude.
 
Ne zive svi na NBG, a i tamo je normalnih trotoara sve manje. Tu je i razlika izmedju normalnih gradova i bga. U normalnom gradovima trotoara imas svuda, a ne samo u nekim delovima grada neke opstine.
 
Ako Hristi kvari prosek sa 1500 odakle joj 150k u kesu koje je orocila? A posto joj je muz terenski radnik znaci nix skola i to onda zaradjuje jedva za hleba. Izgleda da je to posao za poresku :D
Kakav nonsense. Terenski posao rade i neki lekari, farmaceuti, naučnici, sportisti, treneri, inženjeri, pomorci...

Ode na teren par nedelja, par meseci ili duže, završi posao i vraća se kući. To nikakve veze nema sa školom. I Low Skill job i High Skill job može podrazumevati rad na fiksnom radnom mestu ili terenski posao. To zna svako normalan.

Muž mi je intelektualac, inače, ali neću reći iz koje branše.
 
Poslednja izmena:
Necu da budem advokat Kristini, ali mnogi ljudi imaju nasledstvo od roditelja/baba/deda, nije to neka lova koju ne moze da dobije neko ko proda babin/tetkin stan. Ili mozda ako je muz radio u Iraku, Avganistanu, na naftnoj platformi (sve je to terenski posao) ili tako nesto, tamo su plate i dnevnice ogromne, za par godina moze da se ustedi 150K.
Nije nikakvo nasledstvo u pitanju. Takođe, suprug nije radio u Avganistanu ili Iraku na naftnoj platformi. Suprug radi terenski posao koji je uglavnom vezan za region. Bude prilično teško jer ga nekad ne vidim i po nekoliko nedelja, ali žene pomoraca budu odvojene od muževa po sedam osam meseci, pa opet preživljavaju nekako.

Za 11 godina braka skupila se neka pristojna suma novca tako što smo odvajali otprilike trećinu prihoda, a sa ostatkom živeli sasvim normalno. Problem je to što sa tom pristojnom sumom novca sada realno ne možeš ništa da uradiš, osim da staviš u banku i od kamate plaćaš stan.
 
Za 11 godina braka skupila se neka pristojna suma novca tako što smo odvajali otprilike trećinu prihoda, a sa ostatkom živeli sasvim normalno. Problem je to što sa tom pristojnom sumom novca sada realno ne možeš ništa da uradiš, osim da staviš u banku i od kamate plaćaš stan.
Svaka cast Kristina za tebe i tvog muza. Uradili ste ipak jedan veliki poduhvat za tih 11 godina, za razliku od onih koji su kukali ili sve sto zarade trosili na raznorazne gluposti, nadajuci se cudu. E sad, jedino u vasem slucaju je (potencijalno) steta sto mozda niste razmisljali o nekom privatnom biznisu - npr. usluznom, obzirom da ste (iz ovoga sto pises kapiram) oboje intelektualci, te stoga da biste mozda mogli da "prodajete" znanje i da deo te stednje oplodite time sto biste ga pretvorili u pocetni kapital koji ce na srednjem roku doneti prinos veci od njegove trenutne vrednosti.
 
Ne znam zasto se ljudi medjusobno prepucavaju u ovoj temi.
Velike cene nekretnina idu na korist samo onima koji ih prodaju, mislim da u ovoj temi nema takvih ljudi ili su u manjini.

Stvar kupovine nekretnina, cena po kojoj se kupuju i zarade je individualna stvar ne znam zasto bi se iko opterecivao koliko ko zaradjuje iskreno.
Sve i da svi ljudi u ovoj diskusiji od danas ove godine kupe stan to je na nivou statisticke greske na kolicinu stanova koji se prometuje u BGu i gradi godisnje.

On topic, misljenje je da cene idu gore jer trenutno sve ide gore i ljudi i dalje beze u assets koje nisu pare.
Verovatno kratkorocno stagnacija par godina sa blagim rastom posle je moje misljenje.

Ako iko misli da ce doci do velikog pada cena neka samo pogelda kolicinu ljudi u ovoj temi samo sto cekaju pad cena, a realno beobuild je mali % ljudi koji zapravo ucestvuju u trzistu.
 
Dobar dan kolege forumasi. Da li neko ima informaciju o ceni kvadrata stanarskih ostava, kako se krecu, imam ponudu od investitora pa nisam siguran ni da li je mnogo ili malo?
 
Svaka cast Kristina za tebe i tvog muza. Uradili ste ipak jedan veliki poduhvat za tih 11 godina, za razliku od onih koji su kukali ili sve sto zarade trosili na raznorazne gluposti, nadajuci se cudu. E sad, jedino u vasem slucaju je (potencijalno) steta sto mozda niste razmisljali o nekom privatnom biznisu - npr. usluznom, obzirom da ste (iz ovoga sto pises kapiram) oboje intelektualci, te stoga da biste mozda mogli da "prodajete" znanje i da deo te stednje oplodite time sto biste ga pretvorili u pocetni kapital koji ce na srednjem roku doneti prinos veci od njegove trenutne vrednosti.
Thanks🙂

Posla imam koliko hoću, ali nemam volje da radim kao pre jer se mnogo toga obrušilo na nas. Dok sam radila mnogo i preko svake mere, zdravstveno stanje se pogoršalo, pa je kasnije trebalo dosta vremena i vežbe da se dovedem u red. Trebaće još par meseci sigurno da se vratim u normalu.

Muž se ne žali na uslove rada jer se adaptirao. Plata nije Bog zna kakva za tolika odricanja i odsustvovanje od kuće, smeštaj koji mu obezbeđuju je OK, na uslove rada se ne žali, kaže da su mu kolege dobre.

Imali smo u planu da on ostane na tom poslu dok ne skupimo novac za kupovinu stana, pa da onda nađe posao koji je manje naporan i ne zahteva tolika odsustvovanja. Međutim, poslednjih par godina je situacija na tržištu nekretnina eto takva, pa je ostao na istom poslu.

Ukratko, posla ima koliko hoćeš, ali druge stvari oko nas nisu normalne.
 
oko 1700 po kvadratu, da dodam je u pitanju centar grada.
Ja sam hteo da napišem 1350eur/m2, toliko su meni cenili garažu u sklopu kompleksa u novogradnju, a nekako bi te dve stvari stavio pod isto. E sada pošto je ostava i dosta manje m2 od garaže onda se kao povećava cena....Jel 1700 sa PDV-om? I koliko je m2 u pitanju?
 
Vrh