Šta je novo?

Cene nekretnina

Šta mene briga koliki je porez na bonus tamo negde? Šta meni znači ta informacija? To je rekao kao neki kontraargument na "nije vama toliko lose, pazite vi sta nama rade u Holandiji". Kakve to veze ima sa temom? Jel treba onda iz svake zemlje sveta da znamo koliki je porez na bonus?

I šta si ti, njegov advokat, pa ga braniš?
Nije mi jasno čemu taj stav, ali dobro.
 
Šta mene briga koliki je porez na bonus tamo negde? Šta meni znači ta informacija? To je rekao kao neki kontraargument na "nije vama toliko lose, pazite vi sta nama rade u Holandiji". Kakve to veze ima sa temom? Jel treba onda iz svake zemlje sveta da znamo koliki je porez na bonus?

I šta si ti, njegov advokat, pa ga braniš?
Mislim da po mojim postovima možete da vidite da upoređujem uvek dva sistema i šta valja i šta ne valja. Moj cilj investiranja u Srbiju je da pomognem državi, da se još više gradi, stvara i razvija. Ja mogu da investiram gde god hoću pa sam se odlučio za Srbiju. Mislim da je to nešto što bi trebalo da se promoviše medju gastarbajterima jer cilj je da se ti ljudi vrate i žive opet u Srbiji. Po mogućnosti sa decom!
Svaki sistem ima prednosti i mana ali treba iskoristiti najbolje od svakog sistema! Čisto matematički. Čak i kad je "jednak" dobitak ako posmatramo Srbiju i neku drugu zemlju trebalo bi da se odlučimo da uložimo u Srbiju. Ja barem tako pokušavam. Ali svako neka bira. Svet je velik i ima za svakoga po nešto.
 
Pa vrati se Dzo, pokazu drugima put.
Idi ubedi onog tvog komsiju sa linka sto sam poslao da se vrati.
 
Poslednja izmena:
Mislim da po mojim postovima možete da vidite da upoređujem uvek dva sistema i šta valja i šta ne valja. Moj cilj investiranja u Srbiju je da pomognem državi, da se još više gradi, stvara i razvija. Ja mogu da investiram gde god hoću pa sam se odlučio za Srbiju. Mislim da je to nešto što bi trebalo da se promoviše medju gastarbajterima jer cilj je da se ti ljudi vrate i žive opet u Srbiji. Po mogućnosti sa decom!
Svaki sistem ima prednosti i mana ali treba iskoristiti najbolje od svakog sistema! Čisto matematički. Čak i kad je "jednak" dobitak ako posmatramo Srbiju i neku drugu zemlju trebalo bi da se odlučimo da uložimo u Srbiju. Ja barem tako pokušavam. Ali svako neka bira. Svet je velik i ima za svakoga po nešto.
Zasto si se odlucio za kupovinu stana cime utices na traznju i rast cena i uzimas novac ljudima na ime kirije umesto da si recimo otvorio neku firmicu, zaposlio ljude, davao im platu i donosio novac u zemlju time sto bi to sto tvoja firma radi u Srbiji prodavao strancima?
Zasto kazes da ovde ulazes da bi pomogao drzavi? Budi iskren i kazi da si kupio stan jer mislis da se tebi licno isplati.
Ja bih bas voleo da nasi gastarbajteri dolaze ovde i otvaraju firme, ali ih nesto nema, pitam se zasto.
 
Zasto si se odlucio za kupovinu stana cime utices na traznju i rast cena i uzimas novac ljudima na ime kirije umesto da si recimo otvorio neku firmicu, zaposlio ljude, davao im platu i donosio novac u zemlju time sto bi to sto tvoja firma radi u Srbiji prodavao strancima?
Zasto kazes da ovde ulazes da bi pomogao drzavi? Budi iskren i kazi da si kupio stan jer mislis da se tebi licno isplati.
Ja bih bas voleo da nasi gastarbajteri dolaze ovde i otvaraju firme, ali ih nesto nema, pitam se zasto.
Mozda covek vec ima svoju firmicu, placa radnike, zaradjuje novac, a sada mu ti kazes da bi trebao od profita jos vise da radi, zaradjuje, zaposljava i tako dobije jos vise profita. Sta onda? Da opet ulozi u posao i zaposli nove radnike i tako u krug dok ne bude milijarder? :)
 
Mozda covek vec ima svoju firmicu, placa radnike, zaradjuje novac, a sada mu ti kazes da bi trebao od profita jos vise da radi, zaradjuje, zaposljava i tako dobije jos vise profita. Sta onda? Da opet ulozi u posao i zaposli nove radnike i tako u krug dok ne bude milijarder? :)
Ja koliko sam razumeo, on je na nekoj visokoj menadzerskoj poziciji u nekoj farmaceutskoj firmi u Holandiji, tako nesto. Naravno da svako moze da raspolaze svojim novcem kako hoce i da radi sve u svom interesu, ali onda ne moze da kupuje nekretnine i kaze "Ulazem u Srbiju jer sam patriota", samo neka bude iskren. Neko moze da se hvali da ulaze u Srbiju jer je voli samo ako tom svojom investicijom stvara novu vrednost od koje i drugi imaju korist, kupovina nekretnine koju ce izdavati lokalnom stanovnistvu nije stvaranje nikakve nove vrednosti :)
 
Dal je realno da ovako razmislja covek na visokoj menadzerskoj poziciji u farmaceutskoj kompaniji u Holandiji? Ako troluje onda svaka cast, nikad ne izlazi iz uloge, kapa dole.
 
Moj cilj investiranja u Srbiju je da pomognem državi, da se još više gradi, stvara i razvija. Ja mogu da investiram gde god hoću pa sam se odlučio za Srbiju. Mislim da je to nešto što bi trebalo da se promoviše medju gastarbajterima jer cilj je da se ti ljudi vrate i žive opet u Srbiji. Po mogućnosti sa decom!
Svaki sistem ima prednosti i mana ali treba iskoristiti najbolje od svakog sistema! Čisto matematički. Čak i kad je "jednak" dobitak ako posmatramo Srbiju i neku drugu zemlju trebalo bi da se odlučimo da uložimo u Srbiju. Ja barem tako pokušavam. Ali svako neka bira. Svet je velik i ima za svakoga po nešto.

Zar nam baš toliko potcenjuješ inteligenciju? Zašto lažeš da ti je to cilj? Svi znamo da je cilj investiranja, bilo koga pa i tebe, isključivo lični profit. Da si mogao makar za 1% više da profitiraš na bilo čemu drugom uz niži rizik, sigurno ne bi kupio stan u Srbiji. To znamo svi. Nema potrebe da nam vređaš inteligenciju kao što to rade političari i njihovi botovi.

Nemam ja uopšte problem što si ti investiciono kupio stan u BG već isključivo sa tim kako nam pričaš jedno (Holandija sranje, Srbija extra) a radiš suprotno (u Holandiji živiš, u Srbiju se ne vracaš). Imaš ti i dobre postove, kao onaj izveštaj sa terena kad si kupovao, ali nema potrebe da nas ovde praviš budalama kao i nekolicina drugih ovde što isto to rade.
 
Zar nam baš toliko potcenjuješ inteligenciju? Zašto lažeš da ti je to cilj? Svi znamo da je cilj investiranja, bilo koga pa i tebe, isključivo lični profit. Da si mogao makar za 1% više da profitiraš na bilo čemu drugom uz niži rizik, sigurno ne bi kupio stan u Srbiji. To znamo svi. Nema potrebe da nam vređaš inteligenciju kao što to rade političari i njihovi botovi.

Nemam ja uopšte problem što si ti investiciono kupio stan u BG već isključivo sa tim kako nam pričaš jedno (Holandija sranje, Srbija extra) a radiš suprotno (u Holandiji živiš, u Srbiju se ne vracaš). Imaš ti i dobre postove, kao onaj izveštaj sa terena kad si kupovao, ali nema potrebe da nas ovde praviš budalama kao i nekolicina drugih ovde što isto to rade.
Ne pravim ja nikoga budalama. I naravno da ulažem da bi imao profit! Pa šta je tu nelogično?! Da to ne radim onda bi dao novac u dobrotvorne svrhe!
Svako ulaganje je RADI PROFITA! Lično mislim da bi Dubai imao veći ROI od Beograda i još nema poreza na nekretnine pa opet sam izabrao BG.
 
Ne pravim ja nikoga budalama. I naravno da ulažem da bi imao profit! Pa šta je tu nelogično?! Da to ne radim onda bi dao novac u dobrotvorne svrhe!
Svako ulaganje je RADI PROFITA! Lično mislim da bi Dubai imao veći ROI od Beograda i još nema poreza na nekretnine pa opet sam izabrao BG.
Rekao si da ti je cilj kupovine stana u bg ulaganje u razvoj Srbije što nije tačno i što si sada ovde porekao.
Dakle nemoj da pričaš jedno pa drugo.
Da ti je u Dubaiju manji rizik ili cimanje a 1% veći povrat ne bi ti ovde kupio stan nego tamo. Ali pošto si odavde i znaš naše prilike, sistem i jezik to se prevodi u "manji rizik i cimanje" pri razmatranju investicije.

Dakle čisto pragmatičan i racionalan pristup imaš u vezi investicije i to je ok. Ono što nije ok je da nam pričaš da iza toga stoji neki patriotizam.
 
Mislim da je u ovom slučaju to više odgovor na ovo da Džo kupuje stan da bi pomogao državi, što zaista zvuči malo naivno.
 
Dziajdzo zivi u Nizozemskoj. Tamo ima puno poljoprivrede gde 1 covek/gazda ima robote i sve radi sam. Ima traktor s gps navigacijom. Traktor ide bez vozaca u kabini.
Da Dziajdzo donese ideje i inovacije kako se radi u NL, kako bi Srbin bilo veleposednik bilo maloposednik u Vojvodini opstao i da bude Vosa bogatija od Svajcarske.. cenio bih to. Ovako se prica o tome kako ulupati pare u beton. Biznis ideje su mi puno zanimljivije nego lozenje ljudi da uloze u preskupe kvadrate nego u biznis.
 
Zanimljiva situacija koju sam primetio na oglasima - dva stana koja pratim i koja se prodaju već 4-5 meseci bezuspešno, su pre negog vremena spustili cene za oko 5%, da bi onda skoro oba podigli cenu opet, jedan za 1000 evra, a drugi za 5000.

Nije mi baš jasno šta bi mogao biti razlog. Možda dobijaju preniske ponude, pa pokušavaju da kompenzuju?
 
Zanimljiva situacija koju sam primetio na oglasima - dva stana koja pratim i koja se prodaju već 4-5 meseci bezuspešno, su pre negog vremena spustili cene za oko 5%, da bi onda skoro oba podigli cenu opet, jedan za 1000 evra, a drugi za 5000.

Nije mi baš jasno šta bi mogao biti razlog. Možda dobijaju preniske ponude, pa pokušavaju da kompenzuju?
Pretpostavljam da je starogradnja. Jednostavno ne zuri im se da prodaju pa cekaju bolju cenu.
 
Pretpostavljam da je starogradnja. Jednostavno ne zuri im se da prodaju pa cekaju bolju cenu.

Starogradnja, samo ne kapiram zašto neko ko ne može da proda, pa onda obori cenu, odluči da je opet diže posle toga... Šta je logika celog procesa, što si uopšte obarao cenu na prvom mestu :D
 

Retko dobar clanak..

Jel znaš na šta misli kad kaže ovo?

Tek u januaru ove godine u Beogradu tri velike kompanije snizile su cene novih stanova za 15 odsto na tri lokacije: Banjici, Zvezdari i u Zemunu. Sa 2.700 evra po kvadratu, cena je pala, pa se sada novi, veoma kvalitetno izgrađeni stanovi na ovim lokacijama prodaju za 2.300 evra sa porezom na dodatu vrednost, a na ponekoj lokaciji još jeftinije.

Ja ne znam na koje projekte on misli ovde. :unsure:
 
Užasan stan u "izvornom stanju" iz priloga se trenutno nudi za 80000, inicijalno je nuđen za 95, a do pre par dana za 87.
Screenshot_2024-03-29-20-18-16-054-edit_com.android.chrome.jpg
 

Retko dobar clanak..

Samo da dodam, pošto vidim ko je napisao članak, ovaj tip već dugo vremena širi propagandu o padu cena...Govori stalno o projektima koji su snizili cene iako se to uopšte nije desilo. Video sam njegove postove ranije po Linkedinu gde govori npr. da je Square Residence u Zemunu snizio cenu zbog slabe prodaje na 2000 evra kvadrat, a taj kompleks se prodaje po toliko otkad je počela prodaja.

Znači tip koji širi dezinformacije i to dosta liberalno. Nisam siguran da nije možda u dosluhu sa investitorom koji radi Banjicu i Square jer stalno potencira ta dva projekta da su kao "oborili cenu", iako je to notorna laž.
 
Vrh