Šta je novo?

Cene nekretnina

Za Beograd bi bilo naibolje da postoji neka vrsta "liste čekanja" za infrastrukturne projekte koji su već usvojeni i nalaze se u GUP.
Npr. sad je završena Glavna u Zemunu i produženak Zorana Đinđića i sledeća na čekanju je X uliica, pa iza nje Y, i tako redom...
Tako bi ljudi koji kupuju nekretninu imali okvirnu informaciju kada će ulica u njihovom budućem stanu biti renovirana, a cene nekretnina bi se formirale i na osnovu tih dostupnih informacija.
Ovako, nekome se posreći pa dobije renoviranje vrlo brzo i samim tim mu skoči vrednost imovine, a neko drugi dobije renoviranje za 30 godina...
 
Poslednja izmena:
A da li ti znaš koliko se čeka na taj social housing u Utrechtu?! U proseku preko 10 godina! I taj što čeka social housing NIKADA ALI SLOVIMA I BROJEVIMA NIKADA neće moći da kupi nekretninu u NL! Plus Rent u tom social housingu je oko 700-750 eura i to se indexira svake godine znači raste svake godine u skladu s inflacijom. Taj stan u social housingu dobijete u "sivoj fazi" znači stan NEMA nikakav pod već goli armirani beton. Zidovi nisu izgletivovani niti okrečeni.
Jedina prednost ovog projekta što je energy label A i što je kvalitet gradnje vrh.
Social housing svuda znači isto!! Svuda! Ne ložite ljude kao da kupuju Kings Circle!
Tako je i u US. Postoji program "affordable housing" sto otprilike 30% njih dobije lutrijom ili po negde je ranglistama a ostali preko veze ako znaju nekog u stranci ili ako znaju nekog legalnog donora stranke. Iskreno ne zelis da budes u takvom statusu da moras da "juris" affordable housing jer je to pakao od zivota.
 
Ovo poredjenje sa gradovima na zapadu mi je nerealno. Ne moze se porediti devastirani grad (divlja gradnja, deponije, infrastruktura i generalna zapustenost da ne nabrajam) sa sredjenim evropskim gradovima. Vise mozda sa nekim latino americkim gradovima da se poredi (preterujem ali tako nekako vise odgovara)
Realno je itekako. Zato sto biti turista i ziveti negde nije isto. Lose stvari vidis tek kad zivis negde. Generalno je narativ da ljudima koji zive cak i u visokorazvijenim zemljama “bolje izgleda” u drugim zemljama. Tako je Poljacima bolja Nemacka, Italijanima pola sveta, a nama ceo svet.
 
Realno je itekako. Zato sto biti turista i ziveti negde nije isto. Lose stvari vidis tek kad zivis negde. Generalno je narativ da ljudima koji zive cak i u visokorazvijenim zemljama “bolje izgleda” u drugim zemljama. Tako je Poljacima bolja Nemacka, Italijanima pola sveta, a nama ceo svet.
Da ali retko koji grad po Evropi je imao takve tektonske poremecaje kao Bg u poslednjih 30 godina.
 
A da li ti znaš koliko se čeka na taj social housing u Utrechtu?! U proseku preko 10 godina! I taj što čeka social housing NIKADA ALI SLOVIMA I BROJEVIMA NIKADA neće moći da kupi nekretninu u NL! Plus Rent u tom social housingu je oko 700-750 eura i to se indexira svake godine znači raste svake godine u skladu s inflacijom. Taj stan u social housingu dobijete u "sivoj fazi" znači stan NEMA nikakav pod već goli armirani beton. Zidovi nisu izgletivovani niti okrečeni.
Jedina prednost ovog projekta što je energy label A i što je kvalitet gradnje vrh.
Social housing svuda znači isto!! Svuda! Ne ložite ljude kao da kupuju Kings Circle!
Ja sam hteo da kažem da je social housing (ili barem ovaj projekat) kvalitetniji i lepši od 90% naše novogradnje. Plus i urbanizam je bolji pa imaš i zelene površine.

Svakako mi deluje kvalitetnije od beograda na vodi.

Plus kod nas dve trećine nikada, ali nikada neće moći da kupi svoju nekretninu, ali social housing skoro da ne postoji. Ali to na stranu. Ne znam zašto si to i napisao uopšte.
 
Poslednja izmena:
Vidikovac sad 3000, do 2027. biće 5000 jer će tad Surčin i Ledine biti 3000.

A mi ćemo i dalje da se češemo po glavi otkud
 
Izgleda da je ovaj stan sa 178.000 u februaru pao na 162000 u martu.
Screenshot_20240317_215125_Chrome.jpg
430919815_390258080530408_7820787603320063277_n (1).jpg
 
Poslednja izmena:
Izgleda da je ovaj stan sa 178.000 u februaru pao na 162000 u martu.Pogledajte prilog 192841

Ja sam prošle godine slao prodavcu direktno upit, i dobio sam ovo za taj kompleks:

- 2300 EUR/m2 (sa PDV-om), ukoliko je isplata odmah u celosti nakon overe ugovora
- 2800 EUR/m2 (sa PDV-om), ukoliko je isplata 20% po overi ugovora, a ostatak pre useljenja

Garažna mesta od 12.5 - 20 m2, pri čemu je cena po kvadratu 1100-1200 EUR u zavisnosti od nivoa.
 
Ne može biti uknjižen jer je ta zgrada i dalje u ranim fazama gradnje

EDIT: evo tema na forumu, slike od četvrtka

 
I stvarno mislim da ti treba posebna dijagnoza da ovoliko plaćaš Banatsku, ali eto tu smo gde smo
Bilo bi dobro kad bi ustanovili ovde šta i gde da se kupi u Beogradu, i po kojoj ceni, a da prodješ dobro. Izgleda prema svemu da je najbolje da se dignu ruke od kupovine...
 
Ne može biti uknjižen jer je ta zgrada i dalje u ranim fazama gradnje

EDIT: evo tema na forumu, slike od četvrtka

Hvala ti. Lol mislio sam da je ovo nešto završeno ili pri kraju već iz teksta oglasa.
 
Bilo bi dobro kad bi ustanovili ovde šta i gde da se kupi u Beogradu, i po kojoj ceni, a da prodješ dobro. Izgleda prema svemu da je najbolje da se dignu ruke od kupovine...

Pa šta znam, svako ima neke svoje preferencije, ali ta Banatska je jedan jako izolovan deo Zemuna koliko se ja sećam. Uglavnom gomila nekih stambenih zgrada i malo šta drugo. Nisi blizu ničemu što ti treba, već za sve moraš da pališ auto.

Meni lično, kao neko ko nije iz Zemuna već ga samo razmatra kao buduću lokaciju za život, vredi centar Zemuna i uži deo oko njega, već za onaj deo od Gornjogradske nadalje bih se razmišljao. Ne sviđa mi se Zemun ako sam unutar njega prinuđen da se vozim previše jer je saobraćajno dosta nezahvalna opština.

Sad naravno, s obzirom da ne mogu previše da biram, gledao sam i taj deo oko Banatske. Ima tu nekoliko gradilišta, ali sva mi deluju precenjeno. Onaj Square Residence je tu možda jedini korektno cenjen (1980 EUR + PDV), ali je i najizolovanija ulica, a i investitor je neka mutljavina i prošle godine je stao sa gradnjom na 10 meseci. Ovi ostali tuda svi prodaju 2300+.
 
Ja nisam voljan vise da platim 2500e ni za BnV, a kamoli za neki Zemun i ostalo...
Evo malo iz danasnje stampe:
1000004039.jpg
 
Poslednja izmena:
Zato sto ako je nesto najskuplje u poredjenju sa cenama iz proslosti, ne mora nuzno znaciti da je najskuplje u poredjenju sa cenama u buducnosti?
Moguće, u pravu ste. Generalno, za nekog iz IT sektora ko ima mesečna primanja 2. 5, 3 hiljade evra ovo sada i nisu strašne cene. Još ako i partner zarađuje još blizu toliko...Treba biti i realan; ko zajedno sa partnerom ima malo jače od jedne prosečne IT plate nema šta previše da traži na tržištu nekretnina u širem centru Beograda.
 
Ako su kreditni kupci, može biti problem opet. Dosta ljudi bi moglo da servisira kreditnu obavezu, ali treba skupiti pare za učešće. Na ove cene stanova nije to malo para.
 
Moguće, u pravu ste. Generalno, za nekog iz IT sektora ko ima mesečna primanja 2. 5, 3 hiljade evra ovo sada i nisu strašne cene. Još ako i partner zarađuje još blizu toliko...Treba biti i realan; ko zajedno sa partnerom ima malo jače od jedne prosečne IT plate nema šta previše da traži na tržištu nekretnina u širem centru Beograda.
IT sektor je u padu i nije više benchmark za plate. Ako si pratio ovaj forum, znaš da svaki iole kvalitetniji majstor izlazi mesečno na 2,5-3k, prosečan lekar specijalista koji pored svog redovnog posla radi privatno, zaradi najmanje toliko, advokat takođe, mnogi kroz preduzetnicke firme koji se bave marketingom, dizajnom i sličnim delatnostima imaju i više od toga, čak i taxisti mogu toliko da dobace. Ima puno ljudi koji zaradjuju u tom rasponu ali ne striktno kroz platu, pa samim tim ne postoji jasna evidencija.
 
Pa šta znam, svako ima neke svoje preferencije, ali ta Banatska je jedan jako izolovan deo Zemuna koliko se ja sećam. Uglavnom gomila nekih stambenih zgrada i malo šta drugo. Nisi blizu ničemu što ti treba, već za sve moraš da pališ auto.

Meni lično, kao neko ko nije iz Zemuna već ga samo razmatra kao buduću lokaciju za život, vredi centar Zemuna i uži deo oko njega, već za onaj deo od Gornjogradske nadalje bih se razmišljao. Ne sviđa mi se Zemun ako sam unutar njega prinuđen da se vozim previše jer je saobraćajno dosta nezahvalna opština.

Sad naravno, s obzirom da ne mogu previše da biram, gledao sam i taj deo oko Banatske. Ima tu nekoliko gradilišta, ali sva mi deluju precenjeno. Onaj Square Residence je tu možda jedini korektno cenjen (1980 EUR + PDV), ali je i najizolovanija ulica, a i investitor je neka mutljavina i prošle godine je stao sa gradnjom na 10 meseci. Ovi ostali tuda svi prodaju 2300+.
Zar nisu Zemona, Square Residence i Zemunske kapije ista lokacija? Sve je to u
krugu od 500m.
 
Vrh