Šta je novo?

Cene nekretnina

Na stranu sve, ali prvi put čujem da je Atina loš grad. Jel može više detalja? Nisam nikad bio, samo prolazio.
 
Sta ces, mora da se uspostavi ravnoteza na ono sto ti i tebi slicni pisete, a klin se klinom izbija ;)
A sta ja to pisem? Ja ovde dodjem jednom u 100 strana i uvek isto pisete. Rinse and repeat grupa ljudi koja meri kome je veci tako sto salju frizirane podatke i neke random cherry picked stanove iz drugih drzava.. A cene iste vec 2 godine sa tendencijom rasta🫠
 
Na stranu sve, ali prvi put čujem da je Atina loš grad. Jel može više detalja? Nisam nikad bio, samo prolazio.
Uzasan grad. Zamisli tri puta prljaviji Beograd sa duplo vise ludaka na ulicama - ali pravih ludaka, i dosta vise kriminala. Mene je podsecao na spansku cetvrt u napulju. Na zalost sam morao zbog posla da provedem mesec dana tamo. Jos uvek nisam upoznao osobu kojoj se Atina svidela, nebitan ekonomski status. Baci pogled na street view i bice ti jasno.
 
A sta ja to pisem? Ja ovde dodjem jednom u 100 strana i uvek isto pisete. Rinse and repeat grupa ljudi koja meri kome je veci tako sto salju frizirane podatke i neke random cherry picked stanove iz drugih drzava.. A cene iste vec 2 godine sa tendencijom rasta🫠
Obmanjujete ovaj napaceni narod. Eto opet pokusavas da spinujes il da ne upotrebim onaj tvoj izraz sa pocetka proslog posta. Sta ceripikujem? Okacio sam katastar gde se vide i aktivni oglasi, zavrsene prodaje, troskovi, lokacija, slike, sve, pa koga interesuje moze da pogleda. A ceripikovanje nije kada pre neku stranicu pisete - "Siri centar Beograda je sada 3000+ e/m2, ali zato imate Zemun za 2700 + pdv, Ledine jos jeftinije, eto ima povoljnih stanova."
Opusti se, ne moras bas na svaki moj post da odgovoris, ima ko je zaduzen za to. A tema je siroka, ima mesta za svakog ;)
 
Uzasan grad. Zamisli tri puta prljaviji Beograd sa duplo vise ludaka na ulicama - ali pravih ludaka, i dosta vise kriminala. Mene je podsecao na spansku cetvrt u napulju. Na zalost sam morao zbog posla da provedem mesec dana tamo. Jos uvek nisam upoznao osobu kojoj se Atina svidela, nebitan ekonomski status. Baci pogled na street view i bice ti jasno.
U prolasku sam proveo par sati u Pireju. I sećam se da jeste bilo prljavo, ali sam mislio da je to tako u Pireju i da ostatak grada nije takav.
 
Obmanjujete ovaj napaceni narod. Eto opet pokusavas da spinujes il bolje da upotrebim onaj tvoj izraz sa pocetka proslog posta. Sta ceripikujem? Okacio sam katastar gde se vide i aktivni oglasi, zavrsene prodaje, troskovi, lokacija, slike, sve, pa koga interesuje moze da pogleda. A ceripikovanje nije kada pre neku stranicu pisete - "Siri centar Beograda je sada 3000+ e/m2, ali zato imate Zemun za 2700 + pdv, Ledine jos jeftinije, eto ima povoljnih stanova."
Opusti se, ne moras bas na svaki moj post da odgovoris, ima ko je zaduzen za to. A tema je siroka, ima mesta za svakog ;)
Cime obmanjujem? Ja sam bio skoro u soku kada sam saznao da su Vrtovi Ceraka skoro 3000. Ne znam o cemu pricas iskreno i nisam tvoj targetirani sagovornik. Kada kazem cherry picking mislim na tvoje slanje stanova iz atine i stokholma. Odgovaras ti meni pa ja tebi i obrnuto. Ne znam koji je tvoj problem ali mi deluju kao interni kompleksi i sujeta. Ja nista ne spinujem samo bih voleo da smo manje pesimistican narod da vise volimo zemlju i da smo aktivniji kao gradjani, i e tad bi mozda i oterali ovo zlo sa vlasti. Mozda bi nam kolektivno bilo bolje pa bi lakse kupovali stanove za zivot. A pre svega ne bi bili ozlojedjeni.

Inace sto se ledina tice postoji mnogo genijalaca koji bez problema kupuju ilegalne stanove i za 1500-2000eur. Bez papira bez icega. Drugar zivi u Ledinama. Toliko smo prsli kao narod.
 
Cini mi se da si me pomesao sa nekim drugim Perom. Nista, ajde izvoli prodji i nastavi gde si posao, a ja cu svojim putem ;)
 
Na stranu sve, ali prvi put čujem da je Atina loš grad. Jel može više detalja? Nisam nikad bio, samo prolazio.
Evo ja kao turstički što sam bio i obišao sam dosta delova grada. Jedino dole pored mora izgleda sigurno. Sve ostalo je prljavo u grafitima, čudni ljudi. Svakako grad je lep ali u isto vreme malo "kripi"
 
Evo ja kao turstički što sam bio i obišao sam dosta delova grada. Jedino dole pored mora izgleda sigurno. Sve ostalo je prljavo u grafitima, čudni ljudi. Svakako grad je lep ali u isto vreme malo "kripi"
I posle dodje i okaci lik stan koji je slicne cene kao u bg, a grad nemerljivo gori od bilo cega u Srbiji. I posle ja nesto spinujem lol. I sad pazi ti si tamo bio TURISTICKI kao i velika vecina ljudi. Ja sam se takvih sranja nagledao da ne mogu da isposem.
 
Evo ja kao turstički što sam bio i obišao sam dosta delova grada. Jedino dole pored mora izgleda sigurno. Sve ostalo je prljavo u grafitima, čudni ljudi. Svakako grad je lep ali u isto vreme malo "kripi"
Možda, verujem. Ali ti ovde nisi ništa specijalno napisao. I u Beogradu je sve prljavo u grafitima, pa nam nije čudno.
 

Evo za ove neuke, bivše loše đake. Atina na internetu.

Uputstvo za upotrebu: klikni na video.
 
Bila koleginica pre dve nedelje, odusevila se. Kaze ne bi se vracala da moze. Na svakom koraku antika, vreme prelepo, ljudi opusteni. Mada posle Stokholma i Atina deluje kao bajka.
Ja sam bio malo ranije, jednom mi cak uvalili giros bez pomfrita, samo meso. Sa Akropolja zamalo da me izbace jer sam se okliznuo.
 
ma kakav stokholm i atina, nas zanimaju cene na beogradskom mountain dedinju nekad poznatijem kao zlatibor. cujem otvara se uskoro I aerodrom tamo. ne znam ima li neko na forumu ko zna da nam kaze nesto o nekretninama na zlatiboru? prica se da je to nova zlatna koka za investiranje.
 
Inace sto se ledina tice postoji mnogo genijalaca koji bez problema kupuju ilegalne stanove i za 1500-2000eur. Bez papira bez icega. Drugar zivi u Ledinama. Toliko smo prsli kao narod.
Institucije ne rade svoj posao. Postoji tona rešenja građevinske inspekcije o rušenju koja se godinama (a po nekad i decenijama) ne sprovode.
 
Zaključili smo do sada da ne valjaju:

- Atina
- Budimpešta
- Bukurešt
- Sofija

(Podrazumeva se da ex yu gradovi baš ništa ne valjaju)

..kao i da ne valjaju ni severna ni južna Evropa, očigledno.

Pa nema šta, onda i treba da bude 5K kvadrat na Mirijevu kad je Beograd jedan savršen velegrad koji prosto dominira svetskom scenom, kvalitetom življenja, a urbanistički i u svakom drugom pogledu je superioran u odnosu na bilo šta drugo.

/s
 
Zaključili smo do sada da ne valjaju:

- Atina
- Budimpešta
- Bukurešt
- Sofija

(Podrazumeva se da ex yu gradovi baš ništa ne valjaju)

..kao i da ne valjaju ni severna ni južna Evropa, očigledno.

Pa nema šta, onda i treba da bude 5K kvadrat na Mirijevu kad je Beograd jedan savršen velegrad koji prosto dominira svetskom scenom, kvalitetom življenja, a urbanistički i u svakom drugom pogledu je superioran u odnosu na bilo šta drugo.

/s
...Stokholm, Valensija... Po svemu sudeći nema grada u Evropi da parira Bg trenutno...
Svuda neke bande, prljavština po ulicama, samo kod nas mir, stabilnost i mali Dubai.
 
Zato sto se forsira narativ da u Beogradu zivi visa rasa a drugde krezava sirotinja. I zato sto imamo malogradjanski mentalitet, zato me i ne cude ovakve cene.
 
A da li ti znaš koliko se čeka na taj social housing u Utrechtu?! U proseku preko 10 godina! I taj što čeka social housing NIKADA ALI SLOVIMA I BROJEVIMA NIKADA neće moći da kupi nekretninu u NL! Plus Rent u tom social housingu je oko 700-750 eura i to se indexira svake godine znači raste svake godine u skladu s inflacijom. Taj stan u social housingu dobijete u "sivoj fazi" znači stan NEMA nikakav pod već goli armirani beton. Zidovi nisu izgletivovani niti okrečeni.
Jedina prednost ovog projekta što je energy label A i što je kvalitet gradnje vrh.
Social housing svuda znači isto!! Svuda! Ne ložite ljude kao da kupuju Kings Circle!
 
Ovo poredjenje sa gradovima na zapadu mi je nerealno. Ne moze se porediti devastirani grad (divlja gradnja, deponije, infrastruktura i generalna zapustenost da ne nabrajam) sa sredjenim evropskim gradovima. Vise mozda sa nekim latino americkim gradovima da se poredi (preterujem ali tako nekako vise odgovara)
 
Obmanjujete ovaj napaceni narod. Eto opet pokusavas da spinujes il da ne upotrebim onaj tvoj izraz sa pocetka proslog posta. Sta ceripikujem? Okacio sam katastar gde se vide i aktivni oglasi, zavrsene prodaje, troskovi, lokacija, slike, sve, pa koga interesuje moze da pogleda. A ceripikovanje nije kada pre neku stranicu pisete - "Siri centar Beograda je sada 3000+ e/m2, ali zato imate Zemun za 2700 + pdv, Ledine jos jeftinije, eto ima povoljnih stanova."
Opusti se, ne moras bas na svaki moj post da odgovoris, ima ko je zaduzen za to. A tema je siroka, ima mesta za svakog ;)
Ništa ne cherrypikuješ osim što izostavljaš da napišeš da samo infostan u Stocholmu za stan od 50-tak kvadrata na perifieriji grada košta 300 eur, pisao ovde jedan član na forumu koji živi tamo. Ja u zgradi koja je energetski razred B za stan od 90 m2 plaćam infostan 3000 dinara i struju još 3 do 6 hiljada dinara u zavisnosti od sezone- grejanje sistemom toplotnih pumpi. Medjutim, sa svim tim troškovima lekar opšte prakse može da komotno da živi u Stochholmu i da mu ostane 1500 eur mesečno, samo ne znam u kom univerzumu. A pre nego što uopšte može da dobije priliku radi, treba da nostrifikuje diplomu i da nauči jezik-prava sitnica.
 
Vrh