Šta je novo?

Cene nekretnina

Nema tu reklame, to su naši Kraljevi već izreklamirali, ali F.Gora je dosta slaba po pitanju vazduha, vidim da nisi upućen da baš dosta novosađana dolazi upravo na Zlatibor...po svemu sudeći novu beogradsku/NS vikend/piknik destinaciju. Više bih se pitao da li će to da pomogne Beogradu pa će cene još da skoče jer će imati tako nešto na 1.5h ili će pasti ako se investicione kupovine preliju. Takođe, već danas ima porodica i pojedinaca koji se sele bežeći od smoga i gužve pa i takvi mogu da doprinesu...
 
Beograd već ima mnogo bližu destinaciju od Zlatibora za čist vazduh i kongresni turizam, Frušku goru :) Totalno razumem da guraš Zlatibor marketing, ali da to ide u pravcu "predgrađe Beograda" je više antireklama.
Vazduh na Zlatiboru i Fruskoj gori ne moze da se poredi, isto vazi i za kolicinu sadrzaja. Nije Zlatibor samo urbanisticki uzas centra grada, nudi mnogo vise.
 
Beograd već ima mnogo bližu destinaciju od Zlatibora za čist vazduh i kongresni turizam, Frušku goru :) Totalno razumem da guraš Zlatibor marketing, ali da to ide u pravcu "predgrađe Beograda" je više antireklama.
Uf. Ne bih preporučio.

Par puta mi se desilo da sam otišao na FG. Verujte vazduh je bio bolji u blokovima. Kad seljaci krenu da pale njive cela FG bude pokrivena dimom... Jako loše bude.
 
Ne znam za paljenje njiva. Ja kad sam bio, bilo je veoma prihvatljivo. Svakako 10x praktičnije za poslovni turizam iz Beograda zbog blizine. Iako je autoput pomogao, ipak je Zlatibor daleko i zato mi je ta Labudova priča Dedinje Hill presmešna.
 
Isto bio na FG. Smorio se ali je fino jer je divlje, ok je za neki piknik al za decu nepraktično. Mala je to nadmorska visina, ko Avala maltene koja je bliža.
 
Meni npr nije smesna Labudova prica vec sada su nepregledne kolone vozila za praznike do i sa Zlatibora a iskreno jos nista od planiranih investicija nije uradjeno. Postoji dinopark i avanturapark i sredjeno je jezero. Jednog dana kada budu izgradjene planirane gondole kada bude moglo da se kupa na ribnickom jezeru kada budu izgradjeni sportski tereni pa golf tereni pominju takodje zatvoreni aqwa park, automotodrom, kongresni centar, trzni centar, hilandar koji je dobio na poklon 70hektara treba to zemljiste da privede nameni, dva aerodroma, obilaznica, tri kraka autoputa do bg do crne gore i do bosne… Mogao bi Zlatibor da postane ozbiljno turisticko mesto! Evo sada na sajmu turizma firma Kabex predstavlja projekat od 100.000 m2 kazu cena od 3500 do 5000e/m2. Sada to zvuci cudno zbog trenutne krize ali setite se da su i A blok investitori prodavali po 1500e/m2 sada je 4000-5000. Nista nije nemoguce…
 
Vazduh na Zlatiboru i Fruskoj gori ne moze da se poredi, isto vazi i za kolicinu sadrzaja. Nije Zlatibor samo urbanisticki uzas centra grada, nudi mnogo vise.
Šta nudi Zlatibor u odnosu na Frušku goru, a što se ne odnosi na urbanistički centar? FG je nacionalni park, dakle flora i fauna su daleko ispred Zlatibora, ima termalne vode, vinarije...hiljadu puta više sadržaja nego bilo šta na Zlatiboru. Naravno, ne možeš porediti "planinu" od 500 mnv i od 1500 mnv, ali ne znam da li si ikada bio u Kranjskoj gori ili Mariborskom pohorju koji su slične nadmorske visine kao Zlatibor i video kakve skijaške sadržaje nude. Zlatibor je bukvalno sprdnja, cringe i za decu iz srednjeg staleža.
 
Kanada je precenjena zemlja. Standard je dno dna. Duge zime, odvratna skupa hrana. Zivi se od prodaje lazi ljudima treceg sveta, vecina njih zagrize i onda rade po dva posla samo da plate racune. Danas je retkost da u Kanadu dodje neko iz razvijenijeg dela Evrope. Cak se i Ukrajinci vracaju nazad kad su videli sta je Kanada.
Naravno ljudi koji imaju agencije za bacanja udice kako je Kanada jedna divna zemlja gde su svi uspesni i lepo zive pricace vam bajke jer zaradjuju veliku lovu da nekog dovedu. Znam gomilu nasih koji su se upecali ali ce vam uvek reci kako je sve to bajno.
Najlepse je kad vam neko kaze da je u Kanadi zdravstvo besplatno hehe. 6 miliona kanadjana nema family doktora. Kad odete u urgentni centar sanse da tu i skoncate su jako velike. Naravno to nista javno ne sme da se prica jer se zivi od imigracije.
Svaki covek koji postuje sebe gleda kako da se iz Kanade prebaci u USA ili EU.
Isto mi priča drugar iz Kanade, koji je tamo uspešan. Kaže da je rentijerski lobi neverovatno uticajan i da postoje te razne šeme da se dovuku ljudi iz sveta sa pričama o Kanadskom raju. On je prodao kuću u Vankuveru, isplatio kredit i otišao u manje mesto gde su konzervativci na vlasti. Tamo je kupio kvalitetniju kuću od para koje su mu ostale, a troškovi su mu mnogo manji. Stalno mi šalje razne stvari kako im je zdravstvo raspad i slao mi je dokumentarac o ogromnom problemu narkomanije koji je vlast rasplamsala. Tipa-diluju teeške droge na ulici i policija ih ne dira jer je visok prag za dozvoljeno posedovanje.

Slao mi je i youtube kanal nekog Rusa, koji je pobegao od Putina u "slobodnu i demokratsku" Kanadu i onda se smorio kad je video kako tamo funkcionišu stvari. Trudo mladi je već 9 godina premijer a Trudo stariji je bio na mestu premijera u dva navrata sedamdesetih i osamdesetih.

Inače, metar gradnje kuće običnog kvaliteta- pvc stolarija i osrednja izolacija je 2.500-3.300 kanadskih dolara sa uključenim projektom i dozvolama, bez zemljišta po kvadratu kad se preračuna njihova cena u stopama.

Za 400-450 dolara preko se dobije neki cod D gradnje po Švedskom standardu za borealne šume, za koji kaže da je mnogo bolji od ovog običnog koji je A.
Luksuzna gradnja je 4000-4500 dolara i preko.

Cene su za Albertu.
 
Kako prihodi od kirija mogu da se povećavaju u godinama pred nama? Stanovništvo nestaje, uvoze se migranti, nepalci, kirgistanci, albanci...jel mislite da oni rade za 600 eura, a plaćaju zakup 350+ troškove? Svaki mesec sve više oglasa za izdavanje, i tek će biti sve više, a time i pad cena stanarina.
U ameriku idu ljudi za poslom kao i za nemačku i za ostale zemlje,tako je neko našao stan i posao u bg ,ekonomija raste,hvala vucicu! Šalim se haha,ali istina je da dolaze za poslom kao sto ti ides ka još razvijenim zemljama …inace u Srbiji uopste ne postoji standard i dostojanstvo izdavanja kao ato je to u sredjen im zemlajma dal zbog nerqzvijenssti dal zbog gazdi ne znam,naravno ovo ne vazi za centar grada i novogradnju u bg sa dobrom infrastrukturom tamo je se zna red
 
Šta nudi Zlatibor u odnosu na Frušku goru, a što se ne odnosi na urbanistički centar? FG je nacionalni park, dakle flora i fauna su daleko ispred Zlatibora, ima termalne vode, vinarije...hiljadu puta više sadržaja nego bilo šta na Zlatiboru. Naravno, ne možeš porediti "planinu" od 500 mnv i od 1500 mnv, ali ne znam da li si ikada bio u Kranjskoj gori ili Mariborskom pohorju koji su slične nadmorske visine kao Zlatibor i video kakve skijaške sadržaje nude. Zlatibor je bukvalno sprdnja, cringe i za decu iz srednjeg staleža.
Zlatibor su uništili, FG još uvek nisu. Kada i nju unište izgradnjom onda možeš da ih porediš. Na bilo koji drugi način su neuporedive. Frogs and grandmothers.
 
Nema tu ljutnje, ne samo kod nas nego su na Alpima u italijanskom delu već pozatvarali mnoga skijališta! Ali pazi, Zlatibor nikad nije bio skijaška destinacija, tih nekoliko staza su samo više kao neki gušt. Kod njega se najviše bazira na Zdravstvenom turizmu, odnosno čistom vazduhu, laganom i srednjem planinarenju, šetnjama, trim stazama, Spa&Wellness centrima...dobroj klopi ;) i naravno tzv. Kongresnom i Sportskom turizmu. Sad samo zamisli kad autoput bude "približio" Beograd na 1.5h kakav će to bum da bude!? Ima da ga proglasimo za novu beogradsku opštinu "Mount Dedinje" :)
Ma da, biće idem do Zlatibora na kafu kao u reklami. 😂
 
Počelo je :)

1000030586.jpg
 
To je zato sto se u RGZ-u tek sada "realizuju" ugovori od pre 3 godine. Kada bi se sve novogradnje prodavale na ugovor umesto na predugovor onda bi vec sada bila znacajna razlika izmedju starogradnje i novogradnje. Ovako deluje kao da su cene priblizne ali zapravo to sto gledamo kroz statistiku za novogradnju su barem 80-85% cene od pre 3 godine.
 
U Surčinu nije neka jagma, tako da ima gotove stanogradnje koja čeka na kupce. Pa je situacija sa ciframa koje se odnose na novogradnju realnija kao i u drugim rubnim opštinama.
Screenshot_2024-02-23-20-13-36-587-edit_com.android.chrome.jpg
 
Poslednja izmena:
Zlatibor su uništili, FG još uvek nisu. Kada i nju unište izgradnjom onda možeš da ih porediš. Na bilo koji drugi način su neuporedive. Frogs and grandmothers.
Eh sad. I na FG se gradi, galens ce uskoro pola fg da izgradi, a kad sidjes u Vrdnik opet si u manjem gradu. I od centra zlatibora na 5min su sume i livade. A ko hoce toplu vodu ima i Homolje.
 
Ma Jakovo je top, i taj kraj ima da EXSPlodira. Lux novogradnja, ko pazari u martu dobija prase i krmaču gratis. A čvarci su na ceni.
 
Ma Jakovo je top, i taj kraj ima da EXSPlodira. Lux novogradnja, ko pazari u martu dobija prase i krmaču gratis. A čvarci su na ceni.
Da nisi mislio na JaRkovo? :) Tamo ce kvadrat jos da ode u nebesa :) cim zavrse Surcin, posle ide gaaaas u Karlovcic i Petrovcic, zatim Bojcinska suma, poskupece zbog ergele i skole jahanja :)
 
Koliko se još ugovora očekuje u januaru 2024? Da li neko zna da nešto krupno nije upisano za BG?
 
Da nisi mislio na JaRkovo? :) Tamo ce kvadrat jos da ode u nebesa :) cim zavrse Surcin, posle ide gaaaas u Karlovcic i Petrovcic, zatim Bojcinska suma, poskupece zbog ergele i skole jahanja :)
Brate, u Petrovčiću uzmeš lux stan, možeš gajiš prasad, a i Bečmen ti blizu, a imaš i gradsku buščinu preko preče, naokolo, bliže) kaldrme. 😀 Do centra sveta Expo-a odeš u papučama. A i što kažeš imaš i školu jahanja blizu, ima sadržaja. Kad odrade autoput do Zlatibora, možeš da kažeš da nisi došao da jašeš nego samo skoknuo na kafu. 🙃 Malo ti za sriću triba.
 
Vrh