Šta je novo?

Cene nekretnina

Za Galeriju mogu reći da je bila prilično popunjena svaki put kada sam išao tamo. Ali to i nema toliko veze sa lokalcima.
Nisam se najbolje izrazio. Ima praznih lokala, ali ne toliko, vecina jeste popunjena. Kad sam rekao da je Galerija prazna, mislio sam na to da je bilo jako malo posetilaca.
 
Treba uzeti u obzir i to da je galerija ogromna pa je teško imati dojam da je gužva u njoj.
 
Ja sam ranije cesto isao u Usce koje je po povrsini duplo manje, ali je istog reda velicine i nisam imao taj osecan praznine prostora. Jednostavno malo ljudi, u radnjama samo radnici/prodavci, a nema musterija,...Ne znam, mozda nije svakog dana tako, mozda subota 10.02.2024. godine u periodu od 12-14h nije bila relevantan termin za donosenje zakljucaka, ja samo kazem sta sam danas video, osetio sam se kao u gradu duhova. Na setalistu i u kaficima je bilo ljudi, ne mnogo, ali tu nisam stekao taj osecan praznine prostora.
 
Ja sam ranije cesto isao u Usce koje je po povrsini duplo manje, ali je istog reda velicine i nisam imao taj osecan praznine prostora. Jednostavno malo ljudi, u radnjama samo radnici/prodavci, a nema musterija,...Ne znam, mozda nije svakog dana tako, mozda subota 10.02.2024. godine u periodu od 12-14h nije bila relevantan termin za donosenje zakljucaka, ja samo kazem sta sam danas video, osetio sam se kao u gradu duhova. Na setalistu i u kaficima je bilo ljudi, ne mnogo, ali tu nisam stekao taj osecan praznine prostora.
Ljudi manje idu u TC kada je lep dan vikendom. Treba da prođeš jedne subote kad je kiša. Važi za svaki TC.
 
Dosta stanova se izdaju na dan.
Ako stan izdajes na dan i stan ti je velikim brojem dana prazan, onda je mozda pametnije da ga izdajes dugorocno. Plus, cak i ako je stan na dan, valjda bi trebalo da ima recimo sto i stolice na terasi.
Mozda je bolje reci "Mnogi bi hteli da izdaju stanove na dan".
Deluje kao da su mnogi stanovi kupljeni, a niti se izdaju niti vlasnik zivi u njima.
 
Ovi pukli.
kvadrat samo 8.455 eura. Dzabe.
 
Grad je poprilicno ispraznjen danas zbog praznika, ljudi su spojili celu nedelju. To mozete da vidite po broju slobodnih parking mesta u gradu, nisu vam potrebni trzni centri. (U koje inace vikendom ne idem ni da mi zivot od toga zavisi)
 
Ovi pukli.
kvadrat samo 8.455 eura. Dzabe.
Kupuj vradovicu, sta cekas :) al sto bi kupovao u Minhenu kad imas preko puta Palate Srbija za 8200, uzimaj dok ne skoci na 16000.
 

Strpljen- spasen…

TC Galerija je poluprazna i sablasna kad god sam bio zadnjih meseci , iako su akcije ozbiljne…
Slično je i sa restoranima, nisu gužve kakve su bile ranije…razlog je jednostavan, troškovi života su ogromni i ljudi optimizuju potrošnju…
 

Strpljen- spasen…

TC Galerija je poluprazna i sablasna kad god sam bio zadnjih meseci , iako su akcije ozbiljne…
Slično je i sa restoranima, nisu gužve kakve su bile ranije…razlog je jednostavan, troškovi života su ogromni i ljudi optimizuju potrošnju…
Galerija je uvek bila krcata kad sam ja bio. Jednom sam i odustao jer nisam mogao da nadjem parking mesto posle 45 minuta. Dok na primer BEO shopping centar je poprilicno prazan, imaju dzinovsku garazu koja je uvek, ali uvek prazna, parkiram se skoro uvek na isto mesto kod ulaza lifta.
 
Onda je predimenzionisana, mali parking, veliki TC, jer po Galeriji nema puno ljudi… nije ni čudo sto Delta odustaje dalje od TC…
 
Onda je predimenzionisana, mali parking, veliki TC, jer po Galeriji nema puno ljudi… nije ni čudo sto Delta odustaje dalje od TC…
Mene je uvek iznenadjivala guzva u Galeriji, bio sam i vikendom i radnim danima, doduse mzd svega 7-8 puta. Jednom sam u Meku cekao 40+ minuta. Ja nzm odakle ta kupovna moc, osim ako nije doslo do preorijentacije potrosaca iz ostalih trznih centara u Galeriju. Jer stvarno je skupo otici danas u Galeriju i nzm pojesti nesto ili odgledati film.
 
Upravo to, svi sada idu tamo. Bio jednom da nesto kupim, nisam obilazio sve do detalja. Da ne bude da samo kritikujem i da uvredim rodoljube sa foruma, nije mi delovalo lose. Siroki prolazi, dosta razlicitih lokala. Sa druge strane sam stekao utisak laznog elitizma.
Ako ste gledali kako se ophode prema Arapima koji udju u pozlaceni avion, e taj vajb.
Recimo ko hoce da se slika za instagram i da ga vide moze da plati da ga voze oldtajmerom po trznom centru.
Nista novo, niti je samo kod nas tako, da se ne uvredi neko, ali kakve musterije takva i usluga.
 
Pa ne mora da plati. Voznja je besplatna, a ako hoces castis vozaca. Galerija je pre bila pusta tj sa sirokim hodnicima taman kako treba da se ne sudaras sa drugim ljudima. U poslednje vreme je guzva pogotovo sto su postavili neka standove po hodnicima.
 
Svakako je leti vise turista i posetioca. Pogotovo leta u narednim godinama, ima da bude ludnica.
 
M5K je meme koji predstavlja prognozu da ce cene u Mirijevu dostici 5.000 eura po m2 do kraja 2025. godine.
Na zalost zbog privremenog povecanja kamata prognoza je pomerena na do kraja 2027. godine :)

1707649781218.png
 

Strpljen- spasen…

TC Galerija je poluprazna i sablasna kad god sam bio zadnjih meseci , iako su akcije ozbiljne…
Slično je i sa restoranima, nisu gužve kakve su bile ranije…razlog je jednostavan, troškovi života su ogromni i ljudi optimizuju potrošnju…
Uf uf
"Sve dok infrastrukturni radovi, kao što su Moravski koridor, Fruškogorski koridor, Ekspo, koštaju i do 10 puta više od realne cene, biće i novca koji će se ulagati u nešto trajno. Osmeh Vojvodine je pre nekoliko godina koštao 400 mil EUR, a sada je 2 mlrd EUR. Ekspo je tri puta skuplji od Olimpijskih igara u Parizu, četiri puta košta više nego glavni Ekspo. To je sve novac koji se dobro uigranim šemama "izvlači". S obzirom na to da kubik novca nije lako smestiti, najlakše je uložiti u neku nekretninu, koja će zadržati cenu - pojašnjava Dašić."

Bolje da nisam čitao.....
 
Uf uf
"Sve dok infrastrukturni radovi, kao što su Moravski koridor, Fruškogorski koridor, Ekspo, koštaju i do 10 puta više od realne cene, biće i novca koji će se ulagati u nešto trajno. Osmeh Vojvodine je pre nekoliko godina koštao 400 mil EUR, a sada je 2 mlrd EUR. Ekspo je tri puta skuplji od Olimpijskih igara u Parizu, četiri puta košta više nego glavni Ekspo. To je sve novac koji se dobro uigranim šemama "izvlači". S obzirom na to da kubik novca nije lako smestiti, najlakše je uložiti u neku nekretninu, koja će zadržati cenu - pojašnjava Dašić."

Bolje da nisam čitao.....

Mislim da je ovo više šta ljudi vole da čuju nego šta je realnost. Ne može se tržište fingirati bez realne tražnje koja će taj proces ispratiti. Ko kupi po visokoj ceni prljavim novcem mora sutra i da proda da bi taj novac izvukao umesto da mu stoji zarobljen. Problem je, po mom mišljenju, što je ponuda preslaba u odnosu na tražnju, i što je na strani tražnje prisutan veliki broj kupaca koji je spreman da preplati nekretnine iz raznih razloga. Beograd je zadnjih godina postao u velikoj meri seller's market.

Trenutno se nalazimo na mrtvoj tački kad kupci i prodavci ispituju jedni drugima strpljenje. U slučaju da klatno prevagne na stranu kupaca, očekujem da će ponuda da se strmoglavi još više nego sad i to će sprečiti bilo kakve ozbiljne padove cena. Ukoliko prevagne na stranu prodavaca, verovatno će značiti da nas čeka novi inflatorni talas.

Ja ću verovatno sačekati da povećam učešće za kredit da bih mogao da igram ovu igru. Ne očekujem ozbiljan pad kada vidim kakva je ponuda. Ko nađe dobar stan i da mu se finansijski poklope kockice, treba da kupuje jer je BG tržište jako plitko, i tome može da posvedoči svako ko se upustio u avanturu traženja nekretnine.
 
Vrh