Šta je novo?

Cene nekretnina

ja znam ljude koji su prodali stan u bg, da bi kupili stan u inostranstvu. (Ljudi oko 35 godina). Rezon im je da ne zele da se vracaju u srbiju, jednostavno ne vide svoju buducnost tu, a vec imaju iskustvo imanja svoje nekretnine i zele to da urade na drugom mestu
 
Ajde mi samo recite ko to ide u INOSTRANSTVO i mora da prodaje stan?! Gde se taj neko seli na Kubu?! Pa ako ide u inostranstvo ide da zaradi još 1 ili 2 stana a ne da proda i što ima?! Pa čak i da ide u Ukrajinu ide da se okoristi?! Ko ide u inostranstvo a proda sve u Srbiji da bi otišao je očigledno promašio smisao života?! S konja na mrava (ne ni na magarca)!!!
Ja recimo kad bih isao u inostranstvo prodao bih stan ovde, ne odmah, ali u trenutku kad tamo steknem uslov za kupovinu nekretnine kako bih sebi tamo olaksao zivot i kupio stan uz vece ucesce, tj. kako bih uzeo manji kredit.
Imas dosta oglasa gde ljudi prodaju nekretnine zbog selidbe u inostranstvo. Ne kazem da je to masovna pojava, ali nije ni toliko retka ni neuobicajena.
 
ja znam ljude koji su prodali stan u bg, da bi kupili stan u inostranstvu. (Ljudi oko 35 godina). Rezon im je da ne zele da se vracaju u srbiju, jednostavno ne vide svoju buducnost tu, a vec imaju iskustvo imanja svoje nekretnine i zele to da urade na drugom mestu
Čudan rezon da ne upotrebim drugu reč. Ako ideš negde i ne možeš da si obezbediš da kupiš stan bez da sve rasturiš onda nešto u računici ne valja, barem po meni. Cilj je imati više a ne manje ako već ideš u inostranstvo.
 
Čudan rezon da ne upotrebim drugu reč. Ako ideš negde i ne možeš da si obezbediš da kupiš stan bez da sve rasturiš onda nešto u računici ne valja, barem po meni. Cilj je imati više a ne manje ako već ideš u inostranstvo.
Neki jednostavno ne zele da imaju nista vise sa ovom drzavom, a kesom od prodajom stana ovde tamo mnogo olaksavaju sebi dolazak do stana :) Ne rade svi na direktorskim pozicijama za velike plate pa da sebi mogu da priuste to o cemu ti pricas. Nekad nesto treba zrtvovati, pa ako tako posmatras stvari, bolje je prodati stan ovde.
 
Neki jednostavno ne zele da imaju nista vise sa ovom drzavom, a kesom od prodajom stana ovde tamo mnogo olaksavaju sebi dolazak do stana :) Ne rade svi na direktorskim pozicijama za velike plate pa da sebi mogu da priuste to o cemu ti pricas. Nekad nesto treba zrtvovati, pa ako tako posmatras stvari, bolje je prodati stan ovde.
Nikad ne zatvaraj sva vrata! Pogotovo sopstvene države. Kakva je takva je naša je!! I gde god da si NIKAD nećeš biti njihov bez obzira i na jezik i na pasoš (iz iskustva kažem). Nek stoji u Srbiji, Leba ne traži...
 
Nikad ne zatvaraj sva vrata! Pogotovo sopstvene države. Kakva je takva je naša je!! I gde god da si NIKAD nećeš biti njihov bez obzira i na jezik i na pasoš (iz iskustva kažem). Nek stoji u Srbiji, Leba ne traži...
Tamo si gradjanin drugog reda, ovde si gradjanin treceg reda. Ne bih prodao sve. Ostavio bih kucu na selu.
 
Čudan rezon da ne upotrebim drugu reč. Ako ideš negde i ne možeš da si obezbediš da kupiš stan bez da sve rasturiš onda nešto u računici ne valja, barem po meni. Cilj je imati više a ne manje ako već ideš u inostranstvo.

Iskreno ja bih isto tako uradio. Na primer ja imam nekretninu ovde i u skorije vreme razmisljam se da palim iz zemlje. Novac nije problem uopste. I u fazonu sam kontam da bih mozda prodao ovo svoje da ramo kupim vece jer prvo realno je tamo skuplje, drugo mislim da bi mi cost of living bio gori nego u bgu.
 
Iskreno ja bih isto tako uradio. Na primer ja imam nekretninu ovde i u skorije vreme razmisljam se da palim iz zemlje. Novac nije problem uopste. I u fazonu sam kontam da bih mozda prodao ovo svoje da ramo kupim vece jer prvo realno je tamo skuplje, drugo mislim da bi mi cost of living bio gori nego u bgu.
Ako ti je cost of living gori onda NE IDI!?!! Zapad osim kesa nista ne nudi! Ako keš nije motivacija ne znam šta je?!
 
Pola ljudi koje znam su otisli, iako ima mana tamo, nema toliko bahatosti. Kod nas bahatost i ostali djavoli mi idu na zivce. Tamo si stranac ali to je transparetno. U srbiji sam stranac ali mi to niko nije rekao

edit: a da ne pominjem standarno vazduh, hranu itd, to je nekako podrazumevano
 
Poslednja izmena:
Nikad ne zatvaraj sva vrata! Pogotovo sopstvene države. Kakva je takva je naša je!! I gde god da si NIKAD nećeš biti njihov bez obzira i na jezik i na pasoš (iz iskustva kažem). Nek stoji u Srbiji, Leba ne traži...
Pa da, ti i Vradovic ste očigledno prosek na zapadu, pa svoje frustracije i komplekse lečite nad ljudima u Srbiji. Vradovic se nada nekad da će njegova imovina u Srbiji dostići vrednost nekretnine u SF koju poseduje njegov kolega/prijatelj.
 
Poslednja izmena:
Ne znam za lokaciju ali pojedine stvari su vrhunske. Fasadna izolacija kamenom vunom umjesto stiroporom je za svaku pohvalu kao i fasadna alu drvo stolarija koju gotovo da niko više ne stavlja.
Jedan gastarbajter tako odlučio da umesto u jeftine nekretnine koje se u Beogradu ovih dana nude džabe, mukom zarađene pare spuca u dobro grobno mesto. Kaže stan je za 30-40-50 godina a ovo ipak za večnost i kad pogledaš u pravu je čovek. Uložio silne pare, najbolji fasadni mermer, vrhunska izolacija za svaku pohvalu (i to ona prava sa kamenom i vunom a ne stiroporom ko kod nekih), sa sve alu drvo sarkofagom koju gotovo da niko više ne stavlja. Što oni napredni kažu sve vrhunski, top i ful. Jedina mana što je moralo na groblju, ne daju mu nigde drugde. Reko što ne izdaš, šteta da zuji prazno dok tebi ne zatreba, a stvarno baš mnogo lepo, kaže neće niko na groblje ne odgovara im lokacija kao loša im sredina, nema autobusa i tako to... Ma ne znaju ljudi šta je dobro... To sve bahato, oće svi na Dedinje po ceni Altine iz 2016 i besne ovde po forumu umesto da cene prave vrednosti.
 
Pa sad hranu i ne znam bas
ne mogu ni ja da tvrdim realno. Ali ono kako s vremena na vreme cujem neke situacije, samo mi ne uliva poverenje, th sumnjam da se tu iko bavi kvalitetom. E sada ovo moje moze da bude totakna budalastina, ali kada sam dotle dosi da sumnjam, proso voz :D
 
Ja sam prilicno pro-evropski orijentisan al ti im brate magijska svojstva pripisujes. Svet nije bas tako binaran i ne treba ni od cega stvarati religiju.
Pa ne znam. Verujem da imaju bolje sisteme kontrole kvaliteta. Dešava se svuda svašta, ali u Srbiji nisam čuo da je neko odgovarao za veću količinu pesticida u hrani ili prekoračenje nivoa aflatoksina u mleku. Ovde možeš da radiš šta hoćeš.

A realno svi naši problemi od zagađenja, preko hrane do izbora, rudnika, duple prodaje nekretnina itd., svi imaju koren u nedostatku vladavine prava. Ne verujem da išta može da se popravi dok je situacija ovakva.
 
Smrc, smrc, sada ste me rasplakali.

Ja sam dosta etnocentrican i genocentrican - zelim da moji geni (nacija) dominira, tako da nikada ne bih mogao tek tako da odem. Da se identifikujem sa nekim Pakistancom, Indusom, pirgavim Englezom itd., a "brata" da zaboravim - ne ide.
Ima ovde svega, ali ta ogorcenost cesto proizlazi iz neostvarenih ambicija - recimo moja sestra nije ostvarila neke ambicije, i kada sam ogorcen na Srbiju to je najcesce zbog nje - to je taj Dinarski gen - koji ne moze da dozvoli tako lako da bude donji - koji dolazi do izrazaja u mom slucaju i preko sestre. Ako je donji, sve lomi, rusi itd....
Na zapadu niko ni ne ocekuje da te maze, tamo si tudjin i boris se bez milosti. Ako se ne uklopis sistem te samo sazvace i ispljune.

 
Isto, ali potencijalno mogu da te izvuku mama, tata, neki rodjak, neki dobar prijatelj itd...mislim da ima vise empatije u proseku. Lakse mozes da nadjes nekoga koga je briga za tebe.
A šta ako se ni mama i tata ne snađu u srpskom sistemu, rođaka baš briga, a i prijatelj nije pri parama?

Koliko znam u većini EU zemalja, barem ovih bogatijih gde naši ljudi beže, postoje socijalni sistemi koje naši ljudi prilično dobro koriste.
 
A šta ako se ni mama i tata ne snađu u srpskom sistemu, rođaka baš briga, a i prijatelj nije pri parama?

Koliko znam u većini EU zemalja, barem ovih bogatijih gde naši ljudi beže, postoje socijalni sistemi koje naši ljudi prilično dobro koriste.
Za sada ima, videcemo jos koliko, u Americi koliko sam upucen, socijalni sistem je mnogo slabiji.
Mislio sam na Ameriku pre svega, pojedine evropske zemlje su napravile sistem socijalnog blagostanja, koji je pre svega postojao za pripadnike njihove nacije - a sada migranti to masovne koriste. Tako da cemo videti koliko dugo ce oni jos gledati blagonaklono na to.
 
Da li može neko da mi objasni koja je logika iza prodaje ovog stana sa opisom "postoji mogućnost da sadašnji vlasnici ostanu u zakupu ukoliko stan kupujete kao investiciju." Nije mi jasna logika, prodaš svoj stan da bi bio podstanar u bivšem svom stanu

 
Da li može neko da mi objasni koja je logika iza prodaje ovog stana sa opisom "postoji mogućnost da sadašnji vlasnici ostanu u zakupu ukoliko stan kupujete kao investiciju." Nije mi jasna logika, prodaš svoj stan da bi bio podstanar u bivšem svom stanu

Moze da bude da je neko kome trebaju novci za lecenje, investiciju u posao ili otplatu nekog kredita.
Resavaju veci problem prodajom stana a ako vec idu u podstanare nude opciju da bas tu placaju rentu ali nije im uslov.
 
Vrh