Šta je novo?

Cene nekretnina

Naravoucenije, nit ce u Holandiji bas svako biti nemilosrdno procesuiran, nit u Srbiji bas ne mozes da tuzis i dobijes ako si ostecen. Bolje ces proci u Holandiji ali razlika nije bas nebo i zemlja.
 
Nije tema gde je bolje ili gore. Nego da li treba svaku negativnu pojavu u Srbiji prikazati kao da su Srbi, kako kažeš, teletabisi. Jedno je kritika, drugo je pljuvačina po Srbiji i Srbima uvijena u kritiku, jer je to manir nekih likova. Meni kao Srbinu, kada vidim na srpskom forumu, to nije konstruktivna pojava i imam pravo da komentarišem.

Što se tiče zapada, niko ovde nije otvoreno protiv zapada, makar ja nisam primetio. Zahvaljujući internetu, bezviznom putovanju, društvenim mrežama, jutjubu više ne prolaze lako lovačke priče koje imaju za smisao ovo iz prvog pasusa.
A sta bi ti da vidis na srpskom forumu? Samohvalisanje. Glorifikovanje sebe i svojih mana?
Pa na Beobuild forumu mi razglabamo pazi sad srpske teme. I naravno da svaku negativnu pojavu treba kritikovati. Jer bez toga je necemo ispraviti.
Neko okaci kako se srusila konstrukcija u izgradnji u Nisu i mi bi po tvom shvatanju trebalo da kazemo nema veze, desava se negde i na zapadu. Ili bi logicnije bilo da se zapitamo ko nam gradi, ko projektuje, ko kontrolise.
Sta mislis koji od ova pristupa je korisniji za nase drustvo?
 
A sta bi ti da vidis na srpskom forumu? Samohvalisanje. Glorifikovanje sebe i svojih mana?
Pa na Beobuild forumu mi razglabamo pazi sad srpske teme. I naravno da svaku negativnu pojavu treba kritikovati. Jer bez toga je necemo ispraviti.
Neko okaci kako se srusila konstrukcija u izgradnji u Nisu i mi bi po tvom shvatanju trebalo da kazemo nema veze, desava se negde i na zapadu. Ili bi logicnije bilo da se zapitamo ko nam gradi, ko projektuje, ko kontrolise.
Sta mislis koji od ova pristupa je korisniji za nase drustvo?
Pa nije bas da smo se pitali vec su krenule podjednako debilne izjave 'ovo kao u Turskoj' i slicno.
 
Beograd je jako ruzan i prljav grad - ako cemo realno. Mislim da mu pristaje vise naziv Govnograd, nego Beograd.

Danas sam pustio dete 5 minuta na zelenu povrsinu i naravno odmah je uletelo u g***o.
Jedna od atrakcija za decu u Becu, mozda i najveca jesu upravo parkovi - kada smo zadnji put bili, deca su nas bukvalno molila da idemo u parkice za decu. U Becu nisam video nijedno g***o na ulici ili na zelenim povrsinama, ovde po zelenim povrsinama i trotoaru moram da igram tango da ne bih uleteo u g***o.
Evo kako recimo izgledaju parkici u Becu, u Bg-u su vrhunac kineski dosadni rekviziti tipa tobogan, konjic na federu, klackalica, ljuljaska, a podloga je toksicna reciklirana guma, u Becu su deciji parkici ogromne zelene povrsine, rekviziti su napravljeni od prirodnih materijala, kao i podloga u parkicima - komadici drveta recimo.

Pogledajte prilog 186448

Da bi Beograd licio na iole normalan grad moraju da se odrade sledece stvari:
- da se napravi dnk baza vlasnickih pasa, tako da kada se pas posere po ulici - da moze da se napise direktno kazna gazdi - u slucaju da se pas napusti da gazda izdvaja sredstva za boravak psa u azilu
- da se vece pasmine pasa vode na uzici i sa korpom oko usta - a ne da ti pitbul balavi nad detetom od tri godine dok setate
- da se postuju urbanisticki planovi i zaustavi nelegalna gradnja
- da se poveca broj parkova i zelenih povrsina - i da budu prilagodjeni pravilnom razvoju dece sa raznim zanimljivim preprekama i rekvizitima
- da se napravi fabrika za obradu otpadnih voda
- da se napravi fabrika za obradu otpada
- da se napravi metro
- da se napravi most preko Ada Huje, da se napravi novi savski most za tunelom

Bez svega ovoga je Govnograd - prljava kasaba.
Kao ponosni vlasnik psa, ali i roditelj koji se redovno seta po parkovima jednog manjeg nemackog grada, mogu da potpisem sve navedeno. Mozemo mi da volimo Beograd koliko hocemo ali neke cinjenice se ne mogu osporiti.
Mali gradovi imaju fantasticno uredjene zelene povrsine a kamoli Bec.
Inace, takav park za decu od prirodnih materijala sa prirodnom podlogom i rekvizitima sam nedavno videla u Bukovickom parku u Arandjelovcu. Nazalost, sprave su vec dosta zapustene i gotovo neupotrebljive. Ali eto, neko je inicijalno imao dobru ideju. To me podseti sad i na Staro zdanje u Arandjelovcu. Jedan od najlepsih objekata u Srbiji, a stoji usred parka onako ruiniran i nastavlja da propada. Tuzno.
 

Dal ima sanse da 2027. godine da dodje 10 miliona turista?
 
Ako tih 20k dodje da radi u gradjevini, da li to znaci da ce se graditi vise, veca ponuda=manja cena stanova, plus njihove dnevnice su minimalne, da li niza cena rada znaci mogucnost spustanja cena nekretnina alavih investitora?😁
Dipl. ekonomista, ti bi prvi trebao da znas da se ovakvoj vesti uopste ne treba radovati, tj to je fake economy. Sta mislis sta ce se desiti sa nasim gradjevincima ukoliko ovi uvezu jeftinu radnu snagu? Morace da rade za iste pare kao i ovi mucenici. Kako onda mislis da gradjevinac sebi priusti krov nad glavom?
Sta bi se desilo ako uvezas jeftine doktore, ucitelje, med osoblje, vozace, advokate...... svi cete da radite za iste pare, pa cak i ako pojeftini cena kvadrata, jednako ce ti biti nedostizna kupovina kao i sad. Il bi ti da se uvezu oni koji nemaju uticaja na ono cime se bavis a druge ko sisa?
 
Dipl. ekonomista, ti bi prvi trebao da znas da se ovakvoj vesti uopste ne treba radovati, tj to je fake economy. Sta mislis sta ce se desiti sa nasim gradjevincima ukoliko ovi uvezu jeftinu radnu snagu? Morace da rade za iste pare kao i ovi mucenici. Kako onda mislis da gradjevinac sebi priusti krov nad glavom?
Sta bi se desilo ako uvezas jeftine doktore, ucitelje, med osoblje, vozace, advokate...... svi cete da radite za iste pare, pa cak i ako pojeftini cena kvadrata, jednako ce ti biti nedostizna kupovina kao i sad. Il bi ti da se uvezu oni koji nemaju uticaja na ono cime se bavis a druge ko sisa?
Druze odgovoricu ti sutra opsirno na ovo, lego sam da spavam, 4.10Am
Za kraj dana samo da ostavim ovo ovde


Vradovic i bull druzina na aparatima😁😁🤣
 
Poslednja izmena:
Banke koje su nudili dobre kamatne stope za štednju (navodno do 31.12.2023) su produzile akciju i nadalje. Dakle ništa od pada ks.
 
Banke koje su nudili dobre kamatne stope za štednju (navodno do 31.12.2023) su produzile akciju i nadalje. Dakle ništa od pada ks.
Pa nece jos pad kamata tek negde 2025/2026.

Samo se u US spustilo malo na 6.66% na 30 godina fix.

2027. god je godina 🐂🐂🐂🐂🐂
 
Druze odgovoricu ti sutra opsirno na ovo, lego sam da spavam, 4.10Am
Za kraj dana samo da ostavim ovo ovde


Vradovic i bull druzina na aparatima😁😁🤣
Kao što sam od prvog dana ponavljao. Dok je rata u Ukrajini ECB neće i ne može smanjivati kamate!!
FED je drugo i USA je drugo. Evropa plaća taj rat i održava ceo budžet Ukrajine + oružje. Do sad su imali malo rezervi plus malo naštampali. Pošto se rat nastavlja, para treba još mnogo, a to može doći samo iz jednog izvora, papir i farba:)
ECB po meni ne spušta kamate! Ili ostaju iste ili rastu.
USA i FED su drugo i oni profitiraju i mogu da rade šta hoće...
 
Dipl. ekonomista, ti bi prvi trebao da znas da se ovakvoj vesti uopste ne treba radovati, tj to je fake economy. Sta mislis sta ce se desiti sa nasim gradjevincima ukoliko ovi uvezu jeftinu radnu snagu? Morace da rade za iste pare kao i ovi mucenici. Kako onda mislis da gradjevinac sebi priusti krov nad glavom?
Sta bi se desilo ako uvezas jeftine doktore, ucitelje, med osoblje, vozace, advokate...... svi cete da radite za iste pare, pa cak i ako pojeftini cena kvadrata, jednako ce ti biti nedostizna kupovina kao i sad. Il bi ti da se uvezu oni koji nemaju uticaja na ono cime se bavis a druge ko sisa?

Pa razlog zašto uopšte moramo da uvozimo radnu snagu jeste to što naša radna snaga emigrira na zapad.
 
Pa razlog zašto uopšte moramo da uvozimo radnu snagu jeste to što naša radna snaga emigrira na zapad.
A zasto emigrira? Pored bezanja od sistema, razlog je plata. Za dobru platu nasli bi i ovde radnike. E sad, posto sad uvoze jeftinu radnu snagu, to znaci smanjenje troskova proizvodnje (kao sto je vec napisao Dipl. ekon.), pa samim tim ima prostora za spustanje cene :)
 
Ja nikad nisam sporio da ima prostora za spuštanje cene - ali činjenica je da troškovi gradnje i tržišna cena nekretnine nisu u korelaciji.
 
Vrh