Šta je novo?

Cene nekretnina

Nigde ne cvetaju ruže, ali ne znam zašto nas uopšte bombarduju nekim vestima kako je u Kenjadi, Nemačkoj i to uz obavezno projektovanje nekih najgorih stanja tamo, a kod nas se prezentuje neka ružičasta slika.
Kako zašto? Pa da bi se stvorila imaginarna slika da je kod nas ipak ok. Zamisli da živiš loše i da te neko stalno bombarduje lažnim vestima kako je negde još lošije, a ti nemaš mogućnosti da proveriš. Odmah pomisliš "pa dobro, kod nas je još i ok, samo da ne bude gore."
 
Pa meni deluje da je problem iseljavanja stanovništva alarmantan i da se pokušava minimizovati isti...

Ali hajde da se nadamo da će Srb u narednim godinama napredovati toliko da postane bolje mesto za život i da imamo povratnike u mnogo većem broju.

Inače džaba će nam biti sve ako nam zidovi budu prazni.
Samo da ne trubimo više kako je napolje, nego da malo više gledamo svoje dvorište.
A za neke stvari ne trebamo kukati na sistem i vlast - (ne)kultura i nervoza na našim ulicama, đubre na sve strane - to se pre svega nosi od kuće
 
Ne varaš se - otišao sam i javljam se iz inostransta. I ne kukam kako je ovde mnogo lošije nego u Srb i ne postavljam linkove koji će pokazivati kako je u Srb mnogo dobro 😊

Otišao sam relativno skoro i apsolutno se ne preispitujem oko toga.
Spakovao kofere i porodicu i otišao, a da sam ostao definitivno bi menjao Kanarevo Brdo

I da, kao i mnogi, ne znam do kada će mi biti dobro - ako ovde zapadnem u krizu, jedna od opcija jeste povratak u domovinu
 
...
Što se tiče teme - ponovo, ko planira da živi u Bgu i gleda za život - kupujte, šta da vam radim, cene teško da će ići opipljivo dole da vredi čekati neki oštri pad. Za one koji investiraju, možda trenutno nije dobar trenutak, možda će sledeće godine biti nekog pada od 10%, ali dugoročno nećete biti na nekom velikom gubitku 😊 ako već ne želite /znate da investirate u neki biznis
Možda te to ne zanima pa ne znaš prave podatke, ali upravo je sad najbolje kupovati investicione stanove, najviše u centru Beograda i Zlatiboru, jer beleže neverovatne skokove broja noćenja turista! Beograd preko 11% a Zlatibor čak 69,5% u proteklih 9 meseci u odnosu na isti period 2022!
Vesti o stalnom rastu turizma i poskupljenju turističkih usluga smenjuju jedna drugu...ispada da je sada bolje kupovati kao investiciju, upasti na tržište i stvarati profit nego za život
 
I Češki Domoplan ulazi na perspektivno srpsko tržište. Novi kompleks kod zvezdarske šume za 4000 eur/m2.
Lokacija je na granici sa Mirijevom,...a možda i spada u Mirijevo

 
I Češki Domoplan ulazi na perspektivno srpsko tržište. Novi kompleks kod zvezdarske šume za 4000 eur/m2.
Lokacija je na granici sa Mirijevom,...a možda i spada u Mirijevo

Text kaze: Investicija je 22m, broj stanova 49. Onda im je ulaganje po stanu ~450k eur. Za kvadrat kaze da ce cena biti 4k eur.

Recimo da na ulozeni novac zele da zarade 30%, sto je na period dobijanja dozvola i izgradnje od npr 3 godine, 10% na ulozeni kapital. Da se apsutno ne oslanjaju na novac od predprodaje. To bi znacilo da stan u proseku treba da kosta 600k eur u prodaji. A po prosecnoj ceni od 4k mu to dodje da bi stan u proseku bio veliki 150kvm.

Jel sam ovo dobro sabrao? Koji im je poslovni model da prodaju stanove velicine kuće? Ima li tržišta za tako nešto?
 
Text kaze: Investicija je 22m, broj stanova 49. Onda im je ulaganje po stanu ~450k eur. Za kvadrat kaze da ce cena biti 4k eur.

Recimo da na ulozeni novac zele da zarade 30%, sto je na period dobijanja dozvola i izgradnje od npr 3 godine, 10% na ulozeni kapital. Da se apsutno ne oslanjaju na novac od predprodaje. To bi znacilo da stan u proseku treba da kosta 600k eur u prodaji. A po prosecnoj ceni od 4k mu to dodje da bi stan u proseku bio veliki 150kvm.

Jel sam ovo dobro sabrao? Koji im je poslovni model da prodaju stanove velicine kuće? Ima li tržišta za tako nešto?
Koliko sam ja sabrao 2 i 2 čitajući tekstove naših agenata u vreme pada prometa, najveće tržište je za stanove do 150-200k eur i preko 300-400k u premijum sektoru za koje naročito kažu da nema zime
 
I Češki Domoplan ulazi na perspektivno srpsko tržište. Novi kompleks kod zvezdarske šume za 4000 eur/m2.
Lokacija je na granici sa Mirijevom,...a možda i spada u Mirijevo

Ako je polozaj na mapi tacan, rec je o KO Zvezdari, kakvo Mirijevo. Mada taj deo izmedju Kragujevacke i Volgine je prilicno zabacen, trenutno je tamo suma i ne znam kako su uopste dobili gradjevinsku dozvolu. Sama lokacija ima prelep pogled, ali je infrastrukturno katastrofa, mora se kroz Milana Rakica bilo kuda da se krene a ona je vec zacepljena zbog Mirijeva.
 
Evo koga zanima NS, kaže 10min do centra, ko metroom :)

RM4RRO6.jpg
 
Ako je polozaj na mapi tacan, rec je o KO Zvezdari, kakvo Mirijevo. Mada taj deo izmedju Kragujevacke i Volgine je prilicno zabacen, trenutno je tamo suma i ne znam kako su uopste dobili gradjevinsku dozvolu. Sama lokacija ima prelep pogled, ali je infrastrukturno katastrofa, mora se kroz Milana Rakica bilo kuda da se krene a ona je vec zacepljena zbog Mirijeva.
Ako ćemo urbanistički upravu si, ali ako ćemo realno onda je 50-100m od granice Mirijevo I (ukucaj na google maps). Recimo sve kuće/zgrade iznad (zapadno) od ul.Jovanke Radaković/Dragoslava Srejovića spadaju u KO Zvezdara, ali je realno Mirijevo odnosno Ćalije/Karaburma.
Zvezdarska šuma je jedna od boljih lokacija u Beogradu, po meni je taj pojas sa svih strana do šume mogao da bude drugo dedinje da se na vreme razmišljalo. U svakom slučaju ovakav objekat će poboljšati kvalitet tog dela. Saobraćajno je udaljen oko 3km od autoputa i 5km od centra što je sasvim prihvatljivo ako želiš nešto mirniji način života u gradu
 
Ako ćemo urbanistički upravu si, ali ako ćemo realno onda je 50-100m od granice Mirijevo I (ukucaj na google maps). Recimo sve kuće/zgrade iznad (zapadno) od ul.Jovanke Radaković/Dragoslava Srejovića spadaju u KO Zvezdara, ali je realno Mirijevo odnosno Ćalije/Karaburma.
Zvezdarska šuma je jedna od boljih lokacija u Beogradu, po meni je taj pojas sa svih strana do šume mogao da bude drugo dedinje da se na vreme razmišljalo. U svakom slučaju ovakav objekat će poboljšati kvalitet tog dela. Saobraćajno je udaljen oko 3km od autoputa i 5km od centra što je sasvim prihvatljivo ako želiš nešto mirniji način života u gradu
Ja sam sa Zvezdare i odrastao na Zvezdari. Idi reci nekom iz Murmanske da zivi u Mirijevu :).
Salu na stranu, nikakav novi objekat nece poboljsati kvalitet zivota ljudi u tom delu. Ono sto je preko potrebno je da se spoji Gospodara Vucica se okretnicom 28-ce i to sa 4 trake, da se prosiri Aradska i poruse RAD-ove barake, prosiri Cingrijina do okretnice i Milana Rakica do raskrsnice sa Mite Ruzica kao i Bulevar do Ustanicke - e onda mozemo da gradimo nove komplekse. A do tada muceni ljudi koji zive tamo ce provoditi sate u Milana Rakica ili Mite Ruzica dok se docepaju tog auto-puta ili Bulevara/Dimitrijale.
 
Logicno, i ja to prvo gledam kad kupujem- karmu, pa onda lokaciju, cenu, pa raspored prostorija. Tim redosledom. Ne moram da napominjem da ne kupujem nikad u periodu retrogradnog merkura, kao i svi ostali.
Bez šale, ali kad smo mi prodavali stan, kupac nam je rekao da se odlučio za naš stan jer smo mu izgledali pozitivni. U naselju su stanovi tipski. Presudio je njegov osećaj o dobroj energiji stana.
 
Ja sam sa Zvezdare i odrastao na Zvezdari. Idi reci nekom iz Murmanske da zivi u Mirijevu :).
Salu na stranu, nikakav novi objekat nece poboljsati kvalitet zivota ljudi u tom delu. Ono sto je preko potrebno je da se spoji Gospodara Vucica se okretnicom 28-ce i to sa 4 trake, da se prosiri Aradska i poruse RAD-ove barake, prosiri Cingrijina do okretnice i Milana Rakica do raskrsnice sa Mite Ruzica kao i Bulevar do Ustanicke - e onda mozemo da gradimo nove komplekse. A do tada muceni ljudi koji zive tamo ce provoditi sate u Milana Rakica ili Mite Ruzica dok se docepaju tog auto-puta ili Bulevara/Dimitrijale.

Sve tačno + bulevar je takođe jeziv u nekim delovima u špicu. Veoma nezahvalna ruta za svaki dan. To je jedan od razloga zašto sam i otpisao taj deo Zvezdare / Mirijevo kao potencijalnu opciju za kupovinu nekretnine.
 
Vidim iskaču reklame stanova za ove Adice, "cena po dogovoru". Je 'l može neko iz NS-a da uporedi sa nekim naseljem u Bg-u, neka Krnjača, Ledine? :)
Recimo Kotež. Blizu Dunava, nije toliko daleko od centra, politički nekorektno bi bilo da kažem koja je struktura ljudi u pitanju u priličnom broju. Infrakstrukturno takođe slično. Kolicima sa bebom ići je vratolomija. Koliko para toliko muzike i ovde važi.
 
Ja sam sa Zvezdare i odrastao na Zvezdari. Idi reci nekom iz Murmanske da zivi u Mirijevu :).
Salu na stranu, nikakav novi objekat nece poboljsati kvalitet zivota ljudi u tom delu. Ono sto je preko potrebno je da se spoji Gospodara Vucica se okretnicom 28-ce i to sa 4 trake, da se prosiri Aradska i poruse RAD-ove barake, prosiri Cingrijina do okretnice i Milana Rakica do raskrsnice sa Mite Ruzica kao i Bulevar do Ustanicke - e onda mozemo da gradimo nove komplekse. A do tada muceni ljudi koji zive tamo ce provoditi sate u Milana Rakica ili Mite Ruzica dok se docepaju tog auto-puta ili Bulevara/Dimitrijale.
Često sam i sam dolazio jedno vreme u taj deo, da verovatno si u pravu za Murmansku, ali to im opet ne menja čist i ničim pomućen pogled na Mirijevo ;)
Kad sam spomenuo kvalitet mislio sam ustvari na poboljšanje ponude kvalitetnijih nekretnina, jer u našem narodu ti je tako, dok se ne vidi da je neko nešto pokrenuo svi odmahuju glavom. A što se tiče proširenja tih uličica i prolaza, to bi stvarno trebalo što pre pokrenuti jer dosta ljudi kupuje upravo u Mirijevu, što se pored gužvi vidi i po povećanju cena
Sve tačno + bulevar je takođe jeziv u nekim delovima u špicu. Veoma nezahvalna ruta za svaki dan. To je jedan od razloga zašto sam i otpisao taj deo Zvezdare / Mirijevo kao potencijalnu opciju za kupovinu nekretnine.
A gde nije jezivo u Bgd u špicu? Ceo je postao saobraćajno nesnosan! Najbolje bi bilo kupiti stan na 10-15 min peške do posla, ali je li to uopšte moguće a da ti se poklope sve "kockice"...
 
Ako je polozaj na mapi tacan, rec je o KO Zvezdari, kakvo Mirijevo. Mada taj deo izmedju Kragujevacke i Volgine je prilicno zabacen, trenutno je tamo suma i ne znam kako su uopste dobili gradjevinsku dozvolu. Sama lokacija ima prelep pogled, ali je infrastrukturno katastrofa, mora se kroz Milana Rakica bilo kuda da se krene a ona je vec zacepljena zbog Mirijeva.
Ako je to ono što sam videla, reč je o manjim zgradama koje se nalaze bukvalno u sred šume, pre par meseci su bile završnoj fazi izgradnje. Ima par privatnih kuća sa dvorištem, a nakon toga se nastavljaju te manje zgrade. Radnik obezbeđenja mi je rekao da je te zgrade gradio neki košarkaš i da je cena 3.000 po kvadratu.

Ne mora uopšte da se ide ulicom Milana Rakića. Može Volginom u suprotnom smeru par kilometara (kad izađeš iz te ulice na Volginu, ideš levo), pa onda ima jedna velika ulica koja ide nizbrdo i izlazi pravo na trasu 27. Odatle do Vukovog spomenika ima još par kilometara. Ništa komplikovano i lako se stiže. Zagušenja nema nigde.
 
A gde nije jezivo u Bgd u špicu? Ceo je postao saobraćajno nesnosan! Najbolje bi bilo kupiti stan na 10-15 min peške do posla, ali je li to uopšte moguće a da ti se poklope sve "kockice"...
Da. Ta tri sata dnevno provedena u saobraćajnom haosu ne može niko da ti plati. Bukvalno kao još jedno radno vreme.
 
Da su bolji busevi i da ih ima vise, bolje bi bilo svima, vise bi se ljudi vozilo busevima. Pogotovu su busevi na plin prava stvar. Ako nije guzva u busu, to je ok iskustvo, mozda i bolje nego drndanje kolima u tunelu izduvnih gasova iz raspalih dizel motora.

Da registracija auta poskupi 2x, manje bi se vozila auta, cesto nepotrebno. Ali to politicari ne bi smeli da uvedu, kao sto ne smeju ni obaveznu proveru izduvnih gasova na tehnickom pregledu. Zbog par stotina evra potrebnih da vlasnik auta koji čadi popravi kvar, ostatak vozaca će da dobije bolesti.
 
Vrh