Šta je novo?

Cene nekretnina

 
A da uproste legalizaciju naprave izlaganje katastra a ne da činovnici traže papire koji nisu potrebni a znaju da se ne mogu dobiti kako bi uzeli mito i ne naručuju cevape dok su stranke tu i da rade nešto
 
Ajde malo i Sputnjik

U Vršcu parcela 1.850.496 evra​

Najskuplji kvadrat poljoprivrednog zemljišta prometovan je u Surčinu (Dobanovci) po ceni od 29,9 evra za metar kvadratni. Najskuplje poljoprivredno zemljište u Srbiji u prvom polugodištu 2023. godine prometovano je u opštini Vršac (KO Pavliš) po ceni od 1.850.496 evra.
 
U situaciji kada niste angažovali agenciju za traženje stana, već samo želite da pogledate stan koji oglašava agencija, oni od vas traže da potpišete saglasnost da nećete kupiti stan mimo posredovanja agencije niti vi, niti vas član porodice.

Mene zanima da li ovo ima osnova u realnosti? Kako ja da potpišem da moj član porodice neće kupiti neki stan kad je on punoletna osoba i naravno da neće mene pitati za dozvolu?

Meni je ovo logički nonsense.
 
U situaciji kada niste angažovali agenciju za traženje stana, već samo želite da pogledate stan koji oglašava agencija, oni od vas traže da potpišete saglasnost da nećete kupiti stan mimo posredovanja agencije niti vi, niti vas član porodice.

Mene zanima da li ovo ima osnova u realnosti? Kako ja da potpišem da moj član porodice neće kupiti neki stan kad je on punoletna osoba i naravno da neće mene pitati za dozvolu?

Meni je ovo logički nonsense.
Sigurno da ima problematičnosti u tome što traže ali sa njihove tačke gledišta je logično. Razmišljaju ti možda gledaš preko njih stan za sebe ili npr za sestru aonda će kupovina mimo njih. Ja se sećam zet kad je prodavao stan pre deset godina kupac mu došao preko agencije našao stan i kao videće i onda mu našao kontakt nekako i kao ja hoću da kupim ali neću preko agencije daim dajem pare hajde. Provale i iz agencije zovu zeta kukaju pa nije u redu izbacio nas je iz posla on kao pa šta sad da radim da odbijem prodaju sad što vas je zjb.
E sad resenje nije u potpisivanju sa kupcima već treba da sklope ugovor sa prodavcem da mogu samo oni da prodaju i da prodavac ne prodaje mimo njih dok traje ugovor i to je to. Ali onda prodavac plaća agenciji, bira samo jednu agenciju koja prodaje, onda agencije imaju daleko manju ponudu. To im ne odgovara kad sad pozovu oni prodavca koji oglašava stan i traže samo da ga dodaju besplatno u ponudi. Onda ne bi bilo ni onih stvari da isti stan prodaje n agencija. Doduše ja sam ovih godina gledao samo novogradnju od investitora i to i završio pa je moguće da su se tu neke stvari pomakle.
 
Pa u sustini ti Hristiana si odgovorna ako podatke koji su pod NDA podelis sa drugom osobom. Pravno gledajuci ti bi pre nego sto drugom clanu porodice podelis informacije treba da imas svoj NDA sa tom osobom a oni ako tuze tebe ti clana porodice. Druga opcija je da SVI koji gledaju budu na tom ugovoru potpisnici sa agencijom.
 
To možda tamo u amerikama NDA prevod i puna skraćenica opet neki amerkanizam
Agencije i način poslovanja u srb treba pod hitno bolje regulisati ovo je kaubojstina sta oni rade....
Oni kao nadju nekom stan tako što dokazuju ljudima koji daju oglas da će samo preko njih prodati stan da imaju čarobni štapić samo da im potpisu za 2% i da stave njihov broj u oglas i onda ucenjuju kupce da i sa njima potpisu ugovor za 2% nece da dovedu kupca ako nemaju procenat od obe strane ....
 
Ja mislim da ako agencija napravi dogovor sa prodavcem vezano za prodaju stana, natera kupca da potpiše ugovor o posredovanju da bi mu pokazali stan (iako ih on uopšte nije angažovao za posredovanje, već samo želi da vidi stan), pa ih on pređe i kupi stan mimo posredovanja agencije, možda i mogu nekako da ga napenale sudskim putem.

Međutim, ako on iskoristi agenciju kao kontakt da bi kasnije omogućio članu porodice kupovinu istog stana bez posredovanja agencije, po mom mišljenju mu sudski ne mogu ništa.

Meni je i u logičkom i u pravnom smislu besmisleno da ja potpišem dokument na kome stoji ,,ja, Hristiana, potvrđujem svojim potpisom da moj suprug neće kupiti stan koji je meni pokazala agencija, mimo posredovanje iste". Kako ja mogu da garantujem svojim potpisom da će neko drugi nešto uraditi ili neće uraditi?

Svako može da garantuje samo za samog sebe.
 
Poenta je da zahtevaju od tebe da "čuvaš poverljive informacije", tj. činjenicu da se taj stan na toj lokaciji prodaje.
Ne možeš da garantuješ da tvoj suprug neće kupiti stan, ali možeš da mu ne kažeš za taj stan.
 
To možda tamo u amerikama NDA prevod i puna skraćenica opet neki amerkanizam
Agencije i način poslovanja u srb treba pod hitno bolje regulisati ovo je kaubojstina sta oni rade....
Oni kao nadju nekom stan tako što dokazuju ljudima koji daju oglas da će samo preko njih prodati stan da imaju čarobni štapić samo da im potpisu za 2% i da stave njihov broj u oglas i onda ucenjuju kupce da i sa njima potpisu ugovor za 2% nece da dovedu kupca ako nemaju procenat od obe strane ....
Ovo je sve tačno i verujem da toga nema nigde, samo kod nas.
 
Poenta je da zahtevaju od tebe da "čuvaš poverljive informacije", tj. činjenicu da se taj stan na toj lokaciji prodaje.
Ne možeš da garantuješ da tvoj suprug neće kupiti stan, ali možeš da mu ne kažeš za taj stan.
Obično prodavci postave nekoliko oglasa na društvenim mrežama ili besplatnim oglasnicima, a pored toga daju stan na prodaju i agenciji jer ih ništa ne košta. Činjenica da neko prodaje stan teško da može biti poverljiva informacija, jer je njemu u interesu da što više ljudi bude informisano tome, da bi ga prodao
 
Ugovori o posredovanju u Americi su bas obimi. Potpisuje se sa agencijom da se prodaje. Agencija uzima MLS broj (katastar) i svi znaju da se taj stan prodaje.
Uglavnom se potpisuje samo sa prodavcem pa njega tuze ako se stan proda mimo agencije. Doduse razliciti states imaju razlicita pravila. Prodavac ako proda mimo agencije svakako placa proviziju agenciji.

Kod nas je dosta nesredjeno trziste jos uvek (i ako ide na bolje) i ima jos prostora za poboljsanje.

Ti sve sto treba je da dodas sve punoletne clanove porodice na ugovor ako ce i oni da gledaju stan od agencije.
 
Poenta je da zahtevaju od tebe da "čuvaš poverljive informacije", tj. činjenicu da se taj stan na toj lokaciji prodaje.
Ne možeš da garantuješ da tvoj suprug neće kupiti stan, ali možeš da mu ne kažeš za taj stan.
A agencija će saznati bas od koga i kao je dosao do info da se stan prodaje kako da ne
Pitaš komsiju u ulazu npr reko ti drugar
Fotkaju se stanovi tako da ne može da se vid gdje su obavezno navuku zavese ili zamute prozor lupetaju gluposti bajke pričaju....
 
A agencija će saznati bas od koga i kao je dosao do info da se stan prodaje kako da ne
Pitaš komsiju u ulazu npr reko ti drugar
Fotkaju se stanovi tako da ne može da se vid gdje su obavezno navuku zavese ili zamute prozor lupetaju gluposti bajke pričaju....
Katastar podaci su javni, pise ime i prezime kupca.
 
Sta si mi otkrio ameriku javni su tamo ne piše koji se stan prodaje...
 
Mozes da utvrdis za taj stan da je posle neko kupio. Tipa Hristiana otisla videla stan, zatim dala muzu pa on kupio na svoje ime (ukrala od agencije) i lepo u katastru se posle vidi ko je kupio.
 
Dobro vid se da je neko kupio stan kroz 10 dana i kako da povezes hristinu i komšiju ziku i agenciju i da se kao agencija namiri za štetu agencije u srb ne nude ni 10% usluge koju bi trebalo i narod ih ne doživljava kao nekog ko će im pomoći i olakšati kupovinu prodaju vec kao cesto nužno zlo koje će da im uzme pare za prodaju magle ...
 
Evo jedan od PR tekstova:

 

@beli labud moramo da pojacamo hajp za Kop, Divcibare, Zlatar i naravno Zlatidjericu :)
 
Može agencija tebi da napiše da ne sme niko od tvoje porodice da kupi stan ali niko ne može da te ganja ako:
- slučaj 1. zamoliš prijatelja e javi se agentu idi vidi stan jel valja, prijatelj kaže super, da ti adresu i kontakt i ti odeš završiš sa prodavcem direktno bez porvizije kod notara za 200e ili koliko već (ne pratim te tarife). Ajde neka agenti dokažu da su Pera Perić i Laza Lazić u srodstvu ili da se poznaju.
- slučaj 2: "čuj komšo prodajem stan". "odlično, ja sam zainteresovan". Isti slučaj.

Ne može ti agent nista ni kao kupci ni kao prodavcu (izuzev ako ima klauzula "eksluzivnosti") a valjda nisi retard da potpisuješ to
Ako prodaješ za 100K a kupca košta 102K, nadjete se na 101K i svima dobro
 
Nemoguće da je po zakonu da se ti složiš u ime nekog drugog da on neće kupiti stan. Elementarna logika to kaže.

Agencija to može da stavi u ugovor, ali sumnjam da bi ijedan sud prihvatio takvu odredbu ugovora kao validnu.
 
Nemoguće da je po zakonu da se ti složiš u ime nekog drugog da on neće kupiti stan. Elementarna logika to kaže.

Agencija to može da stavi u ugovor, ali sumnjam da bi ijedan sud prihvatio takvu odredbu ugovora kao validnu.
Neće agencija da te tuži ali može da preti i da te zastrašuje da im daš pare inače će da ti dati pošalje "jake momke" na vrata, i sl.
Bilo takvih primera. Oteraš ih u...
 
Vrh