Šta je novo?

Cene nekretnina

Pa pametan je ko god napravi pare, nema tu mnogo filozofije. Da li je obrazovan to je pitanje, ali glup sigurno nije. Ljudi često brkaju obrazovanje i bistrinu (pamet) i to kako im neko "deluje".

To kao glup je, "samo" je imao ideju i našao pametne ljude koje je platio i tako je uspeo, to su priče za laku noć i za "samotešenje".

Ja bi pozvao sve te koji misle da je neki glup čovek imao "samo" ideju i dobre ljude da nam pokažu svojim primerom kako će oni tako pametni napraviti još veći uspeh istim pristupom. Mislim u pitanju su ipak "samo" ideja i ljudi, kad jedan glup čovek može da uradi egzekuciju toga i napravi pare, šta će tek onda pametan čovek uraditi ;)

Nije programerska firma. Jeste u telekomunikacijama, ali to nije programerska firma.

Čovek ("D" je prvo slovo njegovog imena) je daleko od glupog, naprotiv, prilično inteligentan i promućuran. U biznisu je od početka 90-tih. To što možda po nečijem ukusu taj čovek nije lep. I što možda izgleda "grublje". To ne znači da nije pametan i inteligentan. U ovom slučaju se radi o veoma inteligentnom biznismenu.
Videla sam već ovaj tip razmišljanja.

Po tvojoj logici, pametan je i predsednik opštine J... kome su ,,lično svirali Betoven i Mocart". Pametan je jer je ,,zaradio" mnogo novca.

Pametan je i direktor jedne od najvećih kompanija u Srbiji koji se javno hvali da ima platu preko 10.000 EUR, Ba....vić. Faca poniznog konjušara.

Pametan je i bivši p.......... kog su zvali T....- diploma, ko nije znao da odgovori novinaru na kom je smeru na master studijama, koje je upisao u 60 godini.

Sve su to skoro kompletni id*** sa ispodprosečnom ili možda jedva prosečnom inteligencijom (za ovog prvog čak postoji sumnja i da je ometeno lice).

Sve su postigli nemoralom, muljanjem, pranjem novca, nameštanjem tendera, korupcijom. Međutim, mnogi ljudi ne umeju da odvoje gore navedeno od inteligencije misle da je to isto. Njima je pametan svako ko zaradi novac.

Njima možemo da zahvalimo i za ovu cenu nekretnina koje su postale nedostupne prosečnom čoveku.

Poznavala sam i osobe koje tvrde da je JK jako inteligentna. Ne znam samo kakva to inteligencija treba da bi neku pokazivao S... i d... i pevao idiotske pesme.

Ovaj narod naprosto voli k...., mitomane, lopove, prevarante i misli da je nemoral isto što i inteligencija.
 
Inteligencija, sposobnost, moral i obrazovanje nisu sinonimi.
Ljudi koji sebe smatraju za pametne, a nisu ostvarili određeni nivo finansijskog/poslovnog uspeha često upadaju u veoma kontradiktornu situaciju, da svoju situaciju objašnjavaju i pravdaju ad hominem napadima (uglavnom kroz pasivnu agresiju) na ljude koji su u boljoj poziciji od njih. A kao po pravilu to je svesno brkanje/tumačenje kao sinonima pojmova inteligencije, moralnosti, sposobnpsti i obrazovanja, ili u još gorem slučaju kombinovanjem tih zapažanja sa još nižim udarcima u stilu "vidi ga na šta liči", "pogledaj kako je ružan, džabe mu sve"...

Ja skidam kapu ljudima koji su svesni toga i kojima je jasno da na taj način prave grešku, ali se pravdaju time "jače je od mene, morao sam tako da prokomentarišem".

Ali s druge strane apsolutno nemam razumevanja za ljude koji tvrdoglavo nečiji uspeh nipodaštavaju time da "on je glup i pun para, a ja sam pametan i nisam pun para" i kad god se nađem u takvoj situaciji ne propuštam priliku da pametnom sagovorniku preko puta mene "priznam" da sam glup, i da mu uputim mali (rekao bih čak i simboličan) izazov, da replicira makar 50% od finansijskog uspeha nekog glupog čoveka punog para, i dokaže kako je on pametan to mogao da uradi kad god, ali je izabrao da se fokusira na neke druge stvari, a ne na zgrtanje para.

Nažalost trenutni skor je 0. Drugim rečima ni jedno od pametnih ljudi kojima sam uputio izazov nije bio u stanju da dođe do makar 50% uspeha glupog čoveka po njihovom izboru.

Baš se pitam zašto je tako.
 
Poslednja izmena:
Ljudi koji sebe smatraju za pametne, a nisu ostvarili određeni nivo finansijskog/poslovnog uspeha često upadaju u veoma kontradiktornu situaciju, da svoju situaciju objašnjavaju i pravdaju ad hominem napadima (uglavnom kroz pasivnu agresiju) na ljude koji su u boljoj poziciji od njih. A kao po pravilu to je svesno brkanje/tumačenje kao sinonima pojmova inteligencije, moralnosti, sposobnpsti i obrazovanja, ili u još gorem slučaju kombinovanjem tih zapažanja sa još nižim udarcima u stilu "vidi ga na šta liči", "pogledaj kako je ružan, džabe mu sve"...

Ja skidam kapu ljudima koji su svesni toga i kojima je jasno da na taj način prave grešku, ali se pravdaju time "jače je od mene, morao sam tako da prokomentarišem".

Ali s druge strane apsolutno nemam razumevanja za ljude koji tvrdoglavo nečiji uspeh nipodaštavaju time da "on je glup i pun para, a ja sam pametan i nisam pun para" i kad god se nađem u takvoj situaciji ne propuštam priliku da pametnom sagovorniku preko puta mene "priznam" da sam glup, i da mu uputim mali (rekao bih čak i simboličan) izazov, da replicira makar 50% od finansijskog uspeha nekog glupog čoveka punog para, i dokaže kako je on pametan to mogao da uradi kad god, ali je izabrao da se fokusira na neke druge stvari, a ne na zgrtanje para.

Nažalost trenutni skor je 0. Drugim rečima ni jedno od pametnih ljudi kojima sam uputio izazov nije bio u stanju da dođe do makar 50% uspeha glupog čoveka po njihovom izboru.

Baš se pitam zašto je tako.
Finansijski uspeh ne znači da si pametan. Definicija "pameti" odnosno inteligencije je subjektivna kategorija. Tako da tvoje "pametan" nije i moje "pametan".
Da li je manje pametan neko ko je posvećen veri ili nauci, neko ko je erudita i čije su težnje da nauči i iskusi sve što može u tom smislu, a nije se obogatio, od nekog posednika nekoliko stanova koji se obogatio(a nije se zaista obogatio jer je i to subjektivno, uvek ima neko bogatiji od njega)? Mislim da vršiš pogrešna poredjenja, iz nekog svog subjektivnog prostora, koji je naravno ograničen. Narodski, porediš babe i žabe.
 
Ovih poslednjih par postova kao saobracajna nesreca - gadno za gledati, ali ne mozes da skrenes pogled.

Nemoguce da ste vas dvoje pravi ljudi i da na ovaj nacin komunicirate u svakodnevici - neko se sprda pa glumi wanna be intelektualku i wanna be biznismena - jel da?
 
Danas vise nije bitno kupiti stan. Bitno je i ko su komsije. Ako neka od pevacica, sportista ili devojka od vradovicevog kuma nije komsinica, nije vredno kupovine. Penzioneri, i fizikalci i slicni nisu zeljena kasta.

Pre kupovine stana, obavezan listing komsija od agencije i prosek njihovih primanja ;)
 
Poslednja izmena:
U vezi sa tim, da li je neko ovde imao iskustvo sa kupovinom gde je uspeo da spusti cenu 15-20% od inicijalne?
Ja imam iskustvo sa prodajom, gde sam spustio cenu iz čisto ljudskih razloga jer su ljudi bili normalni i prizemni, iako su stan kupovali za keš, za razliku od ostalih ozbiljnih kupaca koji su listom bili bahati skorojevići. I mogu vam reći da se isplatilo. Pošto nam se opremanje malo oteglo, dozvolili su nam da ostanemo u stanu dok ne bude sve spremno za useljenje, bez reči, bilo kakvog pritiska ili novčane nadoknade. Savet za kupce, pokažite da ste dobar čovek.
 
Itekako bi razmišljao o spuštanju cene kada bi dobio nekoliko slabijih ponuda za stan koji stoji dugo u oglasima. Ovako, sa naduvanim cenama, većina kupaca se ustručava da daje "nepristojne" ponude. Kupci bi trebalo da se ohrabre da daju ponude za koje misle da su njih realne. Ako prodavac funkcioniše po principu app, može i kupac. Nego to kod nas niko ne radi. Da ne uvredi prodavca. Mnogo pristojnog sveta ima.
Ovo mi je zanimljivo baš…nisam razmišljao u tom smeru.
 
Danas vise nije bitno kupiti stan. Bitno je i ko su komsije. Ako neka od pevacica, sportista ili devojka od vradovicevog kuma nije komsinica, nije vredno kupovine. Penzioneri, i fizikalci i slicni nisu zeljena kasta.

Pre kupovine stana, obavezan listing komsija od agencije i prosek njihovih primanja ;)
Iskreno govoreći mnogo je bitno i ko je komšija. Ajde da govorimo malo bez lažne skromnosti i lažnog moralisanja. Ne kažem da treba da bude estrada, ali nije poželjno ni da budu penzioneri, fizikalci i slično, jer suživot sa određenim ljudima neminovno utiče i na tvoj.
 
Iskreno govoreći mnogo je bitno i ko je komšija. Ajde da govorimo malo bez lažne skromnosti i lažnog moralisanja. Ne kažem da treba da bude estrada, ali nije poželjno ni da budu penzioneri, fizikalci i slično, jer suživot sa određenim ljudima neminovno utiče i na tvoj.
Mislim stvarno kakvi su ovo stavovi, pre će penzioner da ti pripomogne u nekoj situaciji pošto ima vremena, da ti pričuva ili doveze decu iz škole, ode i nešto do grada završi/kupi. Dobar majstor može svašta nešto po kući da ti završi i popravi a da ne moraš da platiš 5, 10 ili više hiljada dinara, a desi se da dođu i oni iz grupe "drži vodu dok majstori odu", pa mora opet sve ponovo! Da ne pričam o zdravom razumu kod takvih ljudi. Po meni je bitnije imati neke normalne porodične ljude i ljude koji će poštovati kućni red i svog komšiju.
Ala smo se svi otuđili u ovih 10-20 godina, baš umemo da budemo nezgodni kad uđemo u neke pare, tražimo svoju "kastu", neki "nivo", odjedanput se osećamo pametniji...a samo je potrebno malo pažnje jedni sa drugima, ništa više!
 
🙂 zavisi kako se gleda. Čaša je uvek do pola puna i do pola prazna.

nema tu sta da se gleda. vestina da neko postavi ljude na odredjene pozicije sa njihovim najjacim skilovima i dovede do uspeha, je nesto sto vecini menadzera/lidera nedostaje.

ako gledas iz menadzerske pozicije, on je napravio tim, a ljudi koji ne znaju koliko je to tesko, tbh to im deluje kao "samo je to uradio".
to ti je ko vecina devova, sto znaju da se zale na sve i svasta, kako im je top manadzment kriv itd itd, pa kada ih ubacis odgovornost za ljude, pisaju krv
 
Rođak od drugarice (kog sam već pominjala) izdaje na dan tri garsonjere u strogom centru (dve su na Bulevaru Kralja Aleksandra, a jedna je kod Vuka). Sve tri je kupio od nekog nasledstva neposredno pre korone i tvrdi da je do sada od izdavanja povratio pola uloženog novca....
Ako je kupio neposredno pre korone to znači da je bar 2 godine kuburio sa stanarima jer ih skoro nije ni bilo. Koliko god da je platio kvadrat nemoguće je da za godinu dve izvuče pola uloženog, jedino ako ga je m2 izašao manje od 500e u "strogom centru Beograda".
Međutim, ja mislim da nije pametan, već je samo koristio znanje i sposobnosti kvalitetnih ljudi koje je zapošljavao i koristio početni kapital. To sve može da se postigne sa prosečnom inteligencijom.
Postoji jedan lik, nazvaćemo ga Steva Džobanović. Nije znao da kodira ali kad spomeneš ime jedne gigantske kompanije odmah svi pomisle na njega.
 
Pa pametan je ko god napravi pare, nema tu mnogo filozofije. Da li je obrazovan to je pitanje, ali glup sigurno nije. Ljudi često brkaju obrazovanje i bistrinu (pamet) i to kako im neko "deluje".

To kao glup je, "samo" je imao ideju i našao pametne ljude koje je platio i tako je uspeo, to su priče za laku noć i za "samotešenje".

Ja bi pozvao sve te koji misle da je neki glup čovek imao "samo" ideju i dobre ljude da nam pokažu svojim primerom kako će oni tako pametni napraviti još veći uspeh istim pristupom. Mislim u pitanju su ipak "samo" ideja i ljudi, kad jedan glup čovek može da uradi egzekuciju toga i napravi pare, šta će tek onda pametan čovek uraditi ;)

Nije programerska firma. Jeste u telekomunikacijama, ali to nije programerska firma.

Čovek ("D" je prvo slovo njegovog imena) je daleko od glupog, naprotiv, prilično inteligentan i promućuran. U biznisu je od početka 90-tih. To što možda po nečijem ukusu taj čovek nije lep. I što možda izgleda "grublje". To ne znači da nije pametan i inteligentan. U ovom slučaju se radi o veoma inteligentnom biznismenu.
Danijel rokvic a zena mu lujka didi j.ne znam sto sve krijete
 
@Nnn062 @beli labud

O čemu pričamo kad 70% ljudi danas su samo na dobar dan sa komšijama u prolazu i to je to, nema tu nikakve druge interakcije kao nekad. Neki čak ni zdravo ti ne kažu. Niko nema vremena za diskusiju, zauzeti su, žure sa posla ili na posao. Danas je neretko i da ne znaš ko su ti sve komšije u zgradi, osim ako ih ne susretneš u prolazu dok ulaziš u zgradu/stan. Otuđeni smo kompletno jedni od drugih, nije kao nekad, brz život, nedostatak empatije, ličnog kontakta. Bulji se u telefone i komentariše na društvenim mrežama/forumima, užive smislene diskusije su sve ređe i ređe.
 
@Nnn062 @beli labud

O čemu pričamo kad 70% ljudi danas su samo na dobar dan sa komšijama u prolazu i to je to, nema tu nikakve druge interakcije kao nekad. Neki čak ni zdravo ti ne kažu. Niko nema vremena za diskusiju, zauzeti su, žure sa posla ili na posao. Danas je neretko i da ne znaš ko su ti sve komšije u zgradi, osim ako ih ne susretneš u prolazu dok ulaziš u zgradu/stan. Otuđeni smo kompletno jedni od drugih, nije kao nekad, brz život, nedostatak empatije, ličnog kontakta. Bulji se u telefone i komentariše na društvenim mrežama/forumima, užive smislene diskusije su sve ređe i ređe.
Samo su nam ove bumerske jadikovke falile. Fali onaj deo kako danas muzika nikakva i sund a nekada kultura i Branko Kockica na TV-u.
 
Mislim stvarno kakvi su ovo stavovi, pre će penzioner da ti pripomogne u nekoj situaciji pošto ima vremena, da ti pričuva ili doveze decu iz škole, ode i nešto do grada završi/kupi. Dobar majstor može svašta nešto po kući da ti završi i popravi a da ne moraš da platiš 5, 10 ili više hiljada dinara, a desi se da dođu i oni iz grupe "drži vodu dok majstori odu", pa mora opet sve ponovo! Da ne pričam o zdravom razumu kod takvih ljudi. Po meni je bitnije imati neke normalne porodične ljude i ljude koji će poštovati kućni red i svog komšiju.
Ala smo se svi otuđili u ovih 10-20 godina, baš umemo da budemo nezgodni kad uđemo u neke pare, tražimo svoju "kastu", neki "nivo", odjedanput se osećamo pametniji...a samo je potrebno malo pažnje jedni sa drugima, ništa više!
Ja ne gledam na komšije na takav način. Sigurno od komšije neću traziti ni da mi čuva decu, ni da mi kupuje namirnice. Od komšije majstora ću možda i traziti da mi popravi nešto po kući i za to platiti koliko traži. Jednostvano gledam na to da prema komšijama treba da budem uljudan i pristojan ali to ne znaci da treba da budemo familijarno bliski.
 
Poslednja izmena:
IMG_3857.jpeg
IMG_3855.jpeg
 
Vrh