Šta je novo?

Cene nekretnina

Zahvaljujem na odgovoru. Imamo i dodatan problem koji smo sami napravili a to je pojednostavljeno davanje drzavljanstva strancima posle 12 meseci tj samo 1 godine. Lose stvari su:
1. Sta mi vredi pasos koji svako moze da ima
2. Veliko doseljavanje stanovništva koje ce svakako uticati na bezbednost (ono sto ti kazes propala USA i zapad)
3. Nije u skladu sa EU i najverovatnije ce nam ponovo uvesti vize ako ne ponistimo ovu budalastinu.
A za sankcije zaista ne znam u kom obliku bi mogle biti.
To je bio samo predlog izmena koji nije jos usvojen, u medjuvremenu je promenjen i sam predlog na tri godine.
 
Можда улећем у тренутну полемику, али ме интересује да ли неко још прати цене прометованих некретнина у катастру? На пар локација које су ми занимљиве се увек прода стан по цени прилично нижој од оне у огласима. Наравно, нису цене упола ниже, али је разлика осетна. Претпостављам да већина зна на шта мислим, али ћу оставити и линк https://www.cenenekretnina.rs/
 
Ako nam "prijatelji" ne uvedu sankcije i ne bude neki kurslus na Kosovu imamo sansu za ozbiljan rast do 2027. godine i pored svih svetskih problema.
Možeš da budeš - pa jedno 99,99999% siguran da tu šansu nećemo iskoristiti.
I sada imamo dosta ugovora i nemamo nešto jakih rezultata sa njima (jel treba da napominjemo i dalje da već deceniju i jače iza nas po svim pokazateljima su samo Albanija, Makedonija i Bosna)

Sve dok po X puta radimo projekte iznova i iznova - od nas nema ništa, para se bacaju u vetar što se tiče države (a u nečije džepove).

Da bi t bilo jasnije o čemu govorim, odi u Srbiju i prati neke infrastrukturne projekte - posle godinu, dve, tri država mora ponovo da renovira iste iako su papreno koštali.

Saobraćajnica kroz Grdelicu je državu i posle otvaranja koštala nenormalno za saniranje nedostataka i prepravke, a ni 4 godine od otvaranja sa mizernim saobraćajem. Da li znaš koliko nas koštaju projekti kao što su klinički centri, fudbalski stadioni u svakom mestu sa preko 10k stanovnika?

Ili ti - džabe ti da zaradiš, kada mi istu stvar platimo više puta...
E kad to sredimo, tada možda i ne budemo zakucani na dnu Evrope, do tada samo bajke za lakoverne

Edit: i kada odeš na Kosovo, na svakom koraku Range Roveri, Mercedesi, a ni Maybach i Rolls-Royce vi nisu retki, a tzv država (i sve ono što stoji iza države) uopšte ne postoji
 
na primer ovo je nesto sto iskace dosta u odnosu na prethodno vreme sto se tice cene, da vidim nesto ispod 2k


sigurno je stan do autoputa, ali sadrzi garazu (doduse koju mogu da koriste samo manja auta) cije su cene oko 15k poslednjih pola godine.
 
Можда улећем у тренутну полемику, али ме интересује да ли неко још прати цене прометованих некретнина у катастру? На пар локација које су ми занимљиве се увек прода стан по цени прилично нижој од оне у огласима. Наравно, нису цене упола ниже, али је разлика осетна. Претпостављам да већина зна на шта мислим, али ћу оставити и линк https://www.cenenekretnina.rs/
Pratimo, autor sajta je jedan od ucesnika na temi.
 
Izgleda da nam ostaje da se naviknemo na novu realnost tržišta :) Ja imam isti problem, meni su cifre po kojima se stanovi prodaju ovih dana komedija, ne mogu još da se saživim sa tim...
Ne mogu ni ja...................a i ne želim da se navikavam na novu realnost. Nisam stambeno ugrožena i nisam prinuđena da kupujem sebi stan. Ovakve stanove gledam , ali fond za stan je u mom slučaju maksimum 110k u gotovini, a ne bih imala dodatnih 30k za renoviranje. I zaista imam dilemu da li uopšte trošiti toliki novac za zidove ili ga ostaviti za lagodan život u starim danima.
Radim od kuće već 9 godina, pa me ne zanima nikakva novogradnja bilo gde u ovom gradu, a kamoli kvadrati od po 4 i 5k eura za kvm. Matora sam za izlaske, osim za popodnevne ručkove s prijateljima i to vrlo povremeno. Prosto mi je nelogično da za stan star preko 50 godina dam euro više od 90k, 100k u vr' glave. i to ne za 30 i 40 kvadrata, već za stan od 60+kvm. Spavaćom sobom dovoljno velikom da može normalno da se prođe s obe strane kreveta, a ne da stoje prilepljeni uz zidove s 10cm prostora da se prođe i terasom. S kućnom karijerom i preduzetničkom firmom društveni status mi apsolutno nije ni na pameti. Sedim, rmbačim i to je to. Dakle potpuno sam prosečan i običan čovek, s malo većom platom od srpske od koje lagodno živim i mogu da potrošim 3-4k godišnje na putovanja, da kupim sebi patike od 500e, ali da bacim ogromne pare na neki krš od stana jednostavno ne želim i neću. Čekam, gledam, zovem da bar na blef izmuvam pregovore s agentima i prodavcima oko cene i ne pada mi čak ni na pamet da smislim način kako da dođem do još 60k gotovine da bih stan kupila, uspela da renoviram.
Logika: kupi, useli se, pa postepeno renoviraj mi takođe nije ni u razmatranju, jer je besmisleno. To je samo bespotrebno odricanje i život na minimumu još 6 godina unapred da bih skupila dovoljno, za mene lično nezamislivo (ne mogu sebe da zamislim u ružnoći) ili u prašini i radovima koji godinama ne prestaju
 
Poslednja izmena:
5 * 200e = 1000e za neki krs stan u Borci.
Sve zavisi od broja ukupnog koliko ih bude. Ja ocekujem veliki broj jer ce Srbiju da koriste kao proxy drzavu.
Na primer za solarne celije iz Kine carina u USA je 285% (pise 254% ali zapravo je 285%). ali ako uvezes u Srbiju pa prepravis i bude made in Serbia onda nemas carine za USA.
Ne verujem da su u Zapadnjaci baš toliko glupi da dozvole samo prepakivanje. Moraće da bude nekoliko desetina procenata dodate vrednosti da bi se izvozilo.

Kao što Fiat ne može u Rusiju bez carina jer se ovde samo sklapa i ima par firmi dobavljača. Da se ovde prave motori i menjači, bilo bi drugačije. Videćemo šta će biti sa električnim iz Kragujevca.
 
Ja sam baš čuo za neke novogradnje i ispod toga da su urađene kvalitetno. Navodno Bekament gradi dosta kvalitetno, a njihov Sunrise Residence je u blizini Ustaničke za 2100-2200 EUR + PDV. Još ako možeš da dobiješ povrat PDV-a, to te izađe dosta bolje nego da renoviraš stan u nekoj oronuloj socijalističkoj zgradi.

Pritom ja nemam utisak da su te stare zgrade po Ustaničkoj nešto kvalitetne, ali sam ih samo video spolja, nemam iskustva sa njima, tako da sam otvoren za promenu mišljenja :)
Moj glas definitivno ide ovoj starogradnji, pre svega zbog mikrolokacije. Poznajem ljude koji zive u tim zgradama kod poste i maxija, bio par puta, skroz okej. Ususkano, Ima zelenila, blizu je vrtic, dobra povezanost sa svim delovima grada. Ne znam kako je za parking, non stop su tu vozila poste, dostava robe za maxi... Zgrade jesu stare, liftovi su zreli za menjanje. Bolja prica je sa druge strane ustanicke ili blize vojislava ilica, ali sta da se radi. U trenutnim trzisnim uslovima nazalost, do 1900-2000 po kvadratu je realno da neko izdvoji za ove tipske stanove od 60ak kvadrata. Moze tu da se prodje dosta povoljnije ko prati i zna da pregovara.

Sa druge strane, stanovao sam kao student godinu dana tu kod danasnjeg Sunrise residence i ne bih bas preporucio ljudima koji vole da izadju peske bilo gde. Druzis se sa automehanicarskim radnjama, auto servisima i pumpama na smederevcu :( Imas sve prednosti koje nova zgrada nosi sa sobom, ali se tu svaka prednost zavrsava. Stanovi deluju kvalitetno uradjeno, mozda je fina prica ako hoces da izdajes.

Na kraju dana, sve zavisi kome je sta bitno :)
 
Moj glas definitivno ide ovoj starogradnji, pre svega zbog mikrolokacije. Poznajem ljude koji zive u tim zgradama kod poste i maxija, bio par puta, skroz okej. Ususkano, Ima zelenila, blizu je vrtic, dobra povezanost sa svim delovima grada. Ne znam kako je za parking, non stop su tu vozila poste, dostava robe za maxi... Zgrade jesu stare, liftovi su zreli za menjanje. Bolja prica je sa druge strane ustanicke ili blize vojislava ilica, ali sta da se radi. U trenutnim trzisnim uslovima nazalost, do 1900-2000 po kvadratu je realno da neko izdvoji za ove tipske stanove od 60ak kvadrata. Moze tu da se prodje dosta povoljnije ko prati i zna da pregovara.

Sa druge strane, stanovao sam kao student godinu dana tu kod danasnjeg Sunrise residence i ne bih bas preporucio ljudima koji vole da izadju peske bilo gde. Druzis se sa automehanicarskim radnjama, auto servisima i pumpama na smederevcu :( Imas sve prednosti koje nova zgrada nosi sa sobom, ali se tu svaka prednost zavrsava. Stanovi deluju kvalitetno uradjeno, mozda je fina prica ako hoces da izdajes.

Na kraju dana, sve zavisi kome je sta bitno :)

Pošteno, i hvala na informaciji o tom delu grada. Generalno nisam previše upoznat sa uslovima u tom kraju, delovao mi je uvek relativno neprivlačno za život, mada jeste jako dobro povezan. Činjenica je i da je Sunrise na goroj lokaciji nego ova starogradnja.
 
Izgleda da nam ostaje da se naviknemo na novu realnost tržišta :) Ja imam isti problem, meni su cifre po kojima se stanovi prodaju ovih dana komedija, ne mogu još da se saživim sa tim...
Ja nemam problem da uzmem starogradnju, u izvornom stanju, i raspadu, i da ga sam skockam. I sam trazim starogradnju (uglavnom i jesu veci stanovi starogradnja), i uopste me ne zanima novogradnja. Sam znam mnoge stvari u adaptaciji da uradim. Ali u tom slucaju, cena ne sme da prelazi 1500, ni slucajno.
 
Iz moje perspektive, internet povezuje ne otudjuje. Ti mislis da bi da nema foruma ovakve diskusije obavljali sa potpunim strancima, ja mislim da nema foruma ovakve diskusije ne bi ni bilo.

Takodje, prepuni kafici govore da se ljudi i te kako druze uzivo i dalje. Moja zena je daleko ekstrovertnija i 'tradicionalnija' od mene, i ona je sa vecinom komsijama na ti, zna sta studira cerka prodavacice iz radnje ispod, na pijaci ima svoju zenu za sir i dedu za prsut itd.

Online ne iskljucuje offline, samo sad svako ima izbor koliko ce koristiti sta.

Prednost dobrog suživota s komšilukom je sledeća:

1. ostaviš ključ komšiji za nedaj bože
2. isprati se situacija da komšinica od 80 godina nije izlazila iz stana izvesno vreme, komšiluk se organizuje, pronađu je polu svesnu u kadi.

Ovo su samo primeri. Život sa strancima je u jednu ruku dobar, jedva "dobar dan" u prolazu, nema mešanja i davljenja, a u drugu ruku s godinama postane životnije i prirodnije popričati s nekim.
Na otuđenosti insistiraju mlađi, s godinama ova potreba nestaje.
Popunjenost kafića ne priča o prijateljstvima, već poznanstvima, ljudi se nađu na ručkovima, piću, bez previše bliskog odnosa.
 
Moj glas definitivno ide ovoj starogradnji, pre svega zbog mikrolokacije. Poznajem ljude koji zive u tim zgradama kod poste i maxija, bio par puta, skroz okej. Ususkano, Ima zelenila, blizu je vrtic, dobra povezanost sa svim delovima grada. Ne znam kako je za parking, non stop su tu vozila poste, dostava robe za maxi... Zgrade jesu stare, liftovi su zreli za menjanje. Bolja prica je sa druge strane ustanicke ili blize vojislava ilica, ali sta da se radi. U trenutnim trzisnim uslovima nazalost, do 1900-2000 po kvadratu je realno da neko izdvoji za ove tipske stanove od 60ak kvadrata. Moze tu da se prodje dosta povoljnije ko prati i zna da pregovara.

Sa druge strane, stanovao sam kao student godinu dana tu kod danasnjeg Sunrise residence i ne bih bas preporucio ljudima koji vole da izadju peske bilo gde. Druzis se sa automehanicarskim radnjama, auto servisima i pumpama na smederevcu :( Imas sve prednosti koje nova zgrada nosi sa sobom, ali se tu svaka prednost zavrsava. Stanovi deluju kvalitetno uradjeno, mozda je fina prica ako hoces da izdajes.

Na kraju dana, sve zavisi kome je sta bitno :)
Da, kraj je dobar jer ima zelenila, parkinga, puno prostora između zgrada, ništa nije nabijeno. Što se tiče dela prekoputa Ustaničke, situacija je sledeća: južne strane gledaju na medak, banjicu, viši spratovi imaju odličan pogled. Severna strana zgrada, svih do jedne u 10 avijatičara i danice marković, gleda u brda, na vrhu kojih su parkići. Poslednji spratovi gledaju u brdo, a klinci iz parkića gledaju u najviše stanove u ravni očiju.
Mislim mogla bih ovako da ređam prednosti i mane svih zgrada ovde po naosob, s krajnjim zaključkom da u svega nekoliko vredi kupiti stan i to pod uslovom da gledaju na jug.

Hajd da napomenem da su zgrade zidane od izlivenih armiranih betonskih ploča, koje ni hilti ne izbuši lako, da podnose visoke stepene rihtera. Vodovodne i kanalizacione cevi su dotrajale, pucaju masovno.
 
Poslednja izmena:
na primer ovo je nesto sto iskace dosta u odnosu na prethodno vreme sto se tice cene, da vidim nesto ispod 2k


sigurno je stan do autoputa, ali sadrzi garazu (doduse koju mogu da koriste samo manja auta) cije su cene oko 15k poslednjih pola godine.
Ovo je potencijalno dobar stan, verovatno ne gleda u celosti na severnu stranu na autoput, vec na zapad kao sto pise u oglasu. Ako je i dovoljno svetao i delimicno izolovan od buke, onda je ovo dobra kupovina. Cenim da ce brzo biti prodat.
 
Pogresih onda, sorry. Nisam gledao na mapi gde je blok 29. Bejah skoro u toj ulici kod drugara na gajbi, broj 180 ili 184 mislim, ispod arene i autoputa... pretpostavio sam na osnovu imena ulice, nisam novobegesar pa prastajte :)
 
nema tu sta da se gleda. vestina da neko postavi ljude na odredjene pozicije sa njihovim najjacim skilovima i dovede do uspeha, je nesto sto vecini menadzera/lidera nedostaje.

ako gledas iz menadzerske pozicije, on je napravio tim, a ljudi koji ne znaju koliko je to tesko, tbh to im deluje kao "samo je to uradio".
to ti je ko vecina devova, sto znaju da se zale na sve i svasta, kako im je top manadzment kriv itd itd, pa kada ih ubacis odgovornost za ljude, pisaju krv
Evo npr. Kardašijanke. Neko će reći da su vrlo inteligentne i zbog toga uspele u životu. Ja mislim da nisu. Žive od prodaje raznoraznog đubreta budalama. Ćerke su uspešnog sportiste koji je zaradio veliki novac. Njihova majka je zaposlila vrhunske stručnjake koji su organizovali biznis ćerkama. Većina ljudi ne voli da razmišlja i danas se najbolje živi od prodaje magle mediokritetima.

Mislim da je većina milionera zapravo sasvim prosečna intelektualno, ali imaju dovoljan početni kapital da mogu da angažuju vrhunske stručnjake koji organizuju biznis (oni dalje procenjuju koga i na koji način će angažovati za različite poslove).

Isto važi i za ovog lika koji izdaje stanove na dan u strogom centru. Uložio je u posao početni kapital (na pametan način, najzad, posle X promašaja), kupio nekretnine gde treba i kada treba, angažovao agenciju da za određeni procenat vodi sve poslove umesto njega. Nikakva posebna pamet za to nije potrebna, iskustvo ga je naučilo kako da ulaže novac.
 
Ne vraćajte nikoga, arhivirajte temu i gasite internet.

Zato što smo dobili pobednika u takmičenju nekretninske investicione pameti, a to je, reći ću i nije mi lako....................: Beli labud.

V. Radović - propo.:confused:

Predsednica Višeg suda u Nišu! uhapšena jer je promuljala neki uslovni otpust u zamenu za 7 dana boravka na Zlatiboru, s porodicom tradicionalno str8, sve kako bog zapoveda.

Dragi moji, za 7 dana boravka u Mirijevu 5K, nijedan sudija vas neće pustiti ranije iz zatvora, a ni bilo gde u Beogradu rekao bih. Zna se da sloboda ima najveću cenu.

(Izvor)
 
Ne mogu ni ja...................a i ne želim da se navikavam na novu realnost. Nisam stambeno ugrožena i nisam prinuđena da kupujem sebi stan. Ovakve stanove gledam , ali fond za stan je u mom slučaju maksimum 110k u gotovini, a ne bih imala dodatnih 30k za renoviranje. I zaista imam dilemu da li uopšte trošiti toliki novac za zidove ili ga ostaviti za lagodan život u starim danima.
Radim od kuće već 9 godina, pa me ne zanima nikakva novogradnja bilo gde u ovom gradu, a kamoli kvadrati od po 4 i 5k eura za kvm. Matora sam za izlaske, osim za popodnevne ručkove s prijateljima i to vrlo povremeno. Prosto mi je nelogično da za stan star preko 50 godina dam euro više od 90k, 100k u vr' glave. i to ne za 30 i 40 kvadrata, već za stan od 60+kvm. Spavaćom sobom dovoljno velikom da može normalno da se prođe s obe strane kreveta, a ne da stoje prilepljeni uz zidove s 10cm prostora da se prođe i terasom. S kućnom karijerom i preduzetničkom firmom društveni status mi apsolutno nije ni na pameti. Sedim, rmbačim i to je to. Dakle potpuno sam prosečan i običan čovek, s malo većom platom od srpske od koje lagodno živim i mogu da potrošim 3-4k godišnje na putovanja, da kupim sebi patike od 500e, ali da bacim ogromne pare na neki krš od stana jednostavno ne želim i neću. Čekam, gledam, zovem da bar na blef izmuvam pregovore s agentima i prodavcima oko cene i ne pada mi čak ni na pamet da smislim način kako da dođem do još 60k gotovine da bih stan kupila, uspela da renoviram.
Logika: kupi, useli se, pa postepeno renoviraj mi takođe nije ni u razmatranju, jer je besmisleno. To je samo bespotrebno odricanje i život na minimumu još 6 godina unapred da bih skupila dovoljno, za mene lično nezamislivo (ne mogu sebe da zamislim u ružnoći) ili u prašini i radovima koji godinama ne prestaju
Sta te onda veze za Bg? Po toj prici mozes da budes bilo gde.
Ja bih kupio stan u Rumi naravno. Ovde bi za 110k mogla kupiti stan od 100m2 u zgradi iz 2010. godine, ili 80m2 u skroz novoj, obe u centru.
Pa cak i da moras na posao u Bg, ja od Ru do Nbg stignem za 25-30 min od kad izdjem iz kuce, pre nego vecina koji su u Bg.
Nije mi jasno zasto se ljudi prakticno muce da po svaku cenu kupe nesto u Bg kada imaju resenje koje je vrlo bezbolno i logicno.
 
Sta te onda veze za Bg? Po toj prici mozes da budes bilo gde.
Ja bih kupio stan u Rumi naravno. Ovde bi za 110k mogla kupiti stan od 100m2 u zgradi iz 2010. godine, ili 80m2 u skroz novoj, obe u centru.
Pa cak i da moras na posao u Bg, ja od Ru do Nbg stignem za 25-30 min od kad izdjem iz kuce, pre nego vecina koji su u Bg.
Nije mi jasno zasto se ljudi prakticno muce da po svaku cenu kupe nesto u Bg kada imaju resenje koje je vrlo bezbolno i logicno.
Eee ali ne zvuči prijateljima i poznanicima isto kad kažeš da živiš ili imaš stan u Rumi, u poređenju sa tim kad imaš stan/živiš u Beogradu. Ima i toga, ali opet ima i prednosti zapravo živeti u Beogradu, koliko god suludo zvučalo :D
 
Vrh